Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Howard Phillips Lovecraft: Hrobka

Počet strán: 224

Väzba: tvrdá

EAN: 9788025900512

Jazyk: český

ISBN: 978-80-259-0051-2

Dátum vydania: 17. januára 2011

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2011

Vydavateľstvo:  Plus

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 14 cm x 21 cm

Hmotnosť: 0,41 kg

Hrobka

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 10,44 
Bežná cena: 10,99 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Souborné beletristické vydání Lovecraftova díla v nakladatelství Plus je pro všechny příznivce moderní literární fantastiky událostí mimořádného významu. Vychází ve čtyřech svazcích, osu tvoří chronologie vzniku jednotlivých povídek, každý svazek je doplněn poznámkami editora a zasvěceným doslovem. Překladově se vydání opírá o odvážný editorský počin z první poloviny devadesátých let, kdy nakladatelství Zlatý kůň vydalo ve spolupráci s Českou speleologickou společností téměř celé Lovecraftovo dílo s ilustracemi Káji Saudka. První svazek Hrobka obsahuje 21 povídek, novel, črt a juvenilií, knihu uzavírá legendární stať Josefa Škvoreckého „Podivný pán z Providence“.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Martin
Martin
13. novembra 2015
Korene hororu

Ak naozaj chcete preniknúť ku koreňom hororového žánru, tento klasik by vás nemal minúť. Kompletné spisy sú v krásnej tvrdej väzbe s atmosferickými ilustráciami a skvelým českým prekladom.
Lovecraftov píše postaru, nikam sa neponáhľa, dáva vyniknúť atmosfére, básnickému jazyku a krásnym slovným obratom a popisom. Okrem hororových poviedok sú v kompletných spisoch aj poviedky snové, fantastické, pokusy o humor, básne, či iné literárne útvary.
Pán Lovecraft je inšpiráciou dodnes, štylisticky i námetovo, odkaz jeho diela je, nielen v modernej hororovej literatúre, stále živý.
Poklona vydavateľstvu Plus za skvelé preklady, krásnu grafickú úpravu a vôbec za celkové Spisy tohoto význačného autora. Kúpte, čítajte, opatrujte, Spisy majstra Lovecrafta sú kompletné a pokiaľ vás zaujíma hororový žáner ako taký, alebo prosto klasická, kvalitná literatúra, oplatí sa mať ich v knižnici.