Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Detektív Kostlivec 6: Smrtonos


Valkýra sa tak dlho rozhoduje, či má prestúpiť do pochmúrneho rádu v podzemí cintorína, až si nekromanti nájdu novú, lepšiu, rýchlejšiu a poslušnejšiu adeptku na Smrtonosa. Bohužiaľ, jeden z klerikov (Vandamír Pachta) ju vyrobil takpovediac z ničoho, no aj napriek tomu sa s jej pomocou pokúsia zničiť svet... a tak to aj dopadne. Navyše sa počas boja proti kazisvetom - teda Smrtonosovi - ukáže, že aj Kolohnát a Valkýra majú príšerné tajomstvá, ktoré sa pomaly dostávajú na svetlo sveta.
Predpredaj
13,46 € 14,95 €

Ako vypiecť s kúzlami: Monin sprievodca obranným pečením


Nenechajte si ujsť knihu, ktorá učarovala porotám tých najprestížnejších ocenení vo svete fantasy a sci-fi literatúry (naj YA v rámci Lodestar Award 2021, udeľovanej spolu s cenami HUGO, cena NEBULA 2020 v kategórii naj YA a middle-grade a ďalšie)!Štrnásťročná Mona nie je ako mágovia poverení obranou mesta. Nedokáže rozkazovať bleskom ani sa zhovárať s vodou. Ona si skrotila a oživila kvások (Bob je však tak trošku agresívny, a tak ho musia držať pod závorou v pivnici) a jej mágia funguje iba na chlieb. Spokojne si žije v pekárni svojej tety, kde učí tancovať medovníčky. Monin život sa však obráti hore nohami, keď nájde v pekárni mŕtvolu. V uliciach jej mesta straší vrah, ktorý poľuje na ľudí s magickými schopnosťami, a zdá sa, že jeho ďalším cieľom je práve Mona. Ibaže v obkľúčenom meste, náhle zbavenom všetkých mágov, je vrah tou najmenšou z jej starostí...
Predpredaj
12,56 € 13,95 €

Nočný expres


Začítajte sa do magického príbehu, ktorý vás v 24 kapitolách pripraví na VianoceDanja s rodičmi a staršou sestrou trávia celý december u babičky v starej staničnej budove, aby si užili jeden druhého a pripravili sa na Vianoce. Jedenásťročná Danja sa na toto obdobie vždy tešila, len tento rok je to trochu zvláštne. Babička je akási zábudlivá, občas rozpráva nesúvisle, spomína nejaký kľúč. Danja jej napriek tomu robí spoločnosť, a preto ju veľmi zasiahne, keď zrazu v jeden večer záhadne zmizne. V ten istý večer začuje Danja prichádzať vlak – na stanici, ktorá už nefunguje a na železničnej dráhe, na ktorej vlak už roky nepremával. V magickom Nočnom exprese začína neobyčajné dobrodružstvo: cestuje spolu s tými, čo stratili niekoho, koho kedysi milovali, a veria v ich objavenie. Podarí sa jej s novým kamarátom Konradom vyriešiť záhadu vlaku? Zistí, čo má spoločné kľúč s Nočným expresom? Stretne sa znova s babičkou? Tajomstvá Nočného expresu čakajú na svoje odhalenie!Čarovný príbeh fínskej autorky Karin Erlandssonovej s expresívnymi ilustráciami Petra Bergtinga chytia za srdce nielen mladých, ale aj tých starších čitateľov. Hranica reálneho sveta so svetom fantázie je tenká a magický predvianočný čas len umocňuje atmosféru dobrodružnej cesty Nočným expresom s jasným cieľom – nájsť stratených blízkych.Pre čitateľov od 7 rokovZo švédskeho originálu preložila Zuzana Drábeková.
Predpredaj
14,37 € 16,90 €
Pútač na knihu Hypotéza lásky
Pútač na hračky HABA

Tajné svety Cestovná agentúra 3: Tajomstvá búrkového lesa


Vitajte v cestovnej agentúre Tajné svety, odkiaľ vás každý kufor prepraví do iného sveta. Stačí doň vkročiť...Odkedy sa Flick Hudsonová pridala k Tajnosvetskému spolku, čelila viacerým nebezpečenstvám ako iní ľudia za celý život. Rozhodne však nebola pripravená na to, čo sa dozvedela – že celé multiverzum ohrozuje tajuplná skupina nazývaná Sereni. Sereni pátrali po najmocnejšom kufri, o ktorom sa hovorilo, že sú to „posledné dvere“. Flick a jej priatelia ho musia nájsť ako prví. Výprava ich však zavedie na ešte nebezpečnejšie miesta a odhalí znepokojujúce tajomstvá o cestovnej agentúre samotnej. A čo je najhoršie – bez záruky, že všetci prežijú...Zbaľte si veci, vyrážame za magickým dobrodružstvom!L. D. Lapinski žije na okraji Sherwoodskeho lesa, má veľa kníh a kocúra Hectora. Keď L. D. práve nepíše, venuje sa cosplayingu, popíja kolu s čerešňovou príchuťou alebo sa stará o svoju džungľu sukulentov. Cestovná agentúra Tajné svety je jej prvá séria pre deti.Z anglického originálu preložil Martin Štulrajter.
Predpredaj
12,67 € 14,90 €

Memento monštrum 2: Pozor, chlpaté!


Zahryzni sa do pokračovania najväčšieho dobrodružstva na svete!Upíri sú späť! Prichádza pokračovanie úspešnej knihy Memento monštrum, v ktorej ste lepšie spoznali slávneho Vlada Draculu. Nečakane sa musel postarať o tri nezbedné vnúčatá, z čoho aj tomuto nebojácnemu upírovi spočiatku stuhla krv v žilách. No ako všetky deti, aj upírčatá rady počúvajú príbehy, najmä také, ktoré hovoria o nezvyčajných tvoroch.Dedko Vlad im teda porozprával príbehy o desivých monštrách, ktoré, ako sa ukázalo, napokon až také desivé neboli. Naopak, stali sa z nich jeho najlepší priatelia. Chlpatá Yetinka, obrovská ryba Bobo, neviditeľný tajný agent Jack či úhlavný nepriateľ upírov Van Helsing však ani zďaleka neboli jediné výnimočné bytosti, ktoré Vlad počas svojho dlhého života stretol.Chcete sa dozvedieť doteraz nepublikovanú pravdu o ozrutnom King Kongovi, o strašidelnom Frankensteinovi alebo o tom, ako sa z Van Helsinga stal zombi? Ak áno, rozhodne si prečítajte ďalšie napínavé a zároveň vtipné príbehy o týchto obávaných netvoroch.Autor do humorného rozprávania zahrnul aj rôzne bájne bytosti, literárne postavy či historické udalosti, ktoré v deťoch určite vzbudia zvedavosť a budú sa o nich chcieť dozvedieť viac.Pre čitateľov od 8 rokovNámet a ilustrácie Wiebke RauersZ nemeckého originálu preložila Denisa Stareková.
Predpredaj
17,01 € 17,90 €

Lesná čarodejnica


Čarodejnicou sa dievča nerodí, ale stáva...Uplynulo sedem rokov, odkedy sa Cassie Morganová rozlúčila s mamou a zostala v ponurej internátnej škole. Celé dni sa skrýva pred spolužiačkou, ktorá ju šikanuje, a číta zakázané príbehy o Férii. Cassie je presvedčená, že mama stále žije, a chce ju nájsť bez ohľadu na možné nebezpečenstvo. Keď ju pošlú do sirotinca, uvedomí si, že nemá na výber. Musí utiecť a vypátrať mamu na vlastnú päsť. Na úteku ju naháňajú raráškovia, no prekvapivo im ubzikne na lietajúcej metle s pomocou rozprávajúceho kocúra Montaguea, ktorý ju vezme do prívetivej dedinky Lesná. Cassie zisťuje, že pochádza z rodiny čarodejníc – žien, ktoré chránia Britániu pred obyvateľmi Férie. Tí sú skutoční a oveľa, oveľa strašidelnejší, ako naznačujú príbehy v knihách.Z anglického originálu Hedgewitch (Welbeck Flame. An imprint of Welbeck Publishing Group, London 2022) preložili Diana Ghaniová a Denisa Jahičová.
Predpredaj
12,67 € 14,90 €

Marvel Action - Spider-Man 3: Kočičí pomsta


V dalším napínavém i zábavném komiksu se Spidey a jeho přátelé Miles a Gwen musí vyrovnat nejen s rozpory mezi sebou, ale i s uprchlými leopardy a tajemnou kočičí zlodějkou.
Predpredaj
9,49 € 9,99 €

Marvel Action - Avengers 3: Strachrousti


V komiksu Matthewa K. Manninga, Marcia Fiorita a Jona Sommarivy musí Avengers čelit titěrné, a přece nebezpečné hrozbě z vesmíru, svět napadli strachrousti. A kdo je tajemmný Fear Eater?
Predpredaj
9,49 € 9,99 €

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora – kompletný scenár


Tretie pokračovanie veľkolepej série, ktorú poznáme z filmového plátna!Profesor Albus Dumbledore vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald sa snaží ovládnuť čarodejnícky svet. Sám ho nemôže zastaviť, a tak mágizoológovi Mlokovi Scamanderovi zverí vedenie neohrozeného tímu čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného mukla pekára v nebezpečnej misii, pri ktorej sa stretnú so starými i s novými zvermi a skrížia zbrane s čoraz väčšou légiou Grindelwaldových stúpencov. Lenže keď ide o všetko, môže zostať Dumbledore bokom? Kompletný scenár Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora z pera J.K. Rowlingovej a Steva Klovesa prináša pôvodný scenár doplnený o ukážky zo zákulisia vrátane návrhov kostýmov, nákresov miest, kde sa dej odohráva, grafických návrhov, ale aj postrehov hercov, členov tvorivých tímov a ďalších tvorcov filmu. Nová séria, inšpirovaná pôvodne sprievodnou knihou populárnych príbehov o Harrym Potterovi Fantastické zvery a ich výskyt, prináša pôsobivé dobrodružstvo, dramatické súboje, úchvatné tvory a čary na každom kroku.J.K. ROWLINGOVÁ je autorkou stále populárnej prevratnej série siedmich kníh o Harrym Potterovi, ako aj niekoľkých samostatných románov pre dospelých a deti a uznávanej série detektívok napísaných pod pseudonymom Robert Galbraith. Mnohé z jej diel sa dočkali filmového či televízneho spracovania a spolupracovala na divadelnej hre Harry Potter a prekliate dieťa, ktorá je pokračovaním Harryho príbehu, i na novej sérii filmov inšpirovanej sprievodnou knižkou Fantastické zvery a ich výskyt.STEVE KLOVES napísal scenáre k siedmim filmom o Harrym Potterovi na základe obľúbených kníh J.K. Rowlingovej. Bol aj producentom filmov Fantastické zvery a Grindelwaldove zločiny a nedávno aj filmu Mauglí: príbeh džungle. Na svoj účet si pripísal aj scenáre filmov Preteky s mesiacom, Skvelí chlapci, Vlastná krv a Báječní Bakerovi chlapci. Posledné dva aj režíroval.Z anglického originálu preložila Oľga Kralovičová.
Predpredaj
12,67 € 14,90 €

Archanděl - Krvavá křídla


Baendictiel je archandělka. Jedna z těch, kteří vládnou celému světu – světu, v němž život smrtelníka nic neznamená. Andělé vládli Hillandonu celá staletí. Neštítili se zbarvit svá křídla doruda, aby dostali, co chtěli. Nyní však musí čelit hrozbě, při které bude nejspíš prolita jejich krev. Přichází válka. Jenže možná všechno není takové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pavučina lží, kterou nad městem v oblacích utkali cherubíni, se začíná trhat a pravda otřese přesvědčením nejednoho nebešťana.
Predpredaj
16,62 € 17,49 €

Dragonwatch 2 : Hnev kráľa drakov


Draky vyhlásili vojnu ľudstvuPo ponižujúcej prehre v boji o magické žezlo v Celebrantovi, kráľovi drakov, vrie zúrivosť. Chystá sa zničiť svojich nepriateľov a prebrať vládu nad celou rezerváciou. Dve zo siedmich dračích svätýň už padli. Bude ich Wyrmroost nasledovať? Celebrant, vyzbrojený tajnými informáciami od nového spojenca, hľadá mocný tajokameň, ktorý by mu zaručil víťazstvo vo vojne proti ľuďom. Kendra a Seth sa musia pokúsiť prekaziť jeho plány a získať dôležitý artefakt skôr ako draky, ale v ceste im stojí prekliaty hrad aj zradné tvory.Majú mladí správcovia dostatočnú podporu bytostí vo Wyrmrooste, aby potlačili povstanie a ochránili svet pred dračou nadvládou? Jedno je isté – draky sú smrtonosní nepriatelia a jeden chybný krok by mohol zaviniť rýchlu porážku. Kendra, Seth a ich verní druhovia budú musieť veľa obetovať, aby prežili hnev dračieho kráľa.
Predpredaj
15,22 € 17,90 €

Strážci rozhraní - Hrozba z minulosti


Po tisíce let střežili strážci rozhraní náš svět před hrozbami z jiných dimenzí. Klára k tajnému společenství dříve také patřila, teď ale tráví čas v socialistické ozdravovně ukryté v šumavských hvozdech. Pak se ale v lesích protrhne rozhraní a do světa lidí proniknou temné bytosti. Klára, spolu s bývalým parťákem Gonnym a správcem revíru Klofáčem brzy zjišťují, že nic není náhoda…
Predpredaj
12,34 € 12,99 €

Únik z knihovny pana Lemoncella


Kdo by neznal Luigiho Lemoncella – nejslavnějšího tvůrce her na světě! Dvanáctiletý Kyle je jeho velký fanoušek a milovník her všeho druhu. Když vyhraje pozvánku do nové supermoderní knihovny pana Lemoncella, je štěstím bez sebe. Spolu s jedenácti dalšími dětmi si užije noc plnou zábavy. Když však ráno chtějí odejít, dveře jsou zamčené. Dokáže parta dětí spolupracovat a vyluštit zapeklité hádanky? Kdo jako první najde cestu ven a vyhraje lákavou cenu?
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Sirotci přílivu


Město je jediné místo, jaké kdy mladá vynálezkyně Ellie poznala. Vždy věřila, že za hranicemi jejího ostrova není nic k vidění. Pak ale příliv vyvrhne velrybu… a z jejího břicha vyleze neznámý chlapec. Občané Města tvrdí, že jde o Nepřítele – boha z legend, který potopil celý svět a nyní má v plánu zničit vše ostatní. Městští Inkvizitoři chtějí chlapce zlikvidovat, Ellie je však odhodlaná dokázat jeho nevinu. I za cenu toho, že odhalí své vlastní nebezpečné tajemství.
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Démon z lesů


Než se stal velitelem Druhé armády a Temnyjem, byl jen osamělým chlapcem nesoucím břemeno neobyčejné moci. Eryk a jeho matka Lena strávili celý život na útěku. Bezpečné útočiště na ně však nikde nečeká. Nejsou jen grišové – jsou zároveň nejsmrtonosnější a nejvzácnější svého druhu. Nepřátelé je chtějí zničit a zneužít jejich dary, a proto musí matka se synem své skutečné schopnosti skrývat, kamkoli se hnou. Někdy se však smrtící tajemství odhalí samo...
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Kronika Cartera Kanea 1: Rudá pyramida


Carter Kane cestuje už šest let se svým otcem, věhlasným egyptologem, z místa na místo. Vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně, skoro nezná. Setkávají se jen dvakrát do roka – tentokrát během návštěvy Britského muzea. Jenže pozor – egyptští bohové se probouzejí a Kaneovy čekají Vánoce, jaké dosud nezažili. Sourozenci zjistí děsivou pravdu o své rodině a tajemné egyptské bohy poznají z mnohem větší blízkosti, než by je kdy napadlo.
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Beštia a Bethany 2: Pomsta beštie


Druhá časť strašidelného príbehu, ktorý by mal byť na zozname prianí každej príšerkyVyše 511 rokov Ebenezer Tweezer skrýval vo svojom podkroví beštiu. Kŕmil ju všetkým možným, čo si len zažiadala, a beštia mu za to vždy dala všetko, po čom zatúžil. Teraz už beštie niet, ale je tu Bethany, ktorá je spolu s fialovým papagájom Claudette rozhodnutá, že s Ebenezerom musia odbeštializovať svoje životy a konať dobro. Veľmi rýchlo si však uvedomia, že ani jeden z nich nevie, čo vlastne dobrí ľudia robia. Bethany zakrátko zistí, že neslávne známej figliarke (ani len napravenej) nikto neverí, a Ebenezerovi začnú chýbať Beštiine dary. Na celkom nečakanom mieste ich však niekto sleduje. Niekto veľmi hladný...Inteligentný, vtipný a originálny príbeh o priateľstve a o tom, aké dôležité je postaviť sa tyranom.Ilustrovala Isabelle Follath.Pre čitateľov od 8 rokovZ anglického originálu preložila Oľga Kralovičová.
Predpredaj
10,58 € 12,90 €

Harry Potter 5 A Fénixov rád – Ilustrovaná edícia


Uprostred rozpolteného sveta a v tieni blížiacej sa vojny sa v rodnom dome Siriusa Blacka stretáva Fénixov rád. Lord Voldemort silnie a čoraz častejšie preniká do Harryho mysle – jeho sny odhaľujú posadnutosť Temného pána mocnou mágiou, ktorá sa skrýva hlboko vnútri Oddelenia záhad... V roku plnom tajomstiev a úskokov nebude nič také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.Nositeľ Medaily Kate Greenawayovej za ilustrácie Jim Kay a Neil Packer, držiteľ ocenenia BolognaRagazzi 2021, vyčarili svojím nenapodobiteľným umeleckým štýlom strhujúce scény a obľúbené postavy. V ilustrovanom vydaní piatej knihy klasickej série J.K. Rowlingovej sa prvý raz stretávame aj s pôvabnou Lunou Lovegoodovou, s Tonksovou či s odstrašujúcou profesorkou Umbridgeovou.Z anglického originálu preložila Oľga Kralovičová
Predpredaj
42,42 € 49,90 €

Marvel - Gamora a Nebula. Sestry ve zbrani


Gamora míří na Torndune, kdysi živou planetu, kde se pod povrchem těží crowmikit, vzácný zdroj energie. Neví, kdo ji poslal, zná jen svůj úkol: získat srdce planety. Gamora však netuší, že má v patách svou sestru Nebulu.
U dodávateľa
13,29 € 13,99 €