Jazyk


Hodnotenie


Väzba


Tretia strana mince


Hoďte za hlavu mýtus, že zakázané ovocie chutí najviac a začítajte sa do príbehu, na ktorého konci slovo nevera nadobudne pre všetkých zúčastnených nový rozmer. Daniela má tridsaťsedem rokov a smolu na mužov. Napriek tomu, že je poznačená vzťahom, ktorý zničil všetky jej ideály a predstavy o tom, že raz stretne človeka, s ktorým prežije zvyšok života, túži po dieťati. Po všetkých nevydarených pokusoch nájsť pána dokonalého sa rozhodne pre adopciu. Príprava na náhradnú rodičovskú starostlivosť otvára trinástu komnatu a Dana zrazu krištáľovo čisto vidí príčinu svojej osamelosti. Nanovo prežíva vzťah plný vášne, skrývania sa, sklamaní a len ťažko odhaduje, aký deštrukčný dopad na jej život Igor aj po rokoch má. Skôr ako prijme opustené dieťa, stojí pred vážnou otázkou: Chce len zaplátať vlastné boliestky, alebo sa naozaj túži stať mamou dieťaťa, ktoré nikto nechce? Laure Krauz poskytuje pseudonym jedinečnú možnosť písať o témach, o ktorých sa zvyčajne iba šepká. V roku 2019 debutovala skutočným príbehom s kontroverznou témou Zázrak zo skúmavky a jej kniha, okrem širokej škály pocitov u čitateliek, vyvolala aj obrovskú vlnu diskusií. Miluje smiech, dobrodružstvá a horory, hoci ich často pozerá so zakrytými očami. Partnerov strieda iba knižných a žije s nimi dovtedy, kým ich nevykreslí tak verne, že sa do nich zamilujete, alebo ich začnete nenávidieť. Nie je ľahostajná voči ľudským osudom, preto jej ďalšia kniha bude možno o vás. 
Na stiahnutie
10,90 €

dostupné aj ako:

Celý život


Dve ženy, ktoré sa nepoznajú a zdanlivo nemajú nič spoločné. Dve voľby, po ktorých už nič nebude ako predtým. Dva osudy plné zúfalstva a smútku, ale aj nádeje a neochvejnej materinskej lásky. Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa? Prešlo už niekoľko mesiacov, odkedy ich syn zomrel, no Eva sa nevie ubrániť pocitu, že ich manželstvo zomrelo spolu s ním. Márne hľadá odpoveď na otázku, či ďalej bojovať o Gabrielovu lásku, alebo sa vzdať. Rozhodovanie jej sťažuje iný muž. Muž, ktorý je ochotný dať Eve všetko, čo jej manžel odopiera celé mesiace. Je však toto cesta, na ktorú sa Eva dokáže vydať? Môže pretrvať krehký cit, ktorý sa zrodil v tom najnevhodnejšom čase? Keď Živa toho muža stretla prvýkrát, považovala ho za bezdomovca. Jej konanie viedol súcit. Každým spoločným okamihom sa súcit mení na hlbokú náklonnosť, vzťah však ani pre jedného neprichádza do úvahy. Živa stojí pred voľbou, ktorá zmení celý jej život. A nielen jej. Vyberie si lásku, aj keď vie, že jej prinesie len trápenie?
Na stiahnutie
10,50 €

dostupné aj ako:

Lekcie z nenávisti


Po tom, ako ju vyhodí zbitú na ulicu uprostred výnimočne studenej marcovej noci jej mafiánsky manžel Miro, zostane Irena Vikárová odkázaná na pomoc svojho dávneho milenca Sveťa. Vplyvný Miro jej ale znemožní, aby si našla prácu, a tak je na neurčitý čas nútená prijať neslušný návrh svojho právnika Alexa. Irena sa dáva dokopy, aby zosnovala pomstu manželovi. To jediné jej totiž zostalo. Ľahko erotický príbeh s detektívnou zápletkou o tom, ako sa z nešťastia zrodí chuť po pomste, ako zaslepenosť pomstou prináša hriech, a ako aj napriek hriechu vznikne láska, lebo láska má vlastné pravidlá, a môže sa zrodiť aj pri Lekciách z nenávisti.
Na stiahnutie
11,90 €

dostupné aj ako:

Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Pandémia hoaxov

Za to mi zaplatíš


Na sídlisku žijú dve mladé ženy. Nepoznajú sa, ale majú niečo spoločné – obe sú vydaté, aj ich dcérky sú v rovnakom veku. Irma si myslí, že má svojho manžela pod kontrolou, Terezu má pod kontrolou jej manžel... Jedného dňa obe urobia zásadný krok. Irma prinúti manžela priznať sa k nevere a vyhodí ho. Tereza opustí manžela, ktorý ju psychicky týral a ponižoval. Irma aj Terezin manžel sa chcú svojim partnerom pomstiť – cez dieťa. Zápas, v ktorom nik nemôže zvíťaziť, sa stupňuje. Cesty oboch žien sa pretnú a ich životy sa navzájom ovplyvnia...
Na stiahnutie
11,90 €

dostupné aj ako:

Krásna lúzerka


Lila po strednej škole opustí rodinu a rodné mesto, aby v Bratislave robila kariéru ako ekonómka u policajtov. Jej atraktívna tvár a dokonalá postava priťahuje pozornosť, je to žena s ktorou sa každý rád zoznámi. S kolegom vyšetrovateľom čakajú dieťa. Lila prežíva chvíle šťastia, ale aj obáv. Ako zvládne svoje prvorodené dieťa bez pomoci rodičov, ako nastúpi po materskej dovolenke do práce? Na svojho partnera sa spoľahnúť nemôže, práca ho zamestnáva často aj v noci. Rozhodne sa ustúpiť svojmu šéfovi a prijať jeho ponuku. Avšak do plánu krásnej policajtky vstúpia tragické okolnosti a jej život sa stane peklom. Pravdivý príbeh plný lásky, napätia, zločinu a prekvapení.
Na stiahnutie
10,90 €

dostupné aj ako:

Zlé rozhodnutia


Častokrát mám pred očami ako som doma zhodila mokré oblečenie a ľahla si do postele. Na sprchu som ani nepomyslela, to by som už nezvládla. Celú noc som sa triasla a drkotala zubami. Dodnes neviem, či od zimy, alebo od hrozného pocitu z toho, čo som spôsobila. Moje zlé rozhodnutie možno stálo niekoho život... Lenže! Keby som zavolala sanitku, prišla by aj polícia. Zachránila by som niečí život ale zničila ten svoj. Tak čo som mala robiť? Pomôcť druhému alebo sebe? V tú noc som sa rozhodla pre seba...
Na stiahnutie
8,99 €

dostupné aj ako:

Nie je hriech ako hriech


Svet nie je len čierny a biely. V niektorých okamihoch života sú určujúce okolnosti. Priateľstvo je najsilnejšou zbraňou, keď sa vám svet otočí chrbtom. Materinská láska prekoná aj mreže väzenia. Presvedčí vás o tom príbeh dvoch žien, matky a dcéry, ktorých vzájomný vzťah je poznačený desivou udalosťou. Keď matku zatvorili do väzenia, Silvii sa zrútil celý svet. Uzatvorila sa do seba, prestala vnímať emócie, žila osamotený život. Nenávidela svoju matku celých päť rokov, až do dňa, keď sa jej do rúk dostal mamin denník, ktorý odkrýva šokujúcu pravdu. Aké je skutočné pozadie tohto príbehu? Je Klára chladnokrvnou vrahyňou? Sú všetky hriechy neodpustiteľné? Čo sa stane, keď Silvia dočíta mamin denník? Silný príbeh o životných osudoch žien niekoľkých generácií a o tom, že občas vidíme len to, čo chceme vidieť.
Na stiahnutie
6,00 €

dostupné aj ako:

Ilúzia šťastia


Katarína Gillerová je jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Doteraz napísala devätnásť románov. Pätnásty z nich s názvom Ilúzia šťastia vám prinášame v novom vydaní. Aneta začína mať nepríjemné tušenie, že v jej manželstve nie je niečo v poriadku. Pokúša sa zistiť príčinu, no zároveň musí riešiť dcérinu pubertu a problémy v zamestnaní. Práve v tom čase dostane od starej priateľky pozvánku na stretnutie. A nielen ona, ale aj ďalšie dve kamarátky, s ktorými kedysi trávili voľné chvíle, no po rokoch štúdia stratili vzájomný kontakt. Prečo sa štvorica priateliek má stretnúť práve na prahu štyridsiatky a po takom dlhom čase? Odpoveď je zdanlivo jednoduchá: treba zabudnúť na niekdajšie krivdy a obnoviť priateľstvo. Aneta si uvedomí, že je jediná, ktorej sa rúca život. S odstupom času však zisťuje prekvapivé skutočnosti, vedúce až do minulosti všetkých štyroch kamarátok. Dávne skutky sa vynárajú na povrch a prichádza čas niesť za ne zodpovednosť.
Na stiahnutie
10,00 €

dostupné aj ako:

Pánsky Flám


Poviedková zbierka, ktorá prvý raz vyšla v roku 1986, pokrýva všetky Slobodove témy: vzťahy mezi mužom a ženou, otcom a synom, vzťah v pracovnom kolektíve i v rodine. Navonok sa poviedky javia ako humorné, no dovnútra sú vážne, odkrývajú vnútorné stavy a zážitky človeka tej doby.
Na stiahnutie
8,39 €

dostupné aj ako:

Ako sa stať princeznou na bielej kobyle


Takáto žena je žiadaná u mužov, u žien, medzi priateľmi, kolegami, jednoducho medzi všetkými. Je žiadaná preto, lebo sa tešia z jej prítomnosti. Chcú sa s ňou priateliť, chcú s ňou spolupracovať, chcú s ňou niečo tvoriť, či budovať. S takouto ženou sa jednoducho ráta do budúcna, je to proste tá pravá. Tá pravá na všetko, pretože to nie je len otázka partnerského vzťahu. Chcete teda vedieť, ako vyzerá princezná na bielej kobyle?
Na stiahnutie
10,90 €

dostupné aj ako:

Kovid


Neverte názvu! Táto kniha vôbec nepojednáva o koronavíruse, ktorý už ide mnohým na nervy a niektorým aj do peňaženiek. Je to iba akási neviditeľná pavúčia sieť, rozprestierajúca sa nad celým príbehom. Príbehom dvoch ľudí, ktorí sa po nájdení nacistických artefaktov dostanú do problémov s mafiou a politickými kruhmi. Príbehom o týraných ženách, násiliu, ale aj o priateľstve. Príbehom, v ktorom možno spoznáte svoje ulice, svoje mesto, svojich známych. Možno aj samých seba. Ale musíte si ju najprv prečítať, aby ste sa v nej našli!
Na stiahnutie
8,40 €

Lívia


Sedemnásťročná Lívia Sánchezová síce nie je vychýrenou krásavicou, ale za to má odvahy a výrečnosti na rozdávanie. Jej húževnatá povaha však začína byť skúšaná, keď ostane uväznená na pirátskej lodi, odkiaľ najprv nevidí úniku. Prekvapením ale bude, keď zistí, že nie je jediná, kto sa chce vymaniť z krutej nadvlády kapitána. Odrazu sa všetko začína meniť. Zakrátko už jedinou otázkou neostáva len, či sa jej podarí získať slobodu. Na svojej ceste totiž stretáva nečakanú lásku a takmer sa neodvažuje dúfať, že by mohla byť opätovaná.
Na stiahnutie
8,75 €

No a čo...


Kam sa tak rútime, stále rýchlejšie a rýchlejšie. Tvárime sa ako sme sa posunuli v každom smere a pritom sme niekde v zápale toho nášho úžasného upgradu došli až na miesto, ktoré sa volá No a čo. Lenže moji drahí, je jedno aké máme tričko, nohavice, tenisky a v akom aute sedíme, aký dom sme si postavili, lebo je minúta po dvanástej a naše šťastie, sme nechali niekde no a čo v histórii a keď ho nezačneme hľadať hneď, už navždy zostane v krajine No a čo.
Na stiahnutie
7,00 €

Hledá se chlap s velkým...


Justýnu, Valentýnu a Beátu nespojuje jen společně prožité dětství, které začalo už jejich brázděním sídliště v kočárkách, nebo v náručích jejich milujících maminek, ale i podobný osud. Všechny tři touží po vztahu, který ne a ne přijít. A tak si na devětadvacáté narozeniny umíní, že si do třicítky najdou vysněného chlapa. Justýna je ba­culka, Valentýně ke štěstí chybějí prsa a Beáta? Ta má zdánlivě všechno, co by mohlo přitáhnout pozornost Pana dokonalého. Ani ve snu je však nenapdalo, kolik překážek a komplikací jim na cestě za jejich plánem život přinese. Stihnou to vůbec?? A chodí po světě hned tři chlapi s velkým… srdcem?
Na stiahnutie
5,98 €

Chata v horách


Spisovateľ Damian Noble uteká na chatu v horách, s cieľom napísať svoj najnovší román. Jeho hlavná postava, Adam, prežíva ťažké časy a jeho príbeh veľkou mierou vplýva aj na Damiana. Rozdiel medzi fikciou a realitou sa každou napísanou stránkou zmenšuje a Damianova samotná existencia začína byť ohrozená. Dokáže svoju knihu dopísať skôr než mu vyprší čas? Dokáže získať späť lásku svojej ženy? Alebo jeho démoni zničia všetko, na čom mu záleží?
Na stiahnutie
7,00 €

Zver, zvieratá, zvieratká a my


Zvieratá sú všade okolo nás, a už aj v mnohých domácnostiach. Ale aj tie akože-divoké sa k nám blížia, ako dosvedčujú v tejto knihe uvedené príbehy, a umelecky stvárňujú poviedky. Následky, ale aj nádeje na spoločné súžitie, sú obsahom záverečných úvah. Zvieratá si túto knihu neprečítajú, ale môžeme to urobiť my, čo sa im snažíme porozumieť, a tiež nájsť spôsob, ako žiť popri sebe, a to pre úžitok na oboch stranách...
Na stiahnutie
9,60 €

Prostitutka


Pátý román autorky bestselleru Zlatokopka zachycuje netradiční příběh mladé ženy, která byla odjakživa terčem posměchu kvůli svému vzhledu a hlavně zrzavým vlasům. Kvůli nízkému sebevědomí se jí nedaří navázat milostný vztah, neví, jaké to je být milována. K nejstaršímu řemeslu se dostane víceméně náhodou. Zpočátku váhá, ale později ji její „práce“ zcela pohltí. Je jen otázkou času, kdy ji tento způsob života stáhne na samé dno... Hlavní hrdinka vypráví příběh o lehkých ženách a těžké práci, plný zvratů a nečekaných překvapení. Podaří se jí z tohoto kolotoče vystoupit a vrátit se do normálního života?
Na stiahnutie
6,78 €

dostupné aj ako:

Proces s mŕtvym


Cyrilu Gregus opustila matka hneď po narodení a hoci si to po roku rozmyslela a vzala dcéru k sebe, nikdy ju neľúbila. Cyrila vyrástla medzi husami a mačkami na dedinskom dvore, fascinovaná starožitnou posteľou, ktorú prastará matka Emília kúpila počas druhej svetovej vojny v dražbe majetku Židov deportovaných do táborov smrti. Cyrila nemilosrdne odhaľuje tajomstvá svojej rodiny spätne cez štyri generácie a rozpletá vrkoč osudov spletený z tragédie holokaustu, predkov aj zo vzťahu Tomáša Debrentheya, biskupa z 15. storočia, k rybárke Anne. Kniha je mozaikou postáv, ktoré sa stretávajú v priestore, ale nie v čase. Spája ich morálne zlyhanie a vyrezávaná starožitná posteľ. Cyrila, archeologička, ktorej prácou je otvárať hroby a hľadať mŕtvych, si kladie otázky o kolektívnej vine a pasivite jednotlivca voči zločinu a predvoláva popraveného prezidenta slovenského štátu, katolíckeho kňaza Jozefa Tisa, aby sa predtým, než jeho kosti zamurujú do krypty pod biskupským palácom, opäť postavil pred súd.
Na stiahnutie
9,70 €

dostupné aj ako:

Nie som pripravená


„Ty asi naozaj o nás, Cigánoch, veľa nevieš,“ krúti hlavou. „Naše životy sa zakladajú na osude. Veríme, že všetko, čo sa v našom živote udeje, bolo vopred naplánované a má svoj zmysel,“ vysvetľuje vášnivo. Potom už tichším hlasom pokračuje: „Pochop, tebe sa to možno zdá smiešne, ale mne naozaj veštkyňa povedala, že môj osud je spätý s bielym dievčaťom. Až do minulej jesene som si z toho robil posmech a nebral ju vážne. Ale potom som stretol teba a môj život sa prevrátil naruby. Nemôžem sa tváriť, že je to len náhoda,“ dokončí a zvesí hlavu. Odrazu vyzerá vyčerpane, ako keby prežíval niečo naozaj vážne. Od prekvapenia neviem, čo povedať. Toto som naozaj nečakala. O Cigánoch naozaj neviem skoro nič, ale Martin mi nikdy nepripadal ako človek, ktorý bude veriť nejakým poverám. Príde mi až príliš moderný a racionálny. Ale zrejme v tomto prípade to neplatí. „Martin, ja neviem, čo ti mám na to všetko povedať. Naozaj netuším, či mi ťa poslal osud, alebo to bola náhoda. Neviem, či sme si boli predurčení. Myslím, že to pre mňa ani nie je také dôležité,“ pokrčím plecom. „V jednom som si však istá a verím jedinému.“ Priložím si ruku na srdce. „Svojmu srdcu. A ono mi vraví, že ťa ľúbim. Na ničom inom nezáleží. Kým k tebe cítim to, čo mám tu, ani osud, ani nikto iný mi ťa nemôže vziať.“
Na stiahnutie
8,90 €

Známi i menej známi slovenskí autori - tu spoznáte príbehy slovenských knižných talentov ako Róbert Bryndza, Dominik Dán, Táňa Keleová - Vasilková, Ivica Duricová, Boris Filan, Jana Benková, Kristína Tormová, Dušan Dušek,...