Awards 2017

Panta Rhei Awards

Panta Rhei Awards je knižné ocenenie, ktoré sa koná už desiaty rok. Jej organizátorom je najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku - Panta Rhei. Vďaka online hlasovaniu, prostredníctvom ktorého o víťazoch ocenenia Panta Rhei Awards rozhodujú čitatelia a tiež vďaka vytvoreniu nominácií na základe preferencií verejnosti spolu so štatistikami predajov sme sa aj tento rok posunuli k väčšej objektivite. Tešíme sa, že takto môžeme spolu preniknúť do literárno-knižného sveta a vybrať najobľúbenejších spisovateľov a tituly roka 2018. Priamy prenos zo slávnostného odovzdávania cien, ktoré bude vyvrcholením hlasovania a podpory slovenských spisovateľov budete môcť sledovať 11. apríla 2019 o 19:30 na www.joj.sk Tento rok vám prinášame jedinečnú možnosť zúčastniť sa tohto krásneho knižného podujatia a stretnúť sa s vašimi obľúbenými autormi. Vstupenku si môžete kúpiť cez náš eshop TU. Možnosť vyhrať vstupenku na tento galavečer má vďaka hlasovaniu aj 30 z vás. V prípade, ak by ste si vstupenku kúpili a následne ju aj vyhrali – peniaze vám vrátime.

Ako funguje výber nominovaných spisovateľov? Panta Rhei pripravila zoznam 5 najpredávanejších titulov a ich autorov podľa daných kategórií. Čitatelia budú môcť do 31.3.2019 hlasovať a vybrať tak víťazov Panta Rhei Awards 2018. Mená víťazov zverejníme počas galavečera.

Okrem 6 kategórií, v ktorých hlasujú čitatelia, prinášame aj 2 ocenenia, v ktorých rozhoduje odborná porota, ktorá zasadá v zložení: riaditeľka literárneho informačného centra Miroslava Vallová, literárny kritik Dado Nagy, publicista a šéfredaktor Magazínu o knihách Martin Kasarda, publicista a komentátor Róbert Kotian, literárny kritik a publicista Matúš Mikšík. V kategórii Sieň slávy Panta Rhei sa k členom poroty pridáva aj výkonný riaditeľ Panta Rhei Miloš Božek. Cena Literárnej akadémie 2018 za výnimočné knižné dielo v danom roku Sieň slávy Panta Rhei za celoživotný prínos do slovenskej literatúry

Snažíme sa stále viac ľudí zasiahnuť láskou k čítaniu, a preto tento rok pridávame aj kategóriu Cena knižných blogerov, v ktorej o najlepšom slovenskom diele rozhodne niekoľko vybraných blogerov, ktorých vám postupne predstavíme.

Na Galavečeri už tradične vyhlásime aj Najpredávanejšiu knihu roka v Panta Rhei, ktorá sa udeľuje na základe predajov v roku 2018.

Viac informácií o podpore slovenských spisovateľov a besedách s nominovanými autormi sa dozviete TU.

Fotky z minulého ročníka ako aj záznam z podujatia nájdete TU.