! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Rezervácia na predajni


Série


Edície


Zvieratká z Kúzelného lesa – Mačička Kiki, 2. vydanie


Mačacia víla Kiki má milú povinnosť. Každý deň poletuje po lese a zdobí pavučiny blyšťavými kvapôčkami rosy. Jedného dňa stretne uplakaného myšiačika Miška, ktorý sa stratil. A pretože sú v Kúzelnom lese, kde si zvieratká pomáhajú, utrie mu slzičky a spolu sa dajú do hľadania. Podarí sa Kiki doviesť Miška domov? Ich napínavá cesta sa začína... Bonus navyše – na konci knižky nájdete pár zábavných úloh inšpirovaných príbehom.
Predpredaj
7,64 € 8,49 €

Gerda, 2. vydanie


Malá Gerda je najšťastnejšia veľryba na svete. Raz sa však prihodí niečo nečakané a Gerda zostane úplne sama. Vyberie sa teda na plavbu šírym oceánom. Cestou stretáva veľa nových kamarátov: kosatky, tučniaky, čajky a chobotnice. Prezradia jej zaujímavosti o svojom živote, ale aj o oceáne, v ktorom všetci spolu žijú. Nájde nakoniec malá Gerda nový domov?
Predpredaj
11,69 € 12,99 €

Mezi živly - Filmový příběh jako komiks


Životem pulzující Město Živlů je domovem zemních, vzdušných, ohnivých i vodních živlů. Když ohnivka Jiskra Lumenová potká vodáka Vlhoše Vlnu, vznikne mezi nimi přátelství, které Jiskra musí před svými tradičními rodiči Ohořem a Vatrou tajit. Voda a oheň k sobě přeci nepatří… že? Až díky katastrofě, která ohrozí celý Ohňov, si Jiskra konečně uvědomí, kým doopravdy je, a dokáže svým rodičům, že voda a oheň mohou společně fungovat.
Predpredaj
8,09 € 8,99 €

Medvídek Pú - Nové pohádky


Máte v ruce další knížku s novými příhodami Medvídka Pú a jeho kamarádů Kryštůfka Robina, Prasátka, Ijáčka, Tygra, Králíčka, Klokánka a paní Sovy. V prvním příběhu si přečtete, jak Pú pomáhal Králíčkovi na zahradě. Trvalo dlouho, než se zjistilo, která činnost jde Púovi nejlépe! V druhém se dozvíte, jak to ve Stokorcovém lese vypadá, když začne padat první sníh. A poslední vyprávění je o tom, jak Pú pozoroval hvězdy na noční obloze. A třeba si přitom můžete i něco přát!
Predpredaj
13,49 € 14,99 €

Očko špehúň, 3. vydanie


Čo to ten brat zase stvára? Aj mamka sa už strachuje – zrazu sa len sprchuje a voňavkuje ako dáka fiflena. Očko musí prísť celej veci na koreň! Vrhne sa do pátrania a zistí: kto ukradol bicykle, kto zničil v škôlke preliezky a, hrôza! – koho brat Šimon pobozkal. Pozerať sa na bozkávačov je síce fúúj, ale je rozhodnuté. Žiadny futbal, žiadne džudo: Očko bude detektívom!!!
Predpredaj
13,49 € 14,99 €

Rexík. Nezabudnuteľné zážitky


O veselé a napínavé zážitky nie je s Rexíkom nikdy núdza! Tentoraz na vás čaká lesná príhoda s diviakom, ktorého sa všetky zvieratá boja, no priateľský Rexík v ňom odhalí dobráka. Nevinná schovávačka na gazdovskom dvore sa tiež poľahky zvrtne na dobrodružstvo. Rexík navštívi lunapark, kde zažije bláznivú jazdu na horskej dráhe a stratí sa v bludisku krivých zrkadiel. S kamarátom kocúrikom sa plachetnicou vydajú na výlet po jazere. Strhne sa búrka, oni ju však napokon hrdinsky zvládnu. Potápajú sa v plnom výstroji a na dne jazera objavia vrak lode i s pokladom. Na jeseň zorganizuje Rexík s priateľmi zber jabĺčok. S Azorom a kocúrikom sa vyberú na náročný výstup do hôr, spoznajú svište, ba dokonca i kamzíky, a nové priateľstvá sú na svete! V lete sa všetci pridajú k malým prasiatkam a vyvádzajú v bahne pri chlieviku, obhadzujú sa blatovými guľami, špliechajú naokolo. Tí ale vyzerajú! Našťastie psíček pre všetkých zúčastnených usporiada pri studni kúpeľ. Nesmieme zabudnúť ani na Rexíkovu olympiádu, kde si každý príde na svoje. Verný priateľ detí, s ktorým je zábava vždy zaručená. Kniha obrovská nielen svojím rozsahom, ale tiež zážitkami, o ktoré sa Rexík so svojím malým čitateľom rád podelí.
Predpredaj
25,90 €

Ako pes menom Mačka stretol mačku


Voľné pokračovanie hrejivého príbehu o priateľstve, ktoré prekonáva hranice a stereotypy Kuna a Mačka, náhodní priatelia z okraja spoločnosti, trávia dni pozorovaním rušného prístavného života. Odrazu sa z jednej z lodí vynorí mačka. Ozajstná mačka, nie Kunova priateľka Mačka. Pomaly sa k nim približuje a pes menom Mačka cíti, čo necítil, odkedy je s Kunom – strach, neistotu a napätie. Medzi mačkami a psami sú predsa večne nejaké doťahovačky... Ako pes menom Mačka stretol mačku nadväzuje na poetický príbeh z pera fínskeho autora Toniho Kontiu o priateľstve, ktoré búra stereotypy a strach z neznámeho. Nájdte v ňom návod, ako akceptovať rozdiely, zbaviť sa predsudkov a nadväzovať nové, často nečakané vzťahy. Prekážkou pri tom nie sú dokonca ani rozdiely či odveké škriepky. Harmonické ilustrácie Eliny Warstovej dokonale podčiarkujú krehkú atmosféru príbehu. Z fínskeho originálu Koira nimeltään Kissa tapaa kissan (Teos Publishers, Helsinki) preložila Viola Bályová.
Predpredaj
10,71 € 11,90 €

Káčer Donald 90 - Všetko najlepšie, Donald!


Káčer Donald oslavuje narodeniny! Chce ich stráviť na pláži spolu s Daisy, ale nebol by to Donald, aby napokon nedopadlo všetko celkom inak... A chýbať, samozrejme, nemôžu ani synovci Hui, Dui a Lui, strýko Držgroš alebo káčer Gustáv. Vydajte sa do Káčerova za správnou zábavu!
Predpredaj
7,19 € 7,99 €

Káčer Donald 90 - Pozor na to, čo si želáš, Donald!


Káčer Donald sa rúti so svojou obrovskou energiou a nadšením! Pri príležitosti 90. výročia od chvíle, kedy sa prvýkrát objavil v animovanom filme, vznikol celkom nový rad komiksových príbehov, ktoré pobavia a prekvapia všetkých jeho fanúšikov. Veď to predsa poznáte – tam, kde je Donald a jeho synovci, nezostane kameň na kameni. Dobrá nálada je zaručená!
Predpredaj
9,89 € 10,99 €

Strážcovia Trstinového mora 2: Záchranná misia


Napínavé pokračovanie príbehu o malých zelených strážcoch prírody Uprostred Šuchotavého lesa v Trstinovom mori panuje v lete čulý ruch. Rodičia vtáčích mláďat učia svoje detičky nové triky, pod vodnou hladinou veselo šantia ryby a užovky, v okolí cvrlikajú cvrčky a zbor žiab nelení a vyhráva svoje melódie celú noc. Výmyselník Vilko si tiež naplno užíva horúce letné dni a hoci ešte nedospel na hnedovlasého strážcu, nezaháľa. Jeho nový vynález, nepotopiteľný motorový čln, vzbudí záujem nielen medzi steblíkmi. Odrazu však začnú obyvatelia Trstinového mora, medzi nimi aj Vilkov kamarát skokan Tátoš, miznúť a na kačaciu rodinu zaútočí labuť. Majú s tým niečo spoločné nepriateľský hrabivci, alebo je to len náhoda? Podarí sa Vilkovi a jeho priateľom zachrániť Steblohrad pred nebezpečenstvom, ktoré číha na druhom brehu? Z maďarského originálu Lengemesék: Nádtengeri Nyár (Central Kiadó Csoport) preložila Monika Srnková.
Predpredaj
10,71 € 11,90 €

Prázdninový příběh pejska a kočičky


Pejsek a kočička se domluvili, že by chtěli strávit léto podobně jako děti. A tak se rozhodli, že budou tábořit v lese. A co by to bylo za táboření bez stanu a lovení bobříků? Jenže ouha – stan doma neměli a bobříky také nikdy nelovili. Ale jak už je u nich dobrým zvykem, s každým problémem si poradí pěkně po svém. Zažijí při tom spoustu veselých příhod, naučí se nové věci a obstojí i v těžkých zkouškách. Přečtěte si knihu nejen o přátelství a soudržnosti, ale i o silné vůli a překonávání sama sebe.
Predpredaj
8,09 € 8,99 €

Pejsek Kulička a zloději – Začínám číst


Na statku se dějí divné věci. Ztrácí se jídlo, deka, miska, večer se objevuje strašidelný stín. Že by zloději? Je to záhada, kterou musí Kulička vyřešit. Patří k odvážnému plemeni komondorů a statek má na starosti... Příběh o Kuličkovi zvládnou přečíst i začínající čtenáři, kterým kniha nabízí krátké kapitoly, veliké a dobře čitelné písmo, jednodušší texty. A nechybí ani záložka na zakládání.
Predpredaj
8,09 € 8,99 €

Pohádky z 1. nástupiště


Na nádraží se pořád něco děje. Rozhlas hlásí příjezdy a odjezdy, lidé netrpělivě stojí ve frontě na jízdenky, každý někam pospíchá. Vítr se prohání po prvním nástupišti a náramně si to užívá. Pak pořádně foukne... a objeví se pohádky! Veselé i tajemné příběhy o nádražích, kolejích, vagonech, parních mašinkách, moderních lokomotivách a lidech kolem nich. Voní dálkami, dobrodružstvím a zázraky. Vydejte se s nimi na cestu a věřte, že si to užijete!
Predpredaj
8,99 € 9,99 €

Ako žijú pocity?


Vyznáte sa vo svojich pocitoch? Táto kniha vám ich pomôže lepšie spoznať. Sympatická autorská dvojica – Tina Oziewicz a Aleksandra Zając – sa vracia s pokračovaním svojho knižného bestsellera Čo robia pocity?. Nostalgia celý rok čaká na chvíľu, keď bude môcť zo skrine vybrať škatuľu s vianočnými ozdobami. Trpezlivosť má rada pokoj a pokoj má najradšej vôňu džemu. Vďačnosť rada spomína na dobré časy... Tieto pocity určite poznáte. Predchádzajúca kniha vám prezradila, čo robia, keď majú voľno. Teraz ich môžete spoznať lepšie. S kým sa priatelia? Z čoho majú strach? Čo im robí najväčšie potešenie? Odpovede na všetky otázky nájdete v tejto neobyčajnej knihe. Poetický text Tiny Oziewiczovej v kombinácii s vtipnými ilustráciami Aleksandry Zającovej dojíma, podnecuje predstavivosť a vyzýva na rozhovor o tom, čo sa skrýva v každom z nás. Pre deti od 5 rokov Z poľského originálu preložila Silvia Kaščáková.
Predpredaj
11,61 € 12,90 €

Kačer Donald 90 - Všechno nejlepší, Donalde!


Kačer Donald slaví narozeniny! Má je strávit na pláži s Daisy, ale nebyl by to Donald, kdyby nakonec všechno nedopadlo úplně jinak… A chybět samozřejmě nemůžou ani Bubík, Dulík, Kulík, strýček Skrblík nebo houser Gusta. Vydejte se do Kačerova za tou správnou zábavou!
Predpredaj
7,19 € 7,99 €

Dobrodružství medvídka Paddingtona - První knížka pohádek


V domě číslo 32 ve Windsorských zahradách žije rodina Brownových, jejich hospodyně paní Birdová a mladý medvěd z Peru jménem Paddington. A vy si o něm přečtete tři pěkné příběhy! V prvním dostane Jonathan úžasný dinosauří balónek. Ale ví Paddington, že musí provázek držet pevně? Ve druhém Paddington dostane vlastní seznam domácích povinností! Jenže si ho nesmí poplést s jiným! A ve třetím zaž ijeme Den lásky. Paddington chce roznést přáníčka úplně každému – ale všechno dopadne jinak!
Predpredaj
9,71 € 10,79 €

Dobrodružství medvídka Paddingtona - Druhá knížka pohádek


Je tu váš oblíbený medvídek Paddington a jeho veselá dobrodružství! V prvním příběhu zavítáme do Windsorských zahrad, kde se koná každoroční přehlídka mazlíčků a všichni se chtějí zúčastnit! A náš Paddington bude rozhodčím! Ve druhém příběhu Paddingtona čekají první Vánoce u Brownových. Když se Jonathanovi ztratí dopis Santovi, vydá se Paddington navelkou cestu na záchranu Vánoc. A nakonec se podíváme do parku, kde se objevilo nové kluziště. Co myslíte, naučí se Paddington bruslit, než začne disko na ledě?
Predpredaj
9,71 € 10,79 €

Kačer Donald 90 - Pozor na to, co si přeješ, Donalde!


Kačer Donald se za vámi řítí se svou nezměrnou energií a nadšením! U příležitosti 90. výročí od chvíle, kdy se poprvé objevil v animovaném filmu, vznikla úplně nová dávka komiksových příběhů, které pobaví i překvapí všechny jeho fanoušky. Vždyť přece znáte Donalda a jeho synovce – s nimi nezůstane kámen na kameni. Dobrá nálada zaručena!
Predpredaj
10,79 € 11,99 €

Legrádky


Krátké příběhy vyprávěné očima dětí nebo zvířat. Milá, upřímná logika na pozadí komplikovaného přešpekulovaného světa dospělých, který někdy tvrdí, že smysl života stojí na domácích úkolech. Děti vyrůstající ve světě mobilů potřebují knihy a rozhovory, aby mohly psychicky a citově dozrát. A právě toho se tato kniha snaží dosáhnout.
Predpredaj
10,79 € 11,99 €

V kategórii rozprávky nájdete bohatú ponuku rozprávkových kníh pre deti, ktoré prinášajú kúzlo a fantáziu do ich života. Rozprávkové knihy poskytujú deťom aj dospelým nekonečné dobrodružstvá a učia ich dôležité hodnoty.

Kategória rozprávkových kníh obsahuje klasické príbehy ako Červená čiapočka, Popoluška, Snehulienka a mnoho ďalších. nájdete tu tiež moderné a autorské rozprávky, ktoré oslovujú dnešnú generáciu detí. 

Rozprávkové knihy sú bohaté na farebné ilustrácie, ktoré oživujú príbeh a pomáhajú detom vizualizovať si scenérie a postavy. Autori sa snažia zapojiť čitateľa prostredníctvom interaktívnych prvkov, ako sú zvukové efekty a otázky, čo vytvára zábavné a vzrušujúce čítanie.