Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Knihy - Detektívky, trilery, horory s. 1 z 500

Deti zatratenia


Daniel Dársky mal takmer všetko – úspešnú knihu, peniaze, slávu, nový byt a krásnu priateľku. Nič ale netrvá večne, čo mladý spisovateľ pochopí, keď sa mu začnú míňať peniaze. Z toho takmer všetkého mu ostane len drahý byt a spisovateľská kríza, ktorej sa môže zbaviť jediným spôsobom...Súkromný detektív Martin Eggenberger má najradšej veci vo vlastných rukách, ale po spisovateľovom naliehaní nakoniec pristúpi na spoluprácu a obaja sa pustia do vyšetrovania zdanlivej samovraždy tehotného osemnásťročného dievčaťa. Tento prípad je pre Daniela ako stvorený. Nielenže má pred sebou zaujímavý námet na novú knihu, tiež sa pri riešení pochybného obesenia mladej Natálie pohybuje v jemu dobre známej blackmetalovej subkultúre. Počas vyšetrovania sa zoznamuje s členmi dvoch metalových kapiel, ktorí Natáliu poznali, a skoro všetci sa zhodnú na tom, že by samovraždu nikdy nespáchala... Skoro všetci. Danielova a detektívova verzia ohľadom premyslenej vraždy sa ukáže ako správna, keď sa neďaleko miesta činu nájde Natáliin denník a v ňom kresba chlapca. Navyše sa vrah natoľko bojí odhalenia, že začne robiť chyby.
Predpredaj
15,11 € 15,90 €

Špina


Dva týždne pred vianočnými prázdninami sa skupinka pubertiakov vyberie korčuľovať do zamrznutého kameňolomu. Hladina je zasnežená, večerná obloha oranžová, vo vzduchu cítiť zimu. Dvojité rande sa pre všetkých odrazu zmení na ten najhorší zážitok vôbec, keď sa jednému z dievčat zakliesni korčuľa do ľudských prstov vytŕčajúcich spod zamrznutej vodnej hladiny.Prípadu vraždy mladého stredoškolského učiteľa sa okamžite ujíma kapitán Dávid Meizner, ku ktorému šéfka priradí novú posilu na oddelení. Nadporučík Dominik Tóth ale vôbec nepôsobí ako policajt a už pri prvom stretnutí si na seba obaja urobia názor. Aj napriek tomu sa spoločne púšťajú do komplikovaného vyšetrovania, ktoré ich zavedie späť do školských lavíc, medzi prísnych učiteľov, drzých študentov a krásne študentky. Dávid s Dominikom postupne odhaľujú čoraz viac špiny, do ktorej bola obeť zapletená, a prichádzajú na to, že vrah mohol mať viacero dobrých dôvodov, prečo sa rozhodol učiteľa zbaviť.
Predpredaj
15,11 € 15,90 €

Študentka


Aj príťažlivosť máva odvrátenú stránkuSkúsená detektívka Frances „Frankie“ Loomisová vie, že existuje veľa spôsobov, ako sa zabiť. Taryn Moorová si vybrala skok zo štvrtého poschodia. Zdanlivo jasná samovražda, no Frankie na prípade čosi nesedí. Prečo by krásna a úspešná študentka prestížnej Bostonskej univerzity len tak ukončila svoj život? Vyšetrovanie ukáže, že nevinne vyzerajúca kráska mala aj temnú stránku, a tehotenstvo, ktoré odhalí autopsia, je len špičkou ľadovca jej komplikovaných vzťahov s mužmi. Bývalý priateľ, ktorého Taryn vytrvalo prenasledovala v utkvelej predstave, že sa k nej vráti, ženatý profesor, ktorý prekročil hranicu a podľahol jej príťažlivosti, prehliadaný študent, ktorý si z krásnej spolužiačky urobil modlu – všetci mali motív aj príležitosť. No bol by niektorý z nich schopný chladnokrvne vraždiť?Z anglického originálu Choose Me (Thomas & Mercer, Seattle, Seattle 2021) preložila Andrea Vargovčíková.
Predpredaj
14,16 € 14,90 €
Pútač na knihu Hypotéza lásky
Pútač na knihy druhej akosti

Záblesk v temnote


NIEKTORÉ TIENE NIKDY NEZMIZNÚ Keď mala Chloe Davisová dvanásť rokov, z malého mestečka v Louisiane zmizlo šesť dospievajúcich dievčat. Koncom leta sa k zločinom priznal jej otec a dostal doživotný trest. Chloe a ostatní členovia rodiny tak čelili krutej pravde, no napriek nepríjemným následkom museli žiť ďalej. O dvadsať rokov neskôr pracuje Chloe ako psychologička v Baton Rouge a pripravuje sa na svoju svadbu. Pokoj a šťastie, o ktoré roky tvrdo bojovala, má zdanlivo konečne nadosah. Škrie ju však pocit, že nemá pod kontrolou vlastný život, podobne ako jej pacienti v dospievajúcom veku. Odrazu zmizne jedno miestne dievča, potom ďalšie a spomienky na hrozivé leto z jej detstva sú späť. Je to iba paranoja, že Chloe vidí neexistujúcu paralelu s minulosťou, alebo druhý raz v živote odhalí vraha? Strhujúci debut Stacy Willingham je až do posledného riadka plný prekvapení, napätia a nezodpovedaných otázok. Jednotlivé súvislosti tak ostávajú záhadou do absolútneho konca.
Predpredaj
15,11 € 15,90 €

Podnájom pre vraha


Vynikajúci psychologický román Podnájom pre vraha (1913) je považovaný za najlepšie literárne spracovanie príbehu Jacka Rozparovača. Klaustrofobický thriller plný hrôzy a napätia bol niekoľkokrát sfilmovaný a v roku 1927 sa stal predlohou pre prvé divácky úspešné režijné dielo Alfreda Hitchcocka The Lodger. V hmlou zahalených nočných uliciach Londýna už niekoľko týždňov dochádza s beštiálnym vraždám, ku ktorým sa hlási tajomný páchateľ známy pod prezývkou Pomstiteľ. Starnúci manželský pár Buntingovcov však v tom čase trápi niečo iné. Po dlhých rokoch strávených v službách majetných rodín sa im na staré kolená prestalo dariť a zúfalo preto potrebujú aspoň aký-taký finančný príjem. Jedného večera sa na ich prahu objaví záhadný muž a hľadá izbu na prenájom. Pán Sleuth platí viac než slušne a pôsobí dojmom síce svojrázneho, no neškodného džentlmena, ale keď sa miesta činu sériového vraha začnú objavovať čoraz bližšie k ich domovu, pani Buntingová sa rozhodne venovať väčšiu pozornosť zvláštnym experimentom svojho hosťa a jeho neobvyklým nočným vychádzkam. Anglická prozaička a dramaturgička Marie Adelaide Lowndes, rodená Belloc (1868 – 1947) sa preslávila najmä prózami o záhadných a často nevyriešených násilných zločinoch. Svoje najslávnejšie dielo napísala dvadsaťpäť rokov po sérii vrážd prostitútok v londýnskej štvrti Whitechapel, ktoré sú pripisované Jackovi Rozparovačovi.
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Pastýř, 2. vydání


Pastýř, 2. vydání
Predpredaj
9,78 € 10,29 €

Pavouk


Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk.Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud.V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky.Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?
Predpredaj
24,51 € 25,80 €

Adam a Eva


Utiecť pred minulosťou, nechať za sebou všetko zlé a začať odznova. Kto by to aspoň raz za čas nechcel?! Manželia Adam s Evou sa rozhodnú skočiť do nového života. Bratislavský panelák vymenia za vilu na okraji Malých Karpát. Lenže všetko akoby bolo proti nim. Obrovská stavba ich požiera, cítia sa v nej stratení a prenasledovaní všadeprítomným prievanom, čudnými susedmi a pozorovaní okolitým lesom. A keď jedného dňa za nevysvetliteľných okolností zmiznú ich deti, pochopia, že je naozaj zle.
Predpredaj
18,99 € 19,99 €

Sběratel kůží, 2. vydání


Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se poprvé setkali při pátrání po Sběrateli kostí. Teď jsou na stopě vrahovi, který se jím zjevně inspiroval. Své oběti zavleče do podzemí a na tělech jim tetováním vytváří šifrované vzkazy. Místo inkoustu používá jed a oběti tak před smrtí neskutečně trpí. Jakou šílenou misi chce pachatel svým počínáním naplnit? Odpovědi je třeba najít dřív, než se vrah zaměří na další oběť – anebo dokonce na Rhyma a Sachsovou.
Predpredaj
18,99 € 19,99 €

Vražda jako dárek


Když vyšetřovatelka Frankie Sheehanová dostane červenou krabici s proprietami k mysteriózní hře, myslí si, že je to jen dárek k narozeninám. Jenže pak za ní přijde mladá žena, aby nahlásila zmizení své spolubydlící, a Frankie si všimne, že mezi obětí ze hry a skutečnou pohřešovanou je znepokojivá podobnost. Pátrání po pachateli Frankie zatahuje dál do hlubin hry a brzy je jasné, že v ohrožení bude mnohem víc životů, než se zpočátku zdálo…
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Znič to jméno


Před osmnácti lety Klára zpřetrhala veškeré vazby s rodným městečkem ve východních Čechách a odstěhovala se do Německa. Když jí však otec v telefonu oznámí, že ho chce někdo zabít, minulost po ní sáhne ledovou rukou. Po jeho náhlé smrti se Klára vydává zařídit vše potřebné kolem pohřbu. A zjišťuje, že pod pokličkou maloměstského života stále vře jedovatá směs tajemství. Všichni něco skrývají. Všichni mají důvod ji nenávidět. A někdo z nich ji chce vidět mrtvou.
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Osudné svedectvo (Erika Fosterová 7)


Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová sa počas večernej prechádzky v okolí svojho nového domu v Blackheath ocitne na mieste činu. Brutálne zavraždenou ženou je Vicky Clarkeová, ktorá mala svoj vlastný podcast o skutočných zločinoch. Po tom, čo sa Erika pripojí k vyšetrovaniu prípadu, zistí, že Vicky pracovala na novej epizóde podcastu o sexuálnom predátorovi. Jeho slabosťou boli mladé študentky v okolí južného Londýna, a než sa k nim uprostred noci vlámal, vždy ich najprv dlho sledoval. Keď Erika zistí, že všetky Vickine poznámky a zvukové nahrávky z jej bytu v dobe jej vraždy záhadne zmizli, začína jej byť jasné, že Vicky musela byť len krok od zistenia totožnosti útočníka, ktorý ju zrejme zavraždil, aby ho neodhalila. Náhle však prichádza šok a Erika musí prehodnotiť všetko, čo si do tej doby o Vicky myslela a vedela. S obmedzeným množstvom indícií a len s minimom dôkazov potrebuje nájsť vraha skôr, než znovu udrie.
Predpredaj
16,14 € 18,99 €

Hlava ako dôkaz


Zločin, akých na Slovensku nebolo viac než prstov na jednej ruke. Pokoj v kúpeľnom meste naruší nebezpečný zločinec. Objektom jeho záujmu sú ženy a najmä obsah ich kabeliek. Nastane deň, keď sa v ňom pri jednom z prepadov naštartujú chemické procesy a stratí kontrolu nad svojím konaním. Nahé telo obete objaví v kroví náhodný svedok a rieka Váh vyplaví novú mŕtvolu. Pred elitnými policajtmi z Policajnej kriminálnej agentúry sa vynorí niekoľko otázok. Kto je piešťanský fantóm? Komu patrí telo vylovené z rieky a prečo mu vrah odstránil... Julo Tvrdý bude opäť čeliť nástrahám policajných krivákov s policajným prezidentom na čele. Nečestných mužov zákona opantala chuť peňazí a čoraz viac sa zabárajú do bahna korupcie. Pomôžu policajní agenti čestným policajtom objasniť spáchané zločiny? Autor nás vo svojej piatej knihe vťahuje do deja, v ktorom pred rokmi priamo účinkoval.
Predpredaj
16,11 € 17,90 €

Vírus


Aká vysoká je cena ľudského života?V úsilí vrátiť sa počas pandémie COVID-19 aspoň trochu do normálu sa Brian Murphy s rodinou vyberie na letnú dovolenku na Cape Cod. Jeho žena Emma však náhle ochorie. Čo spočiatku vyzerá ako mierna chrípka sa po návrate do New Yorku mení na boj s časom. Príznaky sa rapídne zhoršujú a Emma upadne do kómy. V nemocnici jej diagnostikujú východnú konskú encefalitídu – zriedkavú a často smrteľnú vírusovú chorobu, ktorú prenášajú komáre a Emma sa ňou pravdepodobne nakazila počas večernej grilovačky. Situácia sa skomplikuje, keď sa rovnaké príznaky prejavia aj u ich malej dcéry. Nemocničné poplatky rastú každým dňom a poisťovňa ich odmieta uhradiť. Odvoláva sa na pochybné klauzuly v poistnej zmluve, a tak je Brian postavený pred nemysliteľnú voľbu. Musí sa rozhodovať medzi pokračovaním vo finančne náročnej starostlivosti o rodinu alebo jeho ukončením. Hnev na ľahostajnosť zdravotníckeho systému a nedostatočnú informovanosť verejnosti vedú Briana k činom. No ak chce dosiahnuť spravodlivosť, musí odhaliť temnú stránku tohto skorumpovaného priemyslu a ľudí, ktorí ho riadia. Skôr než sa nákaza rozšíri ešte viac a on príde o svojich milovaných.Z anglického originálu Viral (G. P. Putnam’s Sons, an imprint of Penguin Random House LLC, USA 2021) preložil Róbert Hrebíček.
Predpredaj
14,16 € 14,90 €

Špion


Mezinárodní napětí eskaluje a svět pomalu, ale jistě směřuje k první světové válce. Americký zbrojní průmysl utrpí obrovskou ztrátu, když elitní konstruktér bitevních lodí spáchá sebevraždu. Tu však provází řada podezřelých okolností a tak se do celé záležitosti vloží legendární detektivní agentura Van Dorn a její nejlepší detektiv Isaac Bell. Rozjíždí se tak řetězec událostí, které ukazují na širší spiknutí a Bell se ocitá v souboji se špionem, jenž je spojen s přísně tajným projektem Hull 44.
Predpredaj
20,89 € 21,99 €

Já jsem vrah


Byli odsouzení k smrti za vraždu – a nyní podávají přímé svědectví o svých zločinech. Američtí dokumentaristé se k vrahům dostali blíž než kdokoli předtím a vyzpovídali je do nejmenších podrobností. Z příběhů založených na netflixovém seriálu se vám budou ježit chlupy po celém těle a před očima se vám začne skládat hrůzný obrázek brutálních událostí. Litují odsouzení svých činů? Co si o nich myslí jejich příbuzní? A hlavně: Jak se z člověka stane vrah?
Predpredaj
18,99 € 19,99 €

Vyděšená k smrti


V budově opuštěné biologické laboratoře je nalezeno tělo zmizelé studentky. Vypadá to na únos, který se zvrtnul, ale detektiv seržant Kay Hunterová o tom není přesvědčená – a ve svém podezření se jen utvrdí, když je nalezen mrtvý i muž s výkupným. S únosem další studentky se naplní Kayiny nejhorší obavy. Ve snaze zachránit si kariéru a utajit svoji složitou minulost se z jejího pátrání stává závod s časem. Pro zvráceného vraha však hra teprve začíná.
Predpredaj
17,57 € 18,49 €

Portrét neznámej ženy


Dvadsiata druhá časť jednej z najúspešnejších špionážnych sérií všetkých čias presvedčivo dokazuje, že v tomto žánri sa jej autorovi Danielovi Silvovi nik nevyrovná. Tentoraz sa slávny Gabriel Allon pustí do mimoriadne riskantného pátrania po najväčšom falšovateľovi v dejinách umenia.Legendárny špión a reštaurátor po dlhých rokoch pretrhal putá s izraelskou tajnou službou, rozlúčil sa so spolupracovníkmi a s priateľmi a odsťahoval sa s Chiarou a deťmi do milovaných Benátok. Má v úmysle nastúpiť do firmy, kde sa kedysi učil reštaurátorskému remeslu, ale až keď sa úplne vylieči z ťažkého zranenia, ktoré utrpel vo Washingtone. Zasiahne však osud v podobe prosby starého priateľa, výstredného londýnskeho obchodníka s umením Juliana Isherwooda, aby Gabriel vyšetril okolnosti objavu istého starého obrazu a jeho následného lukratívneho predaja.Gabriel čoskoro zistí, že toto dielo, portrét neznámej ženy pripisovaný Anthonisovi van Dyckovi, je takmer istotne diabolsky vydarený falzifikát. Aby vypátral jeho záhadného autora – a odhalil kolosálny podvod v najvyšších umeleckých kruhoch –, Gabriel vymyslí jeden z najzložitejších plánov v celej svojej kariére. Ak má totiž uspieť, musí sa stať zrkadlovým odrazom muža, ktorého hľadá: najlepším falšovateľom obrazov na svete...Prekladateľka: Alena Redlingerová
Predpredaj
15,11 € 15,90 €

Srnka


Uplynul rok od tragických udalostí, ktoré otriasli oddelením bratislavskej kriminálky, no tím pod vedením majora Otčenáša zostáva naďalej nekompletný. V neľahkých časoch sa poručík Lukáš Líška ujme najnovšieho prípadu: v Bratislave vyčíňa vrah, ktorý si vyberá mladé a nezadané ženy. Nič netušiace obete čaká u nich doma, kde ich následne uväzní. Pred brutálnou vraždou ich na mieste, ktoré im malo byť útočiskom, vystaví peklu. Zanecháva po sebe stopy, ktoré napovedajú, že si ctí staré poľovnícke tradície. Považuje zavraždené ženy za korisť? Poručík Líška je v očiach svojho šéfa stále neskúseným zelenáčom. Na prípad má preto dohliadnuť najnovšia posila tímu, kapitán Filip Bernát. Ostrieľaný vyšetrovateľ kedysi na oddelení pracoval, po tragickej manželkinej smrti však dal výpoveď. Po návrate sa začínajú vynárať jeho staré hriechy. Rýchlo stráca dôveru mladého poručíka a spolu s ňou aj pevnú pôdu pod nohami. Zvládnu vyšetrovanie bez Wolfa?
Predpredaj
14,16 € 14,90 €