Awards 2020

Panta Rhei Awards

Panta Rhei Awards je knižné ocenenie, ktoré sa koná už jedenásty rok. Jej organizátorom je najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku - Panta Rhei. Vďaka online hlasovaniu, prostredníctvom ktorého o víťazoch ocenenia Panta Rhei Awards rozhodujú čitatelia a tiež vďaka vytvoreniu nominácií na základe preferencií verejnosti spolu so štatistikami predajov sme sa aj tento rok posunuli k väčšej objektivite. Tešíme sa, že takto môžeme spolu preniknúť do literárno-knižného sveta a vybrať najobľúbenejších spisovateľov a tituly roka 2019. Záznam zo slávnostného odovzdávania cien, ktoré bude vyvrcholením hlasovania a podpory slovenských spisovateľov budete môcť sledovať 28. mája 2020 o 20:10 na Dvojke.

Ako funguje výber nominovaných spisovateľov? Panta Rhei pripravila zoznam 5 najpredávanejších titulov a ich autorov podľa daných kategórií. Čitatelia budú môcť do 30. 4. 2020 hlasovať a vybrať tak víťazov Panta Rhei Awards 2019. Mená víťazov zverejníme počas galavečera.

Okrem 6 kategórií, v ktorých hlasujú čitatelia, prinášame aj 2 ocenenia, v ktorých rozhoduje odborná porota, ktorá zasadá v zložení: riaditeľka literárneho informačného centra Miroslava Vallová, literárny kritik Dado Nagy, publicista a šéfredaktor Magazínu o knihách Martin Kassarda, publicista a komentátor Róbert Kotian, literárny kritik a publicista Matúš Mikšík. V kategórii Sieň slávy Panta Rhei sa k členom poroty pridáva aj výkonný riaditeľ Panta Rhei Miloš Božek. Cena Literárnej akadémie 2019 za výnimočné knižné dielo v danom roku v dvoch žánroch: Beletria a Nebeletristická literatúra. Sieň slávy Panta Rhei za celoživotný prínos do slovenskej literatúry

Snažíme sa stále viac ľudí zasiahnuť láskou k čítaniu, a preto sa aj tento rok bude udeľovať Cena knižných blogerov, v ktorej o najlepšom slovenskom diele rozhodne niekoľko vybraných blogerov, ktorých vám postupne predstavíme.

Na Galavečeri už tradične vyhlásime aj Najpredávanejšiu knihu roka v Panta Rhei, ktorá sa udeľuje na základe predajov v roku 2019.

Viac informácií o podpore slovenských spisovateľov a besedách s nominovanými autormi sa dozviete TU.

Fotky z minulého ročníka ako aj záznam z podujatia nájdete TU.