Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Neposlušné deti neexistujú


Naše deti nie sú „neposlušné“, len sa nám snažia niečo povedať. Jediným spôsobom, aký poznajú. Máte malé deti a neviete, ako si poradiť s ich tvrdohlavosťou, plačom a výbuchmi hnevu, ako za niekoľko sekúnd vyriešiť škriepky medzi súrodencami, ako s nimi zmysluplne tráviť čas, odlákať ich od plochých obrazoviek a zároveň položiť základy ich zdravého vývoja a duševnej pohody? Kate Silvertonová, matka dvoch detí, psychologička, novinárka a obhajkyňa duševného zdravia detí, predstavuje v tejto knihe revolučný prístup k výchove našich potomkov od samých začiatkov do piatich rokov. Váš rodinný život sa jej zásluhou stane oveľa ľahším a zábavnejším. Táto kniha vychádza z poznatkov popredných autorít v oblasti detského duševného zdravia. Jednoduchým a objavným spôsobom vysvetľuje, ako sa vyvíja mozog vášho dieťaťa a ako to ovplyvňuje jeho správanie. Pútavá, zrozumiteľná a humorne ladená príručka pre rodičov a opatrovníkov stavia na najnovších vedeckých objavoch a vysvetľuje ich pomocou jednoduchých príkladov. Zmení váš pohľad na deti a ich výchovu. Vďaka nej pochopíte, že malé deti do piatich rokov nevedia byť „neposlušné“.
Na stiahnutie
10,95 €

Drž sa!


Ako sa stať skvelým rodičom? Vyhnúť sa omylom, zachovať si za každých okolností chladnú hlavu a bezodnú trpezlivosť a mať vždy upratané... Kristina Kuzmič vie, že to je rodičovská utópia. Motivačné a zábavné čítanie o rodičovstve, každodennom zápasení s problémami a pochybnosťami spojenými s výchovou detí je dielom známej influencerky, ktorá je tiež len matkou z mäsa a kostí. Vo svojich videách a teraz i v knižnej podobe ponúka rady a povzbudenie pre ženy, ktoré čelia neustálemu tlaku okolia i nárokom, aké na seba často kladú samy. Vychádza z vlastných neľahkých skúseností a dotýka sa rôznych tém spojených nielen s rodičovstvom, ale i s osobným a pracovným životom. Drž sa! je ako stretnutie s dlhoročnou priateľkou alebo ako správa od spriaznenej duše, čo vám po náročnom dni dodá energiu prežiť ďalšiu bezsennú noc. Je to uistenie, ktoré každá matka občas potrebuje počuť: Netreba vždy všetko zvládať dokonale.
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:

Rodičovština


Co je to „rodičovština“? Zdánlivě nevinné fráze, které rodiče používají v komunikaci s malými dětmi. Věděli jste, že pochvalou „To se ti moc povedlo!“ můžete dítěti ve skutečnosti ublížit nebo že když potomka nutíte, aby hezky poděkoval, jde o nejhorší možný způsob, jak ho naučit slušnému chování? Lehrová opírá svůj dynamický text o výzkumy psychologů, pedagogů a organizací specializujících se na rozvoj dětí a představuje vědomý přístup k rodičovství založený na lásce a respektování dítěte jako individuality. Jennifer Lehrová je chytrá, vtipná a nebojácná autorka, která převrátí vzhůru nohama všechny vaše zažité představy o rodičovství.
Na stiahnutie
9,93 €
Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Pandémia hoaxov

Jak vyprávět příběhy dětem


Z klíčových pravidel intuitivního vyprávění autoři sestavili překvapivě snadnou metodu – díky ní se dobrým vypravěčem může stát skoro každý. Srozumitelně vysvětlují, jak lze využívat události a objekty z každodenního života, vyprávět pomocí souvislostí a tak, aby vás i vašeho potomka příběhy pohltily. Od vytváření příběhu se totiž vaše pozornost přesune k posilování vzájemného vztahu a probudí ve vás netušené dovednosti. Vyprávění příběhů je něco, v čem jste už teď dobří. Možná si to jenom neuvědomujete. V knize najdete vysvětlení, jak příběhy všestranně obohacují naše životy i praktické rady, jak začít improvizovat se svými vlastními příběhy. Jediná odbornost, bez níž se neobejdete, je emocionální kontakt s vašimi dětmi – něco, v čem jste lepší než kdokoli jiný. Publikace by neměla uniknout rodičům, prarodičům a pedagogům. „Důvěřujeme této metodě, protože ji používáme téměř každý den. V průběhu mnoha let jsme byli svědky, že funguje za různých okolností a v různých prostředích. Dá se snadno přizpůsobit a zvládnout. Její strukturu využijete, zejména pokud právě začínáte. Žádné dva příběhy ani žádní dva vypravěči nejsou nikdy stejní. Stejně jako dobří lidé i dobré příběhy jsou tak rozmanité jako vrcholky v horském pásmu se všemi údolími a potoky mezi nimi. Najděte si své místo. Najděte si svůj hlas. Vaše příběhy budou nejúspěšnější, pokud přestanete poslouchat rady a jednoduše budete následovat příběh, který už existuje ve vašem nitru. Pokud existuje nějaké poselství, o němž doufáme, že si ho z této knihy odnesete, pak zní takto: Už teď jste dobří vypravěči. Přesně to z vás dělá lidské bytosti. Je to součást vašeho ustrojení stejně jako vlasy nebo protistojné palce. Takže pamatujte, jestli chcete mít dobrou rajskou omáčku, připravte si ji sami. Nejdřív vyzkoušejte několik různých receptů. Brzy se vám povede lepší, než je ta, kterou koupíte v plechovce. A jakmile zdokonalíte vlastní postup, odložte kuchařku. Vaše intuice zavede vás i vaše děti dál, než se vám kdy snilo.“ Silke Rose Westová a Joseph Sarosy
Na stiahnutie
9,59 €

dostupné aj ako:

Rodina ako tím


Najlepšie firmy a športové kluby potrebujú k úspechu spokojných tímových hráčov, energiu a zmysluplnú misiu. Skvelé tímy ale môžete budovať aj so svojimi najbližšími! Prinášame ucelený pohľad na nové spôsoby vzdelávania, sebapoznania, prácu s emóciami, komunikáciu naprieč generáciami a ďalšie témy. Chceme vás inšpirovať k vytvoreniu fungujúcej rodiny, v ktorej je každý člen dôležitý a kde môžu deti získať základ pre celý živit
Na stiahnutie
9,00 €

dostupné aj ako:

Tajomstvo spokojnosti „lenivej mamy“


Vydavateľstvo IKAR prináša už štvrtú knihu z bestsellerovej edície Lenivá mama. Autorka Anna Bykovová je pedagogička a psychologička s mnohoročnými skúsenosťami nadobudnutými v ambulancii detského poradenstva a rodinnej terapie, ale aj pri výchove vlastných detí. Práve preto jej cenné rady ponúkajú konkrétnu, mnohonásobne overenú a preverenú praktickú pomoc. Výklad ilustrujú príklady z tých najbežnejších situácií, ktoré dobre pozná každá rodina s deťmi – situácie podfarbené nedostatkom času, nedostatkom spánku, fyzických i duševných síl. Ako z tohto kruhu von, bez ujmy na zdraví dieťaťa či rodiča? Kniha Tajomstvo spokojnosti „lenivej mamy“ by mohla mať aj podtitul S humorom o vážnych veciach. Smelo sa začítajte a vďaka vtipnému nadhľadu zistíte, že riešenie rodinných ťažkostí a rébusov nemusí byť v nedohľadne. Zistíte, že vy sami ste oveľa lepší rodičia, ako si o sebe myslíte, a že vy sami sa dokážete postarať o to, aby bola u vás doma pokojnejšia, láskyplnejšia a tvorivejšia atmosféra.
Na stiahnutie
8,30 €

dostupné aj ako:

Narodili ste sa, aby ste žili naplno


Každý človek má iné túžby. Zatiaľ čo niektorých napĺňa predstava harmonického manželstva v dome plnom detí, iným k šťastiu stačí samota a napĺňa ich kariéra a vzdelanie. Podobne to je aj s nárokmi na životných partnerov a intímny život. Prečo však niektoré ženy uprednostňujú potreby svojho partnera a svojich detí pred svojimi? Prečo sa ľudia pripútajú k nevhodnému partnerovi? Prečo mnohí z nich žijú bez sebaúcty v problematických vzťahoch? Prečo sú frustrovaní, nespokojní a nešťastní? Na podobné otázky nájdete v tejto knihe jednoduché a zároveň fascinujúce odpovede. Autorka Rut Nievesová ako skúsená terapeutka a lektorka duchovného a osobného rozvoja radí, že najprv treba začať od seba. Treba sa naučiť pochopiť seba samých a spoznať, ako sa dá žiť bez komplexov či obáv. Život môžete uchopiť do vlastných rúk a naplno si vychutnať zdravý vzťah, vzájomnú lásku a tešiť sa z nich. Niekedy je to náročnejšia cesta, no ak po nej vykročíte, môžete sa oslobodiť od predsudkov, konzervatívnych obmedzení a naučených vzorcov správania, aby ste si tak mohli užívať zdravší, plnší a oveľa krajší intímny i emocionálny život. Stačí otočiť prvú stránku. Rut Nievesová je najznámejšou španielskou lektorkou a trénerkou, autorkou bestsellerovej self-help literatúry na tému osobný a duchovný rozvoj, rodina a partnerské vzťahy.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Ako hovoriť s mužmi


Máte pocit, že vám partner nerozumie? Je to pravdepodobne preto, že muži a ženy hovoria rôznymi jazykmi. Odborníčka na vzťahy, Nicole Stange, už viac ako 15 rokov skúma, ako môžu ženy hovoriť s mužmi tak, aby bol ich odkaz nezameniteľný. Nejde iba o presný, jasný a priamy spôsob vyjadrovania slov, ale aj o láske, úcte a všímavosti, ktoré podporujú vnútorný postoj. To zahŕňa pokoj, štipku humoru, zvedavosť a – na počudovanie – tiež dostatočnú sebaúctu a starostlivosť o seba.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

Omluvy, které zařveš, se nepočítají


Téměř v každém manželství se žena občas zeptá: „Co to do p*#!%?+ s tím mým chlapem je?!“ Manželka Davida Finche nešla nikdy pro tuhle otázku daleko. Pět let poté, co se David oženil s Kristen, láskou svého života, zjistili, že má Aspergerův syndrom. Diagnóza objasnila, proč se David někdy chová divně, ale rozhodně Kristin život s ním neusnadnila. Rozhodnut ke změně, snažil se David s neutuchajícím zápalem pochopit Aspergerův syndrom a stát se lepším manželem. Jeho metoda pro vylepšení vztahu obnáší podrobné poznámky, sebehodnocení, a především deník dobrých způsobů, který je kolekcí stovek prohlášení jako „Nepřelaďuj rádio, když slyšíš, že si s ním zpívá“ a „Omluvy, které zařveš, se nepočítají“. David se tak za dva roky změnil z náročného manžela na takového, který obstojí i nejvyšším nárokům. Stal se manželem, jakým chtěl vždycky být. David Finch vyrostl na farmě v severním Illinois a studoval na University of Miami hudební technologie. V roce 2008 mu byl diagnostikován Aspergerův syndrom.
Na stiahnutie
11,49 €

dostupné aj ako:

Sprievodca rodiča dnešného (Prvý rok)


Komplexná príručka sprevádza prvým rokom života bábätka a pod dohľadom odborníčok rieši témy šestonedelia, dojčenia, starostlivosti o dieťatko, prvých chorôb, pohybového vývinu, stravovania, zúbkov či vybavovačiek na úradoch. Kniha je tvorená na mieru rodičovi dnešnému – novodobému druhu rodiča, ktorý sa vyznačuje najmä láskavosťou a praktickosťou. Potrebuje sa zorientovať v spleti rád z okolia a informácií na internete. Na pomoc mu prichádzajú psychologička, laktačná poradkyňa, pediatrička, pedagogička vývinového pohybu dojčiat, nutričná terapeutka a pedostomatologička, ktoré odpovedajú na najčastejšie otázky rodičov detí do jedného roka.
Na stiahnutie
15,90 €

dostupné aj ako:

Kronika rodu Příšeráků


Vznik rodiny je vlastně mnohem větší zábava, než by člověk řekl. Když novomanžel zjistí, že má místo manželky nateklého vorvaně s apetitem hladového zájezdu, může buď utéct, nebo být hrdinou a vydržet. Po devíti měsících se totiž stane otcem. Manželka tou dobou zjistí, že růžová idylka z příručky pro budoucí matky je ryzí fantasy a je zase na ní, aby prokázala své hrdinství. Sice přestala být vorvaněm, ale s novým členem rodiny jim oběma začíná perná jízda realitou na pomezí sociálního dramatu a čistokrevného hororu. Kniha provází čtenáře pestrým světem rodičovství. V humorné podobě nabízí pořádnou dávku nadsázky, nebere si servítky před žádným rodičovským tématem a utahuje si ze všeho a ze všech. Nejvíce z autorky jakožto novopečené matky samotné.
Na stiahnutie
4,09 €

dostupné aj ako:

Toto mali čítať naši rodičia


Všetci sme raz boli deťmi. A všetci sme si mysleli, že keď vyrastieme, budú z nás tí najlepší a najtolerantnejší rodičia. Ale naozaj sme sa poučili z vlastných skúseností? Táto kniha hovorí o tom, ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah so svojím dieťaťom. Poradí, ako toto intímne puto posilniť, a upozorní na neviditeľné hrozby, ktoré ho môžu oslabiť. Autorka, skúsená psychoterapeutka, vysvetlí dôležitú spojitosť medzi našou vlastnou výchovou a našimi rodičovskými schopnosťami. Veď aj keď si to neuvedomujeme, naučené vzorce správania máme v sebe hlboko zakorenené. Kniha je skvelým pomocníkom na ceste k lepšej komunikácii a porozumeniu vlastných detí. Pretože láska bez správnych slov v rodičovstve občas nestačí. Autorka vo svojom bestselleri vysvetľuje, na čom skutočne záleží vo vzťahu rodičov a detí. Kniha donúti rodičov zamyslieť sa nad sebou a poskytne im hodnotné podnety. Koncept, ku ktorému Philippa Perryová dospela na základe mnohoročnej praxe, zahŕňa okruhy: Ako naša výchova ovplyvnila náš vzťah k vlastným deťom Ako sa učíme z vlastných chýb (a ako ich môžeme napraviť) Ako sa zbaviť negatívnych vzorov správania Ako zaobchádzať s impulzívnymi pocitmi Ako sa naučiť navzájom komunikovať s úctou
Na stiahnutie
8,95 €

dostupné aj ako:

Budu máma!


Tahle kniha o těhotenství není žádným průvodcem ani učebnicí, jak perfektně zvládnout celých devět měsíců. Kniha je deníkem mladé maminky, která je mimo jiné autorkou projektu Moderní máma (www.moderni-mama.cz), v němž zaznamenává své pocity od samého počátku. Píšeo změnách jak fyzických, tak psychických. Dělí se s ostatními o těhotenské chutě, nálady i hádky s těmi nejbližšími, prožívá pvní přípravy miminka a také popisuje samotné zážitky z porodního sálu. Deník je rozdělen na kapitoly dle jednotlivých těhotenských měsíců. Též obsahuje rady a tipy z reálného života, fotografie rostoucího bříška, ale také například reálný rozpočet dětské výbavičky. Objevíte zde také tipy na nákupy, ať už těhotenského oblečení či výbavičky pro miminko. V knížce najdete nejen zábavu a isnpiraci, ale především pochopení a možná i spoustu odpovědí na vaše otázky, pokud vám v bříšku roste maličkatý nový člen rodiny...
Na stiahnutie
4,09 €

dostupné aj ako:

Naučme sa nielen milovať knihy, ale aj byť skvelým rodičom a obetavým partnerom. Staňte sa mamou, ktorá má čas a varí najlepšie, ako sa dá. Ukážeme vám 5 jazykov lásky a predstavíme psychológiu milujúcich rodičov. Deti a rodičia, rodičia a deti sú spojený navždy. Ako sa k tomu postaviť, či triky lenivej mamy nájdete práve tu.