Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Holly Black: Krutý princ (Férska sága 1)

Počet strán: 400

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055637457

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-556-3745-7

Dátum vydania: 18. januára 2019

Vydavateľstvo:  Slovart

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,32 kg

Krutý princ (Férska sága 1)

Autor: Holly Black

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 10,99 
Bežná cena: 13,95 €
Zľava 21%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Holly Black, jedna z najúspešnejších autoriek detskej a YA literatúry súčasnosti, odštartovala v novej trilógii príbeh o manipulácii, kráse i krutosti sveta mágie a nevyspytateľných vášňach. Jude mala len sedem rokov, keď jej rodičov brutálne zavraždili a spolu s jej dvomi sestrami ju uniesli zo sveta smrteľníkov, aby žili na Najvyššom dvore vo férskej ríši obývanej prastarými, často zákernými magickými bytosťami. O desať rokov neskôr si Jude neželá nič iné než medzi nich zapadnúť. Väčšina férov však smrteľníkmi opovrhuje. Najmä princ Cardan, najmladší a najskazenejší syn Najvyššieho kráľa. Jude sa čoraz viac zapletá do dvorných intríg a klamstiev a zisťuje, že aj ona dokáže podvádzať a prelievať krv. Ale v najvyšších kruhoch dochádza k zrade a hrozí, že Kráľovský dvor pohltí násilie. Jude preto bude riskovať vlastný život v nebezpečnom spojenectve, aby zachránila svoje sestry a samotnú ríšu.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Holly Black: Krutý princ

Mária Šrobárová

pondelok, 8. apríla 2019 v sekcii Recenzie

Holly Black je veľmi známa a úspešná autorka fantasy kníh pre deti a mládež. Krutý princ je moja prvá kniha, ktorú som od nej čítala a musím priznať, že Holly to so slovami naozaj ide. Jej nenáročný štýl bez zbytočných zdĺhavých opisov ma nútil otáčať stránky. Už dlho som nečítala žiadnu knihu, ktorá by sa mi čítala tak ľahko a jednoducho. Keďže Holly Black nepíše kvetnato, ale jazykom a zmýšľaním postáv sa snaží priblížiť tínedžerom, myslím si, že táto spisovateľka by zaujala aj menej vášnivých čitateľov. čítať viac...

Alexandra
Alexandra
5. júna 2021

Táto kniha ľudí delí na tých, ktorí povedia že je to totálna hlúposť a tých, ktorí ju zbožňujú. Pre mňa to je niekde tak v strede. Začiatok nič moc, prišlo mi to celkom nudné a hrozne pomaly sa to rozbiehalo. Ale ten koniec bol celkom fajn a tým pádom som si povedala, že tú trilógii dočítam, keďže sa to fakt jednoducho čítalo a vďaka veľkým písmenám a krátkym kapitolám to bolo tak na jeden deň čítania. Čo sa týka celého sveta férov, ten bol stvorený dokonalo. Úžasný nápad, skrátka perfektné, veľmi ma to vďaka tomu bavilo, pochopiť ich politiku, zákony a podobne. Jediné čo mi strašne vadilo bola hlavná hrdinka Jude. Prišla mi hlúpa a celý čas ma iritovalo, ako sa správala. A tiež som sa nevedela vžiť do toho štýlu písania autorky, neviem prečo ale skrátka mi veľmi nesadol a trochu som s tým bojovala.

Anna Hátašová
Anna Hátašová
2. júna 2021

Táto kniha bola mimoriadne vychvaľovaná a nesklamala!

Dominika Jánošíková
Dominika Jánošíková
28. mája 2021

Dobré čítanie.

Jana Kamenská
Jana Kamenská
13. mája 2021

Čítanie vhodné pre čitateľov, ktorý majú radi napätie. Najmä pre mladistvých.

Dominika
Dominika
25. decembra 2020

Mám rada túto sériu, aj keď zo začiatku mi autorkin štýl písania nepripadal najlepší neskôr som si zvykla. Ku samotnej knihe by som akurát vyhradila len to, že tam chýba mapa, ktorá v originále je, ale v slovenčine nie. Tá mapa ma celkom dosť naštvala keďže som ju musela hľadať na internete lebo je celkom dosť dôležitá keď si nevieme predstaviť čo kde je (a to nie len v tejto knihe, ale celkovo v celej trilógii).
Ale ako hovorím kniha sama o sebe je dobrá len tá mapa by nebola na škodu tam.

Barbora
Barbora
3. decembra 2020
Recenzia

Čítala som rôzne recenzie na Krutého princa, ale potrebovala som si spraviť vlastný názor. Aj tak som tušila, že ma to bude baviť, keďže je to prirovnávané ku knihám od Maas a Bardugo, ktoré totálne zbožňujem. A knižka ma nesklamala, bola som veľmi prekvapená, aké úžasné a originálne to bolo. Jude bola skvelá hlavná hrdinka, nebála sa ničoho, aj keby ju kvôli tomu mali mučiť. Ale práve to sa mi na nej páčilo, že si šla za svojím, že bojovala, pokiaľ mohla a nevzdávala sa. To rozhodne nepatrilo k jej povahe. Ďalej je tu Cardan, o ktorom som najskôr netušila, čo si mám myslieť. Bol zlý, krutý, ubližoval a ja som rozmýšľala, čo všetci na ňom vidia. A potom som pochopila, prečo je taký, aký je a, samozrejme, že som si ho neskôr - od jednej udalosti - obľúbila. V knihe je veľa postáv, niektoré som si obľúbila viac a iné menej. Najskôr som nevedela, čo si myslieť o Taryn. Je to dvojča Jude, ale niekedy sa správala, akoby k nej ani nechcela patriť. Chápem, že sa bála Cardana a jeho priateľov, ale aby sa dištancovala od sestry a navyše aj to, čo spravila na konci. Vtedy u mňa skončila, nevedela by som toto spraviť vlastnej rodine. A Jude bola ešte taká, že s ňou chcela niečo napraviť. Ďalej musím spomenúť svet, ten bol úžasný, všetky dvory boli zaujímavé, tá vec s korunou dokonalá, všetko skvelo premyslené. Štýl písania Holly Black bol super, rýchlo sa mi to čítalo a to napätie. Ani jedna stránka, kde sa nič nedialo, proste som chcela čítať a čítať, zistiť, čo bude nasledovať. A musím vyzdvihnúť, že ten férsky dvor je taký zlý, špinavý a reálny. Žiadne jednorožce nečakajte, toto je proste niečo originálne, na čo som sa tešila, odkedy kniha vyšla. Kiežby som sa k nej dostala skôr, je pravda, že doma ju už mám nejaký ten rôčik. Takže ak ešte stále váhate, odporúčam túto úžasnú sériu, ja som sa do nej zamilovala.

Katarína
Katarína
4. apríla 2019
Dobrá fantasy

Kniha je napísaná veľmi pútavo, dobre a ľahko sa číta. Miestami sa v nej objavujú hluché miesta, avšak skvelo to vykompenzujú postavy, ktorých charakter si zamilujete.

Nika
Nika
26. januára 2019
Päť hviezdičiek

Skvelá kniha, typické zakernosti, prekvapivé momenty, napínavé situácie vo svete víl. Až do predposlednej strany človek netuší, čo sa stane. Odporúčam prečítať... Už sa teším na pokračovanie.