Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Karel Čapek: Povídky z jedné a Povídky z druhé kapsy

Počet strán: 96

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788090289598

Jazyk: český

ISBN: 978-80-902895-9-8

Dátum vydania: 1. januára 2010

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  ASA

Orig. vydavateľstvo: 

Povídky z jedné a Povídky z druhé kapsy

Autor: Karel Čapek

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 9,74 
Bežná cena: 10,25 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Učebnice přináší stručný medailon Karla Čapka, devět jeho adaptovaných povídek. Ka každé povídce je připojeno několik úkolů, které prověří, zda čtenář správně porozuměl textu. Dále zde naleznete výběrový česko-anglicko-německo-ruský slovníček a soubor gramaticko-lexikálních cvičení. Cvičení rozvíjejí i komunikační dovednosti studentů (aktivity před čtením a po čtení). Kniha je určena pro středně a více pokročilé studenty, ale díky slovníku ji lze využívat i pro méně pokročilé.

Prozaik, žurnalista, dramatik, esejista, autor kníh pre deti, básnik, prekladateľ z francúzštiny, literárny, výtvarný a divadelný kritik, estetik, filozof, filmový libretista.

Narodil sa 9. 1. 1890 v obci Malé Svatoňovice u Trutnova, v rodine lekára MUDr. Antonína Čapka, ktorý bol činný osvetovo aj politicky. Matka Božena Čapková zbierala slovesný folklór. Karel bol jeden zo siedmich detí. Jeho brat Josef vynikol ako jeden zo zakladateľov českého moderného maliarstva a tiež aj ako spisovateľ. Sestra Helena vydala tiež niekoľko prozaických kníh. Karel Čapek prežil detstvo v Podkrkonoší. Ešte v roku, keď sa narodil, sa rodina presťahovala do Úpice, kde 1895 až 1901 navštevoval obecnú školu a prvú triedu mešťanskej školy. Na gymnáziu študoval najprv v Hradci Králové, kde býval so svojou starou mamou, odkiaľ odišiel, keď ... viac

Odporúčame tieto knihy