Michael Connelly

autor

Michael Connelly
Pracoval roky ako novinár a za svoje články o o ľuďoch, ktorí prežili letecké nešťastie dostal nomináciu na Pulitzerovu cenu. Narodil sa 21. júla 1956 v Philadelphii, USA.

Svoj prvý román sa rozhodol napísať začiatkom 90. rokov, pretože chcel literárne spracovať svoje žurnalistické skúsenosti, práve  vtedy stvoril detektíva Harryho Boscha (prvý román mu vyšiel v roku 1992 – Temná ozvena). Hlavným hrdinom jeho románov je svojrázny detektív s hlbokou neúctou k autoritám a sebazničujúcim zmyslom pre spravodlivosť.

Každá Connellyho kniha vedie v rebríčkoch čítanosti a je to túžobne očakávaná novinka. Dynamika a nečakané rozuzlenia v príbehoch priniesli tomuto autorovi nebývalú popularitu a uznanie čitateľov kriminálnych románov na celom svete.

Michael Connelly je držiteľom viacerých prestížnych literárnych ocenení (Edgar, Anthony, Macavity, Nero, .38 Caliber /Francúzsko/ a Grand Prix /Francúzsko/. Žije na Floride s manželkou a dcérou.

Foto: Mark Coggins

viac

Temnejšia než noc


Známy vyšetrovateľ Terry Mc Caleb je poverený vyšetrovaním rituálnej vraždy, ktorá bola naaranžovaná podľa obrazov maliara Hieronyma Boscha. Hlavným podozrivým je druhý známy Connellyho hrdina, detektív Hieronymus Bosch. Knihu preložil Patrick Frank.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Všetko pre prachy


Ambiciózny chemik v strednom veku založil firmu, ktorá mala vyvinúť nový typ organického alebo aj molekulárneho počítača. Keby sa to podarilo, bol by z neho nový Bill Gates. Kvôli práci sa rozišiel aj so životnou partnerkou. Nechtiac však naďabil na záhadu zmiznutej prostitútky, ktorá mu nedala spávať pre jeho vlastnú minulosť a tak sa ju rozhodol vyriešiť. Postupne jej obetoval čoraz viac, až napokon zistil, že to bola finta jedného z kolegov, ako ho pripraviť o patent, ktorý sa práve chystal podať. Jeho konečným cieľom boli peniaze, no aj tak bol ochotný obetovať všetko, dokonca aj vlastný život pre ženu, ktorú nikdy nepoznal. Knihu preložil Patrick Frank.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Mesto kostí


Deviata v slovenčine vydaná napínavá kriminálka z pera uznávaného a populárneho amerického spisovateľa Michaela Connelyho určite zaujme milovníkov tohto žánru. Connellyho príbehy sú plné situácií, v ktorých čitateľovi naskakujú na tele zimomriavky a spočiatku nevysvetliteľné záhadné vraždy riešia sympatickí detektívi. V Meste kostí je to už dobre známy a obľúbený detektív Harry Bosch, ktorého náhoda privedie na stopu krvavého zločinu. Knihu preložil Patrick Frank.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Úžiny


Toto je hra s nervami čitateľa. Asi najuznávanejší súčasný autor kriminálnych románov Michael Connelly napísal knihu, ktorej strany musíte obracať či chcete alebo nie. Strhujúci dej vám jednoducho nedovolí vstať a uvariť si čaj.Keď niekto zákerne pripraví o život Terryho McCaleba a hrozí, že podozrenie padne na jeho manželku Gracielu, vdova si privolá na pomoc najpovolanejšieho z losangeleských vyšetrovateľov – Harryho Boscha. Ten sa veľmi rýchlo dostane do rúk agentom FBI, ktorí zdanlivo vyšetrujú ten istý prípad, ibaže z úplne opačného konca. Na svetlo sveta sa totiž znova vynoril slávny vrah policajtov s prezývkou Básnik, pôvodným povolaním vysokopostavený agent FBI. Koho si vezme na mušku tentoraz?
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Basnik Smrti


Príbeh novinára Jacka, ktorý sa na stránkach Rocky Mountain News zaoberá zločinom. Šokujúca samovražda jeho brata, dvojčaťa, detektíva z oddelenia vrážd ním otrasie a rozhodne sa, že napíše článok o samovraždách policajtov. Už prvé riadky článku ho však vtiahnu do prípadu, v ktorom sa možno sám stane terčom šialeného vraha. (135X220, str. 418, TV, ČB, r.vyd.2004)
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Poslední šance - Domino


Po několika letech strávených ve výslužbě se Harry Bosch vrací do řad policie. Nastupuje do prestižního oddělení, které má za úkol znovu otevírat odložené případy, jejichž pachatelé nebyli dopadeni. Hned první případ staví Harryho do choulostivé situace: má vyřešit sedmnáct let starou vraždu černošské dívky, jejíž původní vyšetřovatelé dnes sedí ve vysokých policejních funkcích a rozhodně nemají zájem, aby někdo odkrýval jejich tehdejší přehmaty. V průběhu pátrání Harry zjišťuje, že dozvuky tehdejší rasové nesnášenlivosti jsou tak silné, že i po téměř dvaceti letech způsobují další tragédie. Podaří se Harrymu prokličkovat mezi všemi nástrahami, oznámit zoufalým rodičům zavražděné dívky jméno vraha a přitom si udržet místo detektiva, na které byl přijat pouze podmínečně?
Vypredané
8,88 € 9,35 €

Advokát


Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž zál ežitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kte rému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život...
Vypredané
8,60 € 9,05 €

Vyhlídka


Na vyhlídce kousek od Mulholland Drive byla nalezena mrtvola. Zavražděný muž, identifikovaný jako doktor Stanley Kent, měl v zátylku dvě díry po kulce. Může Kentova poprava nějak souviset se skutečností, že ještě jako pracovník vědeckého ústavu měl přístup k radioaktivnímu cesiu? Odpověď na tuto otázku hledá Harry Bosch, novopečený detektiv prestižního Speciálního oddělení vražd. Jeho podezření, že Kentova smrt může mít vážný dopad na bezpečnost státu, prudce vzroste se zjištěním, že krátce před vraždou bylo z nemocnice, kde se oběť podílela na výzkumu a léčbě rakoviny, odcizeno velké množství této nebezpečné látky. Vše nasvědčuje tomu, že Kent byl jen součástí teroristického plánu na vyhlazení některého z velkých amerických měst. A právě v té chvíli se do případu vloží FBI, neboť ho pokládají za příliš důležitý, než aby ho mohl vyšetřovat obyčejný policajt z Los Angeles. Harry zažívá nejen obvyklé byrokratické tahanice a ústrky, ale také shledání se svou bývalou milenkou, federální
Vypredané
8,88 € 9,35 €

Posledná šanca


Michael Connely je už čitateľom veľmi dobre známy autor. Nemenej známy je aj hlavný hrdina jeho trilerov Harry Bosch. V Poslednej šanci sa Harry vracia k polícii. Chytá sa poslednej šance v rámci takzvanej trojročnej amnestie, ktorá umožňuje vrátiť sa tým detektívom, ktorí museli odísť zo zboru pred menej ako tromi rokmi. Spolu so svojou starou partnerkou Kizmin Riderovou nastupuje na oddelenie neuzavretých prípadov, ktoré má mestu aj svetu ukázať, že polícia nezabúda na nevinné obete starých zločinov. Ako prvý sa mu na stôl dostane prípad mladého dievčaťa, ktoré v roku 1988 takpovediac popravili na kopci za rodičovským domom. Dievča bolo z rasovo zmiešanej rodiny, teda bude treba vyšetrovať možné spojenia vraha so skupinami rasistických radikálov.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Echo Park


V roku 1993 zmizla cestou zo supermarketu Marie Gestová. Na prípade jej zmiznutia pracoval detektív Harry Bosch, no nedokázal ho vyriešiť a mladá žena sa nikdy nenašla. Bosch má spis Gestovej znova na stole, keďmu nečakane zavolajú z prokuratúry. Muž obvinený z dvoch ohavných vrážd je ochotný priznať sa k niekoľkým ďalším vrátaneMarie Gestovej. Detektívmusí prijať priznanie muža, ktorého hľadal a nenávidel po celých trinásť rokov. Keď sa dozvie, že v roku 1993 s partnerom prehliadli stopu, ktorá ich mohla priviesť k vrahovi a zachrániť život deviatim ľuďom, celá jeho existencia v role policajného detektíva sa začína rozpadať.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Krvná pomsta


Bývalý agent FBI Terry McCaleb dostane infarkt a musia mu transplantovať srdce. Kým sa zotavuje, osloví ho mladá žena Graciela Riversová s tým, že nové srdce a šancu žiť ďalej dostal vďaka jej sestre, ktorú zavraždili. Žiada, aby túto vraždu vyšetril. Smrť Glorie Torresovej je na pohľad obyčajná hlúpa náhoda. Spolu s predavačom ju zavraždili počas lúpežného prepadnutia obchodu, v ktorom práve nakupovala. Polícia to považuje za rutinný prípad a vyčkáva. Terry McCaleb sa rozhodne nečakať... Michael Connelly je svetoznámym autorom kriminálnych románov. Doteraz publikoval osem románov a získal za ne niekoľko prestížnych ocenení. Knihu preložil Patrick Frank. Druhé vydanie
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Vyhliadka


Na vyhliadke na Mulholland Drive sa našla mŕtvola doktora Stanleyho Kenta s dvomi dierami po guľkách v zátylku. K prípadu povolali detektíva Harryho Boscha, ktorý rýchlo zisťuje, že zavraždený mal prístup k rádioaktívnym látkam v takmer všetkých nemocniciach celých Los Angeles. Vyšetrovanie celkom bežného zločinu sa rýchlo mení na niečo oveľa závažnejšie a nebezpečnejšie. Harry aj s novým partnerom, ktorý sa ešte iba zaúča do tajov profesie vyšetrovateľa vrážd, musí onedlho čeliť nielen vysokým predstaviteľom losangeleskej polície, ale aj FBI. Neostáva mu, iba sa držať svojich inštinktov a dúfať, že mu pomôžu vyriešiť zločin – a zachrániť Los Angeles pred smrteľným nebezpečenstvom.Michael Connelly pôvodne napísal Vyhliadku ako šestnásťdielny seriál pre The New York Times Magazine, neskôr však dielo podstatne rozšíril a prepracoval do knižného vydania. Vyhliadka je pätnástou knihou, ktorá Michaelovi Connellymu, svetoznámemu autorovi detektívok, vychádza vo Vydavateľstve SLOVART. Knihu preložil Patrick Frank.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Betónová blondína


Detektív Hieronymus Bosch (známy z románu Smrť v meste anjelov) pred niekoľkými rokmi zastrelil viacnásobného sadistického vraha prostitútok Normana Churcha. Vrah pri zatýkaní siahol pod vankúš a Harry Bosch v úsudku, že tam má zbraň, vystrelil. Bábikár, ako vraha policajti prezývali, však siahol po svojej parochni. Vdova po zabitom obvinila Harryho Boscha, že Bábikára zabil neozbrojeného a žiada od polície odškodné. Hneď v prvý deň pojednávania sa na políciu dostane list, aké posielal Bábikár, keď ešte žil. Je v ňom morbídna básnička o tom, ako zasa niekoho zavraždil, a návod, kde môže polícia najsť mŕtvolu. Je zaliata v betónových základoch biliardovej herne, ktorá medzičasom vyhorela. Obeť dostane prezývku Betónová blondína. Keďže Church bol v čase vraždy mŕtvy, obžaloba na súde to použije proti Boschovi ako dôkaz, že nebol vrahom, a Harry sa pustí do ďalšieho hľadania skutočného páchateľa. Knihu preložil Patrick Frank.
Vypredané
9,45 € 9,95 €

Closers


Three years after leaving the LAPD, Harry is back, working with his former cop ally and partner, Kizmin Rider. Harry and Kiz are assigned to the LAPD's Open-Unsolved Unit. These detectives are the Closers they put a shovel in the dirt and turn over the
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Echo Park


In 1993 Marie Gesto disappeared after walking out of a supermarket. Harry Bosch worked the case but couldn't crack it, and the twenty-two-year-old was never found. Now, more than a decade later, with the Gesto file still on his desk, Bosch gets a call fro
Vypredané
9,15 € 9,63 €

Advokát zo zadného sedadla


Advokát Mike Haller dostane nový prípad. Bohatý mladý muž z Beverly Hills je zatknutý za brutálne napadnutie ženy. Napriek bežnej praxi, na základe ktorej majú advokáti obhajovať klientov, ktorí sú vinní, po prvý raz v Mikovej kariére to vyzerá tak, že jeho klient je naozaj nevinný. Advokát zdesene zisťuje, že ani jeho klient, ani obeť nie sú v tomto prípade tým, čím sa na začiatku predpokladalo. Situácia sa postupne vyhrotí až do štádia, keď Mikovi Hallerovi hrozí súd za vraždu v prípade, ak svojho klienta nebude kryť.Advokát zo zadného sedadla je dvanástou knihou, ktorá tomuto svetoznámemu autorovi detektívok vychádza vo Vydavateľstve SLOVART. Po prvý raz sa v nej predstaví advokát Mike Haller, ktorý tak nahrádza nezabudnuteľného detektíva Harryho Boscha, hviezdu Connellyho predchádzajúcich diel.
Vypredané
9,42 € 9,92 €