Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Knihy - Historické romány s. 1 z 356

Rytierov sľub


Tvorba prvej dámy slovenskej historickej romance Jany Pronskej je nerozlučne spätá so stredovekým Slovenskom. Na stránkach jej kníh ožívajú naše hrady a zámky a vytvárajú príťažlivú kulisu pre podmanivé ľúbostné príbehy, plné temných tajomstiev, intríg, nenávisti a lásky. V plnej miere to platí aj o najnovšom románe Rytierov sľub, odohrávajúcom sa na Hrušovskom panstve. Odkedy rytier Sigurd z Rodby prisahal svojmu majstrovi, že pomstí jeho smrť, žije iba preto, aby tento sľub dodržal. Nešťastná hra v kocky majstra Josifa z Aradu s hazardným hráčom a podvodníkom Valeriánom z Hrušova spustila udalosti, ktoré mali za následok smrť majstra i jeho dcéry. Vykonávateľom majstrovej poslednej vôle sa stal Sigurd. Josif z Aradu ho v nej ustanovil novým majiteľom svojej výhry – Hrušovského panstva so všetkým, čo k nemu patrí, teda aj s dovtedajšou paňou Hrušova Marínou. Hrad, ktorý rytierovi tak nečakane spadol do lona, sa však zmenil na bojisko: Marína nechce ustúpiť a pokorne prenechať svoj domov cudzincovi, o ktorom nič nevie, zatiaľ čo Sigurd, hnaný pomstou a nenávisťou, sa zdráha uveriť, že mladá žena nenesie na manželových výčinoch žiadnu vinu. Postupom času vyplávajú na povrch rodinné tajomstvá z jednej i druhej strany. Intrigy, hlboko zakorenená nenávisť a krivda, čo sa v Hrušove dedila z pokolenia na pokolenie, postavia mladým ľuďom do cesty takmer neprekonateľné prekážky. Dokážu sa preniesť cez minulosť, ktorá skrýva temné tajomstvá, a uveria, že pravá láska všetko prekoná?
Predpredaj
13,21 € 13,90 €

Naveky


Dojímavý príbeh o zrade, láske a odvahe v najtragickejších časoch v dejináchElisabetta, Marco a Sandro vyrastajú od detstva ako najlepší kamaráti. Elisabetta, krásne temperamentné dievča, sníva o tom, že sa stane spisovateľkou. Odvážny športovo založený Marco je syn profesionálneho cyklistu. Matematický génius Sandro zas pochádza z uznávanej židovskej rodiny. Detské priateľstvo postupne prerastie v lásku, Marco aj Sandro súperia o Elisabettino srdce. Jeseň 1937 im však vnesie do života nečakaný zvrat – Mussolini si upevní moc, spojí talianskych fašistov s Hitlerovými nacistami a zmení mnohé zákony, ktorými sa riadi život v krajine. Všetko, čo je trojici priateľov drahé – ich rodiny a vzájomné puto –, je vystavené nepredstaviteľne ťažkej skúške. Keď antisemitizmus zapustí v Taliansku korene a vypukne druhá svetová vojna, trojica mladých ľudí si uvedomí, že Mussolini bol len začiatok. Do Ríma vtrhnú nacisti a zároveň s nemeckou okupáciou prichádzajú nové zverstvá voči Židom, ktoré vyvrcholia strašnou zradou. Na pozadí týchto udalostí sa rozhoduje o osude Elisabetty, Marca, Sandra a ich rodín.Z anglického originálu Eternal (G. P. Putnam’s, USA 2021) preložila Zdenka Buntová.
Predpredaj
15,22 € 17,90 €

Krásni malí blázni


Veľký Gatsby je späť. Rovnaký, a predsa iný, brilantne prerozprávaný z pohľadu troch silných žien. Daisy Buchananová, Jordan Barkerová a Catherine McCoyová dostali priestor, o akom vo svojej dobe nemohli ani snívať. Autorka Jillian Cantorová dokonale preskúmala životy žien v dvadsiatych rokoch 20. storočia: ich voľby, rozhodnutia, limity a predsudky medzivojnových čias.
Predpredaj
19,47 € 22,90 €
Pútač na knihu Hypotéza lásky
Pútač na hračky HABA

Kráľovnin šašo


Románová séria o Tudorovcoch pokračuje šiestym dielom.Židovské dievča Hannah na úteku pred inkvizíciou prichádza na anglický kráľovský dvor, kde ju s tajnou úlohou poslal Robert Dudley, gróf z Leicesteru, obľúbenec kráľovej nemanželskej dcéry Alžbety. Hannah má prezlečená za šaša sledovať princeznú Máriu, dedičku kráľovského trónu. Máriina sestra Alžbeta striehne na každý sestrin krok a túži po jej smrti. Hannah sa takto dostáva do zložitého nepriateľského vzťahu medzi súperiacimi dcérami Henricha VIII. a váha medzi náklonnosťou k Robertovi Dudleyovi a povinnosťami k svojej rodine.
Predpredaj
15,26 € 16,95 €

V ovocném sadu


Londýn, 2004. Frankie to neměla nikdy jednoduché. Vyrůstala bez matky, vychovala ji babička, která ji milovala… a která ji také nakonec těžce zradila. Roky se zdálo, že roztržka mezi nimi je nenapravitelná. Po letech se ale jejich cesty náhle znovu protnou a Frankie je šokovaná, když si uvědomí, že její babička pomalu ztrácí kontrolu nad pamětí. V její minulosti je však skryta temnota, která nezůstane pohřbena – tajemství sahající do válečných dob, která mohou mít zničující dopad na Frankiin vlastní život. Somerset, 1940. Život sedmnáctileté Violet drasticky změnil nálet na Londýn. Dívka uteče, aby se přidala k ženské pozemní armádě. Nechce nic jiného, než nechat svůj smutek za sebou. Ale nejen piloti nad zemí, i dívky ve Winterbourne Orchards čelí mocnému nepříteli, který může zasáhnout kdykoliv a kdekoliv. Jedné hrozné noci bude jejich odvaha podrobena zkoušce – a pravda o tom, co se stalo, musí být navždy skryta…
Predpredaj
17,81 € 18,75 €

Manželský portrét


Šestnásťročná Lukrécia žije zatvorená v paláci uprostred Florencie. Raz v zime, v čase, keď bola renesancia na svojom vrchole, ju jej manžel Alfonso vezme do vily na vidieku. Pri večeri sa dozvedá, že Alfonso ju na tento výlet vzal za jediným účelom – zabiť ju. Ako Lukrécia naloží s touto informáciou? Má šancu prežiť, keď jej osud drží v rukách samotný vládca provincie? Manželský portrét je nezabudnuteľný príbeh o mladej žene, ktorá pre blízkosť k moci čelí smrteľnému nebezpečenstvu.
Predpredaj
24,61 € 25,90 €

Polnočná ruža


Paláce maharadžov, chudobné indické slumy, rozľahlé anglické sídla a hrozba prvej svetovej vojny. Tieto prvky umne utkali príbeh, ktorý sa naprieč oceánmi a generáciami o osemdesiat rokov neskôr stretne s novým svetom v jednom rozpadnutom anglickom sídle plnom zabudnutých tajomstiev. Sága ovíja vaše myšlienky, srdce a dušu a nepustí, kým ju nedočítate.
Predpredaj
23,66 € 24,90 €

Pravidla zdvořilosti, 3. vydání


Amor Towles se v románu Pravidla zdvořilosti pokouší o zdánlivě nemožné – očima ženy probouzí dávno zaniklý svět se všemi jeho nepsanými zákony a zásadami, které něžnému pohlaví nedávaly příliš šancí na seberealizaci a úspěch. Období třicátých let minulého století se mu však daří vykreslit s obdivuhodnou živostí a čtenář se zvědavostí sleduje, kam až se Katey za pomoci šťastných náhod i vlastních schopností podaří vystoupat.
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Pán Atlasu


Vojenský lékař George ani jeho přítel dělostřelec Harry už neslouží v britské královské armádě. První odešel a léčí pacienty v malé londýnské ordinaci. Druhý obdržel za odvahu Viktoriin kříž, ale když přemluvil dceru jednoho generála, aby s ním utekla, zase mu ho odebrali a pod jinou záminkou ho propustili z armády. Stal se z něj opilec prohrávající své poslední peníze v kartách.Zdá se, že nabídka dvou tisíc liber, kterou jim slibuje marocký sultán, představuje snadný a rychlý způsob, jak se oba mohou znovu postavit na vlastní nohy. Sultán je potřebuje, aby veleli obsluze tří starších děl, která získal pro svůj boj proti vzbouřencům vedeným jeho bratrem Bou Hamrou.Jenže celý jejich podnik se brzy nepříjemně zkomplikuje. Ačkoli jsou poddanými britské královny, stanou se nezamýšlenými účastníky válečného tažení, jsou zajati a mučeni. Nejnebezpečnější část jejich mise začne, když se stanou rukojmími místního vládce přezdívaného Pán Atlasu. Muž se stále zahaleným obličejem totiž ukrývá tajemství, které všechno změní.
Predpredaj
17,81 € 18,75 €

Veľký okruh


„Kruhy sú úžasné, pretože sú nekonečné. Všetko, čo je nekonečné, je úžasné. Ale nekonečno je aj mučivé. Vždy som vedela, že nikdy nedoženiem horizont, no napriek tomu som sa za ním celý život hnala. Podujala som sa vykonať bláznovstvo, ale nemala som na výber.“Príbeh o ťažkom živote, odvahe a veľkom sne letkyne Marian Gravesovej. Ako prvá žena sa v 50. rokoch minulého storočia rozhodne obletieť svet po takzvanej hlavnej kružnici. Či svoj cieľ dosiahne, a ako sa jej cesta životom ukončí, čitateľ so zatajeným dychom zisťuje až do posledných strán tohto románu.Už v perinke prídu dvojčatá Marian Gravesová s bratom Jamiem o matku i otca. Detstvo počas prohibície a nezvládnutá výchova strýkom Wallaceom nasmerujú obe deti mimo hlavné cesty bežného života. Marian si už ako trinásťročná ilegálnym rozvozom pálenky zarába na svoj sen – stať sa pilotkou. Osud Marian a jej blízkych vedie na miesta, ktoré sú plné násilia, manipulácie a závislostí, dramatické kulisy príbehu tvoria historické udalosti medzi dvoma svetovými vojnami a neskôr. Marian sa naučí lietať, pašuje alkohol z Kanady do USA, potom lieta s tovarom a pasažiermi na drsnej Aljaške. Počas druhej svetovej vojny vstúpi do leteckých síl ATA vo Veľkej Británii. Vojna jej však vzala viac, ako dokáže zniesť, a tak sa rozhodne splniť si ešte jeden sen – preletieť okolo Zeme ponad severný a južný pól. Dokáže dokončiť svoj veľký okruh? Čo ju čaká na konci?Marianin príbeh rozpletá rozprávanie Hadley Baxterovej, kontroverznej hollywoodskej hviezdičky, ktorá po škandále dostane ponuku zahrať si v životopisnom filme rolu Marian. Kniha o jej živote a lete okolo Zeme ani scenár, na základe ktorého vzniká film, však neodhaľuje celú pravdu o odvážnej pilotke. Hadley Marianine tajomstvá, ktoré sa prepletajú aj s jej životným príbehom, odhaľuje iba postupne a až do šokujúceho konca.Autorka Maggie Shipstead sa s románom Veľký okruh (Great Circle) dostala do užšieho výberu šiestich najlepších titulov v prestížnej Booker Prize 2021 a rovnako aj Women‘s Prize For Fiction 2022.
Predpredaj
22,80 € 24,00 €

Spomeň si na mňa


Madrid, rok 1934. Hoci sa španielska občianska vojna ešte nezačala, madridské ulice sú už pre13-ročného Marca Alcaldeho a jeho dve mladšie sestry príliš nebezpečné. Marcovi rodičia sa pridali na stranu protifašistického odboja a ich voľba ohrozí celú rodinu. Alcaldeovci majú iba jednu možnosť: vyslať svoje deti samy cez oceán do Morelie v Mexiku. Tamojšia vláda sľubuje ich potomkom ochranu. Marco prisahá, že sestry v Mexiku ochráni. Stretnú sa ešte niekedy s rodičmi?
Predpredaj
18,99 € 19,99 €

Nežná náruč vetra


Sľubovali mi rozprávkového princa, ale takého manžela som sa nedočkala. Gróf Egerton je zlý, nebezpečný a pripravený využiť každú chvíľu, keď mi môže ublížiť.Keď mi doktor oznámil, že čakám dieťa, nevedela som, či sa mám tešiť, alebo ten deň preklínať. Kvôli Charlesovi som prišla už o dve deti, tretie si vziať nedám. Lenže osud sa ku mne obracia chrbtom, nedopraje mi chvíľu pokoja. Čoskoro sa predo mnou objaví Summershine, sídlo zahalené hmlou, blízko pláže, a tam sa dovŕši moje prekliatie. Tiene minulosti sa načahujú ku mne, chcú ma stiahnuť do temných, zradných vôd. A nikto, naozaj nikto nevie, ako sa toto skončí.
Predpredaj
17,01 € 17,90 €

Dopisy, které nikdo nečetl, 2. vydání


V nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Těch pár dnů roku 1943, kdy spolu byli šťastní, však uteče příliš rychle. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, které Stelle poslal, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt…
Predpredaj
17,57 € 18,49 €

Krvavé slzy posvätnej hory


Anahit, dcéra arménskeho imigranta, žije spokojný život po boku milovaného muža. On má dobrú prácu v americkom námorníctve, ona si privyrába ako arménska tlmočníčka a občasná prekladateľka pre políciu v San Diegu. Majú pekný dom, spája ich láska a bežné problémy všetkých mladých manželov. Až do jedného nedeľného rána, keď sa rozhodnú navštíviť jej starnúceho otca a presvedčiť ho, aby sa k nim presťahoval. Od chvíle, kedy dorazia k jeho domu, všetko, čo poznali, kamsi zmizlo. Otcova náhla smrť otvorila dvere do minulosti. Temnej a tajomnej. A s ňou prišli otázky. Kým v skutočnosti bol? Prečo ide Anahit odrazu o život? Čo všetko odhalia dlho ukrývané listiny? Mladá žena postupne nachádza odpovede. Zisťuje, čo sa kedysi odohralo na území Osmanskej ríše. Aj to, prečo je navždy spojená s touto desivou históriou.
U dodávateľa
12,87 € 13,55 €

Smrtící kód, 3. vydání


Na washingtonském nádraží se probouzí muž. Zjišťuje, že leží na zemi na pánském záchodku, ale nepamatuje si, jak se tam dostal. Zapomněl, kde bydlí. Nemůže si vybavit ani své jméno… Je leden 1958, svět ovládá studená válka a závod o dobývání kosmického prostoru. Na mysu Canaveral začalo odpočítávání – ke startu se chystá Explorer, největší naděje Spojených států v souboji se Sovětským svazem. V souboji, který proti sobě postaví čtveřici lidí. Kdysi je pojilo přátelství, láska. A jedním z nich je Luke Lucas, jenž si momentálně na nic nevzpomíná.
Predpredaj
17,81 € 18,75 €

Gentleman v Moskvě, 2. vydání


„Nenapravitelný aristokrat“ Rostov, uhlazený vzdělanec s důvtipem na rozdávání, jenž v životě neodpracoval jediný den, je nucen opustit své apartmá moskevského hotelu Metropol a žít v podkrovním kamrlíku pro personál, zatímco venku se odehrávají nejbouřlivější události ruské historie. Avšak hrabě je rozeným optimistou; v souladu s filozofií svého kmotra velkovévody – pokud se člověk nevypořádá s okolnostmi, okolnosti se vypořádají s ním – nezahořkne a postaví se osudu čelem.
Predpredaj
20,89 € 21,99 €

Divoké kameny, 2. vydání


Román o vzniku středověkého opatství Thoronet na jihu Francie, jednoho z trojice klenotů rané cisterciácké architektury, psaný z pohledu „mistra díla“ – dobového architekta a vedoucího stavby. Sledujeme den za dnem, jak středověký mnich-stavitel zápasí s lidskou slabostí a tíhou reality, čelí protivenstvím, ale i rozporům ve svém nitru. Autor knihy Fernard Pouillon získal za text literární cenu Des Deux-Magots.
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Náraz


Město přeťaté zdí, osmdesátá léta: punk a pouliční bitvy, aids a drogy, syrové umění i divoké teorie. Náraz je románem jedné generace. A několika levicovým rebelům ze Západního Berlína dá havárie nahlédnout do našeho reálsocialismu. „No Future“: pod tímto heslem obsazují mladí počátkem osmdesátých let domy v západoberlínském Kreuzbergu. Jsou politicky a umělecky aktivní a chtějí žít mimo spolkovou republiku a její lži. Pod ustavičným tlakem státní moci ale počáteční euforii hnutí drobí vnitřní neshody. Náraz není jen příběhem nesourodé skupiny squaterů, do jejíž koexistence zasáhne tragická nehoda v socialistickém Československu, ale i generační výpovědí. Svědectvím o potřebě razit si svou cestu, definovat vlastní svobodu, experimentovat v životě i umění, navzájem je propojovat, filozofovat a stavět se proti systému. České vydání doplněno o 16 stran a dvoustran kreseb spoluautorky Bettiny Munkové
Predpredaj
22,28 € 23,45 €

Kuchárka z Castamaru 1: Clarino tajomstvo


Španielsko v roku 1720. Clara Belmonteová, ktorá vyrastala vo vzdelanej rodine váženého lekára, sa obáva o svoju budúcnosť, pretože po náhlej otcovej smrti ostala bez prostriedkov a ochrany. Zároveň trpí vážnou chorobou: len čo opustí uzavreté miestnosti alebo vyjde na otvorené priestranstvo, prepadne ju záchvat paniky. Našťastie má mimoriadny dar – prekvapuje výnimočným kulinárskym talentom, varí s vášňou a dokáže vyčariť tie najlahodnejšie a najnápaditejšie jedlá.Vďaka výborným odporúčaniam sa zamestná ako pomocná kuchárka v honosnom sídle vojvodu z Castamaru. Kulinárske špeciality vzbudia vojvodov záujem a novou kuchárkou je očarený. Prísne spoločenské pravidlá však nedovoľujú bližšie vzťahy medzi aristokraciou a služobníctvom. Vojvoda obdarúva Claru vzácnymi kuchárskymi knihami a necháva v nich odkazy. Clara mu na ne odpovedá originálnymi pochúťkami. Čoskoro sa však začnú šíriť klebety a Clara sa stáva tŕňom v oku dlhoročnej správkyne, ktorej sa nepáči, ako sa panstvo pod vplyvom novej kuchárky mení...
Predpredaj
16,92 € 19,90 €