Zdeněk Miller

autor

Rodák z Kladna Zdeněk Miller začínal v zlínskych filmových ateliéroch a od roku 1945 spolupracoval s legendárnym Jiřím Trnkom v barrandovskom štúdiu Bratři v triku, pre ktoré vytvoril aj slávne logo.

"Walt Disney použil pre svoje kreslené príbehy takmer všetky zvieratká, iba jedno nie. To som si vybral ja," vysvetlil Miler už skôr, prečo si za hlavného hrdinu svojich diel zvolil malého hmyzožravca. Údajne mu to napadlo, keď pri prechádzke zakopol o krtinec. V roku 1956 vznikol prvý a asi najslávnejší Krtkov príbeh o tom, ako prišiel k nohaviciam. V rovnakom roku zaň Miler získal cenu na filmovom festivale v Benátkach, kde ho ocenili aj neskôr.
Na svojom konte má Miler viac ako päť miliónov predaných kníh a množstvo cien.
Príbehom s Krtkom venoval Miller väčšinu svojej tvorby - asi 50 filmov z celkových 70. Okrem toho jeho nezameniteľné ilustrácie ozdobili cez 40 kníh pre deti. Na večerníčkoch a knižných príbehoch s roztomilo nemotorným Krtkom vyrastajú generácie detí nielen v Česku a na Slovensku už vyše pol storočia. V Nemecku je Krtko známy ako Maulwurf, v anglicky hovoriacich krajinách ako Mole. Milujú ho aj v Škandinávii a Japonsku a poznajú ho aj diváci v Číne. Na svetovej výstave EXPO 2010 v Šanghaji patril k hlavným trhákom českej expozície.
Zdeněk Miller zomrel vo veku 90 rokov tento rok (2011).

viac

Kvarteto Mašinka


Kvarteto
Vypredané
2,27 € 2,39 €

Kuřátko a obilí - omalovánky


Nádherně ilustrovaná omalovánka Kuřátko a obilí
Vypredané
0,67 € 0,70 €

Little Mole and His Little Car


Příběh s autíčkem patří k těm nejznámějším, které oblíbený Krtek prožil. Tentokrát náš hrdina pozoruje z vrcholu své krtčí hromádky auta na silnici a zatouží mít své vlastní. Zkusí si postavit auto sám, ale tenhle nápad nedopadl nejlépe – autíčko nejede! Náhodou najde na cestě rozbité a kamarádka myška mu poradí, kde mu autíčko opraví. Sláva! Vše dobře dopadne a šťastný Krtek může jezdit ve svém krásném červeném autíčku. Již čtvrté vydání v angličtině, druhé v překladu Mikea Baugha. From his hill by the street, Little Mole sees something neat. Cars everywhere fill up his view. If dogs can drive, why can’t he too? He tries to make one all by himself, but it just doesn’t work until he gets some help. Then he gets what he wants—it’s little but real, a beautiful red automobile!
Vypredané
9,49 € 9,99 €

A kisvakond és a mackók


A színes lapozó oldalain a rajzfilmekből jól ismert, népszerű Vakond figurájával, kalandos történeteivel ismerkedhetnek a legkisebb gyerekek.A keménytáblás könyv egy erdei kirándulás különlegesen kalandos történetét meséli el.
Vypredané
3,62 € 3,81 €

Krtek a paraplíčko


Krtek a paraplíčko - puzzle 3x55
Vypredané
6,67 € 7,02 €

Veselé pečiatkovanie Krtko


Kreatívny titul plný zábavy, aktivít a obrázkov na vymaľovanie a pečiatkovanie. Obsahuje 60 strán a 8 pečiatok, vďaka ktorým se deti nielen zabavia, ale si aj precvičia svoje grafomotorické schopnosti.
Vypredané
9,49 € 9,99 €

Krtko a kamaráti


Angličtina pre najmenších s Krtkom a jeho kamarátmi!Náučný balíček na výučbu angličtiny obsahuje obrázkový slovníček a pexeso. Deti sa zábavnou formou zoznámia so základnými anglickými slovíčkami. Ich najobľúbenejší kamarát Krtko ich zoznámi s jeho okolím.
Vypredané
10,44 € 10,99 €

Krtko a rok


Angličtina pre najmenších s Krtkom a jeho kamarátmi!Náučný balíček na výučbu angličtiny obsahuje obrázkový slovníček a pexeso. Deti sa zábavnou formou zoznámia so základnými anglickými slovíčkami. Ich najobľúbenejší kamarát Krtko ich bude sprevádzať celým rokom.
Vypredané
10,44 € 10,99 €

Krtko Maľuj, strihaj, nalepuj


Jedinečná kombinácia všetkých obľúbených aktivít - strihania, nalepovania, kreslenia a vymaľovávania pre Vaše deti. Zošit obsahuje samolepky, šablóny, vystrihovačky a 24 obrázkov.
Vypredané
6,64 € 6,99 €

Krtko a jar


Krtko sa presvedčí o tom, že jar je už tu, keď po zime vykukne zo svojho zimného domčeka. Je rád, že dobre prezimoval a teší sa na jarné slniečko. Ale ako prežili zimu ostatní? Keď krtko počuje zúfalé volanie malej sýkorky, je to úloha preňho ako stvorená... Musí sa o vtáčatko postarať!
Vypredané
2,80 € 2,95 €

A kisvakond órája


Izgalmas nap virrad a kisvakondra! Sok élmény és kaland vár rá: korán reggel megmosakszik, aztán a barátaival segít felépíteni a kisegér új házát. Délután mindenki a nyusziéknál tévézik, este pedig a kisvakond színpompás festményeket készít. A könyvben található órán nyomon követheted a kisvakond napirendjét. Állítsd be bátran a mutatókat!!
Vypredané
6,78 € 7,14 €

Kukucskálás a kisvakonddal


Ha végigböngészed ezt a könyvet, te is átélheted a kisvakond egy nyári napját!
Vypredané
7,66 € 8,06 €

A kisvakond és a nyuszi (lapozó)


A lepkével fogócskázó, bújócskázó kisnyuszi, lemaradva családjától eltévedt az erdőben. A kisegér, a süni és kisvakond siet segítségére. A színes lapozó a legkisebbekhez szól.
Vypredané
3,39 € 3,57 €