Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Väzba


Série


A čo s tým princom?


Druhá časť detskej série od kráľovnej historických románov Philippy Gregory Pravidlá pravej princeznej: A čo s tým princom? zaujme bez ohľadu na vek každé správne dievča. Princezná Florizella ani zďaleka nie je obyčajná princezná – nejedáva ako vrabček, nenosí krásne šaty a odmieta strácať čas vyšívaním. Keď zistí, že bocian priniesol do paláca jej kráľovských rodičov chlapčeka, ktorý by sa mal jedného dňa stať kráľom iba preto, že je chlapec, je v šoku. Len čo je milý braček dosť veľký, Florizella s princom Bennettom ho vezmú do sveta. Nech vidí, ako to tam chodí! Podarí sa Florizelle dokázať, že v starých pravidlách pre princezné a princov niečo škrípe?
Na stiahnutie
6,99 €

Stretnutie tieňov


Pokračovanie magického príbehu o štyroch Londýnoch od jednej z najpredávanejších fantasy autoriek súčasnosti! Odkedy sa Kellovi dostal do rúk záhadný čierny kameň, uplynuli už štyri mesiace. Štyri mesiace, čo mu skrížila cestu zlodejka Delilah Bardová. Štyri mesiace, čo zranili princa Rhya, čo padli nebezpeční Daneovci z Bieleho Londýna a štyri mesiace, čo sa kameň prepadol spolu s umierajúcim Hollandom cez trhlinu do Čierneho Londýna. Kella v noci kvária znepokojujúce sny o hrozivých magických udalostiach, no cez deň neustále myslí na Lilu, ktorá zmizla z prístavu tak, ako to vždy chcela. V Červenom Londýne medzitým pripravujú turnaj Essen Tasch – Elementové hry – medzinárodnú súťaž pre mágov, ktorá má udržať zdravé vzťahy medzi susediacimi krajinami. V rovnakom čase sa k prístavu blíži korzárska loď privážajúca starých priateľov. Zatiaľ čo v Červenom Londýne vládne pompéznosť a vzrušenie z hier, iný Londýn ožíva. Ako tieň, ktorý v noci zmizne, aby sa ráno opäť objavil. Rovnováha mágie je však stále v ohrození, a aby jedno mesto rozkvitlo, iný Londýn musí padnúť.
Na stiahnutie
13,99 €

Zmizelí


Každý rok zmizí ve světě bezpočet lidí. Většina z nich se časem zase objeví nebo se pro jejich zmizení najdou „přirozená“ vysvětlení. Zbývá však hluboce znepokojivý zbytek případů, jenž se vymyká jakémukoli racionálnímu vysvětlení. Na vodě, na zemi i ve vzduchu jsou jakoby „vymazáni“ jednotlivci i celé skupiny. Co se stane se všemi těmi lidmi, jejichž cesty vedou doslova do nicoty? Hartwig Hausdorf se snaží – s nezbytnou dávkou skepse – najít na tyto otázky odpověď a dochází k netradičním závěrům.
Na stiahnutie
13,69 €

dostupné aj ako:

Severné more


Poetický príbeh od slovenskej autorky otvára témy zdravých aj toxických vzťahov a hľadania samého seba. Anna zo dňa na deň odchádza do Británie, zamestná sa ako čašníčka a nasťahuje sa k mlčanlivému rybárovi Sketchovi. Pomalé dni naruší nová spolubývajúca, excentrická fotografka Sabrina. Novovzniknutý vzťahový trojuholník ponúkne Anne nový pohľad na jej predchádzajúcu známosť. Nečakaný návrat na Slovensko ju prinúti čeliť veciam, pred ktorými utekala. Poetický príbeh mladej ženy otvára témy zdravých aj toxických vzťahov, hľadania a nachádzania samého seba. Nad tým všetkým hučí Severné more. Nehostinné, nepriateľské a rozbúrené, no zároveň magické a priťahujúce.
Na stiahnutie
10,50 €

Náhodný gól


„SOM TEHOTNÁ.“ To mi povedala švagriná môjho spoluhráča po spoločne strávenej noci. Nepočítal som s tým, že Hollis opäť uvidím, a ani vo sne by mi nenapadlo, že s ňou nakoniec budem vychovávať dieťa. Dohodli sme sa na niekoľkých základných pravidlách – dieťa vychováme spoločne, no to je všetko. Žiadny vzťah, žiadna budúcnosť a rozhodne žiadne bozky. Čím viac času však spolu trávime, tým sú hranice medzi nami nejasnejšie. Na ľade som známy svojimi strelami z prvej a mimo neho známosťami na jednu noc, lenže táto hra s Hollis sa práve poriadne skomplikovala... NÁHODNÝ GÓL je samostatný ľúbostný príbeh z hokejového prostredia. Nechýba v ňom známosť na jednu noc, neplánované tehotenstvo, humor, vzrušenie a kopec zábavy!
Na stiahnutie
9,49 €

dostupné aj ako:

Manžel a... dítě z minulosti


Jorika Jonášová je vyhlášená blatenská advokátka. A je také už víc než třicet let manželkou vytíženého gynekologa Tibora, primáře v nemocnici. Jednoho dne jí manžel zavolá, že se musí zdržet v práci, a poprosí ji, aby mu v zásuvce stolu vyhledala pas a podívala se, kdy končí jeho platnost. Jorika při té příležitosti narazí na obálku, v níž najde dopis, kde jakýsi Jan oznamuje jejímu manželovi, že je jeho syn. Jorika čte dopis znovu a znovu. Podle data ho Tibor dostal před deseti lety. Když se ale Jan narodil, byl Tibor už několik let ženatý s ní…
Na stiahnutie
7,95 €

dostupné aj ako:

AHA! Rodičovstvo


Ako vychovať zodpovedné, vnímavé a šťastné deti. Tento prelomový sprievodca pre každého rodiča mení zaužívané postupy vo výchove detí a transformuje vzťah rodiča a dieťaťa do pohodlného spolunažívania. Netrestajte – pomáhajte a vychovávajte! Pomôžte deťom spracovať ich emócie a obmedzte ich neposlušnosť na minimum. Posilnenie emocionálneho puta s vaším dieťaťom prinesie skutočnú a trvalú zmenu. Keď s ním budete mať živý vzťah, nebudete potrebovať hrozby, karhanie, prosíkanie, úplatky a dokonca ani tresty. Kniha pomôže rodičom lepšie porozumieť vlastným pocitom a nastaviť vo vzťahu s dieťaťom zdravé hranice, empatiu a jasnú komunikáciu. Jednotlivé príklady vás krok za krokom prevedú celým detstvom od batoľaťa až po školský vek.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Ako vycvičiť dokonalého psa


Ak už máte šteniatko alebo o ňom uvažujete, v tejto stručnej knižke nájdete množstvo rád a trikov, ako vychovať zo psíka verného bezproblémového spoločníka. Povedzme si to na rovinu – zaobstarať si psa je veľký krok. V knihe Ako vycvičiť dokonalého psa sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o výcviku, správaní a prípadných komplikáciách, ktoré pri starostlivosti o psíka hrozia. Úprimné rady šikovného cvičiteľa Adama Spiveyho vám však pomôžu vytvoriť si s vaším štvornohým priateľom jedinečné puto. Najťažšia práca na vás čaká prvých dvanásť mesiacov života psa. Vďaka správnym informáciám však tento čas môžete vy i váš psík zvládnuť v pohode, cítiť sa počas neho dobre a využiť ho na vzájomné pochopenie svojich potrieb. Vybudujte si so svojím psom puto, ktoré pretrvá celý život.
Na stiahnutie
7,60 €

dostupné aj ako:

TRANSFORMATIONS


Poems which break it all down into atoms. They deal with fundamental topics. They ask questions and look for answers. They hold up a mirror to us as well as motivating us to make improvements.
Na stiahnutie
9,50 €

Adléta Arpádovna


Mladá Adléta Arpádovna je provdána za knížete Soběslava. V Čechách tou dobou kníže soupeří o trůn se svým bratrem, Adléta je proto odvezena do bezpečí na uherský dvůr svého bratrance krále Štěpána. Když dojde na králově dvoře k vraždě, pouští se spolu se Štěpánem do vyšetřování. Jakmile se to Soběslav dozví, chce Adlétu odvézt pryč. Ta je však vrahovi na stopě a nechce volit mezi láskou a spravedlností.
Na stiahnutie
7,89 €

dostupné aj ako:

Ester


Po atentátu na Heydricha je msta ze strany Němců velmi krvavá a Praha se ocitá v sevření strachu. Mladá Lída se za těchto okolností nedobrovolně uchyluje ke své tetě daleko na venkov. Tam se ovšem sama brzy vystavuje mnohonásobně většímu nebezpečí, když souhlasí, že se pokusí zachránit před transportem do koncentračního tábora čtyřletou židovskou holčičku a ukrýt ji na tetině statku. Má vůbec naději, aby ve vsi, která je neustále pod dohledem gestapa a kolaborantů, přečkala bez úhony až do konce války a odevzdala pak holčičku zpět své židovské kamarádce? A je možné, aby v prostředí nejistoty, kde se nedá nikomu opravdu věřit, našla svoji životní lásku?
Na stiahnutie
7,95 €

dostupné aj ako:

Zlodej hviezdneho prachu


Loulie al-Nazari je Polnočná obchodníčka, ktorá hľadá a predáva zakázanú mágiu. Dodržiavaním zákonov sa nikdy netrápila. S pomocou svojho ochrancu, ktorý je mimochodom džin, sa jej však darí unikať pred spravodlivosťou. No keď zachráni život zbabelému princovi, upúta pozornosť jeho mocného otca. Sultán poverí Loulie novou úlohou. Musí preňho nájsť starobylú lampu, ktorá dokáže oživiť vyprahnutú krajinu, v opačnom prípade jej hrozí trest. Loulie vie, že niet cesty späť. Na nebezpečnej výprave za tajuplným artefaktom ju sprevádza sultánov najstarší syn a jej ochranca džin, ktorý tiež čosi tají. Spoločne čelia útokom nepriateľov a každodenným výzvam. Vo svete, kde sa z príbehu stáva skutočnosť a z ilúzie pravda však Loulie zistí, že nič nie je také, ako sa zdá. Musí sa rozhodnúť, kým sa stane a čo všetko obetuje svojmu cieľu. Martinus.sk · Čítanie z knihy ZLODEJ HVIEZDNEHO PRACHU (Chelsea Abdullah)
Na stiahnutie
16,00 €

dostupné aj ako:

Lékařská histologie II.


Třetí vydání učebního textu Lékařská histologie II je zdařilým pokračováním prvního dílu. Předkládané informace jsou opět vysvětlovány na základě moderních poznatků včetně molekulární stavby a funkčních aspektů. Vše je opět doplněno množstvím velmi přehledných ilustrací.
Na stiahnutie
6,00 €

Odložená spravedlnost


Čtenářům, kteří si oblíbili krimi povídky emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana, nabízí písecký autor tentokrát několik napínavých povídek se známými protagonisty poručíkem Studničkou, poručíkem Machem, kapitánem Karasem a dalšími členy písecké kriminálky, pro které je každý případ výzvou a profesní čest je pro ně nade vše. Už názvy povídek Klikař, Ambulantní vztah, Vabank Kryštofa Pazderky, Dvojitý buzar, Falešná identita, Choulostivé alibi či Dva páry očí, které lhaly slibují, že o zapeklité případy nebude ani tentokrát nouze…
Na stiahnutie
7,55 €

dostupné aj ako:

Úsvit všeho


Lovci a sběrači byli organizovanější, než si myslíte. A některá z prvních měst svobodnější, než by vás napadlo Dlouhé tisíce let jsme údajně žili v absolutně rovnostářských kmenech – než jsme vynalezli zemědělství a s ním také bohatství a chudobu, byrokracii a krutovládce. Učitelé dějepisu i autoři bestsellerů o historii tento jednoduchý příběh milují. Profesoři David Graeber a David Wengrow nyní však na spoustě příkladů dokládají, že jde o pouhý výmysl. A že skutečnost byla nesrovnatelně zajímavější a rozmanitější, než nás učili ve školních lavicích. Kniha Úsvit všeho stojí na přesvědčivých, ale dosud často opomíjených faktech z oblasti archeologie, historie a kulturní antropologie. Okamžitě se v těchto oborech stala světovou událostí a vyvolala diskuse, které budou probíhat ještě dlouhá léta. Autoři oživují fascinujíci svět, v němž: - Naši dávní předci nebyli primitivové žijící v tlupách, ale aktivní členové pozoruhodných, malých i velkých společností. - První města na světě nezakládali zemědělci, nýbrž lovci a sběrači. Mimo jiné na území dnešní Ukrajiny. - Příchod zemědělství nebyl žádnou revolucí – trval tisíce let a některé společnosti se od něj opět odvracely. - Archeologie zmapovala obrovská města, která se obešla bez byrokracie, šlechty i tyranů. - Lidé odpradávna experimentovali s různými podobami demokracie a své rozhodovací systémy svižně přizpůsobovali okolnostem. Graeber a Wengrow nevolají po návratu na stromy. Na základě průkop- nických poznatků a archeologických objevů z celého světa nám však při- pomínají, že civilizaci můžeme budovat i bez toho, že bychom se vzdávali svých svobod.
Na stiahnutie
21,45 €

dostupné aj ako:

Posttraumatické vyprávění


Aby bylo možné vzpomínat, vyprávějí se příběhy. Lidé vyprávějí příběhy mimo jiné proto, aby si v paměti udrželi vzpomínky. Čím se ale liší vyprávění příběhů zachycujících traumatické zážitky z války, totalitní represe či katastrofy, jako byl výbuch atomové elektrárny v Černobylu? Trauma je ze své podstaty nevyslovitelné, a tak se literatura založená na posttraumatickém vyprávění stává vzácnou příležitostí emocionálně uchopit prožité trauma. Posttraumatické vyprávění můžeme chápat také jako myšlenkový experiment, jenž pomocí literární fikce vytváří cestu k jádru traumatického zážitku, který by jinak zůstal nevyslovitelný.
Na stiahnutie
11,50 €

dostupné aj ako:

Krutá rozkoš


Poručíka Evu Dallasovou zaujmou na místě činu nákladné, elegantní šaty a drahá kosmetika na těle třináctileté dívky. Zdá se, že dívku někdo připravoval k roli sexuální otrokyně. Pomoct by Evě mohl manžel Roarke, který se pohybuje mezi městskou smetánkou. Bude těžké zachovat chladnou hlavu tváří v tvář tomu, kdo mučí a týrá nevinné dívky.
Na stiahnutie
10,89 €

dostupné aj ako:

Mrtvá z Charlottenburgu


Komisař Leo Wechsler tráví se svou přítelkyní Clarou Bleibtreuovou dovolenou na ostrově Hiddensee. Clara se tam seznámí s lékařkou a bojovnicí za práva žen Henriette Straussovou, činorodou a charismatickou osobností. Doktorka je zcestovalá, angažuje se v sociálních otázkách a ani ve svém milostném životě se nenechává svazovat konvencemi, a to všechno Claru fascinuje. Avšak na podzim Henriette náhle a nečekaně ve svém bytě v Charlottenburgu umírá. Příčinu smrti není možné s jistotou určit. Leo zahájí vyšetřování a naráží na podivné události v nemocnici, v níž Henriette Straussová pracovala...
Na stiahnutie
7,95 €

dostupné aj ako:

La cantante calva


Esta obra, perteneciente a la corriente literaria llamada Teatro del absurdo, se estreno el 11 de mayo de 1950 en el Theatre des Noctambules, cabaret parisino, con puesta en escena de Nicolas Bataille. El libreto fue publicado por primera vez el 4 de septiembre de 1952 por el Colegio de Patafisica. Desde 1957 se ha representado de manera continua en el Theatre de la Huchette, convirtiendose asi en una de las obras mas representadas de Francia. Recibio el Premio Moliere honorifico (Moliere d'honneur) en 1989. La obra ha sido interpretada por la critica como un ataque satirico contra el modelo de familia burguesa de la epoca. Una de las caracteristicas del teatro del absurdo utilizada magistralmente por Ionesco en esta obra es el recurso de los dialogos inconexos, creando así una atmosfera donde los personajes están físicamente cerca pero no pueden llegar a comunicarse de forma efectiva. Con este recurso Ionesco nos muestra al ser humano del siglo xx como el incomprendido y el incomprensible. En este sentido, la obra puede considerarse como una tragedia del lenguaje en la que los diálogos se fragmentan tanto que en la ultima escena llegan a ser sílabas sueltas carentes de sentido. El tema principal es claro, y consiste en la comunicacion incorrecta como fuente de los problemas entre las personas.
Na stiahnutie
2,00 €