! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Zdravá výživa, diéty, chudnutie strana 1 z 4

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Kuchařka při onemocnění ledvin


Ledviny mají v našem organismu velmi důležitou funkci, protože odstraňují z těla škodlové látky. Následkem onemocnění ledvin může vzniknout cukrovka, vysoký krevní tlak, ateroskleróza a mnoho dalších chorob. Knížka dietní sestry s úvodem MUDr. Novotného čtenáře upozorní, na co by si měli při snížené funkci ledvin dát pozor, jaké potraviny jsou pro ně vhodné, ale i čeho se mají vyvarovat. 
Na stiahnutie
6,03 €

Jezte chytře


Metabolismus každého z nás je stejně unikátní jako otisky prstů a jídlo ovlivňuje naše životy mnohem víc, než si myslíme. Autor světového bestselleru Spánek je umění přináší revoluční 30denní program, díky kterému shodíte přebytečná kila, nastartujete trávení a naučíte se udržitelně stravovat. Program zahrnuje vzorový jídelníček s lahodnými recepty od uznávaných kuchařů i od autora samotného a bonusové tipy pro to, aby byl celý proces hubnutí zábavný a především udržitelný.
Na stiahnutie
18,29 €

dostupné aj ako:

Jíme zdravě v pohybu s prof. Vítkem


Chcete mít po obědě energie na rozdávání? Lákají vás snídaně, které vás zasytí a dodají vám sílu na celý den? Hledáte nové recepty, díky kterým zdoláte každou pracovní, rodičovskou i sportovní výzvu? Přesně pro vás je naše nejnovější kuchařka Jíme zdravě v pohybu. Je plná snadných a rychlých receptů na chutná jídla, která skvělě zapadnou do každého jídelníčku. Kuchařku jsme stvořili jak pro sportovce všech druhů a úrovní, tak pro běžné strávníky, kteří si chtějí připravovat zdravé pokrmy plné energie a důležitých živin. Najdete v ní přehledné a ověřené informace o nutričních hodnotách a zásadách správného jídelníčku. Vyzkoušejte 80 receptů, které vás nabijí energií. Všechny snídaně, obědy, večeře i svačiny zaberou málo času, jsou z dostupných surovin a přináší velký chuťový zážitek. Spoluatorem knihy je profesor Libor Vítek, který je předním českým odborníkem na výživu a mezi jeho svěřenci je spoustu olympioniků a elitních sportovců. Základní principy správné výživy jsou univerzální a pokud si je osvojíte, můžete z nich nesmírně těžit i v rámci rekreačního sportování a zdravé vyživy obecně.
Na stiahnutie
9,75 €

Nenechte se zabít cukrem


Oblíbená autorka Jarmila Mandžuková přichází s novou knížkou, ve které se věnuje "sladkému životu bez cukru". V úvodních kapitolách přináší rady, jak omezit spotřebu cukru, jak zdravě mlsat a čím zdravěji sladit. Snadno vás přesvědčí, že i život bez cukru může být sladký. Alternativních a zdravějších druhů cukru je v nabídce obchodů se zdravou výživou celá řada. Náhradou cukru mohou být i a přírodní sladidla, zejména čerstvé a sušené ovoce. Druhá část knihy přináší autorkou vyzkoušené, jednoduché a lákavé recepty, které nám pomohou proplout všemi úskalími života bez cukru a naučí nás zahnat chuť na sladké.
Na stiahnutie
9,30 €

Sirtfood diéta


Sirtfood diéta, Kniha receptov ponúka viac ako 100 výborných hlavných jedál, dezertov, ale aj polievok či dressingov, na ktorých si môžete pochutnať počas dodržiavania Sirtfood diéty. Recepty zahŕňajú aj potraviny ako jahody, červené víno či čokoláda – verili by ste, že schudnete vďaka svojim obľúbeným maškrtám? Obsahujú totiž vysoký podiel polyfenolov, prírodných rastlinných látok, ktoré v našich telách aktivujú sirtuíny. Práve vďaka sirtuínom, ktoré sú prezývané aj ako gény chudnutia a mladnutia a ktoré riadia proces spaľovania tukov, dosiahnete svoju ideálnu váhu nielen zdravým spôsobom, ale zaradením týchto potravín do jedálnička si ju udržíte natrvalo. Siahnite po receptoch ku knihe Sirtfood diéta od autorov a renomovaných odborníkov na výživu Aidana Gogginsa a Glena Mattena a vyskúšajte nový prístup k zdravej strave. Okrem toho, že si pochutnáte na lahodných pokrmoch, nasledovaním Sirtfood diéty môžete očakávať: - že schudnuté kilá budú z tukov – nie zo svalov, - že budete mať viac energie a budete vyzerať a cítiť sa lepšie, - že sa vám radikálne zníži riziko chronických ochorení, - že bude mať dlhý a zdravý život. V knihe receptov nájdete TOP 20 Sirtfood potravín a ďalších 40 potravín s priaznivými účinkami pri tejto diéte. V rozsiahlej časti venovanej receptom vás autori prevedú všetkými fázami diéty a dokážu vám, že schudnúť môžete aj pomocou jedál ako napríklad jahody v čokoláde, datľové košíčky alebo citrónovo-vanilkový cheesecake.
Na stiahnutie
9,00 €

dostupné aj ako:

Kód štíhlosti


Myslíte si, že o chudnutí už viete všetko? Doktor Jason Fung prevráti vaše znalosti naruby. Obezita je chronické civilizačné ochorenie, ktoré už dávno nie je len kozmetickým problémom. Nadváhou a nadmernou telesnou hmotnosťou trpí viac ako polovica svetovej populácie a je druhou najčastejšou príčinou predčasných úmrtí. Sú s ňou spojené závažné zdravotné riziká ako diabetes, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, ochorenia kĺbov a onkologické ochorenia. Obézni ľudia majú však nielen zdravotné, ale aj psychické a sociálne problémy. Depresie, znížená sebadôvera či zakomplexovanosť, problémy vo vzťahoch či v zamestnaní. Čo je vlastne príčinou obezity? Okrem balančnej disproporcie medzi príjmom a výdajom energie to môže byť množstvo ďalších vážnych dôvodov. Podľa doktora Funga priberanie a obezitu ovplyvňujú hormóny. Optimálnu váhu sa vám podarí udržať jedine vtedy, ak pochopíte, ako v tele funguje inzulín, ktorý má pri chudnutí úlohu číslo jeden. K pochopeniu nadváhy a jej príčin je nesmierne dôležité, aby ste poznali správne odpovede na kľúčové otázky: Sú sacharidy škodlivé?Mali by sme jesť častejšie alebo je zdravší pôst?Pomáha počítať si kalórie?Sú mäso a mlieko prospešné? Doktor Jason Fung je kanadský nefrológ, ktorý sa dlhoročne zaoberá problematikou nadváhy a obezity, jej príčinami, dôsledkami, ako i spôsobmi a možnosťami znižovania hmotnosti. Svojimi zisteniami prekvapivo spochybňuje množstvo doterajších medicínskych tvrdení. Napríklad, že vysoký podiel tukov v strave je škodlivý. Zastáva úplne opačný názor: takýto spôsob stravovania má na fungovanie metabolizmu zásadné pozitívne účinky. Ako sa teda s nadváhou či obezitou popasovať? Doktor Fung vo svojej knihe Kód štíhlosti predstavuje komplexný rámec všetkých poznatkov o udržiavaní ideálnej hmotnosti a ponúka detailný plán toho, ako sa dá obezite predísť alebo ju zvrátiť natrvalo.
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:

Ľahký reštart


Ako nakopnúť spaľovanie s chuťou a bez diét 21-dňový program na odľahčenie, zoštíhlenie a naštartovanie metabolizmu Obsah tejto knihy zostavili odborníčky v oblasti výživy a športu tak, aby sa vám podarilo zrýchliť metabolizmus, nakopnúť spaľovanie, získať zdravé návyky a energiu. Kúpou knihy ĽAHKÝ REŠTART tak získate: - 3 vzorové jedálničky na každý týždeň od skúsenej výživovej špecialistky. - 75 chutných fit receptov na celý deň od odborníčky na výživu a obľúbených influenceriek. - Jednoduché recepty rýchle na prípravu, z bežne dostupných surovín. - Označenia receptov pre ľudí s intoleranciami a ďalšími typmi stravovania. - Čas prípravy, počet porcií a výživové hodnoty pri každom recepte. - Edukatívne rozhovory na najčastejšie otázky ohľadom stravy, chudnutia a cvičenia. Hodnotné bonusy zadarmo: Pri zaku´peni´ tejto knihy zi´skate navysˇe Supershape PREMIUM prístup k viac než 100 tréningovým videám, jedálničkom a vedeným výzvam na celý týždeň. (Viac informa´cii´ na´jdete vo vnu´tri knihy.) Odborný garant knihy: Veronika Hanáková Skúsená výživová odborníčka a certifikovaná osobná trénerka so špecializáciou na športovú výživu. Absolvovala vysokoškolské štúdium v odbore Biochémia a výživa. Aktívne športuje od 10. rokov, je viacnásobná majsterka Slovenska v basketbale. Počas svojej dlhoročnej praxe pomohla už viac než 1 500 klientom prirodzene upraviť stravu a dosiahnuť trvalé výsledky.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Kuchařka při onemocnění jater


Tato dietní kuchařka je určena těm, které postihlo onemocnění jater. Význam dietních opatření nelze podceňovat, ale ani přeceňovat. Pokud ale má pacient zájem o kvalitní život, měl by se svému stravování věnovat. Knížka zkušené nutriční sestry vychází z přísné jaterní diety a snaží se nemocným zpestřit jídelníček. Přináší přes 120 receptů na pečivo, polévky, knedlíky, masové pokrmy, sladká jídla a pomazánky. Jídla jsou pestrá, chutná a připravovaná z velkého a rozmanitého výběru vhodných potravin pro nemocné. U každého receptu je spočítána nutriční hodnota pro jednu osobu, a tak si každý může vypočítat pro sebe to nejlepší.
Na stiahnutie
6,96 €

Pomalá dieta


V naší moderní kultuře se soustředíme na to, abychom nacpali co nejvíce do co nejmenšího časového úseku. Výsledek je, že se většina lidí životem pohybuje závratným tempem, které je opakem zdravého životního stylu. Jíme rychle, za pochodu a často pod vlivem stresu, čímž nejen že odstraňujeme velkou část potěšení, které bychom mohli z jídla získat a způsobujeme si trávicí potíže, ale také tím poškozujeme svůj metabolismus. Mnozí z nás se ke konci dne cítí nevyživení, bez inspirace a bojují s nadváhou. V Pomalé dietě Marc David ukazuje nový způsob, jak porozumět našemu vztahu k jídlu. Zaměřuje se na kvalitu a na možnosti, jak skrze potěšení z jídla proměnit a vylepšit metabolismus. V knize uvádí výsledky převratných výzkumů o biochemii těla i příběhy o úspěchu ze své vlastní praxe výživového poradce. Ukazuje nám, že jsme bytosti těla, mysli a ducha a že když se věnujeme zároveň všem těmto aspektům, jsme schopni shodit nadbytečná kila, zvýšit svou energii a posílit trávení tak, abychom se cítili oživení a plní síly. Marc David předkládá osmitýdenní program, který čtenářům umožňuje prozkoumat jejich osobní spojení s jídlem, napomáhá jim propustit strachy, pocity viny a staré návyky, takže se mohou naučit zacházet se svým tělem důstojně a láskyplně. Odhaluje nedostatky rychle účinkujících prostředků na podporu trávení a módních diet a nabourává ustálené mýty o výživě, jako například „nadváhy se zbavíte, pokud budete méně jíst a více cvičit“. Místo toho nám vysvětluje, jak snížit hladinu kortizolu a dalších stresových hormonů a jak nastartovat metabolickou sílu skrze správné dýchání a výživové strategie, které vyživují tělo i ducha. Tím dokazuje, že optimální cestou pro získání zdravého těla je vychutnat si každé sousto každého pokrmu. Marc David čerpá z více než dvacetileté zkušenosti v oboru nutriční medicíny, psychologie výživy a výzkumů o józe a čtenářům nabízí praktické pomůcky, které jim přinesou trvalé a transformativní výsledky.
Na stiahnutie
11,21 €

Ájurvédská kuchařka


Ájurvédská kuchařka představuje nový pohled na toto starobylé umění samoléčby. Více než dvě stě padesát vyzkoušených chutných receptů je určeno pro vyrovnávání jednotlivých konstitucí s důrazem na jednoduchost, snadnou přípravu a správnou výživu. Amadea Morningstarová, M.A., na Západě vzdělaná výživová poradkyně, a Urmila Desaiová, vynikající indická kuchařka, jsou obě dobře obeznámené s řadou léčebných tradic. Ájurvédská kuchařka obsahuje hluboké pojednání o ájurvédské výživě, tridóšický pohled a způsoby, jak uskutečnit stravovací změny, jež budou trvalé.  
Na stiahnutie
21,73 €

Zdravie bez liekov


ZDRAVIE BEZ LIEKOV MÁTE NA DOSAH S POMOCOU ČREVNÝCH MIKRÓBOV Už Hippokrates povedal, že všetky choroby sídlia v črevách. Ľudstvu trvalo viac než 2 400 rokov, kým túto pravdu dokázalo podoprieť faktami. Autori mimoriadne úspešnej knihy Zdravé črevo a trávenie, doc. Ladislav Kužela, PhD. a Zuzana Čižmáriková, PhD, sa v tomto diele podujali prebádať fascinujúce prostredie ľudskej mikrobioty. A keďže náš autor a uznávaný gastroenterológ aj na vlastnej koži vyskúšal, akú zázračnú moc má nad človekom strava, oprávnene môže konštatovať, že k zdraviu sa dokážeme doslova dobre a chutne prejesť. Mikroorganizmy v našom čreve ovplyvňujú nielen zdravie našej tráviacej sústavy, ale aj našu imunitu, metabolizmus, výkonnosť, či dokonca psychiku. Od stavu nášho črevného mikrobiómu záleží, či sa u nás prejavia niektoré závažné civilizačné a chronické choroby, obezita, alergie alebo intolerancie. Preto by sme sa mali o svojich črevných „priateľov“ dobre starať a poskytnúť im, čo potrebujú – a to je strava s čo najrozmanitejšou rastlinnou vlákninou. Mali by sme jesť tak, akoby od toho závisel náš život. Pretože závisí.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Jak jíme zdravě v létě


Na první pohled je to kuchařka s recepty, které se nesou na vlně horkého léta. Když se ale podíváte pozorně, zjistíte, že držíte v rukou návod na zdravé stravování. Po 5 úspěšných kuchařkách se tým Jíme zdravě rozhodl udělat další krok a spojil se s odbornicí na výživu Michaelou Bebovou alias Biochemičkou.Dohromady vytvořili knihu, která vás zaujme minimalistickými, hravými fotografiemi a jednoduchým konceptem, který v sobě ukrývá celou řadu rad a tipů, jak jíst zdravě. Informace v jednotlivých kapitolách postupně vedou čtenáře k tomu, aby se naučil přemýšlet o skladbě jídla na talíři nebo velikosti porcí. Pomocí kuchařky si sestavíte jídelníček nebo plán na vaření pro celou rodinu tak, aby byla vaše strava pestrá a opravdu vyvážená. V knize nechybí také nejčastější chyby a omyly, kterých se při přípravě a vaření jídla dopouštíme. Opravdovou třešničkou jsou pak tzv. „srovnávačky“ – dvoustrany, díky kterým pochopíte, že salát je lehkým pokrmem jen do doby, než ho celý utopíte v dresinku.Na co se v kuchařce těšit? 103 letních sezónních receptů; srozumitelné návody, jak si sestavit talíř; tipy na snídaně, svačiny, obědy i večeře; recepty pro letní grilování i pesta z čerstvých bylinek; zdravé variace domácích nanuků; rychlá a jednoduchá příprava ze snadno dostupných surovin. Veškerý obsah vznikl ve spolupráci s odbornicí na výživu.
Na stiahnutie
12,09 €

Lehce kdykoliv a kdekoliv


Tato kniha vám ukáže, že jíst správně, vyváženě a současně chutně se dá opravdu kdykoliv. Naučí vás nakoupit správné zásoby potravin a pak z nich vykouzlit velmi snadné a rychlé pokrmy, které zasytí a dodají vyvážený poměr živin. Jejich příprava je záměrně velmi jednoduchá, abyste u tohoto způsobu stravování dlouhodobě zůstali. 58 receptů je sestaveno tak, abyste si je mohli případně rychle sbalit a vzít s sebou na cesty. Autorka Sandra Schmidová je nutriční terapeutka známá z pořadu TV Prima Tlouštíci.
Na stiahnutie
9,77 €

REVOLUCE V HUBNUTÍ


Je to tak jednoduché a nemusíte své tělo trápit drastickými dietami. Stačí jednou týdně držet půst s omezením na vybrané pokrmy. Půst je tradiční a osvědčený prostředek k očištění těla a odstranění nahromaděných škodlivých látek. Součástí knihy je jedno až týdenní půst menu s vybranými potravinami. Nechybí dieta 16/8 (přerušovaný půst) princip nejrychlejší diety na světě a FMD: Dieta simulace půstu. Kniha je navíc obohacena jednoduchými dietními recepty z celého světa a zajímavostmi o jídle.
Na stiahnutie
4,30 €

Fit s Marcelou 2


Spousta dalších receptů pro zdraví a linii První a druhý díl kuchařky Fit s Marcelou dělí dva roky a jeden porod. Autorka Marcela Hrbáčková pro vás opět nachystala recepty, které potěší nejen vaše chuťové buňky, ale také zdraví. Kromě vaření si můžete s Marcelou i zacvičit a tři druhy cvičení doplnila také o rady, jak jíst před nebo po tréninku. A protože bez mlsání by to nebylo ono, najdete zde spoustu zdravých dobrot, které vám pomohou udržet štíhlou linii a dodat tělu vše potřebné.
Na stiahnutie
11,64 €

Kniha, ktorá vám možno zachráni život


Čo zaberá na spomalenie procesu starnutia? Ako sa dá najlepšie schudnúť (a udržať si hmotnosť)? Čo treba robiť, aby mal človek kvalitný spánok? Každý z nás chce byť zdravší, silnejší a dožiť sa čo najvyššieho veku. No ktoré metódy naozaj fungujú? Naozaj jestvujú superpotraviny? Ako minimalizovať riziko cukrovky, rakoviny a Alzheimerovej choroby? Aká škodlivá je v skutočnosti laktóza? Sú výživové doplnky nevyhnutné? A čo na to voľné radikály? Zabudnite na divoké trendové diéty a fitnes programy celebrít. Vedecký publicista Graham Lawton prináša nový pohľad na zdravie, výživu a životný štýl. Oddeľuje dojmy od pojmov a kriticky sa vyrovnáva s množstvom mätúcich údajov a desivých titulkov v časopisoch. Na základe najnovších vedeckých výskumov a štatistík ponúka pravdu o diétach a stravovaní, o drogách, desaťtisíc krokoch denne, slanine, počítaní kalórií, káve, mliečnych výrobkoch, spánku, vláknine, „opiciach“, soli, cukre, kardiu, opaľovacích krémoch, statínoch, vitamínoch a o mnohom ďalšom. Graham Lawton často šliape na mínové pole, no nie samoúčelne. Jeho cieľom je vyvrátiť prežité mýty a rozlíšiť bludy od faktov. Táto kniha odhaľuje pravdu o módnych trendoch v stravovaní, vysvetľuje skutočné vedecké poznatky za lepším zdravím a vďaka tomu vám možno zachráni život.
Na stiahnutie
14,90 €

dostupné aj ako:

Veľké tučné klamstvo


Objavte liečivé účinky tuku Počuli ste už o tom, že kvalitný tuk je zdravý, zoštíhľuje, lieči (nielen) autoimunitné ochorenia a chráni pred toľko obávanými civilizačnými chorobami? Počujete to prvý raz v živote a ešte stále veríte, že keď zjete viac ako tri vajcia týždenne, pri najbližšej príležitosti vás skolí infarkt? Alebo že štíhlosť a zdravie dosiahnete len tak, že sa budete vyhýbať tučným potravinám? Pravdou však je, že ak sa vám napríklad nedarí zhodiť nadbytočné kilá, bojujete s ekzémami alebo vysokým tlakom, tuk je v tom nevinne. Vaše bunky po ňom zúfalo bažia! Uznávaná lekárka Dr. Anne Flecková prichádza s riešením, ktoré je založené na najnovších vedeckých poznatkoch a jej dlhoročných skúsenostiach priamo z praxe. Jej prístup môže pomôcť zlepšiť aj váš život a zdravotný stav. Správne využívanie tukov totiž v sebe skrýva úžasný potenciál predchádzať chronickým chorobám, ako sú srdcovo-cievne ochorenia, nadváha, depresia, Alzheimerova choroba a rakovina, zmierňovať ich príznaky, a dokonca ich liečiť. V tejto knihe sa dozviete šokujúce fakty o tom, ako vlastne došlo k „tučnému“ omylu, ktorý dlhodobo podkopáva naše zdravie.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

OMAD diéta


Viac ako 100 receptov na jedno jedlo denne Dať si denne iba jedno jedlo môže znieť ako výzva. OMAD diéta má však veľa benefitov - pomáha regulovať váš metabolizmus a zlepšiť celkový zdravotný stav. Avšak na to je nutné dodržiavať nutrične vyvážený stravovací plán. Inak hrozí, že telo nebude mať potrebnú výživu na to, aby fungovalo správne. V tom vám však pomôže týchto viac ako 100 vhodných a chutných receptov, vďaka ktorým zvládnete spáliť tuk a účinne znížiť svoju hmotnosť. Pri každom vynikajúcom recepte nájdete presný postup jeho prípravy a taktiež informácie o jeho výživovej hodnote. Vďaka vyváženej diéte sa budete cítiť sýto a zdravo. Pochutnajte si na receptoch ako: Trojité kura s krémovým parmezánovým dresingom Lososový šalát so zelenou fazuľkou a s pistáciami Cesnakové cestoviny s baklažánom, artičokami a hubami Kalifornský morčací burger s hranolkami zo sladkých zemiakov
Na stiahnutie
9,70 €

dostupné aj ako:

Jídlo pro radost


Bez jídla se neobejdeme. Autorka se zabývá antropologií jídla a v této knize čtenáře srozumitelnou formou seznamuje se zajímavými poznatky z tohoto oboru, V knize čtenář najde dostatek informací, aby pochopil minulost a přítomnost vztahu člověka k jídlu, třeba proč se bráníme neznámým jídlům, proč si oblíbíme některá jídla, čtenář se seznámí s rituály spojenými s jídlem. Autorka naznačuje možná řešení palčivých problémů, před kterými lidstvo stojí, jako např. co budeme jíst, až sníme všechno, co nyní máme k dispozici.
Na stiahnutie
13,97 €

Kategória zdravá výživa, diéty, chudnutie je určená pre tých, ktorí sa zaujímajú o zdravý životný štýl, stravovanie a chcú dosiahnuť optimálne zdravie a telesnú kondíciu. V tejto kategórii nájdete knihy, sprievodcov a príručky, ktoré poskytujú informácie o rôznych aspektoch zdravej výživy, diét a stratégií na chudnutie.

Tieto knihy sa zameriavajú na vedecké základy výživy, živiny potrebné pre zdravie a správne fungovanie organizmu. Poskytujú informácie o vyváženom stravovaní, výbere a príprave zdravých jedál, ako aj o vplyve stravovania na rôzne aspekty zdravia, ako je kontrola hmotnosti, prevencia ochorení a zlepšenie celkového fyzického a duševného stavu.

V týchto knihách sa dočítate o rôznych diétach a stravovacích štýloch, ako je napríklad mediteránska strava, paleo diéta, vegetariánstvo, vegánstvo a ďalšie. Získate informácie o vplyve jednotlivých potravín na organizmus a ich výživovú hodnotu, ako aj o správnom zložení jedálnička pre dosiahnutie zdravého a vyváženého stravovania.