Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Cassandra Clare: Mesto kostí - Nástroje smrteľníkov 1

Počet strán: 440

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055604305

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-556-0430-5

Dátum vydania: 14. septembra 2012

Rok vydania originálu: 2013

Vydavateľstvo:  Slovart

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,7 kg

Mesto kostí - Nástroje smrteľníkov 1

Autor: Cassandra Clare

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 12,30 
Bežná cena: 12,95 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Pätnásťročná Clary Frayová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len okamih a všetky telá jej zrazu zmiznú pred očami. Potom je naozaj ťažké zavolať policajtov, aby vyšetrili vraždu neviditeľnej obete neviditeľnými tínedžermi. Tak sa Clary prvýkrát stretla s Jaceom, Tieňolovcom, ktorý zbavuje náš svet démonov. Clary je vtiahnutá do Jaceovho sveta, jej mama zmizne a ju napadne démon. Ale prečo majú démoni záujem o Clary a jej mamu? A prečo Clary ako jediná vidí Tieňolovcov a svet démonov?

Odporúčame tieto knihy

Renka
Renka
9. júla 2020
Hanba pre Slovart

Chcem sa vyjadriť iba k slovenskej verzii tejto knihy, recenzie deja atď. nechávam na iných. Po dlhom čase som sa rozhodla zakúpiť si knihy v slovenskom jazyku a vybrala som si Nástroje smrteľníkov. Bola som však neuveriteľne sklamaná jazykovou stránkou knihy. Čítanie tejto série ma odradilo od čítania ďalších kníh v slovenčine na veľmi dlhú dobu. Najprv som sa nechcela vyjadrovať k preklepom, veď je prirodzené, keď sa človek sem-tam preklikne. Tu je však bežne niekoľko preklepov snáď na každej strane. Horšie je na tom ale gramatika. Pripadá mi, akoby korektor nemal absolútne žiadne tušenie, kde sa v slovenčine píšu čiarky, akoby to v súvetiach tipoval. Niekedy vety vôbec nedávajú zmysel, slová sa opakujú alebo chýbajú a, čo je najsmutnejšie, vyskytuje sa tam veľmi málo prípadov, v ktorých je zvratné zámeno svoj použité správne. Skôr som mala pocit, akoby korektor o jeho existencii ani nevedel. A to som uviedla iba malé množstvo príkladov, ktoré, ako sa nazdávam, by sa v nijakom prípade v slovenských vydaniach kníh nemali objavovať. Keď vidím, aký jazyk formuje mládež, niet divu, v akom stave je naša slovenčina a že ju už pomaly nikto nevie správne používať.

Barbora
Barbora
18. mája 2020
Recenzia

Po niekoľkých rokoch, čo mám doma sériu Nástroje smrteľníkov, som sa do nej konečne pustila. Prečítala som prvú časť Mesto kostí (už 3x). Milujem svet Tieňolovcov, Clary, Jacea, Aleca, Izzy, Magnusa a mnoho iných postáv. Aj autorkin jednoduchý štýl písania. Táto séria ma bude vždy baviť.

Vani
Vani
24. februára 2016
ODPORÚČAM (y)

Je to výborná kniha.Odporúčam pre všetkých ktorí či už videli film alebo nie... A tiež odporúčam kúpiť si všetky knihy Nástrojov Smrteľníkov,a aby som nezabudla kniha je neskutočná keď sa do nej začítate neviete od tej knihy odrthnúť zrak... :)

Margaret
Margaret
22. mája 2015

Nástroje smrteľníkov sú najlepšia fantasy séria akú som doteraz čítala. Odporúčam prečítať všetky knihy.

Simona
Simona
24. januára 2015
Kristína
Kristína
20. júna 2014
Názor :)

Nástroje smrteľníkov je jedna z najlepších a najobľúbenejších sérii sveta. Pohltila milióny ľudí a detská po celom svete nedočkavo čakajú na ďalšie diely. Ich nedočkavosť je až taká veľká, že od zvedavosti začnú čítať po anglicky (preklad trvá dlhšie). Tento ošiaľ spôsobila najznámejšia spisovateľa Cassandra Clare.
Aj z vlastnej skúsenosti viem, že Cassandra píše naozaj úžasne a dokáže získať davy čitateľov. Píše veľmi jednoducho a pútavo. Páčilo sa mi že hneď zo začiatku dala akciu. Neobťažovala sa so zoznamovaním s postavami a dlhými úvodmi, proste nás hodila do deja. Je to tak lepšie, pretože nás to ihneď chytí a pohltí. Je skvelé že pri čítaní som si to dokázala celé predstaviť a vžiť sa do toho. Všetko som prežívala s hlavnou hrdinkou Clary. Clary je jedna z mojich najobľúbenejších postáv. Cassandra vymyslela úžasné postavy a takisto svet. Tieňolovci sú konečne niečo nové ! Priznajme si že upíri, vlkodlaci, anjeli.. začína to byť klišé, no Cassie urobila niečo nové a dokonalé ! Pri čítaní nebudete chcieť nič iné, len dočítať aby ste zistili čo sa deje, a zároveň budete túžiť aby sa to nikdy neskončilo a vy ste to mohli prežívať s nimi do nekonečna. Ja som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Je to presne ten typ "ešte jedna kapitola". Čítala som ju už viac krát a viem že si ju prečítam ešte mnoho krát.. Stále z nej dokážem vyťažiť niečo nové, niečo čo ma totálne priklincuje. Aj keď to poznám naspamäť, tak ma to nikdy neprestane baviť ! Ja vám môžem knihu len a len odporúčať. Postavy si zamilujete. Clary je typ hrdinky, ktorá vám nebude liezť na nervy. A najlepšie sú Jaceove ironické poznámky, pri ktorých sa nedá nezasmiať :) !