Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Energetic Marketing


HLBŠÍ, ENERGETICKÝ PRÍSTUP K PODNIKANIU OTVÁRA NEKONEČNÉ MOŽNOSTI Koľkokrát ste sa už spýtali samej seba: Prečo mi podnikanie nerastie tak rýchlo, ako by som chcela? Lenka Lutonská, priekopníčka energetického prístupu k podnikaniu, ktorá spolupracuje s tisíckami žien po celom svete, má pre tento pocit veľké pochopenie. Kedysi si totiž kládla tú istú otázku – pokým nenastala v jej podnikaní razantná zmena. Aká? Čo sa zmenilo? Zmenila sa ona sama. Začala z celého srdca dôverovať svojej intuícii a dbať na duchovnú, energetickú podstatu podnikania, ktorému sa venovala. Pozoruhodné výsledky na seba nenechali dlho čakať. Keď sa zamerala na energiu v piatich základných oblastiach podnikania, otočila svoje podnikateľské zlyhanie na mimoriadny úspech – a tak sa zrodili jej jedinečné energetické princípy miliónového podnikania. Tieto princípy sú po prvýkrát popísané v ucelenej knihe, ktorá predostiera spôsoby, ako ich začleniť do podnikania. Lenka túto netradičnú a veľmi vplyvnú metodiku pre úspech v podnikaní dlhoročne využíva so svojimi klientkami, aby naplnili svoj nepoznaný potenciál. Ten je v skutočnosti obrovský. Nezáleží na tom, ako ďaleko ste sa doteraz dostali alebo ako ďaleko ešte chcete pokročiť. Váš život a vaše podnikanie majú oveľa väčší potenciál, než si dokážete predstaviť. Lenka vie, že ak sa rozhodnete aplikovať tieto energetické princípy aj vo vašom podnikaní, nič pre vás nebude nemožné.
Na stiahnutie
12,00 €

dostupné aj ako:

Obklopený narcistami


Ako sa z človeka stane narcista? Dá sa vôbec s takým človekom žiť? Alebo ste jedným z nich? Kniha Obklopený narcistami vám pomôže vyslobodiť sa z toxického kruhu narcistov a byť šťastnejšími a úspešnejšími. Thomas Erikson, autor úspešnej série kníh o komunikácii, sa vo svojej piatej knihe zameriava na aktuálny fenomén – narcizmus. Znepríjemňujú vám narcisti život? Ste unavení z ich neustálej potreby byť v centre pozornosti? Ako si na základe svojho profilu správania môžete poradiť s narcistom, keď sa vám zjaví v živote? Zoznámte sa s opismi narcistického správania a jeho následkov – pre každého z nás aj všeobecne pre spoločnosť. Zdá sa, že narcizmus sa postupne rozširuje. Jestvuje vôbec hranica, pokiaľ je egoizmus relatívne v poriadku a odkiaľ je to už niečo zlé? Smerujú súčasné osobnostné štandardy k deštruktívnemu egoizmu? Táto kniha nadväzuje na celosvetovo úspešnú sériu kníh Obklopený idiotmi, Obklopený psychopatmi, Obklopený idiotmi v zamestnaní a Obklopený neúspechmi. Autorove zábavné a dokonale výstižné opisy ľudského správania priniesli jeho dielam obrovský úspech a spravili z nich doslova fenomén. Získajte vďaka tejto knihe informácie o tom, ako egoizmus a posadnutosť narcistov vplýva na náš život.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

Bystřejší mozek


„Tuto knihu potřebujeme všichni – mladí i staří.“ – Walter Isaacson
Na stiahnutie
10,89 €

dostupné aj ako:

Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Pandémia hoaxov

Hrdinka v nás


Cyklický proces hledání použitelné, naplňující, moderní ženské identity nás provází po celý život. Slavná, stále znovu vydávaná kniha o této pouti, obohacená mnoha konkrétními příběhy, pracuje s jungovskými archetypy, mýty a sny. Zabývá se redefinováním ženské identity poté, co žena (hrdinka) prošla identifikací s mužskou stránkou své osobnosti a má potřebu integrovat obě své součásti do autentického celku. Cesta je rozdělena do několika fází: odmítnutí stereotypního ženství coby závislého, kontrolujícího a plného zuřivosti, ponoření do povědomé cesty hrdinky s pomocí mužských spojenců, jejímž cílem je získat nezávislost, úspěch, peníze, prestiž, moc a úspěch, období sucha následované sestupem do hlubin za hledáním temnější stránky ženství. Z toho vyplývá pochopení potřeby vyléčení nesouladu mezi matkou a dcerou, nové určení a ověření ženských dovedností a jejich integrace s mužskou stránkou z dřívější fáze cesty.
Na stiahnutie
12,39 €

dostupné aj ako:

Nebojte se ztratit hlavu


„Satčitánanda… Bez ohledu na význam toho slova se už jen to, jak zní, hluboce dotýká mého srdce. Je to zvuk ticha, zvuk nejvyššího prožitku, zvuk, který slyšíte, když jste jen vy a vesmír. Význam není vůbec důležitý, protože význam náleží mysli. Satčitánanda přesahuje jakýkoli význam. Rezonuje uvnitř vašeho bytí, vytváří jemnou harmonii, hluboký klid, tajemný pocit uspokojení, vyrovnanosti s tímto světem, s vesmírem, se samotnou existencí – a nejen s existencí, ale také se sebou.“ Staňte se opět sami sebou. Tak by se ve stručnosti dala vyjádřit hlavní myšlenka tohoto výběru úvah a odpovědí na otázky mistra Osho, které zaznamenali jeho žáci. Jsou zaměřeny proti negativním vlivům společnosti, která – jak Osho s oblibou říká – dělá ze lva ovci žijící ve stádu. Duchovní cestu – cestu k nalezení vnitřního bohatství, svobody a vlastní identity – Osho vždy spojuje s běžným životem prožitým autenticky a radostně. Promluvy jsou proloženy různými legendárními příběhy a anekdotami dobře vystihujícími a ilustrujícími provokativní myšlenky tohoto výjimečného člověka.
Na stiahnutie
7,69 €

dostupné aj ako:

Zmeňte svoj svet


Keď nás obklopujú sociálne problémy a vidíme nespravodlivosť, násilie, korupciu, chudobu či rozpad vzťahov, často nedokážeme nájsť v sebe odvahu na to, aby sme zakročili. Kladieme si otázku: Prečo s tým nikto nič nespraví? Namiesto bezmocného prizerania by sme sa radšej mali spýtať sami seba: Čo s tým môžem urobiť ja? Verte, že niečo určite! Práve vy môžete byť ten, kto urobí zo sveta lepšie miesto! Ako napríklad dvaja svetoznámi koučovia a bestselleroví autori John C. Maxwell a Rob Hoskins, ktorí začali meniť svet malými krokmi - každodennou drobnou pomocou ľuďom vo svojom okolí. Po rokoch úsilia vyvinuli úspešnú a efektívnu stratégiu na uskutočňovanie pozitívnych životných zmien. V knihe Zmeňte svoj svet sa chcú o túto stratégiu podeliť. Na množstve poučných príkladov, príbehov a ich osobných skúseností pochopíte, že si ju môžete osvojiť i vy. Stačí sa rozhodnúť, či budete iba svedkami neprávosti, alebo či budete konať. Pridajte sa nielen k mocným biznismenom, ale aj k obyčajným ľuďom, ktorí nabrali odvahu a začali meniť svoj svet!
Na stiahnutie
9,70 €

dostupné aj ako:

Odvaha byť neobľúbený


Túžiť po naplnenom živote a po šťastí samo osebe nestačí. Kniha Odvaha byť neobľúbený ponúka jednoduché a priamočiare odpovede na mnohé otázky ľudskej existencie. Vychádza z teórie Alfreda Adlera, jedného z troch velikánov psychológie devätnásteho storočia, a zachytáva poučný rozhovor medzi filozofom a neskúseným mladíkom. Filozof v piatich debatách pomáha žiakovi pochopiť, že každý z nás dokáže ovplyvniť smerovanie svojho života. Mnohé problémy súvisia s medziľudskými vzťahmi. Ak človek nevie, ako si vybudovať dobré vzťahy s ostatnými, môže sa to skončiť tak, že bude plniť očakávania iných z obavy, aby ich neurazil alebo nezranil, no pritom sa vzdá všetkého, čo chcel v živote dosiahnuť. Filozof presviedča svojho žiaka, že zmena je možná a prináša so sebou pocit šťastia. Problém nie je v nedostatku schopností, ale v nedostatku odvahy vnútornú premenu realizovať. Ičiró Kišimi našiel paralelu medzi Platónovými dialógmi a adlerovskou psychológiou v tom, že ho prestal uspokojovať život vedca, ktorý len číta a interpretuje diela svojich predchodcov. Chcel viesť rozhovory so živými ľuďmi, ako to robil Sokrates, a tak sa napokon začal s veľkým úspechom venovať poradenstvu. Dôkazom jeho úsilia je aj táto kniha, ktorá pomohla neuveriteľnému množstvu ľudí a stala sa svetovým bestsellerom. Úprimná a objavná príručka napísaná vo forme sokratovského dialógu vo vás uvoľní silu nájsť trvalé šťastie a byť človekom, akým ste vždy chceli byť. Jej učenie už prinieslo osoh miliónom ľudí a teraz ho môže priniesť aj vám. Zistíte: Prečo je byť nešťastný vaša voľba.Prečo priznanie chyby nie je porážka.Prečo je vorkoholizmus životné klamstvo.Ako sa zbaviť problémov v medziľudských vzťahoch.Čo je skutočná sloboda.Ako žiť v prítomnosti.Ako môžete byť šťastní práve teraz.
Na stiahnutie
9,95 €

dostupné aj ako:

Vnútorné dialógy pri káve


Zmeňte svoj život za päť minút denne! Čo sú to vnútorné dialógy pri káve? Efektívny návyk, ktorý vám zaberie päť minút denne a zmení celý život. Predstavte si, že sa ráno zobudíte a cítite sa tak dobre ako ešte nikdy... a to len vďaka piatim minútam vášho času! Pripravte sa na úžasný život! Ovládnete svoju myseľ! Ako vám Vnútorné dialógy pri káve zmenia život? Zvýšia vám sebavedomie, naplnia vás šťastím a vaše sny premenia ako mávnutím čarovného prútika na skutočnosť. V neposlednom rade vám vďaka tejto knihe konečne nebude v živote nič chýbať a objavíte hodnotu seba samých. To všetko už s vašou ďalšou šálkou kávy. - Naučte sa konečne milovať seba samých! - Získajte lásku, peniaze a zdravie. - Vybudujte si šťastie, odolnosť a sebavedomie! - Rýchlejšie uskutočnite svoje sny. - Vytvorte si svoje nové, magické ja! Nechcete žiť bezduchý a jednotvárny život? Túžite po iskrivom dobrodružstve, chcete byť v živote na koni a pritom dosiahnuť všetky svoje ciele? Čo keby ste ráno s nadšením vyskočili z postele? Čo keby ste život žili s elánom a s chuťou, pretože by ste cítili, že má zmysel? Čo keby ste vedeli, že prekonáte všetky prekážky, a išli si jasne za svojím cieľom? Čo keby bolo odrazu možné aj nemožné? Zamyslite sa nad tým... Existuje čosi, o čom ste si vždy mysleli, že na to nemáte, no vždy ste to chceli skúsiť? Autorka Kristen Helmstetterová sa s vami v tejto knihe podelí o techniky, ktoré sama používa; pomohli jej nájsť muža snov a vďaka nim môže cestovať po svete ako spisovateľka ľúbostných románov! Chceli by ste mať takéto možnosti na dosah ruky aj vy? Vďaka programu, ktorý zaberie päť minút denne, sa to dá. Dobrá správa! Nájdete ho v tejto knižke! Vnútorné dialógy pri káve predstavujú úžasne jednoduchý päťminútový návyk, ktorý vám preprogramuje mozog a pomôže vám dosiahnuť akékoľvek ciele, nech už túžite po trblietavom šťastí, žiarivej sebadôvere, vynikajúcom zdraví, peniazoch, pokoji v duši alebo neoblomnom odhodlaní. V knižke nájdete vzorové texty vnútorných dialógov pri káve, s ktorými: - budete žiť čarovný život, - zmeníte svoje návyky, - schudnete, dostanete sa do formy a budete pri sile, - vybudujete si dobré zdravie a dlhovekosť, - získate bohatstvo, úspech a prosperitu, - nájdete si úžasného partnera, - budete perfektnými rodičmi (dokonca ovplyvníte i svoju plodnosť!), - naučíte viesť kvalitné vnútorné dialógy aj svoje deti. Možno ale chcete s nejakým zlozvykom skoncovať, napríklad sa prestať prejedať, prípadne si chcete do života zaviesť niečo nové, napríklad meditáciu. Od konkrétnych cieľov až po pokoj a šťastie, na ceste k úspechu vám s touto knihou nestoja žiadne prekážky. To všetko už s vašou ďalšou šálkou kávy. Máte na to! Najlepšie na tom je, že vnútorné dialógy pri káve budete milovať. Nejde len o nejakú nudnú povinnosť. Sú zábavné a mimoriadne efektívne! Ak sa teda chcete budiť s úsmevom od ucha k uchu, šťastnejší, než ste kedy boli, a žiť neuveriteľný život, potom sú Vnútorné dialógy pri káve pre vás to pravé. Ak chcete v živote veľa dosiahnuť, no pýtate sa, kde začať, potom sú Vnútorné dialógy pri káve vašou odpoveďou! A ak snívate o veciach, ktoré považujete za nereálne, alebo neviete, ako svoje sny uskutočniť, potom vám Vnútorné dialógy pri káve dozaista pomôžu. Dni, keď ste sa sotva vygúľali z postele a celý deň sa cítili príšerne pod psa, sú dávno preč. Teraz je čas žiť si svoj najlepší, najčarovnejší život. Na veku a okolnostiach nezáleží, vnútorné dialógy pri káve budú fungovať aj pre vás! Je načase zobudiť sa a chopiť sa príležitosti! Získajte kontrolu nad svojou mysľou aj svojím žitím!
Na stiahnutie
9,50 €

dostupné aj ako:

Vedomie vlastnej hodnoty


Vlastné ja, hodnota a vedomie – tieto tri slová znamenajú vnútorné presvedčenie, ktoré je rozhodujúce pre spôsob života a spokojnosť človeka so svojim životom, aj so sebou samým. Sebavedomie do veľkej miery ovplyvňuje ako sa správame a ako sa cítime. Veľakrát sa ľudia mylne domnievajú, že ich hodnota je priamo úmerná ich úspechom vo vzťahoch alebo v pracovnej sfére, sú sklamaní a plní bezmocnosti. Čím sa líši sebavedomý človek od človeka s nedostatočným sebavedomím? Odpoveď na túto otázku je prekvapivo jednoduchá. Sebavedomý človek sa akceptuje aj so svojimi slabosťami. Naopak neistý človek nedokáže svoje slabé stránky prijať, alebo ich berie príliš vážne. Neistí ľudia sú zameraní na nedostatky. Čo s tým? Terapeutka Stefanie Stahl vo svojej knihe vedomie vlastnej hodnoty vysvetľuje, ako sa vymaniť z kolotoča frustrácie, smútku a hnevu a ako opäť získať dobrý pocit zo samého seba.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Dosiahni nemožné


Ako dosiahnuť nemožné a ešte niečo navyše. Čo je potrebné na to, aby sme dosiahli nemožné a dokázali prekonať všetky prekážky, ale aj vlastné očakávania? Alebo si rovno splnili najväčšie sny a premenili ich na skutočnosť? Lebo v skutočnosti dokážeme oveľa viac, ako si myslíme. Steven Kotler patrí medzi najpredávanejších autorov kníh s tematikou maximálneho výkonu. Je riaditeľ spoločnosti Flow Research, ktorá sa snaží porozumieť špičkovým výkonom, a svoje poznatky využíva na školenie jednotlivcov a organizácií, ako tento výkon dosiahnuť. Steven Kotler v tejto knihe prezrádza tajomstvá výkonov tých najlepších športovcov, umelcov, vedcov či ľudí na vysokých pracovných pozíciách, ktorí zmenili vnímanie nemožného a učia nás, ako prekonať svoje limity a splniť si sny, ktoré považujeme za nedosiahnuteľné. Vo svojich postupoch sa opiera o poznatky z neurovedy, ktoré získal vo svojom viac ako 20-ročnom výskume. Kniha Dosiahni nemožné ponúka inšpiratívne čítanie, v ktorom sa autor delí o svoje životné skúsenosti, ako zo seba dostať maximum. Ak mierite ku hviezdam, neváhajte a začítajte sa. A nepotrebujete k tomu ani skafander...
Na stiahnutie
10,90 €

dostupné aj ako:

Duše objevitelů pólu


Uvažujete někdy nad tím, jaký je hlubší smysl pobytů v přírodě v extrémních podmínkách, za nízkých teplot a jen s nejnutnějším vybavením? Podle norského pokořitele obou zemských pólů je jednou z odpovědí tzv. vnitřní rekalibrace. Erling Kagge ve své nové knize shrnuje zkušenosti z těchto expedicí, které ho dovedly až na samou hranici lidských možností, a popisuje, jak jej přežití v náročných situacích dovedlo ke změně pohledu na život a větší vnitřní vyrovnanosti. Je potřeba neustále si rozšiřovat obzory, naučit se chápat pozitivní aspekt samoty, Důležitý je i konstruktivní přístup ke štěstí, pokud nám zkříží cestu. Autor rozebírá své vnitřní stavy, zabývá se vlivem osamělosti během pobytu v přírodě na lidskou mysl a odkazuje na zkušenosti jiných norských objevitelů a myslitelů. Výsledkem by mělo být „resetování vnitřního kompasu“ a nalezení vnitřního klidu, přestože si slovy Kaggeho „odvahu s sebou nenosíme v termosce“.
Na stiahnutie
8,09 €

dostupné aj ako:

Šťastie vychádza z teba


Milovaná hudobná legenda Tina Turner prichádza s veľmi osobnou a inšpiratívnou knihou o svojej ceste k šťastiu. Spoznajte jej dlhoročnú cestu k viere a budhizmu. TINA je celosvetová ikona dodávajúca ľuďom nádej. V knihe Šťastie vychádza z teba rozpráva o tom, ako každý z nás dokáže prekonať prekážky vo svojom živote, dokonca splniť si aj zdanlivo nesplniteľné sny. V knihe nájdete duchovné praktiky a múdre rady, ktoré obohatia vašu jedinečnú životnú cestu. TINA je už celé desaťročia žiarivým príkladom toho, ako sa dá nájsť nádej aj v  tej najnepriaznivejšej situácii, zbúrať všetky mantinely a dosiahnuť trvalý úspech. Poučená skúsenosťami z vlastného života, počas ktorého sa jej z hlbokého dna podarilo vyletieť do stratosférických výšok, opisuje praktické budhistické princípy a spôsob, akým jej pomohli dostať sa od zúfalstva, ťažkostí a chudoby k radosti, stabilite a prosperite. Kniha Šťastie vychádza z teba ponúka múdrosť, ktorá bude zaručenou inšpiráciou pre vás aj vašich blízkych.
Na stiahnutie
10,90 €

dostupné aj ako:

Vědomí vlastní hodnoty


Vlastní já, hodnota a vědomí – tato tři slova znamenají vnitřní přesvědčení, které je rozhodující pro způsob života a spokojenost člověka se svým životem i se sebou samým. Sebevědomí do velké míry ovlivňuje, jak se chováme a jak se cítíme. Mnohdy se lidé mylně domnívají, že jejich hodnota je přímo úměrná jejich úspěchům ve vztazích nebo v pracovní sféře, jsou zklamáni a plní bezmocnosti. Čím se liší sebevědomý člověk od člověka s nedostatečným sebevědomím? Odpověď na tuto otázku je překvapivě jednoduchá. Sebevědomý člověk se akceptuje i se svými slabostmi. Naopak nejistý člověk nedokáže své slabé stránky přijmout, nebo je bere příliš vážně. Nejistí lidé jsou zaměřeni na nedostatky. Co s tím? Terapeutka Stefanie Stahl ve své knize Vědomí vlastní hodnoty vysvětluje, jak se vymanit z kolotoče frustrace, smutku a hněvu a jak opět získat dobrý pocit ze sebe sama.
Na stiahnutie
12,89 €

Chlapec na oslíkovi


Náhla smrť otca od základu zmení Tomovi život. Nikde nenachádza pokoj, a tak sa rozhodne vydať na cestu hľadania. Putovanie ho zavedie na mystické miesto Nepanthé, kde sú ľudské starosti neznámym pojmom. Cestu k sebe samému nachádza v tajomných snoch, ktoré mu pomáha objasniť vykladač snov. Tom sa vracia k svojim detským snom a objaví lásku. Učí sa precítiť šťastie prítomnej chvíle, teší ho tvorivá práca na obnove starej usadlosti aj krásna andalúzska príroda. Pochopí, prečo nie je vždy nevyhnutné stanovovať si ciele. Na svojej ceste sa však nevyhne temným myšlienkam, strmým pádom či samotnej smrti. Kým spozná zmysel svojej existencie, podstúpi mnohé skúšky, ktorými musí prejsť každý, kto verí svojim snom a robí všetko pre to, aby sa stali skutočnosťou. Naučí sa, že jedinou správnou cestou v živote je nasledovať hlas svojho srdca, akokoľvek sa to môže zdať ťažké. Autor výstižne a farbisto opisuje okolitý svet, ale aj ľudí, s ktorými sa vieme identifikovať. Vnáša pokoj do našich nepokojných čias a čitateľovi jasne odpovie na otázku, čo je v živote dôležité.
Na stiahnutie
8,95 €

dostupné aj ako:

Uzdravenie ako cesta k slobode


Prevziať zodpovednosť za vlastné uzdravenie je jedným z najväčších prejavov sebalásky. Po celosvetovom úspechu, ktorý zožala kniha Dobré vibrácie, dobrý život, pokračuje mentálny kouč Vex King v šírení pozitívnej energie a umenia sebalásky. „Ak ste čítali moju knihu Dobré vibrácie, dobrý život, už viete, aké dôležité je vibrovať na vyšších frekvenciách. V knihe Uzdravenie ako cesta k slobode, ktorú som písal niekoľko rokov, vás chcem posunúť ešte ďalej a pomôcť vám vyliečiť to, čo vás obmedzuje. V procese vnútorného uzdravovania sa odpútate od starých návykov, vytvoríte si nový, posilňujúci systém presvedčení a prijmete neznámu budúcnosť, dôverujúc vlastnej sile a schopnostiam bez ohľadu na to, čo vám príde do cesty.“ Vex King vyvinul techniky vnútorného uzdravenia, aby sa oslobodil od problémovej minulosti a vyliečil si emocionálnu bolesť a traumu. Tieto techniky, ktoré využívajú princípy jogy a jedinečné cvičenia, sú jednoduché, zrozumiteľné a prinášajú výnimočné výsledky. Prevziať zodpovednosť za vlastné uzdravenie je jedným z najväčších prejavov sebalásky. Keď sa rozhodnete absolvovať tento proces a zvýšiť si vibrácie – energiu, ktorá vami prúdi a ktorú vyžarujete do sveta – otvoríte vo svojom živote priestor radostnejším zážitkom. V tejto knihe vám autor ukazuje cestu za uzdravením naprieč jednotlivými vrstvami vášho ja, čo zahŕňa: prácu s energiou vášho tela, objavovanie a zvyšovanie vnútorných vibrácií, vytváranie pozitívnych vzťahov, skúmanie vlastnej minulosti a prepisovanie obmedzujúcich presvedčení, odhalenie svojho skutočného ja a rozdúchanie vnútorného ohňa.
Na stiahnutie
8,95 €

dostupné aj ako:

Koniec prokrastinácie


Jadrom knihy je osem konkrétnych praktických nástrojov osobného rozvoja, ktoré vám pomôžu k väcšej motivácii, efektívnosti, produktivite a k celkovo dlhodobejšej spokojnosti. V KNIHE SA DOZVIETE: čo dnes veda vie o tom, prečo veci odkladáme, sme nerozhodní a neefektívni ako motivovať seba, aby nás práca bavila, napĺňala, a napriek tomu nás menej unavovala ako sa zbaviť závislosti od nebezpečnej vonkajšej motivácie ako sa nestať cieľovými fetošmi, ľuďmi, ktorí sú závislí od dosahovania čoraz väčších cieľov ako lepšie motivovať a inšpirovať blízkych, klientov alebo kolegov ako sa zbaviť zlých návykov s minimálnym rizikom ich návratu ako si na ľubovoľne dlhý čas osvojiť nové návyky a čo robiť, keď návyk prerušíme ako pracovať so všadeprítomnou rozhodovacou paralýzou a vlastnou neobjektivitou ako si zorganizovať každý deň a celý život, aby sme robili na prvom mieste to, čo má pre nás ozajstný zmysel Petr Ludwig sa zaoberá búraním poloprávd a mýtov v oblasti osobného rozvoja. S týmto cieľom založil vzdelávací inštitút GrowJOB, ktorý prenáša aktuálne vedecké poznatky z oblastí motivácie, rozhodovania či efektivity do každodennej praxe ľudí a firiem.
Na stiahnutie
10,90 €

dostupné aj ako:

Znamení neznámého


Shina — Petr Vacík — Jan Pražan — Markéta Crowe — Adam Borzič — Jiří Zemánek — Alice Koubová — Jiří Hazlbauer — Denisa Červenková Hledáme, co nelze nalézt, a ve šťastných chvílích nacházíme, co nelze hledat. Snadno by se dalo mluvit o spiritualitě, nebo dokonce o mystické zkušenosti, především jsme však sbírali příběhy vnitřní proměny. Muzikantka, kněz, malíř, překladatelka, básník, ekolog, filosofka, opat zenového kláštera a řádová sestra, ti všichni zde hovoří o tom, o čem se nejprve musí dlouho mlčet – a to může být trauma i tajemství, skutečnost před slovy i za nimi. Jaké to je, když člověk hledá sám sebe a najde něco daleko víc? Devět rozhovorů o vnitřním životě, devět příběhů o tom, na co jsme zapomněli, devět svědectví o znameních neznámého mezi námi.
Na stiahnutie
9,50 €

dostupné aj ako:

Šialené nápady


V tejto zábavnej a prekvapujúcej knihe nájdete návod na to, ako môžete použiť bláznivé, na prvý pohľad nedôveryhodné nápady, aby ste sa dopracovali k veľkému úspechu v práci či v podnikaní. Autor, americký fyzik a vrcholový manažér originálnym spôsobom spája svoje odborné a manažérske znalosti a skúsenosti aby ukázal, že kultúra tzv. „výstrelov do tmy“ sa dá vo firmách vedome pestovať. Aby však mohla koexistovať so zavedenými a odskúšanými postupmi a spôsobmi práce, vyžaduje si realizovať ďalšie personálne aj inštitucionálne zmeny. Svoju teóriu ilustruje mnohými príkladmi z dejín i z osobných skúseností. Napríklad popisuje, že princíp radarov bol po prvý raz objavený už veľmi dávno, no nebol hneď využitý. Generáli ho zo začiatku považovali za hlúposť. Podobne odkrýva ďalšie zaujímavé príbehy inovácií v prostredí farmaceutických firiem, leteckého priemyslu, či výpočtovej techniky. Safi Bahcall šikovne balansuje na hranici popularizačnej a motivačno-manažérskej literatúry. V jeho diele nájdete inšpirujúce vysvetlenie fenoménu nečakaných inovácií i postup, ako vo firme zriadiť oddelenie „šialených“ projektov, ako ho chrániť a nechať komunikovať s dennou výrobou. Ako hovorí Robert Laughlin, nositeľ Nobelovej ceny za fyziku a autor knihy A Different Universe, Šialené nápady by mali byť povinným čítaním pre každého, kto to myslí vážne so zmenou sveta k lepšiemu.” Z anglického originálu LOONSHOTS preložila Miriam Ghaniová.
Na stiahnutie
11,80 €

dostupné aj ako:

Moderný samuraj


Vydajte sa po starodávnej Ceste samuraja! Japonskí samurajovia boli po stáročia poprednými osobnosťami spoločnosti. Svoju pozíciu si udržiavali vďaka pevnej vôli, zenovskému sebaovládaniu a sociálnym zručnostiam, ktoré využívali pri budovaní klanov. V dnešnom svete, zameranom na okamžité potešenie a pôžitky, môže byť Cesta samuraja veľkou výzvou, no každému, kto sa ňou vydá, prinesú nesmierne veľa. Táto samurajská príručka, plná aktivít a tipov, sa snaží aplikovať hlavné cnosti, disciplínu a tradície slávnych japonských bojovníkov na dnešného človeka. Naučte sa ovládať svoju myseľ a emócie, zdokonaľte svoje zručnosti húževnatou prácou, vybudujte si sieť oddaných priaznivcov, získajte majstrovstvo v zvolenom odbore a dosiahnite svoje ciele. Starodávni samurajovia boli mužmi elity, no dnes sú rod a spoločenské postavenie z hľadiska Cesty samuraja nepodstatné. Pevné odhodlanie je to, čo potrebujete, aby ste sa stali lepším človekom. Anthony Cummins je odborníkom na dejiny a život v Japonsku. Je autorom viacerých kníh venovaných téme samurajstva. Vedie projekt na obnovenie činnosti samurajskej školy Natorirjú a pripravil prvé preklady jej výcvikových príručiek zo 17. storočia do angličtiny. Je oddaným nasledovateľom Cesty samuraja. Viac sa dozviete na stránke www.natori.co.uk.
Na stiahnutie
10,50 €

dostupné aj ako: