Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Peter Valo: Čierny humor v bielom plášti 2

Počet strán: 256

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788089359813

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89359-81-3

Dátum vydania: 11. mája 2016

Vydavateľstvo:  Forza Music

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 13 cm x 20 cm

Hmotnosť: 0,28 kg

Čierny humor v bielom plášti 2

Autor: Peter Valo

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 8,08 
Bežná cena: 8,50 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Po úspechu prvej knihy z prostredia, ktoré každý z nás aspoň raz navštívil, teda z ambulancií, polikliník či nemocníc, zozbieral autor Peter Valo ďalšiu päťdesiatku vtipných príbehov z lekárskej praxe s rovnomenným názvom Čierny humor v bielom plášti 2. Jej hrdinami sú skutoční lekári z rôznych kútov Slovenska počnúc obvoďákmi až po vysoko špecializovaných operatérov.

Nie všetky príbehy iskria humorom, sú medzi nimi aj také, ktoré nútia čitateľa skôr k hlbšiemu zamysleniu. Všetky sa však udiali v reálnom čase reálnym ľuďom. Mnohí spomedzi lekárov, o ktorých autor píše, už nie sú medzi živými, no zanechali po sebe nezmazateľnú stopu či už na poli nových objavov a medicínskych postupov alebo v mysli svojich vďačných pacientov a kolegov.

Na Slovensku je tento typ literatúry, ktorý osciluje medzi spomienkou a beletriou, pomerne ojedinelý. Autor, ktorý prácu lekárov dôverne pozná z dlhoročnej novinárskej praxe, podľa rozprávania priamych účastníkov alebo spomienok na tých, ktorí už odišli, vdýchol dušu príbehom a udalostiam, ktoré nás rozosmievajú aj dnes a potvrdzujú staré známe, že smiech lieči.

Odporúčame tieto knihy

Peťa
Peťa
24. júna 2019

Knihu som si kúpila, nakoľko mi bola odporúčaná, vraj je vtipná. Z môjho pohľadu až taká funny nie je, no dozviete sa info o rôznych lekároch na SK území....ako začínali svoju kariéru, kde študovali, s kým spolupracovali a kto mal vplyv na ich ďaľšiu profesionálnu cestu (napr. plastická chirurgia, pneumo-respir.choroby atď). Preto ju hodnotím skôr ako informatívnu, človek sa dozvie niečo nové. No nezasmeje sa do popuku.