% Zľavy na hry %

Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Cestopisy strana 1 z 7

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Vyhlaďte všechny ty netvory


Nescházejí nám znalosti. Chybí nám odvaha uvědomit si, co víme, a vyvodit z toho důsledky.„Vyhlaďte všechny ty netvory!" říká ve slavné Conradově novele Srdce temnoty šílený obchodník Kurtz. Je to cynické doporučení, jak zajistit bílým kolonizátorům pohodlné podnikání s africkými surovinami. Kurtz je sice fiktivní postavou, ztělesňuje však evropské myšlení své doby. Myšlení, pro něž byla genocida legitimní cestou k bohatství a moci; myšlení, které mělo zrodit dvacáté století i s jeho hrůzami. Pravda má občas podobu střípků rozházených všude kolem. Abychom ji mohli zahlédnout, musíme poodstoupit v prostoru i čase. Švédský spisovatel Sven Lindqvist proto podnikl pouť Saharou, aby mohl psát o temné minulosti evropského bohatství a imperiálního rozmachu. Vznikla dnes již legendární kniha Vyhlaďte všechny ty netvory, fascinující a brutální hybrid cestopisu, eseje a průvodce dějinami, přeložený do dvaceti jazyků, který vzbudil kontroverzi svým odhodláním pojmenovat pravdu za cenu vlastní — tedy evropské — hanby.
Na stiahnutie
11,00 €

dostupné aj ako:

Pražská okénka


Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové na portálu Praha křížem krážem již déle než rok nabízí zajímavosti z pražských ulic, náměstí a zákoutí a autorka se nyní rozhodla vytvořit i knižní verzi. Obohatila ji o další témata a podrobnosti, které literatura běžně nenabízí. Dozvíte se tak například, kde se nacházelo první Maroldovo panoráma, jakou roli hrál podstavec Bruncvíkovy sochy, kde a proč se v Praze málem utopil František Křižík, odkdy má Pražský hrad výtah se stropem potaženým kůžemi ještěrů a celou řadu dalších pozoruhodností, které zpestří zážitek všem, kteří si o Praze nejen rádi čtou, ale se stejnou chutí se ji vydávají i objevovat na vlastní oči. V tom jim pomohou i unikátní fotografie a ilustrace.
Na stiahnutie
13,19 €

dostupné aj ako:

S Japonskem v srdci


Odhalte krásu Japonska očima našeho předního japanologa, publicisty, překladatele a tlumočníka z japonštiny Martina Vačkáře. Přeneste se v jeho knize do Země vycházejícího slunce na konci šedesátých let 20. století, kdy byla tamější společnost stále ještě velmi zakořeněna ve své tradiční minulosti, ale zároveň už otevírala náruč překotné modernizaci, tak typické pro současné Japonsko. Příběhy, které autor vypráví, vám představí Japonsko zcela jiné zemi zakořeněnou v dávných tradicích, zemi zajímavého jazyka, zemi milých lidí se zcela odlišnou mentalitou a zkušenostmi. A nezapomíná ani na dodnes platné praktické tipy a postřehy, které jistě ocení každý správný cestovatel.
Na stiahnutie
14,59 €

dostupné aj ako:

Pútač na knihu Chata vo Švajčiarsku
Výpredaj kníh 2023

Bujón v šumienke


Populárna kniha horských poviedok od horolezca, turistu, cyklistu, skialpinistu a lesníka Michala Diviaka vychádza počas deviatich rokov už tretí raz. Okrem obľúbených poviedok Lyžovačka v horách, Na Matterhorn v štýle „ostblok”, či Bivak na Aconcague v nej nájdete aj jeden doteraz nevydaný príbeh.Táto knižka nie je o jedenástkových cestách v previsnutých stenách, ani o najstrmších zjazdoch, ba ani o neskutočných utrpeniach v mrazivej himalájskej stratosfére. Nespomína sa tu žiadny špičkový športový výkon a ani žiadny hrdinský čin. Lebo po svete behajú aj takí chalani a baby, ktorí nikdy nevylezú osmičkovú cestu, nikdy nezlyžujú Krčmarák a nikdy nezabehnú maratón. Len milujú prírodu, hory a dobrodružstvo. Sám som taký.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

O čom sníva raketový pes


Cesta hrdinov SNP je červená turistická magistrála, ktorá sa tiahne celým Slovenskom od Duklianskeho priesmyku až po Devín. Autorke knihy sa podarilo na tejto takmer 770 km dlhej trase vytvoriť ženský rýchlostný rekord, keď ju prešla za 11 dní a 18 hodín. Kniha je plná jej vtipných pozorovaní z cesty a prenikavých pocitov, ktoré sa s pribúdajúcimi kilometrami menia ako na hojdačke, zatiaľ čo zaznamenané rozhovory s jej kamošmi z podporného tímu prerastajú do humorných absurdností.Kniha vyšla v spolupráci s hiking.sk a bola zaradená medzi Martinus knihy roka 2020.
Na stiahnutie
11,90 €

dostupné aj ako:

Mongolsko a Sibír


Odtrhnúť sa na pol roka, zdolať Mongolsko a uviaznuť na Sibíri ... Že takto si svadobnú cestu nepredstavujete? Ani autori nie, ale aj o tom je cestovanie bez plánu. V teplotách od +30°C do -30°C naháňali mongolské jaky i orlosupy, spálili sa na púšti Gobi a otužovali v jazere Bajkal. A na záver BAM road, jedna z najnebezpečnějších ciest sveta, kde vám adrenalín znovu a znovu vyráža dych a musíte sa spoľahnúť len sami na seba, hoci niekedy ani to nestačí. Cestopis Mongolsko a Sibír je nabitý zážitkami, farbami, chuťami aj vôňami ďalekých a exotických krajín. Spolu so Zuzanou a Martinom precestujete kus sveta, stretnete úžasných miestnych a niekedy aj nemiestnych ľudí, objavíte skryté zákutia s nádhernou prírodou a spoznáte zopár prekvapujúcich až neuveriteľných faktov. No hlavne sa budete z pohodlia gauča zabávať, zatiaľ čo oni si to miestami poriadne odmakajú. Expedícia, ktorá otestovala výdrž a trpezlivosť nielen posádky, ale aj jedného neobyčajného vozidla - 25-ročného Fordu Bronco, vám nedá vydýchnuť. Okrem množstva krásnych fotografií je kniha doplnená mapami, aby ste v tých diaľkach niekde nezablúdili.
Na stiahnutie
11,95 €

dostupné aj ako:

Ahoj, mami


Kniha Ahoj, mami vznikla z emailů. Posílaly si je dcera, která se po studiích odstěhovala do Austrálie, a matka žijící v České republice. Dcera začíná nový život s cizincem. Hodně cestuje po exotických zemích, ale hlavně poznává všední život Australanů a popisuje jej s humorem a nadsázkou. Matka píše o starostech a radostech každodenního života v Česku. Kniha je přitažlivá nejen svým vyprávěním, ale i spoustou autentických fotografií.
Na stiahnutie
7,90 €

Úsmevné pocitopisy


Predstavte si, že si čítate – najskôr sa len usmievate, zrazu sa smejete a popritom sa celkom nenápadne všeličo dozviete o piatich exotických krajinách - Kuba, Nepál, Guatemala, Mexiko, Indonézia. Náš svet potrebuje dobrú náladu a tú rozdáva Veronika, autorka cestovateľského projektu Latina na cestách, milovníčka dobrodružstiev, Južnej Ameriky, latino hudby a salsy. Žila v Ekvádore a srdcom je proste Latina. Navštívila 80 krajín, miluje v ľuďoch prebúdzať ich nesmelú dobrodružnú dušu a tých, ktorí cestujú v pohodlí domova, prenesie do ďalekých krajín prostredníctvom svojich fotografií a úsmevných pocitopisov z ciest.Prvé riadky pocitopisov vznikali už v roku 2006 na jej prvej sólo ceste po juhovýchodnej Ázii. Netušila, že už vtedy bola vlastne „bloger“ s obstarožnou Nokiou, bez selfie tyčky, bez wi-fi na hosteli a na cestách k svojmu „blogovaniu“ používala stovky internetových kaviarní. Každý deň posielala e-mail zdarného prežitia svojej VIP skupine: mama, rodina a kamoši. Nemala od nich súhlas v súlade s GDPR a proste ich brutálne spamovala. Každý deň! Nesťažovali sa. Práve naopak, chceli čítať viac.V tejto knihe nazriete do 5 krajín, kam sa vybrala spolu s jej dvoma parťákmi - mudrlantami. Nečakajte historické fakty, presné časy odchodov autobusov, ani Excel tabuľku s rozpočtom. Veronika v knihe prináša svoje úsmevné pocit(y)opisy a pre cestovateľov ponúka bonusy ako cestovať za babku. Dôležité upozornenie! Je dosť pravdepodobné, že ak ste zaočkovaní proti smiechu a dobrej nálade, nevznikne u vás pri čítaní žiadna reakcia.
Na stiahnutie
11,90 €

dostupné aj ako:

Úsmevné pocitopisy


Radi sa smejete a milujete dobrodružstvá? Ste tu správne. Ideme do Ekvádoru - do krajiny v tvare srdca na rovníku. Aj v druhej knihe zo série Úsmevné pocitopisy autorka rozdáva dobrú náladu a prináša 19 dobrodružných príbehov. Veronika vás s humorom a reportážnymi fotografiami prevedie nádhernou krajinou, od vzácnych Galapágskych ostrovov, cez sopečné Andy, až do džungle k šamanovi na očistný rituál s posvätnou rastlinou ayahuascou.Autorka navštívila viac ako 80 krajín, v Ekvádore pracovala a táto prekrásna krajina sa stala jej druhým domovom. Dozviete sa, akí sú Ekvádorčania milý a usmievaný národ a ako ide ekvádorská láska cez žalúdok. Prezradí vám, ako je to s (ne)bezpečnosťou, pretože ak vás napadnú ekvádorskí „nápadníci“, môže to viesť rôznym zábavným diagnózam.Náš svet potrebuje dobrú náladu a tej veru nikdy nie je dosť. Určite sa ujde aj vám.
Na stiahnutie
12,90 €

dostupné aj ako:

Paříž, město lásky a nenávisti


Po úspěšných knihách Kruté příběhy sladké Francie I. a II, a cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku) přichází plzeňský spisovatel a průvodce Zbyněk Kašpar s další knihou pro milovníky Francie, která je tentokrát věnována Paříži. Zajímavosti z minulosti i současnosti Paříže čerpá autor z literatury, ale zejména z vlastní zkušenosti průvodce, protože jak sám říká: „Jen průvodce nejlépe ví, co turisty ve Francii skutečně zajímá.“ Kniha zcela určitě potěší všechny, kdo mají rádi Francii, chtějí si oživit své vzpomínky nebo se plánují do této krásné země vydat. Čtenáři se v ní dozví, proč jedli Pařížané krysy, proč je Paříž považována za město lásky, i o temných dobách okupace Německem. Zbyněk Kašpar (nar. 1970) vystudoval francouzštinu a historii, nyní je učí na plzeňském gymnáziu a kromě toho provází turisty po Francii. Napsal dva výjimečné turistické průvodce o tom, co v průvodcích nenajdete Kruté příběhy sladké Francie a Cesta do hlubin Italovy duše a žaludku, které podle jeho slov vznikly jako vedlejší produkt průvodcovské praxe.
Na stiahnutie
12,73 €

Koruna Česka


Poznejte Korunu Česka v její letní i zimní kráse společně s cestovatelem a fotografem Jardou Zaoralem. Objevíte s ním všech 16 českých pohoří s nadmořskou výškou nad 1 000 metrů. Knížka vás zavede do nejvyšších pater českých hor, odkryje vám nádherné výhledy, nejútulnější horské chatičky i hloubi lesů. Nabídne spoustu tipů na jedno i vícedenní výlety či přechody pohoří v létě a také ukáže možnosti, jak si hory užít v zimě, ať už na sáňkách, běžkách, skialpech, nebo sněžnicích. Kromě toho se v knize dočtete spoustu zajímavostí. Co má člověk dělat, když jej v horách zastihne bouřka? Jak se v Česku řeší problémy s kůrovcem? Nebo jak to bylo s kyselými dešti v Krušných horách? Nebudou chybět ani Jardovy vtipné historky. Zjistíte, jak se (ne)má chodit bez plavek do sauny, na co si dát pozor, když jdete na polské chatě na záchod, nebo kde na horách uspořádat nejlepší rozlučku se svobodou. Třešničkou na dortu je nepostradatelná část Jardova příběhu – a tou jsou lokální pivovary. Výlety na horách je potřeba si také náležitě užít, proto se s vámi Jarda podělí o svůj rituál, jímž je vrcholové pivo. Dokážete si tipnout, které české pohoří nabízí to nejlepší? Tak schválně, jaká dobrodružství v Česku zažijete vy?
Na stiahnutie
20,03 €

Darth Vader ide SNP-čku


Pred 2 rokmi, po mojom prechode Cesty hrdinov SNP, dobrodružstvo Darth Vadera na najdlhšej slovenskej turistickej magistrále uzrelo svetlo sveta v podobe blogu. Avšak, postupom času, a najmä vďaka pozitívnym recenziám od čitateľov, sa príbeh o prechode krížom po Slovensku na 2 etapy s parťákom Lego Darth Vaderom dočkal knižného spracovania. 31 dní , 779,4 km, 1 149 884 krokov, 33 155 nastúpaných výškových metrov. Príbeh o Kofole, kyslých cukríkoch, búrkach, asfalte... Ale aj o nezabudnuteľných a často vtipných zážitkoch. V knihe nájdete: - detailný popis jednotlivých dní prechodu, trasy, terénu a každodenného života SNP-čkara - denný harmonogram (prevýšenie, dĺžka trasy, oficiálny čas) - presný zoznam výstroje, aj úpravy v priebehu trasy (čo sa zišlo a čo radšej nechať doma) - ako som sa na Čertovici skoro druhý raz narodila a prečo bolo treba rozdeliť trasu na 2 razy - nevyspytateľné Nízke Tatry, asfaltový východ Slovenska, "bludné" Malé Karpaty, more chlebov s paštikou, neuveriteľné stretnutia a oveľa viac - veľa zážitkov, či už nebezpečných, zaujímavých, krásnych, alebo aj smutných, lebo to všetko k takémuto dlhému prechodu patrí!
Na stiahnutie
8,90 €

Hakuna Matata


Keď sa pýtate Boha: „Bože, kde si, že je na svete toľko chudoby?“ Boh odpovedá: „A kde si Ty?“ (Vladimír Krčméry)Modeling ma bavil, no môj potenciál nebol využitý ani na 10 %. Práca pre cestovnú agentúru bola síce interaktívna, no volanie po niečom zmysluplnejšom väčšie. Ja a medicína? Nikto v rodine lekár nie je. Zvládnem to? 18-ročná, modliaca sa vo francúzskom mestečku Lourdes cítim nevysvetliteľne silné volanie. Ako lekár sa môžem dostať práve tam, kde viem zúročiť, rozvinúť a ponúknuť všetky svoje talenty. Na vytúžené miesto – pomáhať tam, kde iná pomoc nie je. Medicína bola ťažká. Záchranou mi bola obrovská mapa sveta na stene. Po jej krajinách som prstom chodievala a vravela si: „Vydrž! Keď raz budeš lekár, pôjdeš na všetky tieto miesta. Pôjdeš kdekoľvek Ťa bude treba!“A tak sa začala moja dobrodružná cesta lekárky na rozvojových projektoch: Burundi, Južný Sudán, Albánsko, Keňa. Ja, na misii zažívajúca príbehy písané samotnou Afrikou. Vedela som, že sa s vami o tieto neskutočné zážitky musím raz podeliť. Sama im totižto dodnes nemôžem uveriť.Vraví sa, že ľudia v Afrike ťa naučia viac než ty ich. Musím to potvrdiť. Som šťastná, že prostredníctvom mojej knihy spolu objavíme tajomstvo „hakuna matata“ afrického života. Bude to jazda. Želám ti krásny čitateľský zážitok.
Na stiahnutie
12,95 €

dostupné aj ako:

Stezka Českem


Stezka Českem, to je první oficiální přechod po hranicích republiky tvořící tisícikilometrovou trasu po jižní části a tisícikilometrovou po severní. Jak se z nápadu party nadšenců stane přechod ve stylu Pacifické hřebenovky nebo Camina, který se dostane do největší světové aplikace dálkových treků a do amerického Forbesu? Proč dokáže takováto cesta během roku nadchnout tisíce lidí? A proč se na stezku vydalo několik psů, kůň, kuře, ale pštros ještě ne?Kniha obsahuje jednak informativní kapitoly, ve kterých jsou popsány jednotlivé etapy, rady, jak se připravit na cestu, na co si dát pozor nebo tipy na nejkrásnější místa, ale také motivační kapitoly psány lidmi, kteří se rozhodli na Stezku vypravit. Jsou to nadšenci, jenž vyrazili jinak: mladé ženy, které se vydaly poprvé na dálkovou trasu úplně samy, maminky z Klubu minituristů putující s kočárky, rodiny, které cestu pojaly jako putování na více let, pes, co se svou paničkou obešel celou Stezku, či lidé důchodového věku. Samostatná kapitola je věnována Trail Angels, lidem, kteří ve svém volném čase dobrovolně pomáhají poutníkům na Stezce, nebo třeba bandě ze Sportovního klubu vozíčkářů, která projíždí Stezku po etapách. A právě SKV je věnován autorský honorář.Dočtete se také, na jakých principech a zásadách je Stezka založena, o Klubu českých turistů nebo třeba o udržitelném turismu. Kniha je určena širokému čtenářskému publiku, protože na Stezku Českem může vyrazit opravdu každý. A pokud se na ni necítí, může si alespoň přečíst krásné a inspirativní příběhy těch, kteří překonali sami sebe a vydali se na trasu, která jim změnila život.Ve FB skupině Stezka Českem je nyní téměř 35 000 členů, další tisíce jsou na Instagramu. Stezka Českem spolupracuje s Klubem českých turistů a Czech Tourism. Připravuje se dokument a spousta dalších projektů. Další na www.stezkaceskem.cz
Na stiahnutie
13,20 €

dostupné aj ako:

Míň než kopnout si do psa


Příběhy z osmi zemí východní a jihovýchodní Asie, o kterých autor referoval jakožto stálý zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu. Zvláštní, záhadný případ ztracených dětí v nebezpečné thajské jeskyni, děsivé utrpení rohingských uprchlíků, kterým svět neumí pomoct a nakonec se jich ujímá jedna z nejchudších zemí světa, nebo zákulisí obou summitů Donalda Trumpa a nejtvrdšího diktátora současnosti – Kim Čong-una. Případně první dny pandemie covidu-19 tam, odkud se rozšířila a kde její původ dodnes tají – přímo v Číně. A také opakované cesty české ho prezidenta tamtéž, ze kterých zbyla jen hořkost a obří účty. Ale více než na všechny mocné a bohaté se autor zaměřuje na příběhy „těch, které život drtí den co den“, a přitom právě oni jsou – podle něj – těmi nejstatečnějšími bojovníky. Dozvíte se, jak se mstí siamští duchové, jak nesmlouvavá je drogová mafie nebo jak hrůzně propracovaný je systém čínské komunistické moci.
Na stiahnutie
8,17 €

Ve stínu duhy


Z Vysočiny do pákistánského PešávaruPředstavte si, že jste se s manželem právě přestěhovali do nového domu a každým dnem očekáváte příchod prvního dítěte. Ještě v porodnici pak od manžela dostanete zvláštní dárek — letenku do pákistánského Pešávaru — a zároveň se od něj dozvíte, že tam získal místo v projektu zaměřeném na prevenci přírodních katastrof. Rázem stojíte před vidinou dvou let strávených v zemi, kterou byste možná ještě zvládli najít na mapě, jenže to málo, co o ní víte, by se dalo shrnout do dvou vět.Jak čerstvá matka reaguje na nové prostředí a nezvyklou kulturu? Co pro ni znamená ztráta svobody a pocitu bezpečí v neznámém světě? Jak se vyrovnává se strachem z bombových útoků a hrozících únosů?Autorka ve vzpomínkách prokládaných deníkovými zápisky zachycuje své mnohdy těžko uvěřitelné zážitky na pozadí toho, co se v letech 2007 a 2008 v Pákistánu skutečně událo. Nechte se pohltit svižným vyprávěním o zemi s bohatou kulturní tradicí a jejích tak trochu svérázných obyvatelích.
Na stiahnutie
10,50 €

Z archivu cestovatele 1


Dr. Jiří Baum, přírodovědec a cestovatel, navštívil mezi oběma velkými válkami téměř všechny světadíly, později cestoval i s manželkou Růženou Baumovou. O svých cestách napsali řadu knih i článků do časopisů. Tato knížka obsahuje první kolekci jejich článků, je to jejich první reedice od doby, kdy téměř před sto lety vyšly v tehdejších časopisech.
Na stiahnutie
3,90 €

Cestovateľ


Fotograf a cestovateľ Aleš Tvrdý vyrazil do sveta vo svojich dvadsiatich troch rokoch, kedy sa písal rok 2008. Odvtedy prešiel vyše 60 krajín a spravil viac ako 300-tisíc fotografií. Od svojej prvej cesty až dodnes si pripísal množstvo úspechov. Dvakrát sa mu podarilo vyhrať v súťaži Bloger roka v kategórii Najlepší travel blog.Mnohé z jeho záberov sa stali víťaznými snímkami v medzinárodných, ale aj domácich súťažiach, pričom niektoré z fotografií publikoval aj National Geographic. Aleš sa stal dvojnásobným finalistom svetovej súťaže Enviromental Photographer of the Year, na platforme OneEyeLand sa v roku 2021 stal 25. najlepším fotografom sveta spomedzi viac ako 130-tisíc fotografov.Aleš do svojej knihy vybral najzaujímavejšie, najbizarnejšie a najvtipnejšie príbehy zo štrnástich rokov, ktoré prežil na cestách. Zážitky sú sprevádzané nádhernými fotografiami, ktoré plnohodnotne dopĺňajú jeho príbehy a vďaka nim sa budete môcť vžiť do jeho kože aj vy.
Na stiahnutie
11,90 €

Vlhošť


Vlhošť je rozložitá znělcová hora na rozhraní pískovcových roklí Kokořínska a sopečné krajiny Českého středohoří. V jeho stínu vznikala pravěká sídliště, zemědělská centra a města, budovaly se tu středověké hrady a zakládaly soustavy rybníků. Tato kniha přináší dvojí pohled na Vlhošť od autorů, kteří jeho okolí dlouhodobě studují. Geolog Jiří Adamovič a stavební historik Kamil Podroužek provedou čtenáře geologickým vývojem, zvláštnostmi pískovcového reliéfu a historií okolního osídlení. Soustředí se přitom na výklad konkrétních jevů, ať už přírodních, nebo člověkem vytvořených, a jejich zasazení do celkového kontextu Vlhoště a jeho okolí.Druhá část, sepsaná geologem a esejistou Václavem Cílkem, využívá tohoto kontextu pro vyjádření vlastního pojetí krajiny, založeného na širším přírodovědném základě s překvapivým akcentem na její spiritualitu. Dvě části knihy prezentují dva přístupy k vnímání a interpretaci krajiny a v tomto případě se setkávají a doplňují při představení dosud velmi málo známého koutu české země.
Na stiahnutie
12,49 €

dostupné aj ako: