Stacey Gregg

autor

Stacey Gregg

Ako mladé dievča žijúce na Novom Zélande chcela Stacy Gregg dosiahnúť dve veci – stať sa jazdkyňou na koni a byť spisovateľkou. Stať sa spisovateľkou bola tá ľahšia časť – všetko, čo potrebovala, bol zošit a pero. Stacy napísala veľa poézie a poviedok v škole a potom sa stala novinárkou, písala články do časopisov a novín a pracovala ako módna spisovateľka, než vyšla jej prvá kniha zo série Tajomstvá klubu poníkov

Odvtedy Stacy napísala 24 kníh. Jej príbehy ju zaviedli do celého sveta od Arábie po Taliansko, Španielsko a Rusko. Jej najnovší román Ohnivý žrebec sa odohráva na Islande a v Berlíne a Poľsku má čoskoro vyjsť nová kniha – Princ z poníkov. Stacy tiež robí sériu obrázkových kníh založenú na dobrodružstvách veľmi nezbedného miniatúrneho poníka s názvom Mini Whinny.

Splniť sen o jazde na koni bolo ťažšie. Uplynulo veľa rokov šetrenia a prosenia svojich rodičov, kým Stacy konečne dostala svojho prvého poníka, keď mala 10 rokov. Talentované, ale náročné poníky často zapĺňajú knihy Tajomstvá Pony Clubu – a možno práve preto má pre nich Stacy slabosť v skutočnom živote.

viac