Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Sirtfood diéta


Sirtfood diéta, Kniha receptov ponúka viac ako 100 výborných hlavných jedál, dezertov, ale aj polievok či dressingov, na ktorých si môžete pochutnať počas dodržiavania Sirtfood diéty. Recepty zahŕňajú aj potraviny ako jahody, červené víno či čokoláda – verili by ste, že schudnete vďaka svojim obľúbeným maškrtám? Obsahujú totiž vysoký podiel polyfenolov, prírodných rastlinných látok, ktoré v našich telách aktivujú sirtuíny. Práve vďaka sirtuínom, ktoré sú prezývané aj ako gény chudnutia a mladnutia a ktoré riadia proces spaľovania tukov, dosiahnete svoju ideálnu váhu nielen zdravým spôsobom, ale zaradením týchto potravín do jedálnička si ju udržíte natrvalo. Siahnite po receptoch ku knihe Sirtfood diéta od autorov a renomovaných odborníkov na výživu Aidana Gogginsa a Glena Mattena a vyskúšajte nový prístup k zdravej strave. Okrem toho, že si pochutnáte na lahodných pokrmoch, nasledovaním Sirtfood diéty môžete očakávať: - že schudnuté kilá budú z tukov – nie zo svalov, - že budete mať viac energie a budete vyzerať a cítiť sa lepšie, - že sa vám radikálne zníži riziko chronických ochorení, - že bude mať dlhý a zdravý život. V knihe receptov nájdete TOP 20 Sirtfood potravín a ďalších 40 potravín s priaznivými účinkami pri tejto diéte. V rozsiahlej časti venovanej receptom vás autori prevedú všetkými fázami diéty a dokážu vám, že schudnúť môžete aj pomocou jedál ako napríklad jahody v čokoláde, datľové košíčky alebo citrónovo-vanilkový cheesecake.
Na stiahnutie
9,00 €

dostupné aj ako:

Kód štíhlosti


Myslíte si, že o chudnutí už viete všetko? Doktor Jason Fung prevráti vaše znalosti naruby. Obezita je chronické civilizačné ochorenie, ktoré už dávno nie je len kozmetickým problémom. Nadváhou a nadmernou telesnou hmotnosťou trpí viac ako polovica svetovej populácie a je druhou najčastejšou príčinou predčasných úmrtí. Sú s ňou spojené závažné zdravotné riziká ako diabetes, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, ochorenia kĺbov a onkologické ochorenia. Obézni ľudia majú však nielen zdravotné, ale aj psychické a sociálne problémy. Depresie, znížená sebadôvera či zakomplexovanosť, problémy vo vzťahoch či v zamestnaní. Čo je vlastne príčinou obezity? Okrem balančnej disproporcie medzi príjmom a výdajom energie to môže byť množstvo ďalších vážnych dôvodov. Podľa doktora Funga priberanie a obezitu ovplyvňujú hormóny. Optimálnu váhu sa vám podarí udržať jedine vtedy, ak pochopíte, ako v tele funguje inzulín, ktorý má pri chudnutí úlohu číslo jeden. K pochopeniu nadváhy a jej príčin je nesmierne dôležité, aby ste poznali správne odpovede na kľúčové otázky: Sú sacharidy škodlivé?Mali by sme jesť častejšie alebo je zdravší pôst?Pomáha počítať si kalórie?Sú mäso a mlieko prospešné? Doktor Jason Fung je kanadský nefrológ, ktorý sa dlhoročne zaoberá problematikou nadváhy a obezity, jej príčinami, dôsledkami, ako i spôsobmi a možnosťami znižovania hmotnosti. Svojimi zisteniami prekvapivo spochybňuje množstvo doterajších medicínskych tvrdení. Napríklad, že vysoký podiel tukov v strave je škodlivý. Zastáva úplne opačný názor: takýto spôsob stravovania má na fungovanie metabolizmu zásadné pozitívne účinky. Ako sa teda s nadváhou či obezitou popasovať? Doktor Fung vo svojej knihe Kód štíhlosti predstavuje komplexný rámec všetkých poznatkov o udržiavaní ideálnej hmotnosti a ponúka detailný plán toho, ako sa dá obezite predísť alebo ju zvrátiť natrvalo.
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:

Ľahký reštart


Ako nakopnúť spaľovanie s chuťou a bez diét 21-dňový program na odľahčenie, zoštíhlenie a naštartovanie metabolizmu Obsah tejto knihy zostavili odborníčky v oblasti výživy a športu tak, aby sa vám podarilo zrýchliť metabolizmus, nakopnúť spaľovanie, získať zdravé návyky a energiu. Kúpou knihy ĽAHKÝ REŠTART tak získate: - 3 vzorové jedálničky na každý týždeň od skúsenej výživovej špecialistky. - 75 chutných fit receptov na celý deň od odborníčky na výživu a obľúbených influenceriek. - Jednoduché recepty rýchle na prípravu, z bežne dostupných surovín. - Označenia receptov pre ľudí s intoleranciami a ďalšími typmi stravovania. - Čas prípravy, počet porcií a výživové hodnoty pri každom recepte. - Edukatívne rozhovory na najčastejšie otázky ohľadom stravy, chudnutia a cvičenia. Hodnotné bonusy zadarmo: Pri zaku´peni´ tejto knihy zi´skate navysˇe Supershape PREMIUM prístup k viac než 100 tréningovým videám, jedálničkom a vedeným výzvam na celý týždeň. (Viac informa´cii´ na´jdete vo vnu´tri knihy.) Odborný garant knihy: Veronika Hanáková Skúsená výživová odborníčka a certifikovaná osobná trénerka so špecializáciou na športovú výživu. Absolvovala vysokoškolské štúdium v odbore Biochémia a výživa. Aktívne športuje od 10. rokov, je viacnásobná majsterka Slovenska v basketbale. Počas svojej dlhoročnej praxe pomohla už viac než 1 500 klientom prirodzene upraviť stravu a dosiahnuť trvalé výsledky.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Pandémia hoaxov

Zdravie bez liekov


ZDRAVIE BEZ LIEKOV MÁTE NA DOSAH S POMOCOU ČREVNÝCH MIKRÓBOV Už Hippokrates povedal, že všetky choroby sídlia v črevách. Ľudstvu trvalo viac než 2 400 rokov, kým túto pravdu dokázalo podoprieť faktami. Autori mimoriadne úspešnej knihy Zdravé črevo a trávenie, doc. Ladislav Kužela, PhD. a Zuzana Čižmáriková, PhD, sa v tomto diele podujali prebádať fascinujúce prostredie ľudskej mikrobioty. A keďže náš autor a uznávaný gastroenterológ aj na vlastnej koži vyskúšal, akú zázračnú moc má nad človekom strava, oprávnene môže konštatovať, že k zdraviu sa dokážeme doslova dobre a chutne prejesť. Mikroorganizmy v našom čreve ovplyvňujú nielen zdravie našej tráviacej sústavy, ale aj našu imunitu, metabolizmus, výkonnosť, či dokonca psychiku. Od stavu nášho črevného mikrobiómu záleží, či sa u nás prejavia niektoré závažné civilizačné a chronické choroby, obezita, alergie alebo intolerancie. Preto by sme sa mali o svojich črevných „priateľov“ dobre starať a poskytnúť im, čo potrebujú – a to je strava s čo najrozmanitejšou rastlinnou vlákninou. Mali by sme jesť tak, akoby od toho závisel náš život. Pretože závisí.
Na stiahnutie
11,80 €

dostupné aj ako:

Kniha, ktorá vám možno zachráni život


Čo zaberá na spomalenie procesu starnutia? Ako sa dá najlepšie schudnúť (a udržať si hmotnosť)? Čo treba robiť, aby mal človek kvalitný spánok? Každý z nás chce byť zdravší, silnejší a dožiť sa čo najvyššieho veku. No ktoré metódy naozaj fungujú? Naozaj jestvujú superpotraviny? Ako minimalizovať riziko cukrovky, rakoviny a Alzheimerovej choroby? Aká škodlivá je v skutočnosti laktóza? Sú výživové doplnky nevyhnutné? A čo na to voľné radikály? Zabudnite na divoké trendové diéty a fitnes programy celebrít. Vedecký publicista Graham Lawton prináša nový pohľad na zdravie, výživu a životný štýl. Oddeľuje dojmy od pojmov a kriticky sa vyrovnáva s množstvom mätúcich údajov a desivých titulkov v časopisoch. Na základe najnovších vedeckých výskumov a štatistík ponúka pravdu o diétach a stravovaní, o drogách, desaťtisíc krokoch denne, slanine, počítaní kalórií, káve, mliečnych výrobkoch, spánku, vláknine, „opiciach“, soli, cukre, kardiu, opaľovacích krémoch, statínoch, vitamínoch a o mnohom ďalšom. Graham Lawton často šliape na mínové pole, no nie samoúčelne. Jeho cieľom je vyvrátiť prežité mýty a rozlíšiť bludy od faktov. Táto kniha odhaľuje pravdu o módnych trendoch v stravovaní, vysvetľuje skutočné vedecké poznatky za lepším zdravím a vďaka tomu vám možno zachráni život.
Na stiahnutie
14,90 €

dostupné aj ako:

OMAD diéta


Viac ako 100 receptov na jedno jedlo denne Dať si denne iba jedno jedlo môže znieť ako výzva. OMAD diéta má však veľa benefitov - pomáha regulovať váš metabolizmus a zlepšiť celkový zdravotný stav. Avšak na to je nutné dodržiavať nutrične vyvážený stravovací plán. Inak hrozí, že telo nebude mať potrebnú výživu na to, aby fungovalo správne. V tom vám však pomôže týchto viac ako 100 vhodných a chutných receptov, vďaka ktorým zvládnete spáliť tuk a účinne znížiť svoju hmotnosť. Pri každom vynikajúcom recepte nájdete presný postup jeho prípravy a taktiež informácie o jeho výživovej hodnote. Vďaka vyváženej diéte sa budete cítiť sýto a zdravo. Pochutnajte si na receptoch ako: Trojité kura s krémovým parmezánovým dresingom Lososový šalát so zelenou fazuľkou a s pistáciami Cesnakové cestoviny s baklažánom, artičokami a hubami Kalifornský morčací burger s hranolkami zo sladkých zemiakov
Na stiahnutie
9,70 €

dostupné aj ako:

Veľké tučné klamstvo


Objavte liečivé účinky tuku Počuli ste už o tom, že kvalitný tuk je zdravý, zoštíhľuje, lieči (nielen) autoimunitné ochorenia a chráni pred toľko obávanými civilizačnými chorobami? Počujete to prvý raz v živote a ešte stále veríte, že keď zjete viac ako tri vajcia týždenne, pri najbližšej príležitosti vás skolí infarkt? Alebo že štíhlosť a zdravie dosiahnete len tak, že sa budete vyhýbať tučným potravinám? Pravdou však je, že ak sa vám napríklad nedarí zhodiť nadbytočné kilá, bojujete s ekzémami alebo vysokým tlakom, tuk je v tom nevinne. Vaše bunky po ňom zúfalo bažia! Uznávaná lekárka Dr. Anne Flecková prichádza s riešením, ktoré je založené na najnovších vedeckých poznatkoch a jej dlhoročných skúsenostiach priamo z praxe. Jej prístup môže pomôcť zlepšiť aj váš život a zdravotný stav. Správne využívanie tukov totiž v sebe skrýva úžasný potenciál predchádzať chronickým chorobám, ako sú srdcovo-cievne ochorenia, nadváha, depresia, Alzheimerova choroba a rakovina, zmierňovať ich príznaky, a dokonca ich liečiť. V tejto knihe sa dozviete šokujúce fakty o tom, ako vlastne došlo k „tučnému“ omylu, ktorý dlhodobo podkopáva naše zdravie.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Liečivá kurkuma


Liečitelia v krajinách Východu si oddávna veľmi cenili liečivé vlastnosti kurkumy. Túto skúsenosť od nich prevzali lekári po celom svete. Gréci odstraňovali následky hojných hostín kurkumou zavinutou do chlebovej placky, kurkumu používali na potlačenie bolesti, alebo ju iba pridávali do jedla na zlepšenie trávenia. Nie div, veď kurkuma je bohatá na biologicky aktívne látky, vitamíny a mikroprvky (najmä draslík). Práve vďaka tomuto zloženiu sa stala osvedčeným preventívnym a liečivým prostriedkom. N. I. Danikov, známy lekár fyzioterapeut a autor bestsellerov o liečbe prírodnými prostriedkami, zhrnul v tejto knihe najúčinnejšie recepty na mnohé choroby. Liečivá kurkuma efektívne pomáha pri: chorobách kĺbovmeteosenzitivitesrdcovej nedostatočnosti vysokom krvnom tlaku gastritídeakútnych respiračných vírusových infekciách.
Na stiahnutie
9,70 €

dostupné aj ako:

Jak říct ne cukru


Novinka z edice Jak říct ne nabízí stravovací tipy a lákavé recepty na pokrmy připravené bez cukru. Poradí vám, jak zlepšit své stravovací návyky a dostat cukr pod kontrolu, přirozeně, postupně, s co nejmenším stresem. Vyzkoušejte některé z nich a uvidíte, že i život bez cukru může být spokojený a sladký. Tato příručka vám ukáže, jak se můžete stravovat pestře, plnohodnotně, chutně a přitom se vyhnout rizikům, která s sebou nadměrná konzumace sladkostí přináší. Probírá věci, které nás opravdu zajímají: mechanismy, jak překonat závislost na cukru. „Závislost“ může znít trochu dramaticky, ale mnozí z nás na cukru do určité míry závislí jsou, jen o tom nevíme. Knížka je nabitá stravovacími tipy, ověřenými radami a lákavými recepty na pokrmy připravené bez cukru. Poskytne vám vše, co potřebujete k tomu, abyste zlepšili své stravovací návyky a zřekli se cukru v potravinách. Vyzkoušejte a uvidíte, že to není tak složité, jak se zdá. Nejprve se seznámíme s tím, jak cukr v potravinách rozpoznat. Potom se zaměříme na triky, jak omezit chuť na sladké a dopřát si něco sladkého na zub zdravě. Recepty s nízkým obsahem cukru na konci knihy vám pomohou, aby byly vaše nové dny bez cukru (nebo s minimem cukru) stále plné lahodných jídel a svačin, ze kterých se dobře najíte a získáte energii. Nebojte se – nemusíte to všechno zvládnout najednou. Malé změny se zpočátku zdají nedůležité, ale brzy se jejich efekt nasčítá. Jak říká staré buddhistické rčení: „Pokud se díváte správným směrem, jediné, co musíte udělat, je jít dál.“ Obsahsnadné tipy, které vám pomohou zříct se cukrurecepty s nízkým obsahem cukru na konci knihy
Na stiahnutie
5,50 €

dostupné aj ako:

Jak říct ne masu


Zbrusu nová příručka z řady Jak říct ne nabízí praktické rady, jak vyřadit maso nebo ho jen omezit. Přesvědčte se, že můžete změnit jídelníček k lepšímu, aniž byste radikálně měnili svůj životní styl. Kniha je nabitá stravovacími tipy, obsahuje i recepty, díky kterým snadno učiníte první krok novým směrem. Zříct se živočišných produktů nikdy nebylo snadnější! Snížit množství masa a ryb, které konzumujeme, nebylo nikdy tak snadné jako dnes. A nikdy dříve to nebylo tak důležité. Živočišná výroba je globální byznys a mimořádně zatěžuje životní prostředí. Máme-li ale dnes možnost jíst zdravě a udržitelně a nezabíjet přitom zvířata, mělo by být logické, že se touto cestou vydáme. Přesvědčte se, že můžete změnit svůj jídelníček k lepšímu, aniž byste radikálně měnili svůj životní styl. I tak budete moci dále jíst chutné a výživné potraviny a nebudete mít pocit, že vám něco schází. Tato nová praktická příručka z řady Jak říct ne je nabitá stravovacími tipy, radami týkajícími se životního stylu a také skvělými bezmasými recepty, díky kterým snadno přejdete k životu bez masa a živočišných produktů nebo je alespoň omezíte. Podniknete krok, který bude mít pozitivní dopad na vaše zdraví, životní prostředí a na tvory, s nimiž sdílíme tuto zelenou planetu. Doufáme, že si s námi tuto novou cestu užijete!
Na stiahnutie
5,50 €

dostupné aj ako: