! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


FPU príznak


Knihy - Young adults strana 1 z 104

Zlodej hudby


Je zvláštne, ako rýchlo a jednoducho sa dokáže ľudský život otočiť o stoosemdesiat stupňov. Stačí na to aj celkom obyčajný letný deň, keď rozpálené slnko ponára neveľké mestečko do teplého svetla. Vždy usmiata Magdaléna sa počas neho poneviera po blšom trhu, kde ponúkajú tovar od výmyslu sveta. A práve vtedy sa to stane – prvý raz zbadá majestátny starý gramofón. Bez váhania si ho kúpi a prinesie domov. Netuší, že za jeho zlatým leskom sa môže skrývať niečo čarovné. Zanedlho Magdaléna odhaľuje tajomstvá vryté do útrob tejto starožitnosti a zisťuje, že pod vrstvou vinylu na každej platni sa skrýva nový, záhadný svet. Magdaléna sa ponára do týchto čarovných svetov, spoznáva nových priateľov a zažíva nevšedné dobrodružstvá. Čo sa stane, ak zvedavé dievča natrafí na nezvyčajnú platňu, ktorá ju záhadne priťahuje? Odkiaľ sa vôbec zobrala? A ako bude Magdaléna čeliť problémom a nebezpečenstvám, ktoré táto platňa vnesie do života jej priateľov?
Predpredaj
11,82 € 13,90 €

Skarlet


Skupina agentov zatkne nebezpečné červenovlasé dievča so zvláštnymi schopnosťami. Musia zistiť, čo je zač a či má niečo spoločné so sériovými výbuchmi v meste. Tím agentov pracuje usilovne – Oliver sa snaží získať si dôveru červenovlásky za akúkoľvek cenu, Dan v laboratóriu odhaľuje účinky pokusov, ktoré na nej vykonal jej otec, zatiaľ čo Ema so šéfom si od nej držia odstup. Toľko nezodpovedaných otázok a tajomstiev… Stihnú ich odkryť, skôr než sa dievčine minú energetické kapsuly, ktoré ju držia pri živote? Dynamický príbeh, ktorý vás donúti zamyslieť sa nad hranicou medzi dobrom a zlom, silou priateľstva, lásky a tým, čo nás robí ľudskými bytosťami so všetkými pocitmi, s humorom či bolesťami. „Chcem svoje kapsuly,“ povedala veľavravne a s úsmevom odkryla zuby zafarbené čerstvou krvou. „Alebo mi chcete povedať, že som sa sem prehrýzla zbytočne?“
Predpredaj
12,51 € 13,90 €

Tokijský sen


Izumi se dozvěděla, že její otec je japonský korunní princ, a přes noc se tak stala princeznou. Počáteční nesnáze nakonec překonala a rodiče navázali na svůj dávný románek a zasnoubili se. Schyluje se k svatbě, ale císařská rada má s jejich manželstvím problém, Izumi ani její matka nejsou urozené. Do toho Izumin přítel učiní šokující rozhodnutí. Co všechno bude muset jako princezna obětovat, aby zachránila štěstí svých rodičů? Dokáže přitom také následovat touhy svého srdce?
Predpredaj
17,57 € 18,49 €

Kroniky prachu, 2. vydanie


Šaty, plesy a hľadanie dokonalého manžela. Presne tak si Animantina matka predstavuje najbližšiu budúcnosť svojej dcéry. Lenže Animant tento svet pozlátky ani trochu nezaujíma. Najradšej sa pohybuje medzi knihami a realitu sa snaží od seba odohnať čo najďalej pomocou ostrých rečí a sarkazmu. Až kým jej jedného dňa nezaklope na dvere príležitosť, ktorá jej život prevráti naruby. Ponuke pracovať jeden mesiac v univerzitnej knižnici sa nedá odolať.
Predpredaj
20,81 € 21,90 €

Chci sníst tvoji slinivku


Chlapec najde deník své spolužačky a odhalí tak její největší tajemství – umírá na rakovinu slinivky. On je teď jediným člověkem mimo její rodinu, který zná pravdu. Na její naléhání však slíbí, že to, co se dozvěděl, nikomu neprozradí. Ačkoli to poslední, co by čekal, je, že se stane jejím přítelem, společné tajemství je sblíží natolik, že mezi nimi vnikne velmi silné pouto. Dívce však zbývá jen pár měsíců života... Jedinečný příběh o tajemstvích, lásce a ztrátě, který vyšel i v manga podobě a inspiroval dvě filmové adaptace. Doporučený věk 13+
Predpredaj
20,84 € 21,94 €

Dvanáct dní Dashe & Lily


Dash a Lily už spolu randí skoro rok, ale celé tohle období nebylo zrovna zalité sluncem. Lilyin milovaný děda totiž prodělal infarkt a jeho zdlouhavé a náročné zotavování se na její jinak obvykle slunečné povaze dost podepsalo. Do Vánoc – nejoblíbenějšího Lilyina období v roce – zbývá už jen dvanáct dní a Dash, její bratr Langston a jejich nejbližší přátelé se musí vrhnout do víru Manhattanu, aby Lily pomohli znovu objevit jedinečné kouzlo předvánočního zasněženého New Yorku.
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Útočiště


Sara musela opustit všechno, co znala, aby své milované udržela v bezpečí. Brzy ale zjišťuje, že nový svět se tomu jejímu ani trochu nepodobá, a že si své místo mezi Mohiry bude muset těžce vydobýt. Týdny plynou a Sara se snaží dostat pod kontrolu svoje proměnlivé schopnosti a zároveň udržet v tajnosti svůj unikátní původ. Kdesi v pozadí se navíc stále vznáší stín upířího Pána, který udělá cokoli, aby ji našel. Sara se ocitá na cestě, která odkrývá její skutečné silné stránky a probouzí v ní také část, o jejíž existenci dosud neměla ponětí. Navazuje nová přátelství, poznává krásu i bolest první lásky a ztrátu tak hlubokou, že by ji mohla nakonec zlomit. A zjišťuje, že jediné místo, kde měla být v bezpečí, možná nakonec není útočištěm, za jaké jej považovala. Doporučený věk 13+
Predpredaj
26,07 € 27,44 €

Za hranicí naděje


Když si Daniel poprvé všimne Magdy, ta mu nevěnuje sebemenší pozornost. Když je však před maturitním ročníkem přiřadí do stejného týmu při orientačním běhu, zdá se, že je vše na dobré cestě. Ovšem Daniel brzy zjistí, že ke skutečné lásce vede ještě dlouhá cesta a že špatná rozhodnutí mohou zničit ve vašem živote úplně vše a už je nikdy nemůžete vrátit zpět!
Predpredaj
11,39 € 11,99 €

Čarodej Zememorí 3: Najvzdialenejšie pobrežie


Posledný diel kultovej trilógie o čarovných Zememoriach! Do rokesskej čarodejníckej školy prichádza mladík Arren, syn princa z ostrova Enlad, aby vyhľadal Geda. Ged, ktorý premohol tieň a získal vzácny amulet, prsteň Arreth-Akbeho, je teraz drakopán a arcimág na Roke. Arren nesie Gedovi chmúrnu správu od svojho otca - čarodeji na Enlade stratili svoju moc a zabudli nielen vyššiu mágiu, ale aj tie najjednoduchšie zaklínadlá, schopnosť liečiť, zabezpečiť bohatú úrodu či ovplyvniť počasie. Gedovi sa však už doniesli podobné správy aj z iných častí Zememorí. Znepokojený arcimág zvolá deviatich majstrov, Vetrokľúča, Menovača, Bylinkára, Chorála, Premenára, Dverníka, Povolávača, Skladača a Ruku, aby sa spolu poradili v Imanentnom háji. Nato sa Ged s Arrenom vydajú na dlhú púť, aby odhalili príčinu zabúdania, ktoré sa neustále nebezpečne šíri.
Predpredaj
11,35 € 11,95 €

Neplavec


Honzovi je sedmnáct a chodí do třeťáku na střední. S učením nemá problémy, rodiče jsou v pohodě, spolužáci taky, s holkou randí, a dokonce sehnal i fajn brigádu. Jenže přes to všechno jeho život vůbec není easy. Má pocit, jako by se nemohl hnout z místa a všude kolem něj pomalu stoupala chladná kalná voda. A to je zlý, moc zlý. Honza je totiž neplavec.
Predpredaj
10,25 € 10,79 €

Náhodou


Elena a Nathan. Princezna a basketbalista s temnou minulostí. Dva vysokoškoláci, které svedl dohromady osud i souhra nešťastných náhod a ani jednomu se to zrovna dvakrát nelíbí. Zatímco Nathan pohrdá vším, co Elena představuje – luxusním domovem, služebnictvem, ochrankou a společenskými akcemi, pro Elenu je Nathan křupan bez vychování. Jenže mezi všemi těmi hádkami a naschvály se mezi ně nečekaně vplíží láska, na kterou nejsou připraveni ani oni, ani jejich okolí.
U dodávateľa
11,39 € 11,99 €

Stranger Things: Lucas v ohrožení


Městečko Hawkins přežilo ve třetí sérii seriálu Stranger Things, známého z Netflixu, další obří katastrofu a Lucase Sinclaira, který k záchraně přispěl mimořádným dílem, čeká velká životní změna. Lucas přechází na střední školu a už nechce být outsiderem, jakým býval na základce. Panem neviditelným v maskáčovém oblečení, pařícím po večerech se stejně neviditelnými kámoši dračák. Uvědomuje si, že začíná nová kapitola jeho života – dospělost. Zatím však netuší, že zároveň se snahou najít si nové kamarády a zapojit se do běžného života střední školy na něj čeká další výzva – musí pochopit svou roli studenta s tmavou barvou pleti ve světě amerického maloměsta. Hawkins je však prokleté místo a to, co přichází, předčí všechny předešlé hrůzy. I Lucas si bude muset vybrat, kdo a co je pro něj nejdůležitější…
U dodávateľa
18,18 € 19,14 €

Plyšáček


Emilie má tajemství. Nechává si od neznámých mužů na internetu platit za svůj čas. Její obdivovatelé se nezdráhají dát Emilii, co si přeje. Vydělat peníze se tak zdá překvapivě snadné. Emilie se navíc nemá komu svěřit. Rodiče jsou zaneprázdnění a nejlepší kamarádka na ni taky nemá čas. O jejím tajemství proto vědí jen její plyšové hračky. Emilii to nevadí, má přece všechno pod kontrolou. Nebo se plete? Doporučený věk 17+
Vypredané
15,62 € 16,44 €

Ako nájsť vraha - set


Detektívna séria plný nečakaných odhalení a temných tajomstiev obyvateľov jedného mestečka, kde posvietiť si na staré hriechy môže znamenať vystaviť seba aj svojich blízkych smrteľnému nebezpečenstvu. Set obsahuje: Ako nájsť vraha Dobré dievčatá končia zle (Ako nájsť vraha 2) Kto druhému hrob kope (Ako nájsť vraha 3)
U dodávateľa
29,67 € 34,90 €

Kamoši, frajeri 3: Kamoši, frajeri a láska nad hladinou


Nová kniha známej autorky románov pre baby Kasie West s názvom Kamoši, frajeri a láska nad hladinou je treťou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Sedemnásťročná Hadley by dala všetko na svete za to, aby mohla konečne plávať všetky štyri plavecké disciplíny, dostala štipendium na vysokú a mohla odísť z domu. Niežeby ju rodičia zanedbávali, ale tak sa sústredia na zachovanie pamiatky jej mŕtveho brata, až má pocit, že nad bratom, ktorého nikdy nevidela, nemôže vyhrať. Hadley sa pri tom aj so svojou najlepšou kamoškou Ameliou snaží odhaliť tajomstvo chalana, ktorý sa skrýva pod maskou postavy z filmového plátna. Dopisuje si s tajným neznámym, flirtuje so školským šašom a nevie zabudnúť na svojho bývalého priateľa. Každý z chalanov sa môže zmeniť na frajera. Ktorý to bude?
Predpredaj
11,01 € 12,95 €

dostupné aj ako:

U Jedné náušnice


Některé věci jsou vyrobené tak, aby jejich dokonalost vynikla v páru. Tahle myšlenka stála za zrodem kavárny U Jedné náušnice, kde si zákazníci kromě kávy mohou dopřát i prohlídku stovek lichých náušnic, které někdo našel a vyvěsil na nástěnku. Na svůj protějšek tu kromě nich čekají i Matylda, Karolína a Sára, které zrovna odmaturovaly. Jejich poslední společně strávené léto začíná a ponese se ve znamení hledání. Naleznou lásku, sebepřijetí i novou životní vášeň? Zůstanou jedna pro druhou oporou?
U dodávateľa
11,39 € 11,99 €

Šestnáct duší


Šestnáctiletý Charlie má problémy. Žije v Yorku, nejstrašidelnějším městě v Anglii, a všichni jeho přátelé jsou duchové. Sestry mu zase nalakovaly protézy a objekt jeho milostného zájmu chodí s někým novým. Navíc z yorských uliček záhadně mizí slavní duchové. Charlie je odhodlaný se do toho nemíchat, ale Sam, otravný kluk, který rovněž vidí mrtvé, od něj očekává, že vypátrá, kdo – nebo co – je za to zodpovědný. Když se ale vypaří i duch, jemuž je Charlie zavázaný, nezbývá mu než se skutečnosti postavit čelem, stejně jako citům, které začíná chovat k Samovi. Chlapci musí spojit síly a připravit se na nejhorší, protože jejich protivník se nezastaví před ničím. V sázce jsou posmrtné životy a Charliemu dochází čas… Doporučený věk 13+
Vypredané
22,42 € 23,60 €

dostupné aj ako:

Nezkrotná říše


Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. Brzy však zjistí, že Killian není ten zlovolný vůdce, o němž slýchala. Čím víc času spolu tráví, tím víc se jejich vztah proměňuje. Když se ale ukáže starý známý, Brexley dostane šanci uniknout… a pak celý její svět exploduje. Mezi dobrem a zlem už není jasná hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.
U dodávateľa
15,67 € 16,49 €

Medzi hviezdami 2: Piloti


Druhý diel epickej sci-fi série od autora bestsellerov Mistborn a The Stormlight Archive Spensa celý život snívala o tom, že sa stane pilotkou a dokáže, že je hrdinkou ako jej otec. Vzlietla k nebesiam, ale pravda, ktorú o svojom otcovi odhalila, je zdrvujúca. Spensa je však presvedčená, že sa v tom musí skrývať niečo viac. A keď na jej planéte havaruje neznáma loď, naskytne sa jej jedinečná príležitosť: infiltrovať sa v prestrojení za mimozemšťanku na vesmírnu stanicu Hvezdáreň, z ktorej neľútostní krellovia útočia na ľudí. Aby však vôbec prežila, bude sa musieť popasovať s brutálnym pilotským výcvikom, so životom na míle vzdialeným všetkému, čo kedy poznala... a s hrozbou, ktorej onedlho možno bude čeliť celá galaxia.
Na sklade > 5Ks
13,56 € 15,95 €

V knižnej kategórii Young Adults objavíte fascinujúci svet literatúry pre mladých, ktorá kombinuje dobrodružstvo, emocionálnu hĺbku a osobnostný rast.Tieto knihy sú určené pre mladých čitateľov, ktorí hľadajú príbehy, ktoré ich oslovia, inšpirujú a pomáhajú im porozumieť svetu a sebe samým.

Kategória kníh Young Adults je plná rozmanitých žánrov, vrátane romantiky. Prinášame vám silné a autentické postavy, ktoré čelia výzvam, objavujú svoju identitu a nachádzajú svoje miesto vo svete.Knihy z kategórie Young Adults ponúkajú dobrodružstvo, napätie, lásku a komplexné témy, ktoré sa týkajú tém, ktoré sú pre dospievajúcich dôležité a udalostí, ktorými v tomto veku prechádzajú.

Teenageri nájdu v knihách príbehy, ktoré sa ich dotýkajú a otvárajú diskusiu o dôležitých témach, ako je sebaprijatie, priateľstvo, láska, rast, utváranie hodnôt a nájdenie svojho miesta vo svete. Tieto knihy ponúkajú nielen zábavu, ale aj príležitosť na sebarozvoj a porozumenie komplexnosti dospievania.