Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jules Verne: Vzbouřenci na lodi Bounty / Les révolté de la Bounty

Počet strán: 162

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788086955216

Jazyk: francúzsky

ISBN: 80-86955-21-4

Dátum vydania: 11. mája 2006

Vydavateľstvo:  Garamond

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 110 cm x 180 cm x 12 cm

Vzbouřenci na lodi Bounty / Les révolté de la Bounty

Autor: Jules Verne

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 7,74 
Bežná cena: 8,15 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Dvojjazyčné, zrcadlové vydání dvou povídek Julese Verna (druhou je Drama v Mexiku). Obě jsou napínavým líčením skutečných událostí, vzpoury na lodi Bounty a méně známé vzpoury námořníků na dvou španělských lodích, které vzbouřenci posléze prodali nově vzniklému mexickému státu. Z proradného obchodu se však netěšili dlouho…

Keď počujeme jeho meno, hneď sa nám vybaví niektorý z jeho svetoznámych románov. V roku 1872 zlyhal jeho pokus dostať sa medzi takzvaných Nesmrteľných - stať sa členom Francúzskej akadémie. Akademici udelili jeho dielu výročnú cenu, ale "obyčajného autora kníh pre deti" medzi seba nepustili.

O sto rokov neskôr bol Jules Verne najprekladanejším autorom krásnej literatúry na svete. Podľa štatistiky UNESCO bol preložený 128 krát. Po ňom nasledovala Agatha Christie (93), Lev Nikolajevič Tolstoj (82), Maxim Gorkij (80) a Honoré de Balzac (71). Tento fakt je jedným zo svedectiev svetovej obľuby Verneovho diela.

   Francúzske mesto Nantes sa rozprestiera po oboch brehoch rieky Loiry, v tomto meste sa narodil advokátovi Pierrovi Vernovi a jeho manželke Sophii Allotovej 8. februára 1828 syn, ktorému dali meno Jules. Jeho detstvo bolo nerozlučne späté so spomienkami na ostrov Feydau uprostred Loiry, kde vyrástol, hrával sa s kamarátmi a tam ... viac

Odporúčame tieto knihy