! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Dospievanie strana 1 z 1

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Holčičí kniha


Kdy mi narostou prsa? Proč se víc potím? Jak funguje menstruace? Mám se sexem počkat? Přechod mezi dětstvím a dospělostí není vůbec snadný. Proměňuje se nejen naše tělo, ale i mozek a vnímání světa. Holčičí kniha provede mladé čtenářky vším, co o pubertě potřebují vědět, protože googlování v tomhle případě není to pravé. Bohatě ilustrovanou knížku sestavily dvě mladé doktorky, které znají dívčí tělo skrz na skrz. Kromě vysvětlení, jak tělo funguje, přináší spoustu příběhů ze života a cenných tipů. Puberta někoho zastihne dřív a někoho později, a autorky to dobře vědí, proto svou knihu cílí na dívky od 9 do 16 let a jejich mnohdy stejně zmatené rodiče. Knihu ilustrovala slavná komiksová autorka Magnhild Winsnes.
Na stiahnutie
11,49 €

Bez hanby pre baby


Čo je menštruácia? Prečo sa potíme? Aká budem vysoká? Kedy mi narastú prsia? Prechod z detstva do dospelosti nie je jednoduchý. Telo sa mení, začínajú ho ovládať hormóny a aj v mozgu dochádza k akejsi reorganizácii. Dospelí v tom majú jasno, ale ak si sa práve ocitla uprostred týchto zmien, nie je ľahké pochopiť, prečo sa ti život obracia naruby. Lekárky Nina Brochmann a Ellen Stokken Dahl ti v knihe Bez hanby pre baby vysvetlia všetko, čo potrebuješ vedieť o puberte. Zmysluplné odpovede na tie najdôležitejšie otázky o tvojom tele sa totiž ťažko formulujú rodičom aj googlia na internete. Autorky úspešnej knihy pre dospelých Bez hanby o ohanbí však ľudské telo poznajú do najmenšieho detailu a najmä, nehanbia o ňom hovoriť vecne a otvorene. A keďže vedia, že niekto prichádza do puberty skôr a iný neskôr, novú knihu napísali pre dievčatá od 9 do 16 rokov.
Na stiahnutie
11,99 €

V kategórii knihy o dospievaní nájdete široký výber kníh, ktoré osvetľujú cestu z detstva do dospelosti. Sú to knihy, ktoré sa zaoberajú dôležitými témami, s ktorými sa tínedžeri stretávajú a ktoré im pomáhajú pochopiť a vyrovnať sa s náročnými situáciami.

Kategória kníh o dospievaní je plná autentických príbehov, ktoré sa dotýkajú dôležitých tém, ako sú identita, priateľstvo, láska, sebavedomie, rodina, vzťahy a osobný rast. Tieto knihy sa zaoberajú problémami a výzvami, s ktorými sa tínedžeri stretávajú, a ponúkajú im perspektívu, pochopenie a inšpiráciu.

Tieto knihy majú moc otvárať diskusie, povzbudzovať empatiu a pomáhať čitateľom pochopiť vlastné pocity a skúsenosti.