Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Mark Bauerlein: Najhlúpejšia generácia

Počet strán: 208

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788080614317

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8061-431-7

Dátum vydania: 1. januára 2010

Rok vydania originálu: 2008

Vydavateľstvo:  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov

Orig. vydavateľstvo: Jeremym P. Tercherom

Hmotnosť: 0,27 kg

Najhlúpejšia generácia

Autor: Mark Bauerlein

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 7,86 
Bežná cena: 8,27 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Samotný rozšírený názov knihy Najhlúpejšia generácia: Ako digitálna éra ohlupuje mladých Američanov a ohrozuje našu budúcnosť (alebo never nikomu pod 30), vystihuje podstatu tejto zaujímavej analýzy, ktorej vydanie vyvolalo značný rozruch. Reflektuje prienik moderných technológií do spoločnosti a ich vplyv na jednotlivca, na jeho správanie, postoje, spoločenské vzťahy, záujmy, či názory. Autor nazerá na internet, mobilné telefóny a softvérové prvky (napr. počítačové hry) kriticky a pripisuje im rôzne negatívne sociologické javy, ktoré pozorujeme v spoločnosti (predovšetkým v americkej). Autor ako profesor literatúry vychádza aj z osobného poznania, že mladá generácia číta čoraz menej, pohŕda kultúrnym dedičstvom, a napriek prebytku informácií sa stáva nevzdelanou, nekritickou. V súvislosti s modernými technológiami autor vníma aj poruchy sociálneho správania, zvyšujúcu sa agresivitu a prejavujúcu sa demoralizáciu. Rozoberané javy možno pozorovať aj v slovenskej spoločnosti, čím je kniha aktuálna aj pre náš knižný trh.

Odporúčame tieto knihy

Samuel
Samuel
18. apríla 2019
V pohode knizka

V pohode knizka - len tam je kopu statistik a cisel v ktorych sa da lahko stratit a tym padom aj knizka trochu miestami nudi, ale celkovy vysledok je to v pohode a ma to aj pointu, myslienku a ponaucenie.