Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Joanne K. Rowling: Harry Potter 6 - A Polovičný Princ

Počet strán: 543

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055112206

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Harry Potter and the Half-Bloo

ISBN: 80-551-1220-7

Dátum vydania: 1. januára 2005

Rok vydania originálu: 2005

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Warner Books

Rozmery: 125 cm x 200 cm x 36 cm

Hmotnosť: 0,47 kg

Harry Potter 6 - A Polovičný Princ

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 15,11 
Bežná cena: 15,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Harry trávi letné prázdniny opäť u Dursleyovcov. Tento rok má však plnú hlavu udalostí na Ministerstve mágie. Rozmýšľa nad smrťou svojho milovaného krstného otca Siriusa Blacka, pripomína si hrôzostrašný zápas so smrťožrútmi i neľútostný súboj profesora Dumbledora s lordom Voldemortom. Teraz nervózne čaká vo svojej izbietke na riaditeľovu návštevu. Harry si nevie vysvetliť, prečo sa s ním chce Dumbledore stretnúť práve teraz. Musí to byť niečo dôležité, ak to nemôže počkať do začiatku školského roka. Navyše sa obáva reakcie Dursleyovcov na nečakanú návštevu rokfortského riaditeľa. Vyšlo: Harry Potter a Kameň mudrcov (1. diel) Harry Potter a Tajomná komnata (2. diel) Harry Potter a Väzeň z Azkabanu (3. diel) Harry Potter a Ohnivá čaša (4. diel) Harry Potter a Fénixov rád (5. diel)

Joanne „Jo“ Rowlingová je britská spisovateľka, scenáristka a filmová producentka. Preslávila ju knižná séria o Harrym Potterovi. Vo februári 2004 časopis Forbes odhadol jej majetok na 576 miliónov libier, čo ju radí medzi dolárových miliardárov ako vôbec prvého spisovateľa.

Vyštudovala francúštinu a literatúru na Universtiy of Exeter, neskôr pracovala ako bilingválna sekretárka pre Amnesty International. V tomto období vraj dostala nápad napísať príbeh o chlapcovi navštevujúcom čarodejnícku školu.

Žila s rodinou v Porte v Portugalsku, ale svoj prvý román o Harrym Potterovi dokončila v Edinbrughu, kde sa presťahovala za sestrou, v čase keď bola nezamestnaná a žila na podpore. Povráva sa, že román Harry Potter a kameň mudrcovu - 1. diel z príbehov o čarodejníkovi Harrym - napísala v edinburghskej kaviarni. 

Dodnes bolo vydaných 7 dielov Harryho Pottera a ôsmym pokračovaním je prepis divadelnej hry o Harrym. 

 

... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

J.K. Rowling: Skvelý život

Miriama Fornadeľová

streda, 1. augusta 2018 v sekcii Recenzie

J. K. Rowlingová je známa svetová autorka, ktorá sa preslávila najmä románmi o Harry Potterovi, ktoré získali množstvo ocenení. Na celom svete sa predalo vyše 450 miliónov výtlačkov, ktoré boli preložené do 80tich jazykov a  natočilo sa 8 filmov, podľa týchto knižných predlôh. Napísala aj 3 sprievodné knihy, z ktorých vynos slúži na charitatívne účely: Metlobal v priebehu vekov, Fantastické zvery a ich výskyt a Rozprávky barda Beedla, ako aj sfilmovaný scenár inšpirovaný Fantastickými zvermi. J. K. Rowlingová spolupracovala aj na divadelnej hre Harry Potter a prekliate dieťa – prvá a druhá časť, ktorá mala premiéru v londýnskom West Ende v lete v roku 2016. čítať viac...

Kristína
Kristína
28. júna 2014
Recenzia

Pre mňa je tento diel jeden z najlepších ! Povedala by som že aj jeden z najtemnejších (zatiaľ)... Rowlingovej sa tento diel skutočne vydaril. Cítiť že nastali Temné časy. Samé úmrtia, záhadné zmiznutia, vyčíňania smrťožrútov... Páči sa mi že v deji cítiť aj to temno, ale hlavne sa mi páči množstvo prekvapení a tajomstiev, ktoré vás šokujú ! Konečne sa tu začínajú odhaľovať Voldemortove činy. Voldemort je rozhodne zaujímavá postava. Samozrejme je zlý, ale je na ňom niečo čo vás fascinuje. Ďalej nám Rowlingová ukázala že Harry aj s priateľmi dávno niesu deťmi. Začínajú prežívať svoje prvé vzťahy. Harry je pod veľkým tlakom, pretože dievča, ktoré miluje môže vážne ohroziť priateľstvo medzi ním a Ronom. Ron si tiež všetko komplikuje. Je zamilovaný, no z pomsty si začne s iným dievčaťom. To nedopadne dobre ani preňho, a ani preto dievča čo miluje. Navyše ešte stále má vo zvyku škriepiť sa s Hermionou... Oceňujem že aj keď bol celý príbeh poznačený temnotou ani tak nechýbali vtipné scény pri ktorých sa nedá nezasmiať. V tomto diely sme sa mohli zoznámiť aj s novými postavami. Chcela by som ešte niečo pripomenúť. Myslím si, že človek čo Harryho nepozná by nikdy nečakal ten koniec. Koniec bol naozaj prekvapivý (tak ako aj celá kniha) a bol aj dosť smutný. Ja vám môžem knihu len a len odporúčať :).