! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Série


E-knihy - Slovenská beletria - Slovenská - Beletria strana 1 z 500

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Pohľadnica z Talianska


Grace Quinnová pracuje v skladovacej spoločnosti. Keď jedného dňa nájde v sklade cennú umeleckú zbierku spolu so zväzkom listom a s denníkmi z 50. rokov minulého storočia, prebudí to jej prirodzene zvedavú povahu. Čím hlbšie sa ponára do pátrania, tým viac odhaľuje záhadný príbeh mladej Angličanky Connie Levinovej, ktorá po druhej svetovej vojne odišla so svojím manželom do Talianska. Obsah skladu zároveň ponúka nádej na nový začiatok pre Grace, ktorá sa stará o svoju panovačnú matku a bojuje so zlomeným srdcom. Odvážne sa vydáva na vlastnú objaviteľskú cestu. Tá ju zavedie do staroružovej vily na vrchole kopcov s prekrásnym výhľadom na Taliansku riviéru. Podarí sa jej však odhaliť rodinné tajomstvá, ktoré tak ovplyvnili Connin život, a nájsť lásku?
Na stiahnutie
12,50 €

dostupné aj ako:

Kukučie vajce


Erika Falcková a Patrik Hedström sú konečne späť! Fjällbackou otriasajú dve zdanlivo nesúvisiace tragédie a zločin. Vo výstavnej sieni sa nájde mŕtve telo známeho fotografa, zavraždeného len pár dní pred dlho očakávanou vernisážou fotografií. Krátko nato sa spisovateľ Henning Bauer, nominant na Nobelovu cenu za literatúru, ocitne v smrteľnom nebezpečenstve na neďalekom ostrove. Patrik Hedström s kolegami z tanumshedskej policajnej stanice sa pri vyšetrovaní oboch prípadov dostanú do slepej uličky. Erika Falcková pri hľadaní námetu na novú knihu pátra po štokholmskej tragédii z roku 1980 a zistí, že nešlo o nešťastnú náhodu, ale o vraždu.
Na stiahnutie
11,89 €

dostupné aj ako:

Černá tma zapomnění


Don Miller žije ve šťastném manželství se ženou, která je pro něj vším. Zároveň však celý život trpí záhadnými výpadky paměti a jen zřídkakdy se rozpomíná na některé podivné příhody z jejich společné minulosti. Teprve na sklonku života Don odhaluje, proč se vlastně bojí tmy, proč ho tak děsí dveře do sklepa ve venkovském domě, který jeho manželka zdědila, a co všechno se skrývá v okolních lesích. Laird Barron předkládá v tomto románu zatím nejkomplexnější obraz svého lovecraftovského hororového mýtu o bytostech z jiného světa, nazývaných „Děti Staré pijavice“, který nastínil již v několika kultovních povídkách.
Na stiahnutie
20,79 €

Tŕňové puto (Posledná hodina 3)


James a Cordelia sa pokúsia zachrániť Londýn - a svoje manželstvo - v záverečnej časti série Posledná hodina od Cassandry Clare, bestsellerovej autorky kníh zo sveta Tieňolovcov! Cordelia Carstairsová za niekoľko krátkych týždňov prišla o všetko, na čom jej záležalo. Zavraždili jej otca, nevyšiel jej plán stať sa parabataikou a pred očami sa jej rozpadlo manželstvo s Jamesom Herondaleom. Najhoršie však je, že zostala spútaná s prastarou matkou démonov Lilith, takže nemôže využívať svoje tieňolovecké schopnosti. Cordelia utečie do Paríža s Matthewom Fairchildom v nádeji, že vo svetlách nočného mesta zabudne na svoje útrapy. Čoskoro ich však dobehne skutočný život v podobe šokujúcej správy z domova. Mladá Tieňolovkyňa sa musí vrátiť do Londýna, ktorý sa zmieta v chaose a sporoch. Nečakaný nepriateľ odhalil dlho skrývané tajomstvo a Herondaleovci sa ocitli v podozrení zo stykov s démonmi. Cordelia chce Jamesa chrániť, ale nevie sa rozhodnúť medzi láskou k Jamesovi, ktorá jej tak dlho pripadala beznádejná, a možnosťou nového života s Matthewom. Nedokážu jej pomôcť ani priatelia - vlastné tajomstvá ich rozoštvali a zdá sa, že nebezpečenstvám bude čeliť každý sám. Ak chcú zachrániť svoje mesto - a svoje rodiny - budú musieť pozbierať odvahu, prehltnúť pýchu a znova si začať dôverovať. Ak totiž zlyhajú, môžu prísť o všetko - dokonca aj o svoje duše.
Na stiahnutie
16,09 €

dostupné aj ako:

Už bude pol dvanástej


Hilde a Karl by si mohli užívať príjemnú jeseň života, no Karl trpí demenciou. Nepotrvá dlho a manželia budú odkázaní na cudziu pomoc. Prežili ťažké časy – ešte ako zaľúbencov ich rozdelili nepriaznivé životné okolnosti, rodinné záväzky. Karl musel odísť za prácou do Berlína, nad ich životom sa vznášal tieň nacistického režimu. Jedného dňa Hilde nájde na povale truhlicu so starými listami a v jej spomienkach ožíva minulosť. Akoby to nestačilo, amatérsky obecný kronikár začne strkať nos do vecí, ktoré celý život tajila. Teraz, na sklonku života, musí Hilde rozmotať sieť lží, ktorú utkala, aby utajila zločin a uchránila krehké rodinné šťastie.
Na stiahnutie
10,40 €

dostupné aj ako:

Zátišie


Podmanivá mozaika ľudských životov, ktoré spojila láska, vojna, umenie, povodeň a toskánske slnko. Je vojna, na vzdialené talianske kopce dopadajú nemecké bomby a anglická učiteľka umenia Evelyn Skinnerová pomáha miestnym pamiatkarom lokalizovať majstrovské diela z kostolov a múzeí. Pri tejto misii sa zoznámi s mladým britským vojakom Ulyssesom Temperom. Napriek štyridsaťročnému vekovému rozdielu je to pre oboch nezabudnuteľné stretnutie, naplnené rozhovormi o úlohe umenia v živote a o kráse ako protipóle ľudského utrpenia. Príbeh odvíjajúci sa až do roku 1979 je príbehom ich priateľstva, no zároveň aj príbehom skupinky kumpánov z londýnskeho pubu, ktorá sa presťahuje do Florencie: patrí sem predovšetkým Ulysses, ktorý kurióznym spôsobom zdedil dom vo Florencii a prerobil ho na úspešný penzión, jeho starnúci priateľ Cressy, dievčatko Alys a bystrý papagáj Claude recitujúci Shakespeara. Neskôr sa k nim pripojí aj klavirista Pete, majiteľ pubu Col a amatérska speváčka Peg. Román je vyznaním lásky Florencii, klenotu talianskeho umenia, jej nespočetným umeleckým dielam, a zároveň mapuje rozmanité podoby ľudskej lásky – romantickej, platonickej, rodičovskej, rodinnej, homosexuálnej a lesbickej, lásky k priateľom či ku komunite. Dej Zátišia, verného svojmu názvu vo výtvarnom aj priestorovom zmysle, nenapreduje dynamicky, panuje v ňom skôr jemné opakovanie každodennej rutiny a plynutia času. Uchvacuje najmä dokonalou ilúziou spontánnosti a atmosféry naplnenej svojráznym vtipom, komédiou mravov a dojímavou túžbou. Nádherná próza, dokonalá neha a záblesky humoru robia zo Zátišia panoramatický portrét zachytávajúci nezabudnuteľných jedincov. Pre tieto vlastnosti sa kniha celý rok držala v rebríčku bestsellerov a získala viaceré ocenenia.
Na stiahnutie
19,95 €

Zapadající slunce


Román nazerá na spoločenský a morálny úpadok vládnucej japonskej vrstvy, najmä aristokracie. Krehkosť, emočná sila a poetika textu zaistila dielu, podobne ako autorov román Odepsaný (vydal Slovart, 2022), nadčasovosť, a výraz „trieda zapadajúceho slnka" sa dokonca ujal aj v hovorovej japončine.
Na stiahnutie
11,59 €

Italské mentolky


O čem většinou klevetí Italky mezi sebou? A proč nepomlouvají své drahé polovičky? Kdy vás omyl omladí více nežli drahé krémy? Proč bývá v italských divadlech více mužů nežli žen? Opravdu mládí končí – viděno italskýma očima – až v sedmdesáti? Proč jsou některé žáby kurážné? Jsou vám bližší přivandrovalci, nebo rodáci? A je dobré se někdy „nemít dobře“? Jak nejlépe oslavit svátek žen? Co pomáhá na občasný maglajz v našich hlavách? Proč nám hudba šedesátek může zachránit život? Co se stane, když jdou ruce jinam nežli hlava? Proč italští muži zbožňují lékořici – a léčí lékořicí i lásku? A jaké je tajemství půvabu fešných italských vdov? To vše zjistíte v úsměvných příhodách z italského podhůří a jako bonus vám dá autorka nahlédnout i pod pokličku svých vyhlášených receptů – včetně několika tipů na zaručené půlnoční vyprošťováky.
Na stiahnutie
12,29 €

dostupné aj ako:

Počúvaj ma


Mamy to vedia najlepšie... Ale kto ich počúva? Detektívka Jane Rizzoliová z Bostonského oddelenia vrážd a súdna lekárka Maura Islesová riešia na prvý pohľad nezmyselnú vraždu. Vdovu a zdravotnú sestru Sofiu Suarezovú ktosi dobil na smrť v jej vlastnom dome. Medzi ľuďmi všeobecne obľúbená Sofia mala podľa všetkého v posledných dňoch života veľa tajomstiev. A keď Jane zistí, čo spája Sofiu a obeť náhodnej dopravnej nehody spred niekoľkých mesiacov, prípad sa ešte viac zamotá. Isté je len to, že vrah urobí čokoľvek, aby svoje tajomstvo uchoval v bezpečí. Odkedy sa dcéra Angely Rizzoliovej stala detektívkou na oddelení vrážd, Angela sa poriadne nevyspala. Jej pozornosti neunikne nič, čo sa vo štvrti odohráva. Vyplašia ju klebety o úteku tínedžerky aj čudní susedia, ktorí sa prisťahovali do domu oproti. Kiežby ju Jane počúvala! Ona však Angeline obavy pripisuje príliš bujnej fantázii. Podľa Angely náhody neexistujú a v blízkom okolí číha skutočný nepriateľ. V prípade Sofie Suarezovej majú Jane a Maura čo robiť, aby vyriešili zamotaný prípad. Neprehliadnu však niečo zlovestnejšie, čo sa odohráva v ich bezprostrednej blízkosti? Martinus.sk · Čítanie z knihy POČÚVAJ MA (Tess Gerritsenová)
Na stiahnutie
11,10 €

dostupné aj ako:

666 ochrancov


Nepriateľ sa vracia, aby udrel ešte raz. Naposledy. Diabol ani zďaleka nepoľavuje a posiela do boja svoju vernú. Pokojný život sa razom zmení na nočnú moru a Vivien čelí ďalšiemu krutému testu. Aký silný je súper, ktorému musia vzdorovať? Čo všetko budú musieť obetovať, aby sa oslobodili? Je vôbec šanca na záchranu? Karty sú rozdané, hra sa začala. Fenomén 666 pokračuje.
Na stiahnutie
7,50 €

dostupné aj ako:

Stručná historie věčného života


Když se Adéla dozví, že je nevyléčitelně nemocná, upnou se její myšlenky k Tereze – dceři, kterou před čtyřiceti lety hned po porodu opustila. V Česku tak zanechá dospělého syna Romana a vydá se do Spojených států, kde Tereza vyvíjí lék zajišťující nesmrtelnost. Než ale stačí matce pomoci, Adéla za záhadných okolností umírá. Tereza s Romanem se neznají, ale teď musí spojit síly, aby matčiny ostatky vrátili domů. Podaří se jim to i přese všechna nebezpečí technokratické diktatury, v niž se Amerika proměnila?
Na stiahnutie
15,37 €

Znamení viny


Když je v Belfastu nalezeno tělo Jamese McCalluma, jeho smrt vypadá jako sebevražda. Danny Stowe a Rose Laineyová ale brzy přijdou na to, že muž byl zavražděn. Vyšetřování postupuje a policie v Jamesově počítači objeví zašifrované složky, z nichž zjistí, že byl posedlý případem osmileté dívky, která před dvaceti lety beze stopy zmizela. Proč ho odložený případ tak fascinoval a jak souvisí s jeho úmrtím? Tajemství málokdy zůstanou pohřbená navždy, ale vrazi se nezastaví před ničím, aby ta svá uchovali.
Na stiahnutie
14,91 €

Náměsíční vrazi


Chladné světlo měsíce dopadá na tvář spícího člověka. Ten se najednou zvedá a s vytřeštěnýma očima opouští místnost – stále však spí. Náměsíčnost je reálný fenomén, který inspiroval nespočet popkulturních děl. Věděli jste však, že v tomto stavu lidé mohou nevědomky spáchat vraždu? Poznejte skutečné případy vražd s tajemnou aurou somnambulismu! Které byly vskutku sporné a kdy si pachatel jen pokoušel snížit trest? To a mnohem více zjistíte ve strhujícím true crime vyprávění doplněném o pohled odborníků.
Na stiahnutie
13,04 €

Ledová kolébka


Jen čtyři vyvolení můžou zabránit pádu měsíce…   Planetu Urth, která obíhá kolem slunce, ale neotáčí se kolem své osy, ohrožuje pád jejího měsíce. Zabránit apokalypse se pokoušejí čtyři spojenci – voják, zloděj, zavržený princ a mladá dívka. Putují do rozlehlé říše ledu, kde se jejich cesty musí rozdělit.   Osudy lidí žijících v drsném světě na planetě Urth visí na vlásku. Měsíc obíhá kolem Urthu ve stále menších kruzích a hrozí, že svým pádem zničí vše živé. Čtyři outsideři, kteří se spojili, aby zabránili apokalypse, se vydávají na dobrodružnou pouť do rozlehlé říše ledu. Hledají hlavní město zaniklé civilizace známé z legend, neboť tuší, že jen tam zjistí, jak nadcházející katastrofu odvrátit. Každý krok na nebezpečné cestě členy záchranné výpravy poznamená a prohlubuje jejich spojenectví, ale i spory. Po celou dobu se musí vyhýbat válčícím armádám a nepřátelským silám, jež se bojí toho, co může objev tajemného města způsobit. Za každý krok zachránci draze platí – ztrátou svých blízkých, bolestí i krví. Ledová kolébka, napínavá dobrodružná fantasy o zradě, touze po moci a boji o přežití, je druhou částí ságy Pád měsíce.
Na stiahnutie
18,64 €

Konec axiomu


Konec Axiomu je napínavý sci-fi thriller. Hlavní hrdinkou je jednadvacetiletá Cora Sabino, která se ocitá v nebezpečí poté, co její otec, slavný whistleblower, odhalí, že vláda před lidmi tají existenci mimozemšťanů na Zemi. Po záhadném pádu meteoritu, unesou Cořinu rodinu vládní agenti. Ona uteče, ale zkříží přitom cesty mimozemšťanovi, který ji implantuje dorozumívací zařízení. Cora a mimozemšťan pak uzavřou spojenectví, aby si vzájemně vypomohli v zoufalé situaci.
Na stiahnutie
16,31 €

Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače


Polly, Annie, Elizabeth, Catherine a MaryJane se nikdy nesetkaly, a přece jejich osud skončil stejně. Psaly balady, provozovaly kavárnu, žily na venkovských panstvích, dýchaly inkoustový prach tiskařských strojů a utíkaly před obchodníky s bílým masem.Jedno měly ovšem společné: všechny byly v roce 1888 zavražděny. Jejich vrah nebyl nikdy dopaden, ale postava, kterou z něj tisk vytvořil, se proslavila víc než kterákoli z jeho obětí.Po více než sto let už nás tisk i četné studie přesvědčují, že „Rozparovač“ byl vrah prostitutek. Historička Hallie Rubenholdová však odhaluje, že nejenže se toto tvrzení nezakládá na pravdě, navíc ještě potlačilo zájem o skutečné, fascinující životní příběhy jeho obětí. Ve svém působivém, zdrcujícím líčení uvádí Rubenholdová věci na pravou míru. V její knize se před námi předestře svět Charlese Dickense a královny Viktorie, ale také svět chudoby, bezdomovectví a všeobecně rozšířené nenávisti k ženám.Všech pět žen zemřelo, protože se ocitly v nesprávnou dobu na nesprávném místě.
Na stiahnutie
14,91 €

Vyjednavač


Sebevraždy, vyhrocené konflikty, zadržování rukojmích… to vše je pro policejního vyjednavače denním chlebem. Policista Karel Pošíval je jedním z těch, kteří zachraňují lidské životy nasloucháním a mluvením. V otevřeném rozhovoru vypráví o svých nejzajímavějších případech, vysvětluje techniky vyjednávání a ukazuje, jak je využít i v běžných situacích. Poznejte zblízka práci policejního vyjednavače a zjistěte, jak mohou různé vyjednávací postupy obohatit i váš život!
Na stiahnutie
13,04 €

Sen o Gliwicích


V roce 1932 přichází do Gliwic mladý učitel Martin Weber, kterého si rychle oblíbí studenti, továrníci i místní slezsko-německá elita. K moci se ale dostávají nacisté – a tak nastává nevyhnutelný konflikt. V současných Gliwicích nastupuje na prestižní školu ambiciózní učitel Marcin Burdyga. Studenti si ho také zamilují, ale kolegové ho mají za potížistu. Když jeden z jeho studujících zmizí, vydává se ho na vlastní pěst hledat. Odhalí během strhující cesty časem i tajemství neuvěřitelné historie Gliwic?
Na stiahnutie
15,37 €

Nezkrotná magie


Ostrostřelkyně Margaret a alchymista Wes se neznali. Spojil je až Půlměsíční hon – štvanice na mytického tvora halu, jehož zabití odhalí vítězným lovcům prastaré magické tajemství a přinese slávu a bohatství. Přestože jsou Wes a Margaret jako voda a oheň, brzy zjistí, že je to k sobě táhne. S blížícím se lovem roste jejich láska, ale i napětí. Stane se klíčem k vítězství temná magie, kterou se jim podařilo odhalit? Nebo zemřou dřív, než ji budou moci použít?
Na stiahnutie
13,04 €

Známi i menej známi slovenskí autori - tu spoznáte príbehy slovenských knižných talentov ako Róbert Bryndza, Dominik Dán, Táňa Keleová - Vasilková, Ivica Duricová, Boris Filan, Jana Benková, Kristína Tormová, Dušan Dušek,...