Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Na sklade máme až 50 000 kníh.
Tituly skladom doručíme do Vianoc.

Andrea Coddington

Andrea Coddington

Andrea Coddington je rešpektovaná a jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek. Jej knihy čitateľov vtiahnu do deja a reálii. Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pochádza z Radošiny. Novinárčine sa profesionálne venovala vo viacerých slovenských médiách. V roku 2002 odišla do New Yorku ako zahranično-politická spravodajkyňa, kde sa vydala a doteraz tam žije so svojimi dvomi deťmi žije. (Manžel zomrel pred niekoľkými rokmi pri autonehode).

Jej prvý úspešný román Mal to byť pekný život vyšiel v roku 2009 (Evitapress). V roku 2010 vyšiel vo vydavateľstve Ikar druhý román Andrey Coddington Židovka, ktorý sa stal bestsellerom. Doteraz sa z neho predalo 25 tisíc výtlačkov, takže si zaň autorka v závere tohto roku preberie ocenenie Platinová kniha.  Autorka boduje u čitateľov aj na iných fórach.

Andrea Coddington sa zameriava vo svojej doterajšej literárnej tvorbe na skutočné príbehy. Takým je už jej prvá kniha – Mal to byť pekný život  (autorkin osobný, skutočný príbeh), ako aj román Židovka (reálny príbeh Židovky Sofie Maniševičovej, ktorá časť svojho života prežila na Východnom Slovensku). Rovnako aj knižné dielo Cudzia krv je skutočným príbehom troch žien, ktoré autorka aj osobne pozná.

V roku 2012 jej vychádza ďalší román Predohra. O rok neskôr vydáva Andrea Coddington románe Milovanie, ktorý je voľným pokračovaním Predohry. V júni 2014 vyšlo vo vydavateľstve Ikar druhé vydanie úspešného románu Mal to byť pekný život.

V auguste 2014 vydala knihu Jozef Bednárik. Knihu o slovenskom divadelnom hercovi, muzikálovom režisérovi, nezabudnuteľnom gurmánovi a veľkom cestovateľovi Jozefovi BednárikoviJe plná autentických výpovedí a zážitkov, ale aj úprimných vyjadrení rodiny, kamarátov a hviezd českého a slovenského divadla. 

Andrea Coddington sa ponorila do materiálov k najsledovanejšiemu jojkárskemu seriálu a spracovala ich do rovnomennej knihy - Divoké kone (2015). Na knihe pracovala niekoľko mesiacov. Nečakajte prepísaný scenár. Zachovala hlavnú dejovú líniu rodinnej ságy, ktorú si dotvorila po svojom aj pre tých, ktorí seriál vôbec nesledujú. 

Foto: www.andreacoddington.sk

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Novinka od Andrei Coddington: Jozef Bednárik

Panta Rhei Tím

pondelok, 18. augusta 2014 v sekcii Rozhovory

Náhly odchod Jožka Bednárika zarmútil aj menej umelecké duše, jeho citlivosť, divadelné umenie a poctivá práca boli na Slovensku všeobecne známe. Aký bol nie len v práci či za stolom? Dozviete sa to z novinky, ktorú o jeho živote napísala Andrea Coddington. Jeho najbližší a známi ho volali "Béďa" a my sme tomuto osloveniu ostali verní. čítať viac...