Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jack London: Bílý Tesák

Počet strán: 192

Väzba: tvrdá

EAN: 9788000020518

Jazyk: český

ISBN: 80-00-02051-3

Dátum vydania: 1. januára 2008

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Albatros

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 13,7 cm x 20,5 cm

Bílý Tesák

Autor: Jack London

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 7,73 
Bežná cena: 8,14 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Již přes sto let provází příběh Bílého tesáka, v jehož žilách koluje i krev vlka, malé i velké čtenáře. Se zatajeným dechem sledují jeho osudy, od prvních štěněčích krůčků až po tvrdé zápasy dospělého psího samotáře. Boj o život v ledových pustinách Aljašky, hledání té pravé lidské smečky, úzkost i slzy dojetí, to všechno jsou přísady, které z Jacka Londona dělají mistra knih odvahy a dobrodružství.

Autor skvelých románov ako Volanie divočiny, Biely tesák alebo Biely deň sa volal vlastným menom John Griffith Chaney.

Jack London sa narodil (12. januára 1876 v San Franciso) ako polosirota (bol nemanželským synom pána Chaneyho) a vyrastal v biednych podmienkach. Jeho otec bol talentovaný samouk, ktorý sa stal astrológom, , jeho matka bola výstredná žena z majetnej rodiny. Svojho otca nikdy nevidel, preto má meno po svojom nevlastnom otcovi (John Griffith London), kým jeho matka Jacka Londona prežila a aj ho pochovala. Po dokončení strednej školy, začal navštevovať univerzitu, ktorú však nedokončil. London pracoval v rôznych zamestnaniach a v rokoch 1897 - 1898 sa zúčastnil na výprave za zlatom, z ktorej neskôr čerpal námety pre svoje romány.

Celý ... viac

Odporúčame tieto knihy