Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Johannes Mario Simmel: Nemusí být vždycky kaviár

Počet strán: 512

Väzba: tvrdá

EAN: 9788024927237

Jazyk: český

ISBN: 978-80-249-2723-7

Dátum vydania: 27. júla 2015

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3,3 cm x 13,8 cm x 20,7 cm

Hmotnosť: 0,61 kg

Nemusí být vždycky kaviár

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 17,81 
Bežná cena: 18,75 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Thomas Lieven, atraktivní, inteligentní muž, jenž vládne několika světovými jazyky, má dvě lásky: ženy a vaření. Při vaření dostává ty nejlepší nápady, které mu leckdy zachrání život. S úsměvem a šarmem zvládá nebezpečí, do nichž se za druhé světové války dostává jako agent tajných služeb spojeneckých zemí a zároveň německého abwehru. Sympatický hrdina „bez bázně a hany“ dokáže být i podvodníkem a svůdcem, ale nikdy nezradí své zásady, k nimž patří odpor k násilí, hlouposti a fanatismu, ale i schopnost racionálního jednání a pochopení pro lidské slabosti.

Nezvyčajne plodný autor, ktorý sa preslávil vyše dvadsiatkou spoločenských románov, viaceré z nich boli sfilmované.

Johannes Mario Simmel sa narodil vo Viedni 7. apríla v roku 1924. Simmelovi rodičia pochádzali z Hamburgu, jeho otec Walter Simmel bol chemik, jeho matka Lisa rodená Schneiderová bola lektorka. Detstvo strávil v Rakúsku a v Anglicku, maturoval z chemického inžinierstva.

Po druhej svetovej vojne najskôr pracoval ako novinár, prekladateľ a tlmočník americkej vojenskej správy v Rakúsku. Pri práci v denníku „Welt am Abend“ písal ako kultúrny redaktor filmové kritiky a fejtóny. Roku 1947 publikoval svoju prvú zbierku noviel pod názvom Stretnutie v hmle (v origináli Begegnung im Nebel). Potom sa uplatnil ako redaktor novín vo Viedni a Mníchove.

Medzi ... viac

Odporúčame tieto knihy