Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Encyklopédie pre deti a mládež strana 1 z 15

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Stíny rodu


Byla to významná událost ona staroměstská exekuce, bylo to svým způsobem vyburcování lidu, jakým dokázali na pokraji smrti oslovit celý český národ. Odkázali mu své poselství. Pojďme být hrdi i dnes na to, že žijeme v Česku a věřit, že pravda zvítězí. 27 statečných českých pánů nám ukázalo cestu. Naše země je krásná a má smysl se za ni prát.
Na stiahnutie
5,28 €

dostupné aj ako:

Elo Šándor - Zápisky z fronty


Málokdy se nám dnes již podaří nahlédnout přímo do válečného dění. A to zejména pokud se jedná o první světovou válku. Chtěli bychom proto čtenáři nabídnout takovéto nahlédnutí formou autentické výpovědi osobního příběhu jednoho z jejích účastníků, který si ho zaznamenával do svého deníku. O to významnější je fakt, že autorem zápisků není nikdo jiný než Elo (Elemír) Šándor, slovenský spisovatel a publicista, autor trojsvazkového humoristického románu Sváko Ragan z Brezovej.Ve svém deníku popisuje bojové nasazení v oblasti Bukoviny, která je dnes částí severního Rumunska a západní Ukrajiny. Bojovala zde proti sobě vojska rakousko-uherské a ruské armády se střídavými úspěchy, naproti tomu ale s obrovskými ztrátami na obou stranách.V úvodních kapitolách je popsána situace v rakousko-uherské monarchii těsně před první světovou válkou, jakož i příčiny jejího vzniku a důsledky tohoto válečného konfliktu, které ovlivnily dění nejen v Evropě, ale i mimo ni.
Na stiahnutie
6,78 €

dostupné aj ako:

Stručné dejiny opitosti


Čo ľudia pili? Koľko pili? A prečo? Mark Forsyth putuje v čase a rozpráva príbeh o tom, že alkohol bol súčasťou každej civilizácie... a s ním aj opitosť. V niektorých kultúrach bolo pitie spojené s náboženstvom, inde so sexualitou, bolo povinnosťou kráľov, sedliakom poskytovalo úľavu. Alkohol mohol poslúžiť ako obeta predkom, ako šláftrunk na dobrú noc alebo dodať odvahu do boja. Stručné dejiny opitosti sa začínajú v praveku a privedú nás až do 20. storočia. Kniha odpovedá na všetky otázky o pijatike, ktoré by vám, triezvym či opitým, napadli. Dozviete sa o neolitických šamanoch, ktorí pili, aby mohli komunikovať s duchmi, prezradí vám, ako sa opíjali starí Gréci či Sumeri, aj to, že bary na Divokom západe vôbec nevyzerali tak ako vo filmoch.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

matthew perry
Pečie celé Slovensko

Fundamentals of Materials Engineering - A Basic Guide


Fundamentals of Materials Engineering - A Basic Guide is a helpful textbook for readers learning the basics of materials science. This book covers important topics and fundamental concepts of materials engineering including crystal structure, imperfections, mechanical properties of materials, polymers, powder metallurgy, corrosion and composites. The authors have explained the concepts in an effective way and by using simple language for the benefit of a broad range of readers. This book is also beneficial to the students in engineering courses at B.Sc, M.Sc, and M.Tech. levels.
Na stiahnutie
68,61 €

Česká Amerika


Věděli jste, že v americkém Chicagu žilo před první světovou válkou přes sto tisíc Čechů, a jednalo se tak o třetí největší české město po Praze a Vídni? Slyšeli jste o havárii parníku Eastland, kterému se také přezdívá český Titanic? Víte, že v USA existuje Český národní hřbitov? Možná vás také překvapí, že roku 1931 se stal Čech dokonce chicagským starostou. Monografie Česká Amerika: Naše Chicago přináší komplexní pohled na vývoj české komunity v americkém Chicagu v časovém horizontu 1848–1945. Stěžejní část publikace je věnována socio-kulturnímu, hospodářskému a politickému vývoji české menšiny z etno-historického pohledu.
Na stiahnutie
24,29 €

dostupné aj ako:

História sveta v malých sústach


Výstižný a zrozumiteľný sprievodca všetkým, čo potrebujete vedieť o najväčších svetových historických udalostiach – od vzniku starobylých civilizácií až po koniec druhej svetovej vojny, určený tým, ktorí chcú mať prehľad o histórii sveta, ale nemajú na to príliš veľa času. Kniha je plná najpodstatnejších faktov a detailov. Zacestujete si s ňou z ríše Alexandra Veľkého až do Číny, spoznáte vek osvietenstva, americkú občiansku vojnu, ale aj dejiny Slovanov, európske historické míľniky a ďalšie udalosti, dôležité pre rozšírenie si všeobecného vzdelania a pochopenie dejinných súvislostí.
Na stiahnutie
9,95 €

dostupné aj ako:

Pôvod


Kniha Pôvod odhaľuje ohromujúci vplyv zeme pod našimi nohami na podobu ľudských civilizácií – od pestovania prvých plodín až po zakladanie moderných štátov. Nie náhodou býva prirovnávaná k takým významným knihám ako Diamondove Osudy ľudských spoločností. Prináša fascinujúci pohľad na náš svet, ktorý určovali prírodné podmienky. Keď hovoríme o dejinách ľudstva, často sa zameriavame na veľkých vodcov, vývoj populácie a rozhodujúce vojny. Ako však náš osud určila samotná Zem? Naša planéta sa kolíše a to spôsobuje zmeny klímy, ktoré si vynútili prechod od kočovania k poľnohospodárstvu. Hornatý terén viedol k rozvoju demokracie v Grécku. Vzorce prúdenia vzduchu neskôr formovali vývoj objavovania nových krajín, kolonizácie a obchodu. Dokonca aj dnes sa správanie voličov na juhovýchode Spojených štátov riadi tým, kde sa nachádzajú 75 miliónov rokov staré sedimenty z pravekého mora. Všade je vidieť hlboké odtlačky planéty na podobe ľudstva.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

24 hodín v starovekej Číne


Vydajme sa späť do roku 17 nášho letopočtu, do obdobia vlády cisára Manga, éry plnej nielen inovácií a prudkých zmien, ale aj konfliktov a protikladov. No hoci sa kultúra tejto doby od ostatných veľkolepých antických civilizácií v mnohom líšila, obyvatelia starovekej Číny stáli pred rovnakými problémami ako všetci ľudia od počiatku ľudstva: ako si zarobiť na živobytie, zvládať podmienky v práci, viesť domácnosť...Ľudia v tejto ére sa však museli zaoberať aj tým, aby mali peniaze na podplatenie inšpektora, vyhli sa zrážkam so strážnikmi svojvoľne zneužívajúcimi svoje postavenie a zároveň ochránili svoj dom pred lúpežnými Hunmi. Spoznajte skutočnú starovekú Čínu počas fascinujúcich 24 hodín v živote ľudí, ktorí tam žili. V príbehoch bežných občanov, medzi ktorých patria lekár, učiteľ, väzeň, roľník či hrnčiar, pred nami ožije táto staroveká civilizácia.
Na stiahnutie
9,95 €

dostupné aj ako:

Anatomie od Adama


Pohodlně se usaď, natáhni si gumové rukavice a já tě vezmu na prohlídku tvého těla. A vezmeme to pěkně od Adama! Nesmírně vtipná dětská kniha od autora bestselleru Bude to bolet, doktore?
Na stiahnutie
9,45 €

Fyzika na dvore


Publikácia prináša 100 návodov k jednoduchým, ale zábavným fyzikálnym pokusom, ktoré si na dvore alebo v záhrade môže vyskúšať skutočne každý. Experimentovať budeme nielen s obyčajnou vodou, ale aj so svetlom, teplom, vzduchom, rastlinami, drobnými živočíchmi a pod. Navyše všetky uvedené pokusy sa dajú realizovať použitím bežne dostupných pomôcok. S našou knihou zistíte, že všetko, čo sa učíte v škole na hodinách fyziky, môže byť nielen užitočné, ale často aj veľmi zábavné!
Na stiahnutie
5,60 €

Netradičný herbár pre deti


Netradičný herbár pre deti
Na stiahnutie
4,40 €

Bol raz jeden život: Svaly a tuk


Komiksové spracovanie kultového animovaného seriálu! Vydajte sa spolu s Maestrom, Hemom, Globínkou a ich priateľmi do hlbín ľudského tela. Sledujte, ako bojujú s vírusmi a baktériami, aby udržali telo zdravé. Zistite, ako fungujú naše svaly. V ľudskom tele sa nachádza viac ako 650 svalov a každý z nich má svoju nezameniteľnú funkciu. Naučte sa, ako svaly správne používať, aby sa nepoškodili. Objavte zaujímavé informácie o tuku a tukových tkanivách a ich význame pre naše zdravie.Cesta do miniatúrneho, no nesmierne vzrušujúceho sveta sa práve začína!
Na stiahnutie
7,00 €

Bol raz jeden život: Kosti a kostra


Komiksové spracovanie kultového animovaného seriálu! Vydajte sa spolu s Maestrom, Hemom, Globínkou a ich priateľmi do hlbín ľudského tela. Sledujte, ako bojujú s vírusmi a baktériami, aby udržali telo zdravé. Zistite, ako fungujú ľudské kosti. Kostra človeka je jemnou architektúrou, ktorá sa skladá z viac ako 200 kostí. Tvorí oporu ľudského tela a ochraňuje jeho najzraniteľnejšie časti. Objavte s nami tajomstvá tejto úžasnej živej „katedrály“. Cesta do miniatúrneho, no nesmierne vzrušujúceho sveta sa práve začína!2. vydanie.
Na stiahnutie
7,00 €

Patti a hudební nástroje


Obrázková knížka pro zvídavé děti o hudbě. Malá Patti přišla do prodejny hudebních nástrojů pro baskytaru. Ale to by nebyla ona, aby si nezkusila úplně všechno. Elektrickou kytaru, triangl, dokonce i panovu flétnu! Nejradši by si domů odnesla všecko, co tu mají (jen piáno by asi neunesla). Ale ouha! Vysněná baskytara je na ni moc velká? Co si počne? Veselá obrázková knížka, která děti přirozeně seznámí s mnoha hudebními nástroji a ukáže jim, že žádný sen není příliš velký.
Na stiahnutie
11,11 €

Řešení české otázky


Jedním z důsledků případného vítězství nacistického Německa ve druhé světové válce měla být naprostá germanizace českých zemí, s nimiž se počítalo jako s nedílnou součástí Třetí říše. K tomu však bylo nejprve zapotřebí vyřešit tzv. „českou otázku“, tedy najít způsob, jakým se vypořádat s česky mluvícím obyvatelstvem Protektorátu Čechy a Morava. Část Čechů čekalo poněmčení, zbytek nejspíš deportace na východ. Klíčovou roli při výběru měla přitom hrát rasová hlediska v duchu nacistické ideologie.Hlavním tématem knihy je teorie a praxe nacistické germanizační a rasové politiky vůči Čechům v protektorátu. Autor porovnává různé koncepty a plány pro „řešení české otázky“, věnuje se snaze o ovládnutí české půdy a přípravě německé kolonizace. Stěžejní část textu ale leží v rasistických prvcích germanizačního úsilí nacistů. Předpokladem plánované germanizace bylo podchycení rasové struktury českého obyvatelstva. Tomu se do velké míry věnoval výzkum prováděný na třech ústavech pražské Německé Karlovy univerzity. Největší význam autor přikládá tzv. praktické rasové selekci, kterou zajišťoval Hlavní rasový a osídlovací úřad SS, resp. jeho protektorátní pobočka. Tento úřad se zabýval nejen plošným zkoumáním české populace, ale i běžnou správní agendou v oblastech státní příslušnosti, smíšených sňatků, přijímání českých žáků na německé školy atd.Kniha nabízí všestranný a zároveň poněkud netradiční přístup k danému tématu. Autor se nespokojuje s pouhou interpretací dochovaných výsledků rasových šetření, ale snaží se detailně osvětlit vlastní proces selekce, a to na konkrétních případech lidí, kteří se z různých důvodů „rasovým prověrkám“ podrobili. Vyvrací přitom řadu zažitých mýtů, jež se dodnes k rasistické politice vůči Čechům během německé okupace vztahují.
Na stiahnutie
18,09 €

dostupné aj ako:

Oceánske dobrodružstvo


Čo sa skrýva za vzdialeným obzorom morí a oceánov? Aby to ľudia zistili, zdokonaľovali svoje sprvu veľmi jednoduché lode aj svoje moreplavecké umenie, učili sa spoznávať a rešpektovať prírodné zákony. Vďaka tomu mohli objavovať ostrovy i nové kontinenty a aj keď tisíce z nich zaplatili za svoju opovážlivosť životmi, ich nasledovníci sa odradiť nedali. Nekonečný neznámy svet sa zmenšoval, moria už brázdili tisíce obchodných a osobných lodí. Odvážlivci sa začali vydávať na moria, aby si preverili svoje schopnosti, silu svojho ducha a spoznali svet z rozkolísanej paluby. Kto skôr, kto rýchlejšie a na čoraz bizarnejších lodiach, plavby v teple trópov či do polárnych končín, do všetkých kútov zemegule, často do nenávratna – ich súťaživosť nemá konca-kraja. Jachtárske legendy, ale i menej známi nasledovníci, samotári, tuláci morí a mnohí ďalší, tí všetci písali príbehy veľkých plavieb...
Na stiahnutie
25,50 €

dostupné aj ako:

V túlavých topánkach slovenskou prírodou


"Jeden júlový podvečer som sa vracal z vrcholu Smrekovice," hovorí ujo. "V lese panovala letná nálada. Vtáky pospevovali, aj myši šuchotali v lístí. Odrazu som začul podivné zvuky. Zvedavo pozriem tým smerom a čo nevidím? Pod smrekom bolo veľké mravenisko a v ňom sa hniezdil hlucháň. Rozhrabával ho, potom sa doň posadil a nechal si do peria vliezť mravce. Až mi naskočila husia koža, keď som v ďalekohľade uvidel, ako sa kohútovi pomedzi perie hmýria mravce. Ten si ich sám naberal do našuchoreného peria a nechal ich, aby mu pomohli zbaviť sa drobných parazitov. Videl som, že mu ten kúpeľ v mravenisku spôsobuje pôžitok. Ja som sa striasol už pri pomyslení, že by som sa tam ocitol čo i len na sekundu, jemu to však bolo príjemné." Tento príbeh aj ďalšie skvelé príhody so zvieratami, pretkané láskou k prírode, sú ukryté v knihe Miroslava Sanigu. Úžasné fotografie zvierat, zachytených v jedinečných okamihoch, sprevádzajú každú kapitolku. A to nie je všetko. Zaujímavosti o tom, čo sa deje v prírode v jednotlivých ročných obdobiach, pranostiky, hádanky, test a super recepty na záver robia túto knihu naozaj jedinečnou.
Na stiahnutie
6,20 €

dostupné aj ako:

Sherabad Oasis


Tato práce je druhým svazkem řady zveřejňující výsledky Česko-uzbecké archeologické expedice v jižním Uzbekistánu. Zatímco první díl byl věnován výkopům na centrální lokalitě Šerabádské oázy zvané Džandavláttepa, druhý svazek představuje vývoj osídlení v celé této oáze rekonstruovaný na základě dat naší expedice. Využitá metodika zahrnuje jak extenzivní, tak intenzivní povrchové prospekce, revize dosavadních publikovaných dat, mapových podkladů a satelitních snímků. Kromě samotné dynamiky osídlení zájmové oblasti od pravěku do moderních dob, byl také sledován rozvoj zavodňovacích systémů v nížinných stepích.
Na stiahnutie
11,00 €

dostupné aj ako:

Zuby


Dievčatko Pavla a jej dvaja kamaráti – Zrkadlo a Sonda – vám porozprávajú a vysvetlia, aká je starostlivosť o zuby dôležitá: ako a s čím si ich čistiť, čo sú mliečne a čo trvalé zuby, prečo im sladkosti i baktérie ubližujú a prečo treba absolvovať preventívne prehliadky u zubára, keby je potrebný zubný strojček a mnoho ďalších zaujímavostí!
Na stiahnutie
5,59 €

dostupné aj ako: