Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Michael Ende: Nekonečný príbeh

Počet strán: 424

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055135021

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Die undendliche Geschichte

ISBN: 978-80-551-3502-1

Dátum vydania: 5. augusta 2013

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2004

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Thienemann Verlag

Hmotnosť: 0,69 kg

Nekonečný príbeh

Autor: Michael Ende

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 15,11 
Bežná cena: 15,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Rob, čo chceš – tak znie nápis na symbole neobmedzenej moci v krajine Fantázia. Skutočný význam tejto vety sa však Bastián dozvie až po dlhom a dobrodružnom hľadaní. .. Dvanásťročný Bastián Baltazár Bux nie je v škole veľmi obľúbený, preto je často sám a najlepšie sa cíti medzi policami plnými kníh. Jedného dňa neodolá a z antikvariátu ukradne tajuplnú hrubú knihu so znakom dvojhlavého hada na obálke a s dvojfarebným písmom. Keď sa do nej začíta, kniha ho nečakane vtiahne do svojho deja a chlapec sa tak stane súčasťou napínavého príbehu. Dozvie sa, že krajine Fantázia a jej vládkyni, detskej kráľovnej, hrozí zánik. Kráľovná si na pomoc zavolá Atreja a poverí ho, aby sa spolu s drakom šťastia Falkom pokúsil zachrániť krajinu. Všetko však nasvedčuje tomu, že práve nešikovnému Bastiánovi, ktorý je v triede terčom posmechu, sa podarí odvrátiť zánik Fantázie a zachrániť jej podivuhodných obyvateľov. Nekonečný príbehpreložili do viac ako 35 jazykov a predalo sa osem miliónov výtlačkov. Na motívy skvelej Endeho knihy nakrútil režisér Wolfgang Petersen roku 1984 rovnomenný film. Obľúbili si ho už celé generácie detí aj rodičov a dodnes rovnako uchvacuje malých aj veľkých divákov.

Odporúčame tieto knihy

Zuzana
Zuzana
26. augusta 2015
Top fantasy

Veľmi som sa potešila keď táto kniha konečne vyšla v slovenčine. Je to príbeh môjho detstva. A kniha je stále predsa len kniha. Nádherné spracovanie, príbeh ma vtiahol ešte viac ako jeho filmové spracovanie. Je to príbeh o priateľstve, odvahe, ľudských chybách ale aj láske. Určite by mala slúžiť ako povinné čítanie detí na školách.
Jednoznačne vynikajúci titul.