Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Môj priateľ tučniak

O knihe: Tom Michell, mladý učiteľ angličtiny, zažíva v poperónovskej Argentíne nečakané dobrodružstvo. Nebolo to ale odvážne spoznávanie latinskoamerických krajín, na ktoré sa toľko tešil. Jeho život zmení smer, keď počas výletu v Uruguaji... Viac o knihe dolu
10,90 € 8,72 
Zľava 20%
Kúpiť
Dostupnosť v e-shope:
Na sklade

Pri nákupe nad 25 € máte poštovné zadarmo.

Odporúčame tieto knihy

Počet strán: 208, tvrdá
EAN: 9788081113130
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8111-313-0
Dátum vydania: 10. marca 2016
Vydavateľstvo: Noxi
Rozmery: 1 cm x 12,5 cm x 20 cm
Hmotnosť: 0,3 kg
O knihe: Tom Michell, mladý učiteľ angličtiny, zažíva v poperónovskej Argentíne nečakané dobrodružstvo. Nebolo to ale odvážne spoznávanie latinskoamerických krajín, na ktoré sa toľko tešil. Jeho život zmení smer, keď počas výletu v Uruguaji zachráni tučniaka špinavého od ropy a dechtu, ležiaceho na pobreží plnom mŕtvych vtákov. Očistí ho a chce ho vrátiť do mora, kam patrí. Tučniak s tým však nesúhlasí. V tom momente sa začína ich spoločná cesta. Keď sa vráti do školy s tučniakom, všetci sa o nich dozvedia a Juan Salvador sa dostane do centra pozornosti – bude z neho maskot školského tímu, dôverník domácej, spoluhostiteľ Tomových party a inštruktor plávania. Napriek ťažkým časom perónistickej vlády, hrozivej ekonomike a politickým bojom v Argentíne, Juan Salvador všetkých okolo seba rozveseľuje. Michell dal tučniakovi meno Juan Salvado, čo znamená zachránený – napokon sa však ukáže, že práve Juan Salvado zachránil Toma Michella.
Knihožrút

Môj skutočný priateľ

Lenka Gregorová

piatok, 25. marca 2016 v sekcii Recenzie

Keď som si o knižke prečítala, že jej téma sa venuje zachránenému tučniakovi, okamžite som po nej siahla. Pripomenula mi, ako som ja zachránila môjho priateľa zajačika, keď jeho vtedajšia starostlivosť bola vyhodnotená ako nedostačujúca a zostal tak bez domova. čítať viac...

Tučniak, ktorý vám zachráni život

Mi B

štvrtok, 10. marca 2016 v sekcii Recenzie

Sú knihy, ktoré si chcete vychutnávať od prvej po poslednú stránku. Slovo za slovom, vetu za vetou. Tento príbeh medzi ne rozhodne patrí. Neobyčajné priateľstvo človeka a tučniaka...poviete si, čo je to za haluz. No keď sa začítate do prvých viet, zistíte dôležitú vec: je to príbeh, cez ktorý môže tučniak zachrániť život aj vám... čítať viac...

Najpredávanejšie knihy

Podeľ sa aj ty s názorom, pridaj recenziu
Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Mim
Mim
pred niekoľkými mesiacmi

Úžasná kniha! Určite stojí za prečítanie.

Zuzana
Zuzana
pred niekoľkými mesiacmi
vynikajúce spracovanie príbehu

Nádherný príbeh mladého muža, ktorý zachráni tučniaka a vybuduje si s ním krásny vzťah. Tučniak zmení život viacero ľuďom. Emotívny - úžasný príbeh - určite odporúčam prečítať.

Lucia
Lucia
pred niekoľkými mesiacmi
Neviete kde by som zohnala tučniaka???

To bola prvá myšlienka ktorá mi napadla, keď som dočítala túto útlu knižočku. Zostala som absolútne očarená. Krásny príbeh v krásnej väzbe a ešte krajšej obálke. Proste láska na prvý pohľad ;)
Don Juan Salvador de Pingüino nie je len taký obyčajný čierno-biely tučniak, ktorý prežil zásah ropnou škvrnou. Je to hlavne priateľ. Oddaný priateľ, ktorý vás trpezlivo vypočuje, bude vám robiť spoločnosť vo chvíľach samoty, dodá vám odvahu a guráž keď keď strácate pevnú pôdu pod nohami a dá vám zo seba absolútne všetko. A ako podotkol samotný autor, niekedy nevedel, či si on adoptoval tučniaka, alebo tučniak jeho.
Príbeh krásne dotvárajú opisy miest a krajín, ktoré mladý učiteľ Tom Michel počas svojho pobytu v Južnej Amerike navštívil (Argentína, Uruguaj, Bolívia, či Paraguaj) . Príbehy ľudí ktorých spoznal a doby, ktorú zažil.
Tučniak Juan Salvado všetky tieto časti spája dohromady, vytvára priateľstvá, ktoré by asi nikdy nevznikli a núti ľudí zamýšľať sa nad otázkami a problémami, voči ktorým boli predtým ľahostajní. Otvára oči a srdcia všetkých okolo seba.
Môj priateľ tučniak je príbeh, ktorý ma rozosmial, zarmútil, pobavil a bude vo mne ešte dlho rezonovať. Vždy si ho rada znova prečítam a už teraz má čestné miesto v mojej knižnici.
Hasta la vista, amigo mio!