Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Rezervácia na predajni


Audioknihy - Pre dievčatá strana 1 z 1

Majka Tárajka - audiokniha CD


Volá sa Majka a je to dievča ako každé iné. Ibaže trochu kríva. A možno preto je aj citlivejšia na neprávosti okolo seba. Dokáže ich svojsky okomentovať. Veď aj preto jej prischla prezývka Majka Tárajka. Pohľad na vnútorný svet mladého dievčaťa spred niekoľkých desaťročí až prekvapivo výstižne odzrkadľuje každodenné problémy dnešných detí, ktoré síce vyrastajú v modernom svete médií a sociálnych sietí, no sú rovnako citlivé a zraniteľné ako generácia či dve pred nimi. Kompletnú neskrátenú verziu knihy veselo číta Jana Kovalčiková. Vyštudovala herectvo na VŠMU, spolupracovala s divadlami Aréna, ASTORKA Korzo '90, GUNaGU. V roku 2016 sa stala členkou Divadla A. Bagara v Nitre, o rok nato členkou Slovenského komorného divadla v Martine. V SND debutovala v roku 2013 v inscenácii Bratia Karamazovovci, od roku 2020 je jeho členkou. Rada účinkuje aj v hrách pre deti – napríklad v Ako sa Lomidrevo stal kráľom. Poznáte ju z viacerých televíznych seriálov. Celková dĺžka vo formáte MP3 2 hodiny 40 minút interpret: Jana Kovalčiková
U dodávateľa
12,26 € 12,90 €

Anča z pomaranča a tajomný neznámy - audiokniha CD


Kto už pozná Anču z Pomaranča, je mu jasné, že aj pokračovanie príbehov z ranča jej starej mamy bude fakt sranda. A navyše sa stane kopec vecí, ktoré sú minimálne životunebezpečné! Lebo pod vlekom sa usídlil zločinec. Má dlhé strapaté vlasy, hrozitánsku bradu a ešte aj drsné väzenské tetovanie. A, samozrejme, lopatu, sekeru a určite i nejaké strelné zbrane. Nie div, že naňho susedia zavolali policajtov. Alebo je to všetko inak? Nech je to akokoľvek, Anča a jej priatelia na to isto-iste prídu. To všetko nájdete v novej knihe o slávnej Anči, a ešte aj oveľa viac. Kompletnú neskrátenú verziu knihy opäť vtipne číta Lucia Siposová. Vyštudovala bratislavské konzervatórium. Istý čas žila v New Yorku, o čom napísala knihu Hello, my name is Anča Pagáčová. Neskôr vyšlo voľné pokračovanie S láskou Anča Pagáčová. Mohli ste ju vidieť v českých filmoch Hlídač 47 alebo Teorie tygra, známa je aj z rodinného seriálu Prázdniny či z čiernej komédie Černé vdovy. Je zakladateľkou a múzou kabaretného divadla Red Cat Cabaret, a hoci žije v Bratislave, najradšej cestuje po svete. Celková dĺžka vo formáte MP3 4 hodiny 18 minút autor: © Katarína Škorupová 2022 interpret: ? Lucia Siposová 2023 zvuk © Miroslav Králik 2023 hudba a text piesne Vlčiak © Milan Škorupa 2017 spev: ? Martin Škorupa alias Škrupo réžia © Barbora Kardošová 2023 ilustrácie © Jana Malatincová 2022 grafická úprava © Ryc Trable 2023 foto © Petra Bošanská 2023
Na sklade 1Ks
12,30 € 12,95 €

Vitajte knižnej kategórii pre dievčatá objavíte široký výber kníh, ktoré sú špeciálne zamerané na záujmy a témy, ktoré zaujímajú dievčatá všetkých vekových skupín.

Kategória kníh pre dievčatá je plná príbehov, dobrodružstiev a inšpirácie, ktoré podporujú rozvoj, sebavedomie a rôznorodosť. Od kníh s princeznami a rozprávkovými svetmi po príbehy o silných ženských postavách, nájdete tu tituly, ktoré oslovia a zaujmú každé dievča.

Ponúkame knihy pre dievčatá všetkých vekových skupín, od malých slečien, ktoré objavujú krásu príbehov a ilustrácií, až po staršie dievčatá, ktoré hľadajú príbehy o  priateľstve, dobrodružstve a osobnom raste.

Nájdete tu knihy, ktoré inšpirujú, povzbudzujú a oslavujú silu dievčat. Sú tu príbehy o odvážnych hrdinkách, zaujímavé faktografické knihy o rôznych témach, knihy s aktivitami, kreatívnymi návodmi a ďalšie. Všetky tieto knihy sú navrhnuté tak, aby zaujali a zároveň podporovali rozvoj zručností, fantázie a predstavivosti dievčat.

Pomôžte vašim dievčatám objavovať, snívať a rásť s našou zbierkou kníh pre dievčatá. Nech je to príbeh o dobrodružstve, priateľstve alebo osobnom raste, naše knihy ponúkajú svet fantázie a múdrosti, ktorý ich bude inšpirovať a baviť.