! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Geografia, mapy, sprievodcovia strana 1 z 32

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Až na sever!


Zajímalo by vás, jaké to je, vidět polární záři, udělat eskymácký obrat na kajaku v Grónském moři, stopovat auta na Faerských ostrovech, navštívit ve Finsku domek Santa Klause, přejet na Islandu ovci nebo si vychutnat švédské muzeum odporného jídla? Tak si přečtěte AŽ NA SEVER! - originální a humorný cestopis ze Skandinávie, plný zážitků ze zemí, kam se jezdí běžně, ale i velmi vzácně.
Na stiahnutie
13,04 €

Návrat domov


Hrdinom je každý, kto sa na cestu odhodlá. Nielen na cestu životnú. Stačí i na tú slovenskú, turistickú. Cestu hrdinov SNP. Najdlhšiu značkovanú trasu na Slovensku v dĺžke približne 770 km. Keď som odchádzal na štart trasy, jeden z mojich priateľov prehlásil: "Utekáš pred svojím životom." No ja som vedel, že je to práve naopak. Bol to začiatok. A začať sa ma predsa vždy návratom domov. K sebe samému. V mojom prípade i pomysleným návratom na Slovensko.
Na stiahnutie
10,00 €

Dievča v Londýne


Zatúlajte sa s blogerkou Ellie do skrytých zákutí Londýna a spoznajte ho prostredníctvom všedných aj nevšedných príbehov, ktoré napísala zvedavosť. Na stránkach knihy Dievča v Londýne sa vydáte hľadat' pochované viktoriánske uličky, plávajúce kníhkupectvo, kaviareň v telefónnej búdke či falošné fasády. Vydáte sa po stopách londýnskych gladiátorov, navštívite operačnú sálu z čias Jacka Rozparovača a prefrčíte mestom na kolobežke. Dozviete sa, koľko je v Londýne líšok a pobavia vás pikošky z kráľovstva, v ktorom je nelegálne podozrivo manipulovat' s lososom alebo navštíviť parlament v brnení. Zažijete indické slávnosti na Trafalgar Square, karneval v Notting Hill aj čínsky nový rok v Chinatowne. Nakuknete do každodenného života česko-slovenského páru v anglickom dome s vybuchujúcim sporákom, ktorý je možno plný azbestu (a možno nie). Očami autorky tiež uvidíte Londýn počas pandémie a hlavne si o ňom utvoríte úplne iný obrázok než aký poznáte z pohľadníc a filmov...
Na stiahnutie
8,39 €

dostupné aj ako:

Tajuplná místa Česka


„Neznám jinou zemi na světě, kde by se na tak malé ploše našlo tolik různorodých tajemných míst.“ Místa, o nichž se dočtete, autorka osobně navštívila, aby podala svědectví o jejich stavu a působení na lidskou psychiku. Seznamte se s tajuplnými místy Česka, těžko vysvětlitelnými jevy i zvláštními objekty a předměty, které často přetrvaly opravdu věky, aby se dočkaly dnešních dnů.
Na stiahnutie
11,64 €

52 najkrajších túr po Slovensku


Knižka, ktorú držíte v rukách, je zbierka autorových reportáží a fotografií z výstupov na výnimočné slovenské vrchy. Prírodné dominanty unikátne svojimi výhľadmi, históriou či rôznorodou okolitou krajinou. V časopise Čarovné Slovensko vychádzali v priebehu piatich rokov, ide o výber túr bez ohľadu na ročné obdobie. Vrchy uvedené v tejto publikácii majú predstavovať tú najlepšiu zmes, namixovanú pestrosťou našich hôr. Zásadným kritériom pri zbieraní vrchov bola ich minulosť. Pri príprave a písaní reportáží som často čerpal z dobových zdrojov, zo starých novinových článkov či z turistických sprievodcov a kníh, neraz vytlačených ešte v časoch, keď vznikali prvé turistické chodníky a organizácie. V konečnom dôsledku som sa snažil, aby každý čitateľ našiel ten „svoj“ vrchol, ktorý ulahodí jeho vkusu. Niektoré známe, s trochou nadhľadu priam sústavne propagované vrchy v knihe nenájdete, skôr som vyberal v tom či onom regióne menej navštevované končiare.
Na stiahnutie
13,99 €

dostupné aj ako:

Jižní Amerika očima 2 cestovatelů


Šárka Skrbková projela s batohem na zádech velkou (podle ní stále malou) část světa. Severní Ameriku již navštívila několikrát, a tak se rozhodla prozkoumat krásy její jižní sestřičky. Jak vypadá kontinent na opačné straně zeměkoule, o kterém víme převážně jen z televize? Žijí tam milí lidé? Je tam opravdu tak levně nebo nebezpečně, jak všichni varují? A jak to dopadne, když s sebou vezme kamaráda, který nemá s cestováním tolik zkušeností a povahově je jejím pravým opakem?
Na stiahnutie
11,64 €

Tma je jen další druh světla


Kniha, kterou právě držíte v ruce, přináší mozaiku příběhů, dohromady vytvářejících plastický obraz Islandu, jenž je v posledních letech oblíbenou turistickou destinací. Autorka tam už několik let žije v rybářské vesnici, pracuje, píše a je v úzkém, každodenním kontaktu s místními obyvateli. Není turistka, ale není ani jedna z nich. Její pohled se dokáže dostat pod povrch a vedle osobních prožitků ze života na islandském venkově odhaluje čtenářům také mentalitu běžných Islanďanů a popisuje nespočetné přírodní úkazy a scenerie tohoto tajuplného ostrova. Nabízí jedinečnou možnost zjistit, jaký je život v zemi na samé hranici polárního kruhu, kde část roku slunce vůbec nezapadne, část roku ani nevyjde a jindy zase nepronikne skrze sněhovou bouři.
Na stiahnutie
10,28 €

Turistika s deťmi


Láska k horám sa na deti prenáša! Máte radi hory, narodilo sa vám dieťa a rozmýšľate, na ako dlho budete bez turistiky? Máme pre vás dobrú správu. Na túru môžete ísť, len čo vám to sily dovolia. Bude to iné, zrejme sa pozriete na miesta, kam ste predtým nechodili, a budete musieť riešiť úplne iné problémy ako doposiaľ, no povinnú outdoorovú abstinenciu to neznamená. Naopak, ak chcete neskôr so staršími deťmi chodiť do hôr za outdoorovými športmi pravidelne, treba v prírode tráviť voľný čas odmalička. Deti si zvyknú na prostredie a bude to ich prirodzený biotop. Otázka nebude znieť, či sa cez víkend pôjde do hôr, ale kam a ako. Táto praktická príručka vás prevedie všetkým, čo treba vedieť a mať nachystané pred tým, ako vyrazíte s deťmi na hory. Čo zabaliť do batoha sebe a čo deťom? Ako plánovať? Čomu sa vyhnúť? Ako sa stravovať a ako sa obliecť? Do ktorej doliny sa dá ísť aj s kočíkom? Jej autormi sú skúsení turisti Soňa a Ľubomír Mäkkí, ktorí spolu so synmi Matejom a Jakubom prešli stovky kilometrov trás pešo, s nosičom, kočíkom, na bicykli, na lyžiach aj v kanoe. Súčasťou knihy je aj turistický zápisník - cancák -, ktorý vám pomôže uchovať nezabudnuteľné zážitky z každej túry. Je dokonalým spoločníkom každého turistu, cyklistu, horolezca či skialpinistu, ktorý chce mať prehľad o túrach, ktoré absolvoval.
Na stiahnutie
12,90 €

dostupné aj ako:

Pralesy a život v nich


Publikácia o pralesoch Slovenska a predovšetkým o živote, ktorý sa v nej odohráva. Slovensko je stále v európskom kontexte nadpriemerne lesnatou krajinou. Jestvujú v ňom dva typy lesov – kultúrne lesy, t. z. umelo pestované, hospodársky využívané a takmer neschopné prežiť bez vonkajších pestovateľských zásahov a prirodzené lesy s bohatou druhovou skladbou rastlín i drevín. Najkrajšie z nich sú pralesy, z ktorých mnohé sú chránené a niektoré patria aj do Zoznamu UNESCO.
Na stiahnutie
15,99 €

Stromy a ich príbehy


Kniha Stromy a ich príbehy vám predstaví najkrajšie stromy, ktoré sa nachádzali medzi finalistami v ankete Nadácie Ekopolis známej pod názvom Strom roka za posledných 16 rokov. Kniha zdôrazňuje prírodné hodnoty, ktoré v sebe ukrývajú lokality s chránenými i nechránenými stromami a dúfa, že prispeje k zlepšeniu povedomia v súvislosti s ich ochranou a regeneráciou. Slovensko je v európskom kontexte stále nadpriemerne lesnatou krajinou a kra¬jinou bohatou na množstvo stromov. Tie sú typickým znakom slovenskej krajiny a jednou z jej najvýznamnejších prírodných hodnôt. Ich početnosť a častý výskyt dodáva Sloven¬sku prirodzené čaro a pôvab. Vyberte sa preto spolu s nami na putovanie Slovenskom a navštívte jeho lokality s najkrajšími stromami. Dúfame, že vás s našim výberom stromov oslovíme a k tomu vám prajeme veľa príjemných chvíľ strávených v blízkosti našich prírodných velikánov.
Na stiahnutie
15,99 €

Premeny Bratislavy


Fotografia ako médium zobrazujúce realitu v určitom okamihu môže v dlhšom časovom úseku priniesť unikátne svedectvo o premenách miest a Bratislava za posledných sto rokov je toho úžasným príkladom. Ako veľmi sa zmenila, kde zostala nedotknutá a z akých dôvodov sa tak stalo, ukazuje kniha fotografov Antona Šmotláka a Ľubomíra Deáka ako aj spisovateľa Jána Laciku. Ponúka porovnanie historických fotografií so súčasnými fotografiami tých istých lokalít a prináša zamyslenie nad vynútenými či nevynútenými zmenami daných miest. Súbor 80 historických a 80 súčasných záberov spolu s textami ponúka možnosť zastaviť sa a pouvažovať o bratislavskom genius loci.
Na stiahnutie
15,99 €

Kostoly a ich pohnuté osudy


Kniha je súčasťou trilógie Stratené Slovensko (Zabudnuté hrady, Kostoly a ich pohnuté osudy a Zaniknuté kúpele) Kniha je putovaním po miestach kde kedysi stáli nielen stredoveké, ale aj novoveké stavby kostolov či kaplniek, ktoré dnes už nenájdeme. Pritom ponúkali neopakovateľnú atmosféru, závan starých čias, kedy sa človek díval na svet úplne inými očami ako dnes. Dlhé stáročia dominovali osadám a dedinám a dnes už ani mnohí z ich obyvateľov nevedia kde stáli
Na stiahnutie
15,99 €

Zabudnuté hrady


Kniha je súčasťou trilógie Stratené Slovensko (Zabudnuté hrady, Kostoly a ich pohnuté osudy a Zaniknuté kúpele). Slovensko možno nazvať aj ako krajinu hradov. Z takmer 300 hradov zostalo však dodnes ani nie sto zrúcanín či malých ruín. Kniha učiteľa dejepisu Tomáša Grančaya predstavuje takmer 40 hradných lokalít východného Slovenska, kde nájdeme už len torzá kedysi významných stavieb našej histórie. Vo výbere sú niektoré známe lokality, ale aj také, o ktorých verejnosť takmer nič nevie.
Na stiahnutie
15,99 €

Filmové miesta 2


Kniha obsahuje vybrané filmové diela a osobnosti filmu vo vzťahu k miestam ich nakrúcania. Čitateľ v nej nájde aj množstvo lokalít, ktoré sa pomocou filmu podarilo zviditeľniť a na svojom putovaní objaví veľa filmových zaujímavostí.
Na stiahnutie
15,99 €

Zaniknuté kúpele


Kniha je súčasťou trilógie Stratené Slovensko (Zabudnuté hrady, Kostoly a ich pohnuté osudy a Zaniknuté kúpele) Na území Slovenska sa v minulosti nachádzalo vyše 120 kúpeľných miest. Boli samozrejme rôzneho významu, veľkosti a zamerania, ale takmer všetky disponovali vhodným prírodným liečivým zdrojom a plnili svoj liečebný účel. Mnohé z nich mali iba lokálny význam a ich klientelu tvorili najmä obyvatelia blízkeho okolia. Líšili sa tiež vybavenosťou kúpeľných zariadení, kvalitou poskytovaných služieb a možnosťami rozptýlenia hostí po absolvovaní príslušných procedúr.
Na stiahnutie
15,99 €

Príbehy zvierat


Slovensko je bohaté na množstvo druhov voľne žijúcich zvierat vďaka rozmanitosti našej prírody. Každá krajinná oblasť - od vysokohorských skalných kopcov, cez pásmo lesov až po nížinné roviny - má svojich typických zvieracích obyvateľov, ktorí dotvárajú jej charakter a vnášajú do nej život - pod zemou, na zemi, vo vode či vo vzduchu. Kniha Príbehy zvierat je putovaním po slovenskej prírodnej krajine so zameraním na život vybraných druhov zvierat. Autor knihy Ivan Kňaze už niekoľko desaťročí pozoruje ich život a v knihe približuje typické prvky ich správania a hier. Najväčší priestor v ňom venuje „ľúbostným hrám“ zvierat a „romantike“ v ich správaní.
Na stiahnutie
15,99 €

Výlety po Slovensku - S deťmi i bez nich


Dumáte, kam vyraziť na výlet, aby bol zaujímavý pre vás aj pre vaše deti? Hľadáte inšpiráciu a praktického radcu? V tejto knihe nájdete výber tých najlepších slovenských lokalít, ktoré stoja za návštevu, či už cestujete s deťmi, alebo bez nich. Hrady, múzeá, aquaparky, zoologické aj botanické záhrady – vyberie si každý. Publikáciu dopĺňajú stovky fotografií a ilustrácií, prehľadná mapa i kontakty, informácie, ktoré vám pomôžu naplánovať si výlet presne na mieru.
Na stiahnutie
12,60 €

Údolím Nilu


Dr. Jiří Baum, přírodovědec a cestovatel, navštívil mezi oběma velkými válkami téměř všechny světadíly, později cestoval i s manželkou Růženou Baumovou. O svých cestách napsali řadu knih i článků do časopisů. Tato knížka obsahuje druhou kolekci jejich článků, tentokrát související s africkými lokalitami. Jedná se o první reedici od doby, kdy téměř před sto lety vyšly v tehdejších časopisech.
Na stiahnutie
3,90 €

Walker’s Haute Route: Z Chamonix do Zermattu


Walker’s Haute Route je názov pre alpský prechod z Chamonix pod Mont Blancom do Zermattu pod Matterhornom. Celá trasa je približne 200 km dlhá alpská rozprávka a počas prechodu sa turistovi naskytajú absolútne dokonalé pohľady na vysokohorské scenérie. 2 roky po mojom prechode Cesty hrdinov SNP som sa rozhodla opäť hodiť batoh na plecia a začiatkom júla som stála na stanici v Chamonix-Mont-Blanc v očakávaní dobrodružstva. Vďaka pozitívnym recenziám od čitateľov knižného spracovania môjho príbehu z Cesty hrdinov SNP som sa rozhodla zveriť knihe aj nasledujúcich 11 dní, ktoré mi počas putovania do Zermattu priniesli neskutočne veľa... Veď presvedčte sa sami! V knihe nájdete: - detailný popis jednotlivých dní prechodu, trasy, terénu a každodenného života na WHR - denný harmonogram (prevýšenie, dĺžka trasy, oficiálny čas) - presný zoznam výstroje - nečakané stretnutia, nádherné horské priesmyky, preliezanie ohrád s kravami - niekoľko kultúrnych šokov zo švajčiarskej verejnej dopravy - veľa zážitkov, či už nebezpečných, zaujímavých, krásnych, alebo aj smutných, lebo to všetko k takémuto dlhému prechodu patrí!
Na stiahnutie
6,90 €

Nestraťte sa vo svete - naopak - objavujte jeho krásy, tajomné zákutia a najväčšie divy sveta. V tejto sekcii nájdete knihy o najlepších cyklotrasách v Čechách a na Slovensku, historických hradoch a zámkoch, o turistike či skalách. Túlajte sa nielen prstom po mapách, ale aj vďaka sprostredkovanej skúsenosti v cestopisoch z celého sveta.

Tu nájdete bohatý výber kníh, ktoré sa zameriavajú na objavovanie sveta a ponúkajú vám informácie o geografii, mapách a sprievodcov, ktorí vám pomôžu spoznať rôzne regióny a kultúry.

Kategória geografia, mapy, sprievodcovia je určená pre dobrodruhov a cestovateľov, ktorí túžia objavovať svet. Nájdete tu knihy, ktoré vám prinášajú fascinujúce informácie o rôznych krajinách, kontinentoch, prírodných zaujímavostiach, kultúrach a histórii. Okrem toho sa môžete tešiť na najrôznejšie mapy, sprievodcov a mapy turistických trás, ktoré vám pomôžu plánovať vaše vlastné dobrodružstvá.

Nájdete tu Sprievodcov, mapy, atlasy, sprievodcov do auta,knihy o  vVode, lyžiach, cyklistike,knihy o turistike a skalách , atlasy sveta, rodinné atlasy, cestopisy, historické pamiatky, hrady a zámky,knihy o  Slovensku, aj  obrazové publikácie.

K najvyhľadávanejším knihám v tejto kategórii patria Ako som vozil Nórov, Veľký atlas sveta, železnice, lietadlá či 501 festivalov a Polárna planéta