Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Arthur Conan Doyle: Studie v šarlatové - Podpis čtyř (Příběhy Sherlocka Holmese)

Počet strán: 232

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072174805

Jazyk: český

Dátum vydania: 11. júla 2007

Vydavateľstvo:  Jota

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 135 cm x 205 cm x 22 cm

Studie v šarlatové - Podpis čtyř (Příběhy Sherlocka Holmese)

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,07 
Bežná cena: 11,65 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Letos je tomu již 120 let, kdy do mlhavých ulic viktoriánského Londýna a ponurých blat zapadlých hrabství vykročil muž, který věru neměl „ani špinavé ruce, ani strach“, doprovázen svým přítelem, jemuž vděčíme za svědectví o jejich dobrodružstvích. Sherlock Holmes a dr. Watson. Právě se seznámili (v příběhu Studie v šarlatové (knižně 1887), kterou nyní vydáváme v novém překladu Jana Sládka), podivínský génius a sportsman a veterán britské afghánské války, aby pomáhali pravdě a spravedlnosti, někdy tak těžkopádné. Dr. Watson ještě netuší, do jak zvláštního, groteskního světa plného záhad vstupuje. Díky jeho zápiskům jej můžeme následovat. V tomto svazku odhalíme ještě tajemství Podpisu čtyř (knižně 1890), v dalších se seznámíme se všemi Příběhy Sherlocka Holmese, jak je Doyle napsal, i s některými jeho následovníky.

Sir Arthur Conan Doyle bol škótsky spisovateľ, ktorý sa preslávil poviedkami o Sherlockovi Holmesovi. Jeho ďalšie veľmi známe dielo je Stratený svet.

Narodil sa 22. mája 1859 ako druhý syn z desiatich detí Charlesa Altamonta a Mary Foley Doyleovej. V roku 1868 začal študovať na jezuitskej škole v Lancashire. Na Edinburgskej univerzite študoval medicínu, kde získal v roku 1885 titul doktor medicíny. Potom slúžil ako lodný lekár na plavbe k západnému africkému pobrežiu, po ktorej nasledovala v roku 1882 príprava lekárskej praxe v Plymouthe. Počas štúdia ho zaujali schopnosti jeho profesora Dr. Josepha Bella pri detailnej diagnóze pacientovho stavu. Toto majstrovstvo diagnostickej ... viac

Odporúčame tieto knihy