Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Sherlock Junior a bezhlavý střelec


Sherlock junior není jen nejmladší, ale i nejbystřejší detektiv v Londýně. Není divu, když je přímým potomkem slavného Sherlocka Holmese. Lewiské šachové figurky patří k pokladům Britského muzea v Londýně. Teď však střelec náhle přijde o hlavu… a vzápětí zmizí celý! V muzeu zavládne obrovský rozruch. Sherlock junior a jeho kamarád Watson se pokoušejí případ vyřešit, zároveň však sami upadnou v podezření. Podaří se jim vyřešit případ bezhlavého střelce? Druhá část napínavé kriminální série pro děti, v níž mohou řešit záhadné detektivní případy spolu s hlavními hrdiny a zároveň se jen tak mimochodem naučit anglická slova a fráze, které lze snadno pochopit z českého textu. Napínavá detektivka se vzrušující zápletkou.Krátké, srozumitelné anglické dialogy.Všechny výrazy jsou přeložené ve „Slovníčku“.Hádanky a rébusy k zamyšlení.Pro začínající angličtináře od 8 let.
Na stiahnutie
9,89 €

Sherlock Junior a krkavce z londýnskeho Toweru


V štvrtej časti novej kriminálnej série pre deti môžete záhadné detektívne prípady riešiť spolu s hlavnými hrdinami, a zároveň sa len tak mimochodom naučiť anglické slová a frázy, ktoré sa dajú ľahko pochopiť zo slovenského textu. Sherlock Junior nie je len najmladší, ale aj najbystrejší detektív v Londýne. Nie div, je predsa priamym potomkom slávneho detektíva... Nová záhada zavedie Sherlocka a Watsona do londýnskeho Toweru. Prípad je to mimoriadne podivný: hoci majú obrovské krkavce z Toweru pristrihnuté krídla, z ničoho nič zmizli a nikto netuší, kde ich hľadať. Každý v celučičkej krajine však vie, čo to znamená – ak sa už neukážu, celé kráľovstvo je odsúdené na zánik. Napínavý kriminálny príbeh, spletité hádanky a prvé slová a vety po anglicky, to všetko čaká len na vás. Všetky anglické texty si možno vypočuť v origináli na webovej stránke http://www.duden-leseprofi.de/Sherlock-Bär.
Na stiahnutie
6,99 €

dostupné aj ako:

Tajomná lekáreň: Záhada čierneho kvetu


Podarí sa obľúbeným hrdinom nájsť meteoritový prášok a zachrániť voňavú lekáreň? Luci Alvensteinová má tajomstvo. Hlboko pod ich domom sa ukrýva neobyčajná miestnosť – voňavá lekáreň! Tu sa vyrábajú magické vône, v ktorých drieme obrovská moc. No jedného dňa zmizne vzácny meteoritový prášok, tá najdôležitejšia prísada. Bez nej nedokážu vyrobiť žiadnu vôňu, a tak nebudú môcť oslobodiť Matsovho otca spod vplyvu Bezcitnej vône...
Na stiahnutie
7,80 €

dostupné aj ako:

Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Pandémia hoaxov

Záchrana morských korytnačiek


Séria Vetroplavci o deťoch, ktoré zachraňujú ohrozené druhy zvierat, je tu. Prvá časť s názvom Kto zachráni korytnačky? Je plná dobrodružstiev i čarovných obrázkov. Max žije so starým otcom v prímorskom letovisku Hviezdna zátoka. Keď Sofii, ktorá tam trávi prázdniny, bezočivá čajka ukradne zmrzlinu, podelí sa s ňou o svoju a skamarátia sa. V neďalekom mangrovníkovom lesíku objavia starú ošarpanú plachetnicu menom Veternica. Tá sa však ako šibnutím čarovného prútika zmení na prekrásnu loď a vypláva s nimi na šíre more. Prečo ich odvezie práve na Havaj, kde sa čochvíľa majú vyliahnuť mláďatá morskej korytnačky? Asi preto, že potrebujú pomoc a Max so Sofiou sú tí praví - nadšení milovníci zvierat a prírody, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný.
Na stiahnutie
6,99 €

dostupné aj ako:

O chlapci, který rozuměl psům


Dobrodružný příběh o psech a věcech, které někdy raději nechceme vidět. Oblíbená slovenská autorka Gabriela Futová přichází s nelehkým tématem pro starší děti. Kniha je o lásce ke zvířatům, ale budete v ní také svědky různých způsobů týrání psů. Když učitelka vzala třídu do útulku, aby děti pomohly s venčením psů, chlapec, o kterém je příběh, si vzal toho nejošklivějšího pejska a bral to jako jednorázovou povinnost. Tak to ale bylo jen do chvíle, než na něj pes Jety promluvil. Tím se spustila série „velkých akcí". A často šlo skutečně o krk. Společně zachránili spoustu čivav z množírny a také psy uvázané k řetězu. Dostávali se do problémů, zasahovat musela i policie, přespávali v lese, propadali beznaději a pak znovu zmobilizovali síly… Naštěstí pochopení mámy a táty vše pomohlo vyřešit. Nech se pozvat na strhující dobrodružství, které každého chytí za srdce: Mít psa je snem spousty dětí. Mým ale ne. Psa jsem měl a moc jsem ho miloval, ale když odešel, žádného jiného jsem už nechtěl. Jenže potom jsem potkal Jetyho. A ten se rozhodl, že chce mě. Bránil jsem se, ale Jety spustil lavinu událostí, která mě strhla s sebou. Takže tato knížka je o lavině. A o zbabělosti, špatném svědomí, odvaze i nejistotě, o nezištné lásce a hlavně o pejscích.
Na stiahnutie
9,89 €

Zvierací záchranári: Vystrašený zajačik


Krásny príbeh z našej prírody o ľuďoch s dobrým srdcom, ktorí pomáhajú zachraňovať zvieratká. Anetka, Matúš a ich kamarát Oliver objavia vo svojom bunkri na sídlisku králika. Napadne im, že je to domáci maznáčik, ktorý niekomu utiekol. Matúšov otec však deťom vysvetlí, že to nie je králik, ale divoký zajac! Jedno daždivé popoludnie začnú nešťastného zajačika naháňať dva psy. Ušiak zostane vyčerpane ležať v detskom pieskovisku. Deti s oteckom ihneď zavolajú do záchrannej stanice, aby im prišli na pomoc. Bude zajačik v poriadku?
Na stiahnutie
3,60 €

Adam a tajemství Těžkovského hrádku


Do malého městečka Těžkov se načas přistěhuje desetiletý Adam, jehož rodiče odjeli na rok za prací do Anglie. Čeká ho zde to, co každého nováčka – nová škola, noví spolužáci, nové problémy. Aby nevypadal jako srab a dokázal, že se nebojí, kývne na výzvu spolužáka Vojty a vydá se v noci na Těžkovský hrádek. Kdyby jen tušil, že se výprava na středověkou zříceninu změní v napínavé pátrání po ztracené rodinné památce a rytířském pokladu. Obstojí Adam ve zkoušce odvahy? A najde si ve městečku nové kamarády?
Na stiahnutie
6,53 €

Minecraft - Válečníci


Skupina srdnatých hrdinů se spojila, aby podnikla nebezpečnou cestu napříč válkou pustošeným Overworldem. Jejich cílem je porazit Arci-illagera a jeho obávanou armádu. Odkud se Arci-illager vůbec vzal? Malý Archie nikdy nestál o nepřekonatelnou moc. Ale před týráním a ponižováním ostatních illagerů se ukryl v jeskyni, kde objevil cosi, co nadobro změnilo jeho život.
Na stiahnutie
9,29 €

dostupné aj ako:

Sherlock Junior a hrob vo Westmisterskom opátstve


V tretej časti novej kriminálnej série pre deti môžete záhadné detektívne prípady riešiť spolu s hlavnými hrdinami, a zároveň sa len tak mimochodom naučiť anglické slová a frázy, ktoré sa dajú ľahko pochopiť zo slovenského textu. Sherlock Junior nie je len najmladší, ale aj najbystrejší detektív v Londýne. Nie div, je predsa priamym potomkom slávneho detektíva... Sherlock a Watson neveria vlastným očiam, keď sa v ich kancelárii zjaví dekan z Westminsterského opátstva. Je to naozaj chúlostivá záležitosť! Niekto sa vlámal do hrobu Thomasa Parra, ktorý by dnes mal 153 rokov. Keby nebol mŕtvy. Mohlo sa stať, že by ožil? Naši mladí detektívi sú na stope prípadu, pri ktorom im behajú po chrbte zimomriavky. Napínavý kriminálny príbeh, spletité hádanky a prvé slová a vety po anglicky, to všetko čaká len na vás.
Na stiahnutie
6,99 €

Psie záchranárky: Šteniatko pre šťastie


Super čítanie pre dievčatá, ktoré majú rady psy a dobrodružstvá! Psí klub, ktorý založila Kim so svojimi kamarátkami Taylor a Sašou, funguje perfektne. Ich novou klientkou sa dokonca stala ich obávaná učiteľka pani Bensonová, ktorá sa ujala vystrašeného šteniatka. Malý jorkšírik potrebuje mimoriadnu starostlivosť a Kim môže predviesť svoj talent. Horšie je to však s jej prospechom. Napriek všetkej snahe sa jej v škole veľmi nedarí. A tak rodičia prídu s nápadom, že by mohla prestúpiť na školu v susednom meste. Kim je zdrvená. Musela by totiž opustiť aj milovaný psí klub. Aby zvládla takýto problém, bude potrebovať pomocnú ruku svojich kamarátok aj pomocnú packu štvornohých zverencov. Nové šteniatko jej možno prinesie šťastie!
Na stiahnutie
5,10 €

Psie záchranárky: Úžasný pes


Saša, Kim a Taylor sú nerozlučná trojica, ktorá najradšej trávi voľný čas v spoločnosti psích kamarátov. Po škole majú skvelú brigádu. Berú na prechádzky psov zaneprázdneným ľuďom, a pomáhajú tak získať peniaze na prevádzku psieho útulku. V neďalekom psom salóne však otvoria psiu škôlku, ktorá ich nápad preberie a začne im konkurovať. Prídu dievčatá o svojich zákazníkov alebo im zostanú verní, pretože vedia, že sú jednoducho najlepšie?
Na stiahnutie
5,10 €

Psie záchranárky: Prvý raz do akcie


Ako zachrániť útulok aj kamarátsvo? Kim má tú najlepšiu kamarátku na svete – Sašu. A úplne najskvelejšie na tom je, že obe majú rovnaký koníček. Milujú psy! No keď ju po prázdninách Saša zoznámi s novou spolužiačkou Taylor, má Kim obavy, či kamarátstvo v trojici môže fungovať. Inými slovami – žiarli. A aby toho nebolo málo, vyskytne sa ďalší problém: psiemu útulku, do ktorého chodia pomáhať, dochádzajú peniaze. Bude treba vymyslieť plán, ako ho zachrániť. A nielen útulok, na zachraňovanie je toho viac než dosť...
Na stiahnutie
5,10 €

Santasaurus a Snežná striga


Druhá časť knihy o Santasaurovi a jeho kamarátovi Viliamovi od slávneho anglického autora detských kníh, textára a speváka Toma Fletchera je na svete. Prešiel rok odkedy Viliam Dily prežil so Santasaurom prežil neuveriteľné dobrodružstvo. Teraz ho čaká návrat na severný pól a stretnutie so záhadnou Snežnou strigou. Práve vďaka nej stihne vždy Santa na Štedrý večer obletieť celý svet a rozniesť darčeky všetkým deťom. Keď Viliam zistí, že osud Vianoc visí na vlásku, urobia so Santasaurom všetko, čo sa dá, len aby Vianoce zachránili. Bude to stačiť? Čarovný príbeh pre celú rodinu plný čarov, spievania, nevídaného priateľstva a vtipu. Formáty epub a mobi neobsahujú ilustrácie.
Na stiahnutie
8,99 €

Zvierací záchranári - Hladná vydrička


Tretiaci zo zlatomoraveckej základnej školy vyrazili do školy v prírode v Hriňovej. Každý deň tu zažívajú malé dobrodružstvá a veľa sa toho naučia. Nikto z nich by však nečakal, že zohrajú dôležitú úlohu pri záchrane života. Na jednom z výletov nájdu deti pri rieke zoslabnuté vydrie mláďa. Kam sa podela jeho mama? Prečo ho nechala opustené? Deti aj učiteľky by sa o vydríča rady postarali, ako však správne postupovať? Je čas zavolať na pomoc zvieracích záchranárov!
Na stiahnutie
3,60 €

Dusty 4: Vianočný zázrak


Vianoce sa blížia a každý sa na ne teší. Okrem Paula. Jeho kamarátka Alex sa s ním už nejaký čas nerozpráva a Paul netuší, čo sa deje. Aby ju rozptýlil, rozhodne sa s Dustym vyriešiť záhadu miznúcich zvierat v miestnom útulku. Lenže čoskoro prichádza na to, že práve Alex môže byť kľúčom k celému tajomstvu. Má jeho kamarátka prsty v krádežiach? Prečo je taká uzavretá a odmeraná? Dusty musí zozbierať svoj um aj inštinkty, aby pomohol svojim ľudským priateľom a všetci sa dočkali vianočného zázraku.
Na stiahnutie
5,40 €

Veľká kniha prdov


Koľko toho vieš o prdoch? Vieš, že rybie prdy takmer spustili vojnu s Ruskom? Že čuchanie prdov môže byť zdravé a že môžeš pracovať ako profesionálny ovoniavač prdov? Že prdenie ľudí je v Afrike nezákonné, ale zdvorilé v Južnej Amerike? Poznáš najuprdenejšie zviera na svete? Jedlo, po ktorom budeš najviac prdieť? Vieš, koľko prdov vdýchneš počas jedného letu na dovolenku? Myslíš si, že prdy sú nielen zábavné, ale aj fascinujúce? Táto kniha plná vtipných faktov o prdoch je tu potom práve pre teba!
Na stiahnutie
4,20 €

dostupné aj ako:

Enola Holmesová 1: Prípad zmiznutého markíza


Keď Enola Holmesová, mladšia sestra Sherlocka a Mycrofta Holmesovcov, zistí, že jej matka zmizla, vydá sa ju hľadať do Londýna. Rozhodne však nie je pripravená na to, čo ju tam čaká. Len čo opustí rodný dom, zapletie sa do únosu mladého markíza, a tak uteká nielen pred svojimi bystrými a prefíkanými staršími bratmi, ale aj pred vražednými zloduchmi. Dokáže Enola uprostred všetkého tohto chaosu vyriešiť záhadné zmiznutie markíza a nájsť svoju matku?
Na stiahnutie
6,00 €

dostupné aj ako:

Megadom na strome 4: 52 poschodí


Andymu a Terrymu nestačilo 39 poschodí domu na strome, a tak pristavali ďalšie. Teraz majú vlastnú pizzeriu, mrkvomet na raketový pohon, dostihovú dráhu pre hojdacie koníky, strašidelný dom, akadémiu na výcvik nindža slimákov, skvele vybavenú detektívnu kanceláriu a ešte kadečo. Nuda im skrátka nehrozí. Dejú sa tu však hrozne čudné veci. Vydavateľ Megadomu na strome pán Frňák sa nedožaduje novej knihy a nikto nevie, kde je. Susedka a kamoška Jill zaspala spánkom Šípkovej Ruženky. A tak Terry s Andym začnú pátrať po pánovi Frňákovi a hľadať princa, čo sladkým bozkom vyslobodí Jill. Neveríte? Tak čítajte, budete sa smiať, až kým na sto rokov nezaspíte. Megaúspešná séria Megadom na strome od známeho Andyho Griffithsa pobaví malých i veľkých.
Na stiahnutie
6,99 €

dostupné aj ako:

Zbojníkova dcéra Ronja


Nové vydanie knihy Astrid Lindgrenovej vás na prvý pohľad zaujme nádhernými obrázkami hrdinov z temného hradu i čarovného lesa. V noci, keď sa na hrade v čarovnom lese narodila odvážna Ronja, dcéra kapitána zbojníkov Mattisa, zúrila v horách búrka. Blesk udrel do stredu hradu, preťal ho na dvoje a čoskoro sa do druhej polovice hradu nasťahovala nová banda zbojníkov pod velením Borka. Rodiny proti sebe tvrdo a neľútostne bojujú, a ešte neľútostnejšie okrádajú pocestných v tmavom lese. Ronja a Birk, syn Borkov, sa však spriatelia a chcú rozhnevané rodiny zmieriť. Podarí sa dvom deťom zo znepriatelených zbojníckych bánd v lese plnom divožienok a chlpazlíkov, čo sa pištiac a vreštiac preháňajú po lese, zastaviť vyčíňanie vlastných rodičov?
Na stiahnutie
8,39 €

dostupné aj ako: