Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Série


E-knihy - Romantická beletria strana 1 z 471

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Grófove lekcie


Kapitán David Ellsworth sa vrátil domov z bojiska a zistil šokujúcu správu – stal sa novým grófom z Elmwoodu. So sestrou sa teraz musí pohybovať v neľútostných kruhoch londýnskej smotánky. Vie, ako sa má správať vojak, dôstojník a brat, ale netuší, čo znamená byť grófom. Pomôcť mu môže len niekto, kto pozná svet elegantných plesových sál ako vlastnú dlaň. Mladšia sestra markízy lady Annabelle Bellhamová priťahuje pozornosť džentlmenov všade, kde sa objaví. Nemá však v úmysle podľahnúť mužskému šarmu. Videla, akú skazu dokáže spôsobiť manželstvo a rozhodla sa vyhnúť podobnému osudu. Našťastie, Annabellin starší brat na ňu s vydajom zatiaľ netlačí, preto súhlasí, keď ju požiada o láskavosť naučiť novopečeného grófa z Elmwoodu dobrým manierom. Nemalo by to byť ťažké, musí len stráviť nespočetné hodiny v prítomnosti príťažlivého, zádumčivého bývalého vojaka, ktorý ju núti spochybňovať všetky spoločenské pravidlá. S Davidom ju nespája nič okrem silnej príťažlivosti a niekoľkých nepríjemných pocitov. Stačí to však na lásku?
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:

Láska medzi nebom a zemou


Emotívny romantický príbeh, ktorý vás presvedčí o tom, že láska je nadčasová. Biankin idylický život s manželom na ostrove Cyprus narúšajú nočné mory, v ktorých ju zaživa pohlcujú plamene. Sú veľmi reálne a v posledných dňoch stále častejšie. Keď sa Bianke prihodí malá autonehoda, stretáva záhadného cudzinca, ktorý ju zachráni. Neznámy muž v Bianke prebúdza silnú príťažlivosť, ktorá môže rozbiť jej dokonalý svet. Prečo po ňom tak túži? Prečo sa jej zdá, akoby ho poznala odjakživa? A ako súvisí s jej nevysvetliteľnými nočnými morami? Hľadanie pravdy dovedie Bianku k zisteniu, že sú veci medzi nebom a zemou, ktoré si nie vždy dokážeme racionálne vysvetliť. Je všetko, čo sa odohráva v jej živote, naozaj iba náhoda alebo vyššie riadenie osudu?
Na stiahnutie
8,50 €

dostupné aj ako:

Tango s Evou Perón


Detektívny román z prostredia tančiarní argentínskeho tanga pre dámy, čakajúce v obývačke na záchrancu svojich duší. Skutočný príbeh, ktorý mi porozprával starý, penzionovaný súkromný detektív z Buenos Aires o nádeji, láske a vášni z čias Juana Peróna z Argentíny 50. rokov.
Na stiahnutie
4,44 €

Nočná zmena


Aj tie najväčšie fantázie sa môžu stať realitou Kendall Holidayová trávi piatkové večery na nočnej zmene v univerzitnej knižnici, obyčajne ponorená v pikantnej romanci. Vie, že by sa mohla pridať ku kamarátkam a prehýriť s nimi víkend na večierkoch, viac jej však vyhovuje samota. Neskrýva sa, jednoducho len uprednostňuje fiktívne milostné príbehy, ktoré sú občas poriadne vzrušujúce. Všetko sa zmení, keď sa objaví Vincent Knight, kapitán basketbalového tímu so zraneným zápästím, nanič náladou a naliehavou žiadosťou. Potrebuje získať odporúčanie na vhodnú literatúru na hodinu, ktorú nenávidí. Vincent je pre Kendall nečakanou výzvou. Netuší ako a zrazu sa bezhlavo vrhá do vlastného romantického príbehu. Na to, aby sa v skutočnom živote dopracovala k šťastnému koncu, však potrebuje viac, než len ovládať umelecké prostriedky v próze.
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:

Pravé lásky


Mladučká Emma Blairová sa vydá za svoju lásku zo strednej školy Jesseho. Šťastný pár si buduje život ďaleko od očakávaní rodičov aj obyvateľov rodného mesta. Cestujú po svete, žijú naplno a nedajú si ujsť žiadnu príležitosť na dobrodružstvo. V deň prvého výročia svadby však Jesse zmizne. Stratí sa spolu s vrtuľníkom niekde v Tichom oceáne. Emma sa dlho trápi, nakoniec dá výpoveď v práci a vráti sa domov, aby sa spamätala. Po pár rokoch natrafí na starého priateľa Sama a znova sa zamiluje. Keď sa zasnúbia, má pocit, že život jej dáva druhú šancu na šťastie. No v tom ju osud opäť prekvapí. Jesse sa nájde a ukáže sa, že sa celé roky snažil vrátiť späť k nej. Emma má odrazu manžela aj snúbenca a v hlave aj srdci chaos. Musí si ujasniť, čo chce, a zároveň neublížiť tým, ktorých miluje. Kto je jej pravá láska? A čo znamená skutočne milovať? Emma vie, že musí počúvať svoje srdce. Ibaže si nie je celkom istá, čo jej hovorí.
Na stiahnutie
12,50 €

dostupné aj ako:

Součást tvého světa


Byl by to dokonalý vztah. Jen kdyby nebyli každý úplně jiný. Bláznivá sázka, gurmánský sendvič a jedno roztomilé kůzlátko. Tak málo stačilo, aby se svět lékařky Alexis Montgomeryové obrátil vzhůru nohama. Tohle… a seznámení s o deset let mladším, velmi přitažlivým truhlářem Danielem Grantem. Přestože jsou naprosto rozdílní – nebo možná právě proto – se mezi nimi probudila vášeň, jakou Alexis dosud nepoznala. Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá. Bohatí rodiče si vysnili, že Alexis převezme vedení úspěšné kliniky, a jsou zásadně proti tomu, aby s Danielem ztrácela čas. Může Alexis dovolit, aby jejich vztah přerostl v něco vážnějšího, když by to znamenalo otočit se zády k rodině a vzdát se možnosti pomáhat lidem, kteří to potřebují? Přivést Daniela do svého života nemůže. Vzdát se radosti, kterou jí do něj vnesl, ale také ne. Jak si má vybrat mezi jeho světem a tím svým? Romantická kniha roku podle serverů Bookpage, Booklist a Amazon.
Na stiahnutie
16,69 €

dostupné aj ako:

Nerovná hra


Ten utorok sa v ničom nelíšil od ostatných dní. Dvanásť hodín som sedela nad algoritmom pre jednu spoločnosť a po príchode domov som sa venovala svojej záľube – dopĺňaniu faktov o mužoch do vzorca, vďaka ktorému si nájdem ideálneho partnera ešte pred tridsiatkou. V tej chvíli zaklopal na dvere cudzí muž a odovzdal mi dokumenty, ktoré mi prevrátili život hore nohami. Otec, ktorého som nikdy nepoznala, ma vo svojom závete ustanovil za spolumajiteľku profesionálneho futbalového klubu. Keďže som o tomto športe dokopy nič nevedela, jeden z hráčov sa podujal, že ma doň zasvätí. Zhodou okolností šlo presne o typ chlapa, ktorého by môj vzorec vylúčil ako totálne nevhodného partnera. Christian Knox bol až hriešne pekný, sebavedomý a mohol mať každú ženu, na ktorú ukáže. Tvrdil však, že chce len mňa. Vôbec sa svojou náklonnosťou ku mne netajil. Ale nemienila som sa s ním zapliesť, veď som bola jeho šéfka. Určite sa zhodneme, že takéto vzťahy sú neprípustné. Ale môžem ja za to, že zakázané ovocie najviac chutí?
Na stiahnutie
11,10 €

dostupné aj ako:

Jak svést dámu na scestí snadno a rychle


Nesmělá sedmnáctiletá slečna Eliza Balfourová se pod nátlakem rodiny provdala za upjatého hraběte ze Somersetu, o dvacet let staršího než ona, přestože milovala jiného. Když o deset let později ovdověla, před bohatou dědičkou, která se dosud vždy chovala, jak od ní společenská smetánka očekávala, se poprvé otevřela možnost, aby o sobě rozhodovala sama.Ještě než jí skončí smutek, odjede se svou sestřenicí Margaret do Bathu, kde si užívá společenského života, věnuje se kreslení a malování, později se dokonce naučí jezdit s kočárem a spřátelí se s dalším novým návštěvníkem Bathu, básníkem, nechvalně známým lordem Melvillem.Eliza se opětovně sblíží se synovcem svého zesnulého manžela, nynějším lordem Somersetem, jemuž před deseti lety zlomilo srdce, když se provdala za jeho strýce. Somerset se ale dozví o Elizině údajném pohoršlivém chování a rozhodně se jí dědictví odebrat. Jen na něm dle závěti záleží, jestli Elize jmění zůstane. Zachová si ho pouze pod podmínkou, že nezpůsobí žádný skandál. Je tedy postavena před volbu žít znovu tak, jak jí diktují dobové společenské konvence, nebo bez velkého majetku, zato svobodně, podle vlastních představ.
Na stiahnutie
15,64 €

Čas na naplnění slibů


Celý svět byl přesvědčený, že Aristos, geniální korporátní právník, lehkomyslný playboy a úchvatný exemplář dokonalého muže, si vzal tu nejnudnější ženskou na obou stranách Atlantiku. Zrovna ji! A že je jen otázka času, než jejich podivný svazek zkrachuje! Času, který se naplnil… Už jednou jejich spojení nevyšlo – když Mira zrušila zasnoubení. Ale pak se jí Aristes nabídl jako otec dítěte, po němž toužila. A byla to dohoda výhodná pro obě strany. Manželství, které po dohodnuté době přátelsky skončí. Jenže ani jeden nepočítal s touhou…! Kniha navazuje na příběh nazvaný Prsten mně stačit nebude!, jehož hrdiny byli Anushka a Caio, který vyšel minulý měsíc.
Na stiahnutie
3,38 €

Bude jeho královnou?


Když ji Raif potkal, pochopil, že život, který až do této chvíle znal, už pro něj není. Náhle chtěl riskovat, chtěl zapomenout na věčné sebeovládání… Raif měl v sobě něco, co Claire u muže vždycky hledala a dosud nikdy nenašla. Osudové setkání obou jim mělo změnit život. Jenže Claire chtěla víc – i když Raif byl princ… a ona pouhá kuchařka. Chtěla, aby součástí jeho nabídky byl i on sám!
Na stiahnutie
3,38 €

Dokončeme to!


Před šesti lety Dove jeho lásku odkopla, odvrhla jeho… Gabriela. Ale on nezapomněl! A Dove doufala, že zapomněla. Marně. Teď je Gabriel zpátky a chce, aby se Dove stala nástrojem – a cílem jeho pomsty. Pomsty, na kterou nemá právo!
Na stiahnutie
3,38 €

Jsi přece můj muž!


Její manžel se musel zbláznit. Jak jinak si vysvětlit, že když ho Imogen konečně znovu našla, stál před oltářem s dívkou po boku? Zjevně připraven jí říct své „ano“. Zephyr, když se mu alespoň částečně vrátila paměť, si začal říkat Yiannis, si nebyl jistý, jestli ženu, která překazila jeho svatbu zná, nebo ne. Jako by mu byla povědomá… Rozhodně ale nečekal, že mu řekne: „Jsem tvoje manželka!“ Manželka, kterou nenávidí a které se chce pomstít. A která nenávidí jeho!
Na stiahnutie
3,38 €

Chci vás zpátky!


„S vrahem se bavit nebudu.“ Theo nechápal, jak ho může Isla tak odmrštit. Jak ho může takhle obvinit, a bez důkazů! Co ji změnilo? A pak mu to došlo: mohl za to on! Isla pochopila, že muž, jehož znala, jí v mnoha věcech lhal. Pořád ho chtěla, ale ne takového, který by ji považoval za povinnost nebo za nutné břemeno!
Na stiahnutie
3,38 €

Miluji kaskadéra


"Ava Fullerová vyrůstala do svých patnácti let s ovdovělým otcem a dvěma sestrami v osamělém srubu v horách Montany. Nejsilnějším zážitkem jejího dětství však kupodivu nebyl pohled do tváře grizzlyho, ale setkání s mladým kaskadérem Justinem Mabreyem. Když je otec nucen zastřelit její oblíbená medvíďata, utíká z domova s cirkusem – drsný život v divočině je jí tou nejlepší průpravou. Je však jen otázkou času, kdy celostátně hledanou – a nyní už velmi pohlednou – dívku přivedou zpět k otci. Ten jí odpouští, Ava stráví nelehký rok na střední škole, dře, aby se mohla stát kaskadérkou, odolá svodům spolužáků Marka i Elsy a vydává se do Austrálie, aby se při natáčení setkala se svým osudovým mužem Justinem. Zažije s ním chvíle štěstí i zklamání, neboť výrazně starší Justin se brání citovému poutu ke krásné a obletované kolegyni. Podaří se Avě získat jeho srdce? Bude Justin prvním mužem, jenž okusí její tělo? A najdou spolu její indiánskou babičku, aby od ní dostala zázračný amulet? Strhující román Jane Banksové nás zavede do hor americké Montany, na pláže Havaje i do filmových studií australského Sydney. Především však nahlédneme do hlubiny dvou horoucích srdcí, která k sobě těžce hledají cestu. O to krásnější je však nakonec jejich splynutí… "
Na stiahnutie
6,20 €

Jak to všechno bylo


Ať se snažil, nebo ne, stejně byl tím nejkrásnějším mužem, jakého kdy potkala. Jenže Graciano Alicii nenáviděl. Tenkrát před lety ho zradila, ublížila mu, nechala ho nést vinu za něco, co nespáchal. A to ještě nevěděl, co dalšího mu Alicia udělala! Graciano na ni však nezapomněl. I když před deseti lety přísahal, že už ji nikdy nechce vidět! Myslel si, že názor nezměnil. Jenže pak ji uviděl… a chtěl se pomstít. Za to, co bylo. I za to, co její vinou nebylo.
Na stiahnutie
3,38 €

Krůček po krůčku


Beth nikdy u ničeho nevydržela.Pustila k vodě tolik prací a vztahů, že si je ani všechny nepamatuje, a pořád ještě bydlí ve svém dětském pokoji. Ne že by se nesnažila dospět. Jen se jí zatím nepodařilo udržet si jinou povinnost než páteční posezení ve vesnické hospodě. Během jediného dopoledne se jí ale změní život.Beth se teď stará o svou pubertální neteř a tříletého synovce a obklopuje ji neznámý svět pohádek na dobrou noc, třídních schůzek a plyšových slonů. Nikdy ještě za nikoho – ani za nic – nebyla zodpovědná, takže to netrvá dlouho a dojde jí dech.Co když na to prostě nemá?S malou pomocí nejlepšího kamaráda Joryho (jejich vztah je samozřejmě čistě platonický…) a milého osamělého souseda Alberta se Beth rozhodne, že je načase to nevzdat. Je načase postupovat krůček po krůčku vpřed.Je to příběh o nalezení síly, kterou člověk ani nečekal, a kouzla tam, kde ho dříve neviděl.
Na stiahnutie
15,64 €

Nezabudni na mňa


Ama Torresová miluje svoju prácu. Ako plánovačka svadieb vedie vlastnú malú firmu a snaží sa preraziť v biznise, v ktorom sa cíti ako ryba vo vode. Paradoxne, manželstvo nie je nič pre ňu. Len ten jeden perfektný, dokonalý deň, ktorý nemôže nič pokaziť. Alebo predsa? Keď si Amu najmú, aby naplánovala celebritnú svadbu roka, môže ísť presne o tú príležitosť, ktorá jej pomôže dostať sa na výslnie. Má to však háčik. Musí spolupracovať so svojím ex. Elliot z duše neznáša kvety. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby neviedol rodinné kvetinárstvo. Isté ponuky sa však neodmietajú, ani keď to znamená pracovať so ženou, ktorá mu kedysi zlomila srdce. Už sú to roky, ale stará iskra nevyhasla. Situácii nepomáha ani to, že sa ich svadobný pár rozhodne dať dokopy a svadobné prípravy dokumentuje filmový štáb. Ama a Elliot môžu prísť o viac než len o dobré meno a živobytie. Mohli by opäť prepadnúť citom a vstúpiť do tej istej rieky. A to ani jeden z nich nechce. Martinus.sk · Čítanie z knihy NEZABUDNI NA MŇA (Julie Soto)
Na stiahnutie
11,80 €

dostupné aj ako:

Kdo mě vzal prvně za ruku


Když se Lexie Sinclairová setká s kultivovaným šéfredaktorem a obchodníkem s uměním Innesem Kentem, uvědomí si, že už nemůže dál jen čekat, až její život doopravdy začne. Odjíždí z venkova do Londýna a v srdci umělecké scény Soho padesátých let si vybuduje nový život. V současnosti se Elina a Ted vzpamatovávají z těžkého porodu svého prvního dítěte. Elina se snaží sladit nároky mateřství se svou identitou malířky a Teda trápí vzpomínky na vlastní dětství, které se neshodují s verzí událostí jeho rodičů. Když Ted začne hledat odpovědi, odhalí se neobyčejný portrét dvou žen, jež od sebe sice dělí padesát let, ale jsou spojeny způsobem, který by ani jedna z nich nečekala.
Na stiahnutie
14,61 €

Nádherná


Véronique Vincentová je hviezda. Ako dvadsaťdvaročná patrí medzi najžiadanejšie modelky vo svete módy, žiari na obálkach časopisov a chodí po mólach na celom svete. A hoci je dokonalá profesionálka, netúži po fascinujúcom živote, ktorý jej modeling ponúka. Je milovaná dcéra slobodnej matky a radšej trávi čas doma alebo so svojím priateľom než na honosných večierkoch. Keď sa jej po parížskom Týždni módy naskytne príležitosť urobiť si krátku prestávku, prv než pôjde do Tokia fotiť na obálku Vogue, Véronique je nadšená a túži na chvíľu uniknúť z bláznivého sveta módy. Tragický výbuch na letisku Brusel-Zaventem jej však navždy zmení život. Surový teroristický atentát pobúri celý svet. Véronique strávi dlhé mesiace v nemocnici, celkom sama a zničená, že pri výbuchu zahynuli dvaja ľudia, ktorých milovala. Navyše musí čeliť tvrdej realite – bola vážne ranená a jej krásna tvár sa navždy zmenila. Keď sa po prepustení z nemocnice utiahne do ústrania, akoby zmizla z mapy sveta módy. Musí tvrdo bojovať, aby znova našla samu seba, a zistiť, čo je v živote skutočne dôležité. Posledná vôľa a list, čo jej zanechala mama, však odhalí dávne tajomstvo, o ktorom dosiaľ netušila. Keď nadviaže nové priateľstvá, náhle zahliadne svetlo v tme, v ktorej žila, pomoc iným ju naplní pokojom a pochopí, čo v skutočnosti znamená byť krásna. Danielle Steel rozpráva príbeh ženy, ktorej húževnatosť vyráža dych a ktorá prejde od tragédie k takému zmysluplnému životu, aký si nikdy nevedela predstaviť.
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:


Milujete zamilované príbehy plné vášnivého iskrenia? Vybrali sme také, kde sa miesia osudové vyznania i sklamanie. Nechajte sa uniesť vo víroch vášne a tá pravá láska dozrie v pravý čas. Veď čarovný princ niekedy potrebuje len osudové stretnutie.