Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

R. J. Palacio: Obyčajná tvár

Počet strán: 264

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055132778

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Wonder

ISBN: 978-80-551-3277-8

Dátum vydania: 22. januára 2013

Rok vydania originálu: 2012

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Alfred A. Knope

Hmotnosť: 0,42 kg

Obyčajná tvár

Autor: R. J. Palacio

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 7,51 
Bežná cena: 7,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Keď August (Auggie) Pullman prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má zdeformovanú tvár, potravu jedáva cez slamku alebo nadrobno pokrájanú, a nie je na to pekný pohľad. Málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí. A predsa je to úplne normálny chalan, ktorý miluje Hviezdne vojny a chce žiť vlastný život.

Prvých desať rokov života nemal Auggie ľahkých, no až teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi „normálne“ deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Niekedy bude ťažké rozoznať, kto je skutočný priateľ. Nájde v sebe dosť síl, aby v škole vydržal, alebo sa vzdá a radšej zostane doma?

Odporúčame tieto knihy

Andrea
Andrea
6. augusta 2018
Kniha s veľkým K

Hľadala som knihu, pri ktorej mi budú naskakovať zimomriavky stále, keď ju otvorím. Takú, ktorej vety vo mne budú rezonovať ešte dlho po jej prečítaní, no pritom neporovnateľnú. A táto kniha to splnila do poslednej bodky. Nič jej nechýba. Nie je tam ani slovo navyše. Určite by som ju odporúčila ako povinné čítanie do škôl. Česť mať tento knižný titul v domácej knižnici.

Klaudia Polakovičová
Klaudia Polakovičová
1. augusta 2018

Táto kniha ma zaujala hneď na prvý pohľad, nie len že má krásny obal, ale aj dej je veľmi nezvyčajný a slúži na zamyslenie. Celý príbeh by sa dal zhrnúť do ponaučenia - nesúď knihu podľa obalu.