Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

P. C. Cast, Kristin Cast: Škola noci 12: Vykúpená

Počet strán: 312

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055143910

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Revealed

ISBN: 978-80-551-4391-0

Dátum vydania: 4. augusta 2015

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: St.Martins Griffin

Rozmery: 2,9 cm x 12,5 cm x 20 cm

Hmotnosť: 0,37 kg

Škola noci 12: Vykúpená

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,31 
Bežná cena: 11,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Vykúpená je dvanástou, záverečnou časťou série Škola noci.

Zoey Redbirdová sa ocitla v ťažkej situácii. Jasnovidecký kameň dala Afrodite, vzdala sa tulskej polícii a rozhodla sa bez priateľov a mentorov čeliť zaslúženému trestu, aj keď to bude znamenať, že jej telo odmietne Superzmenu a hrozí jej smrť. Len láska tých najbližších ju môže zachrániť pred temnotou v duši, lenže z tieňov sa vynorilo zlo také mocné ako ešte nikdy.

Neferet napokon odhalila smrteľníkom svoju pravú tvár. Vyhlásila sa za bohyňu Temnoty a ako stelesnené zlo sa chystá zotročiť obyvateľov Tulsy. Upíri z tulskej Školy noci sa spojili s políciou a na obranu dávajú dohromady všetky prostriedky, ktoré majú. No vedia, že ani jediný upír nie je taký silný, aby ju porazil – pokiaľ by ten upír nebol schopný využiť silu živlov a zároveň ovládal starú mágiu. Iba Zoey zdedila takú moc, lenže tá práve znáša trest za použitie starej mágie a nemôže pomôcť.

Rozpúta sa impozantný boj Svetla proti Temnote, ktorý rozhodne, kto bude zachránený a kto navždy stratený.

Odporúčame tieto knihy

Lucia
Lucia
3. decembra 2015
Konečne posledný diel

Ku sérii Škola noci (House of Night) som sa dostala pred piatimi rokmi v období, keď všetky baby (vrátane mňa) boli očarené Twightom. Samozrejme som neodolala a aj vďaka krásnej obálke som sa pustila do čítania. Až postupom rokov som sa dozvedela, že Škola noci bude mať 12! dielov (+ dve knižné novely). Skoro ma vystrelo. No vytrvala som do konca.
Prvé diely boli výborné. Veľa som sa nasmiala a naozaj sa mi páčili. Lenže kvôli samotnej dĺžke série, mnohým postavám ktoré v nej vystupujú a aj dlhému časovému rozpätiu medzi jednotlivými knihami, som čoskoro mala v hlave veľký zmätok. Z niektorých častí som mala pocit že sú zbytočné. Dej len naťahovali a zaoberali sa nejakou banálnou udalosťou, ktorá by sa dala rozpísať na pár strán, nie na celú knihu. A to ani nehovorím o postavách, ktoré mali veľmi podobné mená, každú chvíľu niekto zomrel, „odzomrel“, zasiahol do deja, alebo sa nenápadne vytratil.
Som však na seba hrdá, že som v čítaní vytrvala. Séria je určená skôr pre teenagerské čitateľky, ale môže zaujať aj nás starších.
Ak by som mala hodnotiť posledný 12. diel, dala by som mu 3 hviezdičky. Stále som čakala grandiózne finále, proste niečo hodné dvanástich kníh. No záverečný boj prebehol tak rýchlo, že som si ho takmer nevšimla. Všetko síce skončilo tak ako malo, čiže dobro vyhralo, zlo bolo porazené, ale aj tak mi tam stále niečo chýbalo.
Za celú sériu však dávam 4 hviezdičky. Naozaj som sa pobavila a strávila som pri čítaní príjemné chvíle. Možno až raz budem mať veľa času, znovu si túto sériu prečítam v celku, bez dlhého čakania na ďalšie diely a užijem si boj Zoey s jej „prihoretým kŕdľom“ proti Temnote.