Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Aldous Huxley: Prekrásny nový svet

Počet strán: 279

Väzba: tvrdá

EAN: 9788082020772

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8202-077-2

Dátum vydania: 29. marca 2019

Vydavateľstvo:  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 13 cm x 18,2 cm

Hmotnosť: 0,35 kg

Prekrásny nový svet

Autor: Aldous Huxley

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,31 
Bežná cena: 11,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Aldous Huxley, jeden z najvýznamnejších spisovateľských zjavov anglickej a svetovej literatúry minulého storočia, posunul časový rámec hroziacej technizácie a odľudštenia spoločnosti do vzdialenej budúcnosti, ale jeho kritika nestráca adresnosť, hovorí k súčasnosti, hoci od vzniku diela (roku 1932) uplynulo už vyše osemdesiat rokov. Sex ako samozrejmá kategória dosahovania pôžitku, potláčanie identity, rozpad rodiny, snaha mocných uniformizovať myslenie a konanie ľudí roztriedených na kasty, to je niekoľko tém, ktoré Huxley v románe Prekrásny nový svet rozvíja. A na osudoch človeka vrhnutého do tejto supercivilizácie dotykových filmov, narkotických tabletiek a citovej púšte rozohráva autor humanistické posolstvo o potrebe citov, lásky, o hrôze z cynizmu mocných tohto sveta. Huxley skĺbil pútavý dej so závažnou etickou a filozofickou výpoveďou. Pôsobivosť románu sa s plynúcim časom len znásobuje. Lebo súčasný človek, podobne ako Huxleyho „Divoch“, pán Savage, sa nechce zmieriť s ošiaľom síce nového, ale vôbec nie prekrásneho sveta. Nový preklad Mariána Gazdíka je prvý kompletný a necenzurovaný. Kniha je určená pre milovníkov kvalitnej svetovej literatúry, futuristických diel a spoločenskej satiry.

Odporúčame tieto knihy

Erika
Erika
30. júla 2019

K tejto knihe som sa dostala na základe informácie, že sa práve ňou inšpiroval Orwell pri písaní diela 1984. Inšpiráciu bolo z knihy naozaj cítiť, hoci Huxleyho román bol pre mňa menej ponurý. Autor vytvoril spoločnosť, kde sú (takmer) všetci ľudia so svojim životom spokojní, ale o nikom sa nedá vyslovene povedať, že by bol šťastný. Na prvý pohľad to vyzerá idylicky, ale v konečnom dôsledku je takýto vývoj spoločnosti znepokojivý. Knihe dávam 4 hviezdičky. Som rada, že som si ho prečítala, no možno práve tým, že Orwella som čítala skôr, zatiaľ ho u mňa nič neprekonalo.