! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


FPU príznak


Knihy - Dobrodružstvo, napätie, western strana 1 z 267

Lassie sa vracia


Klasická, nadčasová poviedka angloamerického spisovateľa Erica Knighta vyšla po prvýkrát už v roku 1940, a v zapätí sa stala bestsellerom. Kultový príbeh bol niekoľkokrát sfilmovaný (najznámejšia je verzia z roku 1943 s mladučkou Elizabeth Taylor). Dojímavý príbeh o prekonávaní aj tých najťažších, zdanlivo neprekonateľných prekážok, o nezlomnej sile lásky a priateľstva, o odhodlaní. Všetko na pozadí prekrásnej, ale aj nehostinnej anglickej prírody. Jeden z najobľúbenejších psích príbehov na svete vychádza teraz vo vydavateľstve Slová v pôvodnom preklade uznávaného novinára, prekladateľa a pedagóga Juraja Vojteka, ktorý stojí aj za prekladmi mnohých svetových klasických diel. Prekvapením sú prekrásne farebné ilustrácie grafika a ilustrátora Jána Ivana, ktoré dokonale odzrkadľujú dobového ducha príbehu. Hotový skvost do vašej knižnice!
Predpredaj
21,90 €

Podivuhodné príhody Aladára Miazgu


V druhej sérii príbehov rodiny Miazgovcov stojí v centre pozornosti ich podarený syn Aladár. Nenapraviteľný výmyselník, ktorého všetko zaujíma, do všetkého musí strkať svoj zvedavý nos, hoci akurát v škole to s ním až tak ružovo nevyzerá. Preto keď za prospech dostane domáce väzenie, rozhodne sa využiť nestráženú chvíľu, aby spoznal svet, a to nie hocijako! Vynachádzavý Aladár už nie je tým malým chlapcom, čo naviazal kontakt so vzdialeným príbuzným Emzetepérixom. Je z neho mladý muž a jeho vynálezy sú o to dômyselnejšie. Po niekoľkých neúspešných pokusoch zostrojiť vlastný vesmírny koráb sa mu napokon podarí podniknúť prvý let do kozmu na podomácky vyrobenej nafukovacej vesmírnej lodi, ktorej dá príznačné meno Guliverkeľ (slovo sa udomácnilo ako pomenovanie pre čudácky dopravný prostriedok). A tak Aladár pravidelne vždy v noci odlieta zo strechy bytovky za dobrodružstvom. Verným spoločníkom je mu pes Cvoky, ktorého pre istotu naučil hovoriť. Spolu objavujú nové civilizácie – navštívia planétu, kde roboty zotročili ľudstvo, planétu, kde je všetko pod vodou, či ovládané hudbou, alebo aj planétu, kde sa všetko odohráva ako v detektívke. Ale pssst, nikto v rodine o jeho podivuhodných príhodách mimo planéty Zem nemá ani tušenia.
Predpredaj
19,90 €

Enola Holmesová 3: Prípad zlovestných kytíc


Každý vie, že doktor Watson je priateľom a pravou rukou slávneho detektíva Sherlocka Holmesa, takže keď sa stratí, je to pre všetkých šok. Aj Enola by tomu rada prišla na kĺb, i keď sa stále ukrýva pred svojimi bratmi a zapojenie do pátrania by pre ňu mohlo byť viac než riskantné. No len čo zistí, že do domu Watsonovcov bola doručená veľmi podivná a zlovestná kytica, hodí obavy za hlavu. Musí nájsť jej odosielateľa, a to čo najrýchlejšie! Iba ona totiž vie, že kytica obsahuje kvety, ktoré symbolizujú smrť!
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Spidey – Začíname čítať: Superhrdinská štikútka


V tejto knižke na vás čaká krátky príbeh s veľkými písmenkami o napínavých príhodách zohratej partie maskovaných záchrancov. Pomôžte im porátať sa s podvodníkom Green Goblinom a zabrániť mu v krádeži Mocného meča!
Predpredaj
6,64 € 6,99 €

Ježko Sonic 2: Osud Dr. Eggmana


Dr. Eggman sa po poslednej bitke záhadne vytratil zo Sonicovho života. Sonic odhalí šokujúce tajomstvo, keď sa dozvie, kde sa doktor nachádza. Okrem Sonica pátra po Eggmanovi ešte niekto – jeho starý rival, Ježko Shadow! Čaká ho strhujúce dobrodružstvo plné zvratov, akčných bojov a záhad! Sonic však vďaka nemalej pomoci priateľov – vrátane nového spojenca – veľmi rýchlo prekoná všetky prekážky!
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

Minecraft - Príručka prieskumníka


Objavte vzrušujúce dobrodružstvá a pripravte sa na akciu s novou Príručkou prieskumníka – jedinou knihou, ktorá posunie vaše prieskumné na vyššiu úroveň.
Predpredaj
9,49 € 9,99 €

Kúzelná zvieracia kaviareň 3: Robbie, rebelský veveričiak


Ellie spolu so svojím priateľom Blakeom zúfalo hľadá odpovede na otázku, čo sa pred rokmi stalo jej prastarému otcovi. Keď sa však ocitnú uprostred zvieracej vojny v miestnom parku, musia myslieť na naliehavejšie veci. Červený veveričiak Robbie a jeho klan sa stretávajú s väčšími a horšími sivými veveričkami. Kým sa Robbie odvážne postaví Sivým, Ellie a Blake robia všetko pre to, aby boj veveričiek zastavili a vniesli do parku mier.
Predpredaj
9,49 € 9,99 €

Únikovka - Minecraft 2


Vyřešte všechny záhady do 45 minut a zachraňte vesnici! Úniková hra pro 2-5 hráčů a jednoho průvodce hrou vás vtáhne do děje jako byste byli přímo v Minecraftu. Dospělí vesničané odjeli na výpravu. Zůstali jste tu jen vy, děti! Už žádná pravidla. Můžete jíst, kdy a co chcete, nemáte žádnou večerku... Jenže za vesnicí se houfují zlí mobové! Dokážete odrazit útok zombií, kostlivců a slizounů a ochránit svou vesnici před zkázou? Vyřešte všechny hádanky a připravte se na velkou bitvu!
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Smradi 13: Ide sa na vec


TAJOMNÉ DVERE! (No a čo, že sú v reštaurácii, kde servírujú hovienka! To neuberá nič na ich tajomnosti, OKEJ?) HĽA! Čo sa za nimi skrýva?! ZLOVESTNÁ stonožka? Alternatívny vesmír? ASPOŇ PÁR USPOKOJIVÝCH VYSVETLENÍ? VŔŔIN! DIN! DING! ČO TO? ZAČUL SOM MOTOROVÚ PÍLU?! TAK UVIDÍME, ČI VIEŠ ČÍTAŤ A UTEKAŤ ZÁROVEŇ... ŠTART! PRICHÁDZAJÚ SMRADI EPIZÓDA 13
Predpredaj
12,34 € 12,99 €

Ježko Sonic 1: Prvé dobrodružstvo


Najrýchlejšie dobrodružstvo vášho života sa práve začína! Modrý ježko Sonic uháňa, aby zachránil svet pred starými i novými zloduchmi. Vinou ničomného Dr. Eggmana sa po svete voľne pohybujú hanební roboti a ďalší nepriatelia. Kam zmizol darebný doktor a aké tajomstvá Sonic odhalí pri svojom pátraní?. Či už ste malí alebo veľkí fanúšikovia elektronických hier, čaká vás epický príbeh, ktorý si nemôžete nechať ujsť!
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

Strašidelné príbehy pre malé líšky


Rozprávanie, ktoré vyvoláva zimomriavky i slzy a v mnohom je aj zrkadlom života ľudí Stará líška rozpráva v jaskyni príbehy siedmim líšťatám. Sú to príbehy malej líšky Mie a trojnohého lišiačika Ulyho. Vinou osudu sa obaja ocitnú v neznámom prostredí, odlúčení od svojich blízkych, a musia čeliť svetu plnému krutosti, starostí, oblúd, hladu i nemilosrdnej zime. Zhodou okolností sa ich cesty spoja, a tak sa svetom pretĺkajú spoločne. Popritom prekonávajú množstvo situácií, pri ktorých tuhne krv v žilách. Hoci na každom kroku na nich číha nebezpečenstvo v rôznych podobách, vďaka vzájomnému silnému putu a opore znášajú všetko lepšie. Moderná kniha, ktorá zároveň vyzdvihuje klasiku, obsahuje osem vzájomne prepojených príbehov, ktoré sú plné dobrodružstiev a napätia. Jej hrdinov si určite obľúbi aj náročný detský čitateľ. Christian McKay Heidicker je americký autor kníh pre deti. Prv než sa stal spisovateľom, pracoval v oblasti vzdelávania, písal články pre študentov a viedol kurzy tvorivého písania. Za túto knižku získal v roku 2020 Newberyho čestné uznanie udeľované za vynikajúce detské knihy roka. Ilustrovala Junyi Wu. Pre čitateľov od 9 rokov Z anglického originálu preložila Oľga Kralovičová.
Predpredaj
16,06 € 16,90 €

Miazgovci


Ja som Miazga otec a vôbec čas nemám a na krku mám tento blázinec... Tlačíme sa v byte, my všetci a veci, okrem toho mačka a náš pes... Hopsa, hopsa, hopsasa, predbehni zajaca, kto predbehne pesničku, predbehne aj, aj vlak. Otec, mama, detičky, lyžičky, vidličky, malá slovná výmena, potom hádka, bumbác! Stále má nos v knižke a seno má v šiške, šišatú má šišku Aladár... Je jak mačka Mafia a on jak pes Cvoky, veď v bájkach je vždy jeden taký pár... Iste si spomínate na túto chytľavú veselú zvučku z animovaného seriálu Miazgovci. Veď kto by si nepamätal otca Gejzu, mamu Paulu a ich podarené deti Aladára a Kristu? Dá sa vari zabudnúť na Cvokyho a Mafiu? A čo takto Emzetpérix – vzdialený príbuzný z ďalekej budúcnosti so svojimi vynálezmi, ktoré vtedy pôsobili ako úplné sci-fi a dnes nám až neuveriteľne pripomínajú mnohé z výdobytkov vedy a techniky? Kniha napísaná podľa najúspešnejších epizód prvej série (r. 1968) televíznych Miazgovcov, ktorý bol svojho času v našich domácnostiach neodmysliteľný ako nedeľný vývar! Ak máte chuť pripomenúť si príhody tejto za vlasy pritiahnutej, no zároveň takej zvyčajnej a typickej rodiny z dvadsiateho storočia, len otvorte knižku a zahĺbte sa do čítania. Nádherné ilustrácie priam lákajú ponoriť sa do vôd nevšedných dobrodružstiev, žartovných i prekvapivých, ba niekedy priam absurdných zážitkov starej známej rodinky. Pripravte sa na vlnu nostalgie, pobavenie i smiech: „Prečo som si ja len nevzala Pištu Hufnágela?!“ – veta, ktorá zľudovela! Čítať tieto príbehy s odstupom niekoľkých desiatok rokov, počas ktorých sa toho veľa zmenilo nielen v našich životoch, ale aj v celej spoločnosti, je silným zážitkom. Vynárajú sa spomienky, nútia zamyslieť sa – ako sa máme dnes a ako nám bolo v časoch, keď ešte všetci mali rovnaký televízor, na ktorom v nedeľu večer pozerali tú istú detektívku, pretože bola dostupná len jedna jediná televízna stanica. Ale aká to bola udalosť! Cestujte s Miazgovcami v čase, zasmejte sa na príbehoch so závanom sci-fi a dobrosrdečného, ba miestami aj čierneho humoru.
Predpredaj
19,90 €

Alcatraz verzus diabolskí knihovníci 2: Rád Pisárových kostí


Druhý diel dobrodružnej, uletenej a neuveriteľne vtipnej fantasy od kultového autora Brandona Sandersona! Tak ste si o mne, Alcatrazovi Smedrym, prečítali všetko, aj to, ako ma vytrhli z bežného života vo vašom normálnom svete a nasadili do boja proti knihovníkom (tým pakom!). Nečakal som však, že po tom, ako som si v prvom diele s tým všetkým hrdinsky poradil, sa bezhlavo vrhnem do akcie na nepriateľskom území: v Alexandrijskej knižnici, kde sa - spolu s dedom a našou mrzutou strážkyňou Bastilou, jej ešte mrzutejšou matkou a sesternicou s prazvláštnym nadaním - postavíme proti kurátorom (duchom, ktorí vám s potešením požičajú knihu, ak vám nevadí, že za ňu zaplatíte svojou dušou) a niekoľkým novým otravným knihovníkom, ktorí nás neznášajú už len za to, že dýchame... a s radosťou nás znesú zo sveta. Nič z toho sa však nevyrovná tej hrôze, ktorú prežijeme, ak sa nám podarí nájsť... MÔJHO OTCA! (Tu si predstavte dramatickú hudbu...)
Predpredaj
11,86 € 13,95 €

Dusty 6: Dusty je najlepší!


Paul s Dustym sú zaneprázdnení hľadaním Alexinej fenky Belly, ktorá utiekla a zatiaľ sa nevrátila. Situácia je vážna, pretože Belle sa majú každú chvíľu narodiť šteniatka. Paul s Dustym pátrajú v neďalekých močiaroch, kde na nich striehnu nebezpečenstvá – starý čudný muž s puškou, banda výtržníkov aj nečakane silná búrka. Nájdu Bellu a dostanú sa bezpečne z močiarov?
Predpredaj
12,34 € 12,99 €

Obchodík s hrôzami 3: Strašná doba ľadová


Obchodík s hrôzami zažíva snehovú kalamitu! Kto ju spôsobil? Nina, Čudodedo a obchodové strašidlo Bertík si tentoraz musia poradiť s poriadne ľadovým problémom! V obchodíku z ničoho nič začal padať sneh! Vystroja sa na záchrannú výpravu – obchodík predsa nemôžu nechať napospas ľadovej mase, ktorá sa na nich neprestajne sype. Odhalia spoločnými silami páchateľa? Akú úlohu v tejto záhade zohráva snehobor? Pustite sa do ďalšieho zábavného dobrodružstva s Ninou a jej priateľmi! V treťom pokračovaní série Obchodík s hrôzami sa znova spojil skvelý humor fínskej autorky Magdaleny Hai a nadaného ilustrátora Teemu Juhani. Z fínskeho originálu preložila Alexandra Salmela. Pre deti od 5 rokov
Predpredaj
9,41 € 9,90 €

Petronela Jabĺčková 9: Ľadové čaro a divokí piadimužíci


Petronela Jabĺčková je čarodejnica. No nie obyčajná! Má na starosti jablone, a ako sa v takomto prípade sluší a patrí, býva v jablku. November sa pomaly končí, ale ešte nie je príliš chladno. Zima totiž spí letným spánkom a ročným obdobiam hrozí, že sa pomiešajú. Petroneline sestry prosia malú čarodejnicu o pomoc, lebo zimu dokážu prebudiť, len ak spoja všetky svoje čarodejnícke schopnosti. Petronela váha. Na rybníku pri mlyne sa totiž práve objavila plť plná malých divochov. Dokážu im jablkoví škriatkovia vzdorovať? Jabĺčková čarodejnica sa s ťažkým srdcom vyberie na cestu do zimnej krajiny, aby poveternostným čarodejniciam pomohla s náročnou úlohou. Až cestou si všimne, že sa jej do batožiny votreli Olívia s Oliverom. A onedlho sa ukáže, že čarodejniciam môže prísť pomoc ľudských detí viac než vhod... Sabine Städingová sa narodila roku 1965 v Hamburgu. Od detstva veľmi rada vymýšľala všakovaké príbehy. Po troch knihách o čarodejnici Magnólii vymyslela pre mladších čitateľov novú postavičku, čarodejnicu Petronelu Jabĺčkovú. Toto je už deviaty príbeh o malej čarodejnici a jej priateľoch a ďalšie dobrodružstvá pripravuje. Sabine Büchnerová sa narodila roku 1964 vo Wuppertali a pred štúdiom komunikačného dizajnu vo Wuppertali a animácie na filmovo-televíznej vysokej škole v Babelsbergu pracovala ako sociálna pedagogička v detskom domove. Ilustrovala celý rad kníh a vydala aj vlastné obrázkové knihy. Jej práce už získali celý rad ocenení. Pre čitateľov od 8 rokov Z nemeckého originálu preložila Eva Budjačová.
Predpredaj
9,41 € 9,90 €

Podzimní hvězdobraní


Bavorský král, který nechal postavit zámek Newschwanstein, zahynul i se svým lékařem za nevyjasněných okolností ve vodách, které jim sahaly sotva po kolena – slyšel jsem kdysi na školní exkurzi. A právě takto začíná neuvěřitelné dobrodružství trojice anglických studentů, kteří v rámci výměnného pobytu přijeli do jihobavorského zámku na zdánlivě obyčejnou prohlídku.
Predpredaj
18,81 € 19,80 €

Traja pátrači 1: Tajomstvo strašidelného zámku, 7. retro vydanie


Výnimočné dobrodružstvo s obľúbenou sériou TRAJA PÁTRAČI! Prvý diel vychádza po mnohých rokoch v retro vydaní s pôvodnými ilustráciami akademického maliara Jozefa Cesnaka. Pripomeňte si najslávnejšie príbehy série, známej napätím, nečakanými zvratmi pri odhaľovaní tajomných záhad, ktoré vás nadchnú od prvej až po poslednú stranu. Traja pátrači riešia svoj prvý strašidelný prípad: rozhodli sa objasniť tajomstvo zámku, do ktorého sa už dlho nikto neodvážil vstúpiť. Hovorilo sa, že v ňom každý odvážlivec pocítil panickú hrôzu a čo najrýchlejšie odtiaľ zutekal. Ozývajú sa z neho strašidelné stony, kvílenie a vrieskanie a mnohí svedkovia videli „Modrý prízrak“, ktorý hrá na starom organe a „Hmlu strachu“, ktorá v ľuďoch vyvoláva takú hrôzu, že v panike vybiehajú zo zámku. Traja pátrači sa snažia vypátrať, čo sa v zámku deje. Je to vari prekliatie zámku jeho mŕtvym majiteľom? Alebo to má na svedomí záhadný muž, ktorý ich varoval, aby sa k zámku už nikdy nepriblížili?
Predpredaj
12,26 € 12,90 €

Traja pátrači 2: Záhada zajakavého papagája, 7. retro vydanie


Retro vydanie s pôvodnými ilustráciami akademického maliara Jozefa Cesnaka Jupiter, Peter a Bob sa s chuťou pustia do riešenia ďalšej záhady, ktorá vyžaduje ich vynikajúce detektívne schopnosti . Tentoraz Traja pátrači z Rocky Beach usilovne hľadajú neobyčajného papagája, ktorý sa stratil a ktorý stále opakuje L-len dva-dva-dva me-mesiace mŕtvy! Ani nie!... Nikto netuší, prečo zmizol, ani prečo sa zajakáva, ba ani to, prečo zločinci napadli jeho majiteľa. Po mnohých prekvapivých zážitkoch zistia, že v hre je niekoľko cvičených papagájov a v ich výrokoch sa skrýva hádanka, ktorú musia vyriešiť. V hre je čosi omnoho záhadnejšie a cennejšie. Jeden z najobľúbenejších dielov Troch pátračov.
Predpredaj
12,26 € 12,90 €

V kategórii Dobrodružstvo, Napätie, Western nájdete knihy plné vzrušujúcich príbehov, dobrodružstva a adrenalínu. Tieto knihy vás zavedú do sveta nekonečných dobrodružstiev, nebezpečných situácií a fascinujúcich prostredí.

Knihy v kategórii dobrodružstvo a napätie ponúkajú príbehy plné akcie, dobrodružstva a napätia. Budete sledovať hrdinov, ktorí čelia rôznym výzvam a nebezpečenstvám. Od tajomných ostrovov a stratených pokladov až po nebezpečné expedície a súboje so zlom.

Sledujte špiónov, detektívov a hrdinov, ktorí riešia záhadné vraždy, odkrývajú tajomstvá a čelia nebezpečným zločineckým organizáciám. Všetko je postavené na hrane a vy budete neustále hádať, čo sa stane ďalej. Budete v napätí až do poslednej stránky.

Milovníci westernov budú nadšení našou ponukou kníh v kategórii Western. Prejdite sa po nehostinnom Divokom Západe a zažite dobrodružstvá s dobyvateľmi, pištolníkmi a lovcami odmien. Tieto knihy vám prinesú autentickú atmosféru Divokého Západu, konflikty medzi dobrými a zlými a príbehy o hľadaní spravodlivosti a dobrodružstva. 

Nechajte sa strhnúť príbehmi od Astrid Lindgrenovej, Jeffa Kinneyho, Jorna Liera Horsta, Enid Blyton, či Cressidy Cowell.