! Doprava ZADARMO už od 15 € !

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Petronela Jabĺčková 1: Prekvapenie pre Lucia (prvé čítanie)


Obľúbená Petronela Jabĺčková pre malých čitateľov s veľkými písmenkami vhodná na prvé čítanie.Malá čarodejnica Petronela Jabĺčková by rada na narodeniny prekvapila svojho najlepšieho priateľa – roháča Lucia. Rozhodla sa preňho zorganizovať záhradnú oslavu. Pozvala na ňu všetkých: Olíviu a Olivera Pečkovcov, jabĺčkových škriatkov i mnohých ďalších. Chystá sa vyčarovať pre chrobáka darček, lenže kúzlo domotá. Pomôže jej niekto?Sabine Städingová sa narodila roku 1965 v Hamburgu. Od detstva veľmi rada vymýšľala všakovaké príbehy. Po obrovskom úspechu kníh o čarodejnici Petronele Jabĺčkovej sa rozhodla priblížiť jej osudy aj začínajúcim čitateľom. Toto je prvý príbeh určený na prvé čítanie a ďalšie dobrodružstvá sa už pripravujú.SaBine Büchnerová sa narodila roku 1964 vo Wuppertali a pred štúdiom komunikačného dizajnu vo Wuppertali a animácie na filmovo-televíznej vysokej škole v Babelsbergu pracovala ako sociálna pedagogička v detskom domove. Ilustrovala celý rad kníh a vydala aj vlastné obrázkové knihy. Jej práce už získali celý rad ocenení.Pre čitateľov od 6 rokovZ nemeckého originálu preložila Eva Budjačová.
Predpredaj
10,36 € 10,90 €

Ferdi a Flo 1: Malá vydra sa učí plávať


S kamarátmi ide jednoducho všetko ľahšie!Malá vydra Ferdi žije s rodičmi pod starou vŕbou pri rieke. Každé ráno sa teší na to, ako so svojím obľúbeným kamienkom v labke vylezie na mamino brucho a bude sa s ňou plaviť po rieke. Jedného dňa mu mama povie, že nastal čas, aby sa naučil plávať sám. Ferdi sa však trochu bojí. Čo ak sa potopí? No potom spozná kačičku Flo, ktorá očividne nemá obavy z ničoho. Skáče do vody, akoby na svete neexistovalo nič krajšie. Pomôže kačička Ferdimu prekonať strach?V tomto láskavom príbehu s veselými a pestrými ilustráciami Sandy Thißenovej, ktorý je vhodný na prvé čítanie, sa stane z malej vydry a káčatka skvelý tím.Pre deti od 5 rokov Z nemeckého originálu preložila Silvia Ivanidesová.
Predpredaj
13,52 € 15,90 €

Rybárik a kolobeh života


Počas celého roka chodí chlapec so svojím starým otcom pozorovať k rieke prekrásne vtáčiky rybáriky. Kým stihne leto vystriedať jar a zima zastúpiť jeseň, založia si rybáriky rodinu a vychovajú mladé. Ideálna príležitosť, aby starý otec vysvetlil svojmu vnúčikovi, čo je to kolobeh života a akú nekonečnú silu má príroda. Život plynie ako voda v rieke a nikto tu nie je navždy... Len príroda je večná.Dojímavý poetický príbeh o živote a smrti naplnený nádejou a vierou v nekonečnú silu prírody.
Predpredaj
16,90 €

Strašidielka a Cica


Už tretia knižka v sérii o strašidielkach z pera scenáristky a dramaturgičky detských programov. Opäť príbeh s detektívnou zápletkou, kopou humoru a veľkou láskou k všetkým živým tvorom.Nad dedinkou Strašivieskou sa vypína zrúcanina Strašihradu. Býva tu päť veselých strašidielok, ktorých sa však vôbec nemusíte báť. To skôr ony sa boja o svoju kamarátku mačku Cicu. Mala ich prísť navštíviť, a odrazu záhadne zmizla. Čo sa len mohlo stať? Strašidielka s popleteným netopierom Chiropterom sa púšťajú do pátrania. Čaká ich dobrodružstvo plné nečakaných stretnutí a prekvapení. Z Chiroptera sa dokonca stane úspešný špión. A objaví sa tu aj jeden strapatý kocúr, ktorý si myslí, že je divá mačka. Stretne sa Cica opäť so svojimi priateľmi zo Strašihradu?Ilustroval Jakub CenklPre deti od 5 rokov
Predpredaj
13,52 € 15,90 €

Mláďatká v ZOO


V zoo sa šíri fantastická správa: Na svet prišli nové mláďatá!Do zoo zavítala jar a s ňou pribudli noví obyvatelia. Kam sa však zatúlalo mláďa chameleóna? Ježko Ignác Mentolka sa rozhodne nájsť ho za každú cenu. No nie je to také jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad, pretože zvieratko sa dokáže výborne maskovať... Okrem toho aj ostatné mláďatá budú potrebovať jeho pomoc: malej samičke mravčiara nie sú pochuti mravce, tulenie mláďa odmieta plávať a mláďa plameniaka sa počas spánku neudrží na nohách. Našťastie si Ignác Mentolka vie poradiť v každej situácii!Milý príbeh o malom ježkovi s veľkou úlohou. Pomôžeš mu nájsť chameleóna?Nové dobrodružstvá zvieracích kamarátov zo série Veselé príbehy zo ZOO (Veľké čistenie zubov v ZOO, Karneval v ZOO a Večierka v ZOO) s nálepkami mláďat, ktoré si deti môžu nalepiť, kdekoľvek budú chcieť.Pre deti od 3 rokov Z nemeckého originálu preložila Zuzana Dodoková.
Predpredaj
10,97 € 12,90 €

Elementy - Príbeh podľa filmu


V jednom neobyčajnom meste, kde spoločne nažívajú obyvatelia živlov ohňa, zeme a vzduchu, zistí mladá ohnivá žena a muž, ktorý pláva s prúdom, niečo zásadné: koľko toho majú vlastne spoločného.
Predpredaj
11,89 € 13,99 €

Rexík. Superpes


Ďalšia z kníh o Rexíkovi prináša nové príbehy vychádzajúce z kultového detského seriálu, ktorý bol po prvýkrát odvysielaný už v roku 1967.Nedávno uplynulo sto rokov od narodenia Lechosława Marszałka, poľského režiséra a scenáristu animovaných filmov, „otca“ seriálového hrdinu Rexíka, jedného z najväčších priekopníkov poľskej animácie.Pri tvorbe jednotlivých epizód o Rexíkovi bolo preňho mimoriadne dôležité, aby bol malý veselý psíček nielen priateľom detí, ale aby sa pri ňom vždy niečo nové naučili. A tak aj v tejto nádhernej knižke Rexík vysvetľuje, prečo treba chrániť prírodu, ako možno pomôcť zvieratkám v útulku, že sa neradno chodiť korčuľovať na jazero, kým nie je ľad dostatočne hrubý.Príbehy vedú k zodpovednosti, nepoučujú priamo - prinášajú reálne situácie, z ktorých možno vyvodiť dôsledky. Vidíme v nich prejavy empatie, spolupatričnosti, ilustrujú silu priateľstva, lásku k prírode.Táto krásne ilustrovaná kniha je veľká nielen rozmermi, ale aj obsahom - je rovnako zábavná, ako aj poučná, prináša napínavé a neobyčajné zážitky, veď do vesmíru sa tiež neletí každý deň!
Predpredaj
25,90 €

Rexík. Šteniatko


Vedeli ste, že aj Rexík bol kedysi šteniatkom? A že odo dňa, kedy sa narodil, zažíval samé neobyčajné dobrodružstvá? Nezodpovední majitelia odchádzajú na dovolenku a malé šteniatko vyhodia z auta. Našťastie ho nájde Adamko, ktorý sa psíčka s láskou ujme.Aký bude ďalší osud odvážneho psieho kamaráta? Čaká na vás napínavý príbeh plný prekvapujúcich zvratov, o sile priateľstva a pomoci, rozuzlenie ktorého vás určite prekvapí.Kniha Rexík šteniatko obsahuje doposiaľ nepublikovaný príbeh, ktorý vychádza zo zabudnutého a po rokoch objaveného scenára autora večerníčka o Rexíkovi – Lechosława Marszałka.Celovečerný film s názvom Rexíkov cirkus mal byť zavŕšením jeho tvorby o priateľskom psíčkovi, žiaľ, pod vplyvom okolností film nikdy svetlo sveta neuzrel, a tak vám ho dnes prinášame aspoň v knižnej podobe.
Predpredaj
16,90 €

Macko Modrouško


Utešený príbeh o pevnom pute priateľstva, ktoré nepretrhlo ani odlúčenie.Macko Modrouško stál vždy po Laurinom boku. Už keď si ho Laura všimla na poličke v hračkárstve, vedel, že ich priateľstvo je jedinečné. Hrával sa s ňou v izbe, chodieval s ňou do školy... Jedného dňa sa celá Laurina rodina vybrala k oceánu. Zrazu zostal Modrouško sám v piesku na pláži, pozeral na vlny a cítil len chlad a prázdno. Ani po nešťastnom odlúčení a prekážkach, ktoré musel na svojej dlhej ceste za priateľstvom prekonať, však nestratil nádej, že sa čoskoro znova ocitne v Laurinej náruči. Hlboko v srdci bol totiž presvedčený, že Laura po ňom pátra a smúti rovnako ako on.Pre deti od 3 rokovZ anglického originálu preložila Lucia Martinčeková.
Predpredaj
10,97 € 12,90 €

Turbo


Nový príbeh od autorky úspešnej knihy Stratil sa Cyrko.Aké je to, keď je niekto celým vaším svetom… A zrazu ho niet! Prídete o teplý domov, fajné jedlo, milujúcu spoločníčku… Prídete o všetko. Nadôvažok vás nikto nechce ani v útulku, pretože ste starým, tučným a príšerne brechajúcim jazvečíkom bez perspektívy. No keď napokon celkom stratíte zmysel života i silu ráno otvoriť oči, keď takmer prídete o život samotný… Zjaví sa pomyselný anjel spásy voňajúci páročkami, koláčikmi a DOMOVOM. A tak aj Turbo opäť nájde svoje šťastie a novú rodinu… S deťmi, mačkami a psom. A novou, milujúcou starou mamou! „Turbíček, poď k babke, babka ťa ľúbi,“ volá naňho a máva mäsovou kapsičkou v ruke.Príbeh o láske, hlbokej strate a bolesti, beznádeji… A nečakanom bezbrehom šťastí a naplnení. Pretože nádej umiera posledná.
Predpredaj
16,90 €

Rozprávky o vlkovi: Detské divadielko s bábkami


So sériou Detských bábkových divadielok si môžete svoje obľúbené rozprávky nielen prečítať, ale si ich aj zahrať ako divadelné predstavenie. Box, ktorý poslúži ako javisko, obsahuje bábky, kulisy a tri najznámejšie rozprávky o vlkovi. Na každú rozprávku nadväzuje krátky scenár. Stačí len postaviť javisko, nachystať bábky a predstavenie sa môže začať. Vďaka nádherným kulisám a bábkam vám známe rozprávkové postavičky ožijú priamo pred očami.
Predpredaj
17,09 € 17,99 €

Pásavec, Zajac a veľký hlučný Medveď 2


Známy britský autor detskej literatúry Jeremy Strong, ktorý má na konte už vyše sto kníh a získal mnoho literárnych ocenení, prichádza s ďalšou časťou príbehov zo života priateľov Pásavca a Zajaca z Veľkého lesa. Hundroša Pásavca, fičúra Zajaca a ostatné zvieratá jedného dňa zaskočí rachot rozliehajúci sa široko-ďaleko. Hurhaj má na svedomí ľadový medveď v kvietkovanej košeli. Prisťahoval sa do ich lesa, na čistinke si rozložil bicie a usilovne cvičí. Zvieratá z Veľkého lesa si dobrosrdečného Medveďa rýchlo obľúbia. Nie je to len bubeník, ako sa patrí... Má kurz prvej pomoci, takže je preňho hračka pomôcť dokonca aj pri úraze - napríklad keď si žirafa pred tanečnou zábavou poraní koleno, vynachádzavo jej naň namiesto obkladu priloží vrecúško Pásavcovho parmezánu z mrazničky. A čo na to Pásavec? To si prečítajte.
Na sklade > 5Ks
8,46 € 9,95 €

dostupné aj ako:

Rozprávky o princeznách: Detské divadielko s bábkami


Séria Detského divadielka s bábkami vám umožní obľúbené rozprávky nielen čítať, ale si ich aj zahrať ako divadelné predstavenie. Box, ktorý poslúži ako javisko, obsahuje bábky, kulisy a tri najznámejšie rozprávky o princeznách. Na každú rozprávku nadväzuje krátky scenár. Stačí len postaviť javisko, nachystať bábky a predstavenie sa môže začať. Vďaka nádherným kulisám a bábkam vám známe rozprávkové postavičky ožijú priamo pred očami.
Predpredaj
17,09 € 17,99 €

Malénina záhrada


Hlavná hrdinka Maléna Figová nie je hocakou štvrtáčkou. Máme do činenia s bystrým, citlivým, priateľským a veselým dievčatkom, ktoré by na meniny mohlo dostať ružový mobil, no namiesto toho si v záhrade túži postaviť malý drevený domček. A najviac zo všetkého si Málka želá, aby sa jej rodičia neustále nenaháňali za prácou a trávili s ňou viac spoločných chvíľ.Malénina záhrada je útočiskom aj bezpečným miestom, kde na dievčatko každý deň čaká jej priateľ – staručký rozprávajúci cvrček Sibyl. Dá sa však odtiaľ vykročiť do nekonečna? Ako môže Málka nájsť samu seba a priateľov? Ako sa dokáže pozrieť zoči-voči času a načúvať svojim túžbam? Na množstvo otázok hľadá odpovede spolu s ďalšími hrdinami a hrdinkami tohto dobrodružného príbehu.Kniha originálne spája svet skutočnosti a fantázie: hovorí o sile rodiny a priateľstva, je plná nečakaných zvratov, prekvapení a pravého humoru. Zážitok z čítania ponúka nielen deťom, ale aj dospelým.
Predpredaj
14,44 € 16,99 €

Az első mesekincstáram 32: A bátor szabólegény


Ki ne ismerné a kis pimasz szabólegény történetét? Hát, a kisgyerekek! Éppen ezért Az első mesekincstáramban összegyűjtöttük a legfontosabb, legszebb meséket, hogy már a kicsik is hallgathassák a történeteket, nézegethessék a bájos illusztrációkat.Aki mer, az nyer - tartja a mondás, és nincs is jobb példa ennek igazára a furfangos szabólegény kalandjainál. Sok bátorság, némi vakmerőség és a csavaros észjárás nyeri el végül megérdemelt jutalmát! Olvassátok el ezt a mesét is erről a talpraesett hősről!
U dodávateľa
3,99 € 4,20 €

A sárkányok fővárosa - Zabaszauruszok 6.


„– Mondd csak, befizetted már az adódat? – kérdi egy szigorú tekintetű sárkány, aki akár folyóhossznyi lángot is képes fújni, ha a kérdésre rossz választ kap.” Igen, Háromig Számolok, a Sárkánytörvény című 2. kötetből megismert kincstárnok visszatér!Ám a mindig precíz és szigorú sárkány most maga kerül slamasztikába. De vajon mekkora vétség az, ha a kincstárnok elszámolja Leiszút Feliszút adóját? És melyik a jobb: a törvény minden betűjét betartani még akkor is, ha azzal egy gonosztevőnek segítünk, vagy szövetkezni egy adócsalóval, és leleplezni az évezred legnagyobb összeesküvését?Tűzfészket, a sárkányok fővárosát olyan veszély fenyegeti, amilyennel a lakóinak évszázadok óta nem kellett szembenézniük. A vaskalapos Háromig Számolok csak úgy mentheti meg az otthonát, ha elfogadja, hogy az élet nem mindig fekete-fehér. Vajon egy rókaképű sárkány, egy különc tűzdzsinn és egy önmagával örökösen vitatkozó háromfejű fenevad segítségével szembeszállhat az ismeretlen ellenséggel? És vajon ki mer a sárkányokkal újat húzni?M. Kácsor Zoltán legsikeresebb meseregény-sorozatának vadonatúj része Horváth Ildi rajzainak köszönhetően most új képi világgal és sok apró, böngészni való részlettel jelenik meg.
U dodávateľa
13,38 € 14,08 €

Ako Jožko Pletko poplietol si všetko


Pri príležitosti 100. výročia narodenia Kristy Bendovej vraciame medzi detských čitateľov jej nadčasovú postavu Jožka Pletka, v ktorom sa určite nájdu aj mnohé dnešné deti. Veď ani dnes nie je raritou si všeličo popliesť, odložiť tak, že už to nikdy nenájdeme či spraviť v dobrom úmysle niečo, čo nedopadne najlepšie. Ponorme sa spolu do vtipných a ľahko zapamätateľných veršíkov, ktoré pobavia všetkých, ktorí po nich siahnu.
Predpredaj
10,71 € 11,90 €

Knižka o psoch


Psy sú najlepší spoločníci a prekvapivo uvravené stvorenia. Namiesto bĺch vám z kožucha vysypú mnoho neuveriteľných príbehov. Hovoríte, že im nerozumiete? Nevadí, pretože poznáme niekoho, kto psej reči rozumie. Prečítajte si o krčmovom bitkárovi buldogovi, jazvečíkovi cestujúcom v čase, basetovej láske k hudbe alebo o trampotách dvoch salašníckych čuvačov.
Na sklade > 5Ks
8,49 € 9,99 €

Komu patrí slniečko, 2. vydanie


Vydavateľstvo DAXE vydalo druhé, rozšírené a doplnené, vydanie úspešnej publikácie Komu patrí slniečko. Prvé knižné vydanie v pevnej väzbe vyšlo v roku 2020. Kniha získala dve ocenenia: Bola nominovaná na Cenu Márie Ďuríčkovej. Získala tiež hlavnú Cenu čitateľov v celoslovenskej čitateľskej ankete. Aktuálne brožované vydanie vychádza vo zväčšenom formáte (205 x 297 mm) a okrem príbehov obsahuje aj mnoho kreatívnych a zábavných úloh, ku ktorým patria vyfarbovačky, hľadanie rozdielov, bludiská a ktoré obohatia vnímanie, rozvíjajú postreh či analytické myslenie detských čitateľov. Súčasťou publikácie sú vystrihovačky postavičiek z príbehov, pomocou ktorých si deti môžu zahrať divadielko. V príbehoch, v ktorých žije zvonček Zvonko, púpava Klaudia, sedmokráska Etelka, klinček Tonko a ďalší kamaráti z lúky, sa čitatelia dozvedia, ako zvonček dostal meno, prečo sa nebojí dažďa, ako pomohol myške, ale aj to, ako myška pomohla jemu. Priateľstvo a pomoc je pre kamarátov z lúky nadovšetko. Príbehy napísala Danuša Dragulová-Faktorová, krásne farebné ilustrácie k nim namaľovala Jaroslava Kolačková, grafický dizajn vytvoril Ján Mikulčík. Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Na sklade 2Ks
3,14 € 3,30 €