Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jodi Picoultová: Čas odísť

Počet strán: 440

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055142418

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Leaving Time

ISBN: 978-80-551-4241-8

Dátum vydania: 11. augusta 2015

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Ballantine Books

Rozmery: 3,3 cm x 14,5 cm x 22,7 cm

Hmotnosť: 0,63 kg

Čas odísť

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 14,16 
Bežná cena: 14,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Jenna Metcalfová už vyše desať rokov neprestajne myslí na svoju matku Alice, ktorá záhadne zmizla po tragickej udalosti. Jenna neverí, že ju matka svojvoľne opustila, preto po nej pátra na internete a dookola listuje v jej denníkoch. Nemôže sa zbaviť pocitu, že v záznamoch sa ukrýva kľúč k odhaleniu pravdy. Existuje len jediný človek, ktorý by ju mohol nasmerovať na správnu stopu, jej otec alkoholik, no ten sa po manželkinom zmiznutí ocitá na psychiatrii. Trinásťročné dievča zúfalo hľadá pravdu, preto do pátrania zapojí dvoch pochybných spojencov: okultistku Serenitu Jonesovú, ktorá sa preslávila hľadaním nezvestných ľudí, no v súčasnosti jej už veľký dar nefunguje ako kedysi, a Virgila Stanhopa, životom ubitého súkromného detektíva, ktorý pôvodne vyšetroval Alicin prípad aj s čudnou, možno súvisiacou smrťou, jednej jej kolegyne. Všetci traja spolupracujú, aby odhalili, čo sa stalo s Alice, a uvedomujú si, že pri hľadaní odpovedí musia čeliť čoraz ťažším otázkam.

Keď Jennine spomienky začnú zapadať do udalostí v matkiných denníkoch, príbeh rýchlo speje k nečakanému rozuzleniu.

Jodi Picoultová sa narodila a vyrástla na Long Islande a odjakživa chcela byť spisovateľkou. Študovala tvorivé písanie na univerzite v Princetowne. Po skončení štúdia si zarábala na živobytie ako technická editorka v brokerskej firme, neskôr pracovala ako copywriterka v reklamnej agentúre a ako editorka v pedagogickom vydavateľstve. Svoj prvý román napísala, až keď čakala prvé dieťa.

Jodi Picoultová je autorkou viac ako dvadsiatich románov, z ktorých sa predalo pätnásť miliónov výtlačkov po celom svete. V roku 2003 získala cenu New England Bookseller Award a niekoľko jej titulov sa umiestnilo na prvej priečke prestížneho rebríčka The New York Times Bestseller List. V slovenskom jazyku vyšli romány Čas odísť a Veľké maličkosti.

... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Jodi Picoultová: Veľké maličkosti

Andrea Gálová

piatok, 14. septembra 2018 v sekcii Recenzie

„Takže po prvé, dávate prednosť termínu černosi, Afroameričania alebo farební?“ Keď sa človek prechádza po kníhkupectve, nemá šancu prečítať obsah všetkých kníh a zistiť tak, ktorá by ho zaujala. Preto pri oslovení čitateľa často zohráva dôležitú úlohu prvý dojem, podobne ako je tomu aj u ľudí. Niektoré knihy majú neprehliadnuteľnú obálku a keď sa spojí s výborným obsahom, je to výhra na plnej čiare. Toto spojenie prináša aj kniha Veľké maličkosti od autorky Jodi Picoultovej. čítať viac...

Jodi Picultová: Veľké maličkosti

Martina Pinková

štvrtok, 13. septembra 2018 v sekcii Recenzie

Od vtedy, ako som čítala knihu z vydavateľstva Absynt Amerikánka, ktorá bola zameraná najmä na rasovú politiku v Amerike, sa akosi viac zaujímam o túto časť nášho bytia. Rasizmus je všadeprítomný, aj keď si to mnohí z nás ešte stále neuvedomujú alebo sa tým nezaoberajú. čítať viac...

Iveta
Iveta
7. júna 2019
Život slonov

Krásna kniha v ktorej je opísaný život slonov a vlastne aj ludí čo sa o nich starali a aké to bolo všetko tažké zvládnut to aj aj ich súkromný život so všetkými problémami aj láskou. Je tam aj troška ducharčiny tak kto má takéto niečo rád odporúčam.

Silvia14
Silvia14
13. novembra 2015

Zaujímavá kniha, aj keď pre mňa to nebolo šokujúce rozuzlenie v tom zmysle, že existujú podobné príbehy, ktoré som videla sfilmované. Veľkým prínosom pre mňa boli opisy toho, ako žijú slony, to sa mi naozaj páčilo. Kniha je písaná celkom pútavo, aj keď často som sa pozastavovala nad tým či takto môže rozmýšľať hlavná predstaviteľka vzhľadom na jej vek.

Katka
Katka
26. októbra 2015

veľmi prekvapujúca kniha. zo začiatku trochu zdlhave opisy slonov a ich návykov.ale odporučam vydržať a čítať. postupne sa odvíjaju paralelne životy mladeho dievčaťa,ktoré hľada svoju mamu, policajta a okultistky ktori jej pri tom pomáhajú. a matky dievčaťa. prekvapujúce rozuzlenie a krásny záver.