Jazyk


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Knihy - Encyklopédie pre deti a mládež s. 1 z 226

Atlas ľudského tela pre deti, 2. vydanie


Šesť veľkých rozkladacích máp predstaví detským čitateľom ľudské telo vrátane všetkých orgánov a funkcií. Na veľkých a názorných ilustráciách nájdeš základné časti ľudského tela, obehovú sústavu, nervovú sústavu, svaly, vnútorné orgány a kostru. Každá kapitola je obohatená o priložené zošitky, v ktorých sú základné informácie o chorobách jednotlivých častí tela a ich liečbe, o zdravej strave a zdravom životnom štýle alebo o tom, ako najlepšie poskytnúť prvú pomoc pri úraze.
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Atlas vesmíru pre deti


Nádherne ilustrovaný atlas so šiestimi veľkými rozkladacími mapami odhalí všetkým malým záujemcom skryté tajomstvá blízkeho aj vzdialeného vesmíru. Čaká ťa prechádzka po našej slnečnej sústave, navštíviš kométy a planétky, podnikneš výlet na Mesiac, zoznámiš sa s prvými astronautmi a vyskúšaš si, aké to je cestovať v raketopláne alebo žiť na vesmírnej stanici. Dozvieš sa, ako celý vesmír vznikal, čo sú galaxie alebo trebárs odkiaľ sa vzal Mesiac.
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Atlas sveta pre deti, 2. vydanie


Atlas sveta pre deti je určený všetkým malým cestovateľom, ktorí sa chcú dozvedieť množstvo informácií o planéte, na ktorej žijú. Každému svetadielu je venovaná samostatná kapitola a veľká rozkladacia mapa, na ktorej je pomocou farebných ilustrácií prehľadne vyobrazené to, čo je pre daný svetadiel najtypickejšie. Na čitateľov tu čaká veľké množstvo informácií o obyvateľoch jednotlivých častí sveta, o zvieratách, rastlinách, ale aj o miestnej architektúre, ľudových tradíciách a kultúre vôbec.
Predpredaj
13,29 € 13,99 €
Pútač na knihu Priatelia - oficiálna kuchárka
Pútač na knihy druhej akosti

Vědecké kladivo 2


Proč je moč žlutá, proč kočky předou, jak ničivý by byl dopad asteroidu a proč nás pálivá jídla pálí – to jsou jen některé z věcí, kterým se vloger a youtuber Martin Rota věnuje už dlouhé roky nejen na svém populárním kanále. V knižní verzi najdete to nejzajímavější z jeho obsahu: od fungování lidského těla až po otázky moderní fyziky. Čekají na vás jasné a vědecky podložené odpovědi i na nová témata, kterými se youtuber na svém kanále nezabýval.
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Fakty a triky zo sveta vedy


Nudí ťa biológia? Ničí ťa chémia? Pletieš si učivo z fyziky? V škole je toho veľa a ty sa pýtaš, či je VEDA NAOZAJ TAKÁ DÔLEŽITÁ... Či to množstvo poznatkov nie je celkom zbytočné. NIE! VEDU V PODSTATE POTREBUJEME VŠADE! Táto kniha ti rozpovie jej neobyčajný príbeh – dozvieš sa postupne všetko od objavenia dinosaurov a vynájdenia rakiet až po lieky, ktoré zachraňujú životy, a po tajomný vznik vesmíru. Zistíš, kde sú korene vedy, prečo je dôležitá v súčasnosti, a na aké neuveriteľné miesta nás môže zaviesť v budúcnosti. Po prečítaní tejto knižky NAVŽDY zmeníš svoj pohľad na vedu! Z anglického originálu What´s the point of science? (Dorling Kindersley Limited, Londýn 2021) preložila Martina Cabadová.
Predpredaj
16,06 € 16,90 €

Neuveriteľný svet - Ľudské telo


PRESKÚMAJTE NAJÚŽASNEJŠIU VEC NA SVETE - ĽUDSKÉ TELO! Naše telo je hotový zázrak. Predstavte si, že kým ste si prečítali túto vetu, vyrobilo štyri milióny nových buniek! Viete, že naša DNA by sa dala 20-krát obtočiť okolo Slnka a Zeme? Že srdce nám počas života napumpuje toľko krvi, že by zaplnila celý supertanker? Alebo, že počas života vydýchneme dostatok vzduchu na naplnenie 100 teplovzdušných balónov a zjeme 50 ton potravy? Chcete sa dozvedieť viac úžasných informácií? Táto kniha je plná skvelých fotografií, vtipných ilustrácií a najmä neuveriteľných faktov o ľudskom tele, ktoré vás určite ohromia.
Predpredaj
14,44 € 16,99 €

Bol raz jeden človek - Úrodné údolia a Egypt


Komiksové spracovanie kultového animovaného seriálu Bol raz jeden človek Vydajte sa s Maestrom a jeho malými priateľmi na úžasnú cestu do histórie ľudstva. Tentoraz sa spolu pozrieme do starovekého Egypta a Medzopotámie. Tu sa odohráva príbeh, v ktorom sa ľuďom podaril skrotiť silu riek a zúrodniť krajinu na ich brehoch. Čakajú nás nielen pyramídy a faraóni, ale aj Sumeri, Šalamún, Dávid s Goliášom a mnohí ďalší. Cesta do staroveku sa práve začína!
Predpredaj
8,49 € 9,99 €

Stručné dejiny sveta pre mladých čitateľov


Ernstovi H. Gombrichovi, ktorý patril medzi najvýznamnejších vzdelancov 20. storočia, sa podarilo niečo, čo sa dnes zdá byť až neuveriteľné: na 300 stranách hutne a výstižne opísal dejiny ľudstva. Autor obrazným a ľahko pochopiteľným jazykom živo vykresľuje vývojové trendy a zlomové udalosti, charakterizuje významné osobnosti a dejinné konflikty. Gombrich sa zameral na mladších čitateľov, ale to neznamená, že, text nie je zaujímavý a užitočný aj pre dospelých. Hoci je Gombrichova kniha známa po celom svete v 21 jazykoch, po autorovej smrti v roku 2001 vyšla opätovne v mierne upravenej podobe. Predslov sa podujala napísať autorova vnučka Leonie Gombrichová, ktorá vznik knižky opisuje z dôverného pohľadu člena najbližšej rodiny. V tejto podobe sa publikácia dostáva do rúk slovenského čitateľa.
Predpredaj
14,20 € 14,95 €

Malí ľudia, veľké sny: Marie Curie


Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami. Keď bola Marie Curie mladá, štúdium na univerzite jej ako žene zakázali. Napriek tomu sa stala vedkyňou uznávanou na celom svete. Za objav rádia a polónia, ktorý významne pomohol v boji proti rakovine, získala Nobelovu cenu za fyziku. Na konci knihy nájdeš skutočné fotografie Marie a fakty z jej života.
Predpredaj
7,55 € 7,95 €

Malí ľudia, veľké sny: Frida Kahlo


Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami. Frida Kahlo prežila v mladosti hrozivú nehodu autobusu, ktorá ju poznačila na celý život. Nemohla chodiť a tak začala v posteli maľovať. Jej autoportréty zobrazovali bolesť a zúfalstvo, ale aj životnú vášeň a intuíciu, ktoré ju poháňali vpred. Vďaka svojim obrazom sa stala najznámejšou umelkyňou 20. storočia. Na konci knihy nájdeš skutočné fotografie Fridy a fakty z jej života.
Predpredaj
6,36 € 7,95 €

Keď sa vôbec nedarí


Robiť chyby nie je chyba! Potvrdzuje to aj desať úžasných príbehov o slávnych geniálnych mužoch a ženách v tejto knihe. Všetci urobili (mnoho!) chýb, než objavili alebo vynašli niečo, čo zmenilo životy ľudí na celom svete. Chyby, omyly a prešľapy ťa niekedy môžu doviesť veľmi ďaleko...
Predpredaj
11,85 € 13,95 €

Malí ľudia, veľké sny: David Attenborough


Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami. Ako malý chlapec bol David zberateľom fosílií a rastlín. Jeho veľká láska k živým veciam ho doviedla k vede a odhodlanie priblížiť zázraky prírody všetkým ľuďom zas k povolaniu dokumentaristu. Davidovi sa podarilo zmeniť pohľad ľudí na našu planétu. Na konci knihy nájdeš skutočné fotografie Davida a fakty z jeho života.
Predpredaj
7,55 € 7,95 €

Malí ľudia, veľké sny: Anna Franková


Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami. Anna Franková sa narodila v Nemecku. Keď vypukla druhá svetová vojna, celá jej rodina sa musela skryť v tajnej miestnosti otcovej firmy v Amsterdame. Tu vznikol Annin denník, v ktorom písala o svojej viere v dobro ľudstva a nádeji na mier. Po skončení vojny sa jej zápisky dostali do rúk čitateľov z celého sveta, a tak sa stala jednou z najdôležitejších autoriek 20. storočia. Na konci knihy nájdeš skutočné fotografie Anny a fakty z jej života.
Predpredaj
7,55 € 7,95 €

Atlas bylin 2


Naleznete zde více než 100 planě rostoucích druhů, které můžete najít v naší přírodě od časného jara až do pozdního podzimu. Rostliny jsou řazeny abecedně, vždy podle barvy květů. Jednoduché určující znaky a fotografie pořízené v přirozeném prostředí pomohou k jejich snadnému určení všem, kdo se zajímají o přírodu a chtějí se o ní dozvědět více. Vezměte si knihu s sebou ven a poznávejte barevnou krásu, která nás obklopuje.
U dodávateľa
11,39 € 11,99 €

Vesmír a jeho záhady 2. vydanie


Vydajte sa s nami na cestu do vesmírnych diaľav so zastávkami pri neobyčajných planétach, vzdialených hviezdach a spletitých galaxiách. Táto fascinujúca kniha odhaľuje záhady viac ako stovky nebeských telies doplnené ohromujúcimi faktami a novými zaujímav
Predpredaj
22,71 € 23,90 €

A második világháború - Kalandozások a történelemben


A Kalandozások a történelemben sorozat kötetei múltunk egy-egy korszakának eseményeit mutatják be, valós szereplők lélegzetelállító és olykor hátborzongató kalandjain keresztül. Alig hinnéd, hogy a történelem ilyen kalandos és izgalmas is lehet! Készülj fel az emberiség legdrámaibb konfliktusára! Dominic Sandbrook letehetetlen könyvében az átlagemberek nézőpontjából követheted a második világháború zűrzavaros időszakának legfontosabb történéseit. Nőket ismerhetsz meg, akik éjszakákat dolgoztak végig a hadiüzemekben, hogy támogassák hazájukat, angol hadifoglyok szerencsés, ám igencsak kalandos szabadulásának lehetsz tanúja, és azt is megtudhatod, hogy a matematika, a rejtvények és a sakk rajongói hogyan törték fel a legtitkosabb rejtjeleket. A világháború mindenkit érintett, és megannyi hőst teremtett. A Kalandozások a történelemben sorozat a 21. századi gyerekek számára eleveníti meg a múltat. A történetek minden részletükben legalább olyan rettenetesen izgalmasak, mint Harry Potter kalandjai. A különbség csak annyi, hogy ezek az események valóban megtörténtek... Dominic Sandbrook történész és számos történelmi könyv szerzője ezúttal új, nagysikerű gyerekkönyvsorozatot indított.
U dodávateľa
13,78 € 14,51 €

Olvass velünk! (2) - A növények titkai


Nehézkesnek tűnik a szöveg, vagy túl hosszúnak? Nehéz rávenni a gyerekeket az olvasásra? Ebben segítenek az Olvass velünk! sorozat kötetei. Négy különböző szinten rengeteg történet várja a gyerekeket, amelyekből megismerhetik a klasszikus történeteket, és talán ez meghozza a kedvüket arra, hogy később az eredeti műveket is elolvassák. A Földet évmilliók óta népesítik be a növények. Nélkülük mi, emberek sem léteznénk, hiszen táplálékot, oxigént és vizet adnak nekünk. Ismerd meg a növények titkait!
U dodávateľa
4,57 € 4,81 €

Tengerek és óceánok - Szórakoztató tudomány


Az űrből a Föld csodás kék színű bolygó, hiszen kétharmadát víz borítja. De vajon ismerjük-e ezt a varázslatos világot? Ha tudni akarod, kik és hogyan fedezték fel ezt a birodalmat, milyen lakói vannak vagy hogyan vigyázhatunk rá, akkor a Szórakoztató tudomány csak téged vár!
U dodávateľa
10,70 € 11,26 €

Neuveriteľný svet!, 3. vydanie


Tomu nebudete chcieť uveriť! Vedeli ste, že Austrália je rovnako veľká ako Mesiac? Alebo že srdce vráskavca obrovského má rovnakú veľkosť ako auto? Preskúmajte neuveriteľný svet, ktorý nás obklopuje. Od tých najmenších predmetov, ako sú mikročipy, až po najväčšie planéty slnečnej sústavy.
Na sklade 2Ks
16,14 € 16,99 €