Jazyk


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Najnovšie - Knihy - Pre deti a mládež s. 1 z 2772

Magnus Chase a bohové Ásgardu – Příběhy z devíti světů


V devíti říších stále není klid. A protože Magnus Chase odjel navštívit sestřenici Annabeth, nezbývá, než aby svou kůži nesli na trh jeho staří známí – odvážná Samirah a její snoubenec Amir, trpaslík Blitzen a elf Hearthstone, drzá Mallory Keenová, lamželezo Nedorost Gunderson, bojovný Týdžej Jefferson a proměnlivá/ý Alex Fierro. Povede se jim pod ochrannou rukou boha Ódina vystopovat hromovládce Thora a znovu oddálit ragnarök, den zkázy?
Na sklade 2Ks
11,39 € 11,99 €

Nejjasnější hvězdy


První díl nové série od autorky fenoménu After! Karina vyrostla na vojenské základně a ví, jaký chaos a komplikace to do života přináší. Snaží se proto vést klidný dospělý život ve svém malém domku. Neznamená to však, že by se k rodině obrátila zády. Naopak – to ona drží rodinu pohromadě, například když má její bratr Austin problémy se zákonem. Karina ví, že by se měla soustředit i na sebe. Nemusí pořád všechny zachraňovat. Když se ale Austinovo chování začne zhoršovat, Karina ztrácí pevnou půdu pod nohama. A tehdy ho potká… Kael je dvacetiletý pohledný voják, který se vypořádává se zážitky ze dvou misí v Afghánistánu. Je mlčenlivý a uzavřený. Karina si však zvykne na jeho tichou přítomnost, která ji dodává klid, jaký už dlouho necítila. Tato iluze však nemůže trvat věčně… Strhující příběh o lásce a lžích, který ve vás zůstane dlouho po dočtení poslední stránky.
Predpredaj
16,92 € 17,81 €

Nezvyčajný darček pre bažanticu Zlaticu


Úsmevný príbeh o odvahe a vynaliezavosti, ktoré nepoznajú hranice. Keď bažantica Zlatica zistí, aké nebezpečné je prechádzať cez cestu pri starom dube, vymyslí plán. Potrebuje len žiarivú uniformu, zastavovací terč a niečo, čoho už aj tak má dostatok: odhodlanie. Zlatka si totiž pre seba a svojich lesných priateľov zo všetkého najviac želá jediné – bezpečný domov. Nádherné ilustrácie vidieckeho života so svojráznou hlavnou hrdinkou tvoria krásnu atmosféru a nezabudnuteľný príbeh. Okrem úsmevu a potešenia prinesie táto kniha deťom aj inšpiráciu a povzbudenie, aby sa pri problémoch či prekážkach nevzdávali a spomenuli si na Zlatkino odhodlanie. Pre deti od 3 rokov Z anglického originálu preložila Lucia Hlubeňová.
Predpredaj
9,41 € 9,90 €
Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Čierna a purpurová - Wojciech Dutka

Harry Potter: Sbírka létajících košťat


Vítejte na hodině létání! Designy létajících košťat jsou stejně rozmanité jako způsoby jejich používání. Tato kniha se detailně věnuje kouzelným košťatům z potterovských filmů, jejich výrobcům a samozřejmě i pilotům. Svou roli v oživení košťat na filmovém plátně sehráli nejen filmaři, kteří je navrhli a vyrobili, ale také herci, kteří na nich ve svých rolích s větším či menším úspěchem létali. Na létajícím koštěti můžete kličkovat kolem nebezpečných draků, unikat před Smrtijedy nebo se prostě jen tak vznést na oblohu. A samozřejmě nelze zapomenout na famfrpál!
Predpredaj
21,17 € 24,90 €

Medzi hviezdami 1: Kadeti


Nová epická sci-fi séria od kultového autora o dievčati, ktoré sa túži stať pilotkou vo vojne s mimozemskou rasou. Spensa žije vo svete, ktorý už desaťročia čelí útokom mimozemšťanov. Piloti sú pre zvyšok ľudstva hrdinami a Spensa od detstva sníva o tom, že tiež vzlietne ku hviezdam a preukáže svoju odvahu. V ceste jej však stojí minulosť jej otca pilota, ktorého pred rokmi zabili za dezerciu. Spensa je preto pre všetkých len dcérou zbabelca a jej šance na prijatie do leteckej školy sú viac-menej mizivé. Ona je však stále odhodlaná lietať, a keď v dávno zabudnutej jaskyni nájde vrak starobylej vesmírnej lode, uvedomí si, že jej sen by sa mohol splniť – za predpokladu, že dokáže loď opraviť a (čo je možno najdôležitejšie) presvedčiť podivný stroj, aby jej pomohol. Zdá sa totiž, že loď, čo objavila, má dušu – a najmä vlastnú hlavu a pomerne svojráznu osobnosť.
Predpredaj
14,20 € 14,95 €

Závodné auto - zvuková knižka s volantom


Aké zvuky vydáva závodní auto? Pri čítaní príbehu o jednom dni pretekára Tomáša a jeho auta poznajú deti rozmanité zvuky – ak už je to zvuk štartéra či klaksónu, kvílení bŕzd, túrovanie motoru, alebo jásanie divákov… Tato knižka obsahuje celkom 11 zvukových tlačidiel, ktoré sú pre zážitok z jazdy doplnené ešte volantom. Rozvíjané je nasledujúce: - slovná zásoba - základní vedomosti z oblasti automobilového športu - audiovizuálne zručnosti - senzomotorická koordinácia a jemná motorika Kniha vyhovuje normám Európskej únie (označenie CE) Pre deti +3
Predpredaj
17,09 € 17,99 €

Stop výmyslom! Pravda o zvieratách


Odhaľte skutočnú pravdu o zvieratách vďaka milým ilustráciám a vtipným textom Sophie Corriganovej! Netopier, ktorý sa rád zamotáva do vlasov. Čierna mačka, ktorá prináša smolu. Prefíkaná líška, slizká žaba, útočiaca osa... A takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Každému z nás nejaké zviera naháňa strach, spôsobuje nevôľu či vyvoláva túžbu vziať nohy na plecia a utekať. Je to však PRAVDA? V knihe Stop výmyslom: pravda o zvieratách vám zvieratá ukážu svoj pohľad na vec. Predstavia vám fakty o tom, čo robia, čo jedia, ako komunikujú. Jednoducho, vysvetlia vám, že v skutočnosti vôbec nie sú zlé, a dokonca nám ľuďom pomáhajú! Len sme im doteraz nerozumeli. Pre deti od 6 rokov Z angličtiny preložila Veronika Maťúšová
Predpredaj
16,06 € 16,90 €

Hádanky z abecedy


Z jedle na zem niečo padá, čože je to za záhada? Šupiny má ako ryba, chvost a hlava jej však chýba. Čo je to? Pri hádankách si nemusíte lámať hlavu. A pri abecede už vôbec nie! Ak ste si obľúbili knižky Zvieratká z abecedy a Písmenká z abecedy, tentoraz vás potešia hádanky. Tie sa schovali za každé písmenko a už čakajú na múdre hlavičky, ktoré ich rozlúštia. Uhádnete hádanky na prvýkrát? Alebo si na každé písmenko vymyslíte vlastné? Poďte sa zahrať s Hádankami z abecedy a skamarátiť sa so všetkými písmenkami.
Predpredaj
9,41 € 9,90 €

Knihy nie sú na jedenie


Nádherne ilustrovaná oslava fantázie a lásky ku knihám. Capko Leopold má nadovšetko rád čítanie kníh a svoje kníhkupectvo. Sú v ňom dlhokánske police, pohodlné kreslá a množstvo úžasných príbehov. S radosťou vyberá knihy pre zákazníkov: knihu o vtákoch pre pani v klobúku s perím či dobrodružné príbehy pre dievča v gumených čižmách. Keď jedného dňa vojde do obchodu iná koza, Leopold jej nadšene ponúkne zaujímavý príbeh. No tento zákazník dáva prednosť jedeniu kníh pred ich čítaním. Podarí sa Leopoldovi nájsť knihu, ktorá nasýti jeho predstavivosť, skôr než nasýti jeho brucho? Z angličtiny preložila Lucia Hlubeňová. Pre deti od 3 rokov
Predpredaj
9,41 € 9,90 €

Nikdy na mňa nezabudni


Naučte deti počúvať srdcom a vážiť si zázraky prírody, ktoré sú všade navôkol. Čo si želáte pre svoje dieťa? Má byť milé? Silné? Zvedavé? A aký človek by mal z neho vyrásť? Kniha Nikdy na mňa nezabudni skúma hodnoty, ktoré túžite vidieť u svojho dieťaťa a ktoré si môže osvojiť od obdivuhodných tvorov žijúcich na našej planéte. Príroda ponúka nezabudnuteľné zážitky a mnoho inšpirácií, ako sa neustále zlepšovať – od vľúdnosti pandy a múdrosti sovy, cez silu medveďa, až po šikovnosť opice. V tejto poetickej a krásne ilustrovanej knihe predstavujú David Wax a Brett Blumenthal deťom vlastnosti, ktoré ich pomôžu nasmerovať na životnú cestu plnú prívetivosti a rozvahy, aby z nich vyrástli silní, sebaistí a šťastní ľudia. Pre deti od 3 rokov Z anglického originálu preložila Lucia Halová.
Predpredaj
9,41 € 9,90 €

To je moje!


Ako presvedčiť malú dračicu, aby sa podelila o to, čo má rada? Ruby je dobrý dráčik. Dodržiava všetky pravidlá z Dračej knihy: VŠETKÝM kradne zlato a s NIKÝM sa oň nedelí. Zvieratkám sa to nepáči. Majú jej správania plné zúbky. Dajú sa tie príšerné pravidlá zmeniť? Spolu na niečo určite prídu...
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

Harmónia


Krásne ilustrovaný príbeh o význame slobody a vzácnom pute medzi človekom a zvieraťom Julka a leopard Leo sú najlepší priatelia. Keď však Lea zavrú do zoologickej záhrady, Julka urobí všetko pre to, aby bola znovu s ním. Vytvorí miesto, kde môžu ľudia a zvieratá žiť spolu... Harmóniu! Pre deti od troch rokov Z francúzskeho originálu Loveville (Comme de Géants, Canada) preložila Veronika Maťúšová.
Predpredaj
10,36 € 10,90 €

Někde mezi


Příběh pro fanoušky Pět kroků od sebe a Zůstaň se mnou. Sedmnáctiletá Tessa Jacobsová prožila většinu dětství v pěstounských rodinách. Nevěří proto, že si zaslouží lásku – ani od své adoptivní rodiny, natož od kohokoli jiného. Všechno se ale změní, když pozná Skylara, studenta maturitního ročníku ze sousedního města, který je beznadějný romantik. Jejich počáteční zamilovanost rychle přeroste v ten druh lásky, který vídáme jen ve filmech, a Tessa začne věřit, že by si lásku přece jen mohla zasloužit. Dokud nedojde k tragédii. Tessa se probudí sama v nemocničním pokoji, aniž by si pamatovala, jak se tam dostala. Pak se dozví děsivou zprávu: Skylar je mrtvý. Zatímco Tessa hledá odpovědi, Skylarův duch se s ní snaží spojit. Tessa zoufale touží Skylara naposledy spatřit a musí závodit s časem, aby odhalila šokující pravdu o jejich vztahu – pravdu, která by mohla vést k posmrtnému životu.Nyní i jako celovečerní film z produkce Netflixu s Joey King v hlavní roli. Doporučený věk 13+
Predpredaj
13,35 € 14,05 €

Smradi 9: Veľký zlý vlk


Obloha sa zatiahla. Celé mesto sa chveje. Ozývajú sa výkriky a obľúbený pán Vlk zrazu MÁ ČO vysvetľovať. Je VEĽKÝ? Hej. ZLÝ? To si píš! Bude to stáť za to? JASNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. Ale teraz vážne, poviete už niekto tým UMRNČANÝM trom malým prasiatkam, nech prestanú s tým svojím „My sme vám to hovorili!“? ZALEZ POD STÔL A NASAĎ SI KVALITNÚ PRILBU – TOTO SÚ SMRADI EPIZÓDA 9!
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

Kamaráti z lesa 3: Záchrana opustenej mačičky


Veselá štvorica zvieratiek na ceste za ďalším dobrodružstvom! V kríkoch Medovníkového lesa niečo šuští, praská... Náš záchranný tím je znova v pohotovosti! Štyria lesní hrdinovia Kvetka, Eliška, Rudko a Félix, ktorí majú veľké srdce a hebkú srsť, musia opäť spojiť sily a vyriešiť veľký problém: v Medovníkovom lese sa objavila opustená a vyhladnutá mačička, ktorá sa tam vôbec nevyzná. Ako dobre, že do lesnej škôlky Medový hrnček prišlo nové, výnimočné dieťa. Malá Katka sa raz-dva postará o to, aby plachá mačička našla bezpečný domov. Pre deti od 6 rokov Z nemeckého originálu preložila Silvia Ivanidesová.
Predpredaj
10,36 € 10,90 €

Viki a Niki: Dvojičky, ktoré nevyzerali ako dvojičky


Zoznámte sa s Vikim a Nikim, neposednými dvojičkami, ktoré milujú dobrodružstvá. Aj keď chlapci vyzerajú celkom rozdielne, obaja majú dobré srdiečka. Keď niečo vyparatia, vždy sa napokon rozhodnú zachovať sa správne a zo svojich chýb sa poučia. V 15 krátkych a zábavných príbehoch, ktoré na vás v knižke čakajú, zistia, ako sa postarať o domáce zvieratko, s čím môžu pomáhať rodičom, prečo sú dôležití kamaráti a že féroví treba byť nielen pri športe. Za každým príbehom nájdete otázky, vďaka ktorým si deti precvičia pamäť aj svoju pozornosť a pripomenú si, čo nové sa naučili Viki a Niki. Príbehy našich nezbedných dvojičiek ilustrovala Eva Chupíková. Kniha je určená pre čitateľov od 6 rokov.
Predpredaj
10,36 € 10,90 €

Mikeš, 13. vydání


Asi jen málokdo neslyšel o mluvícím kocourkovi Mikešovi, který žil v Hrusicích u Ševců. A o jeho kamarádech Pepíkovi, Pašíkovi a kozlu Bobešovi. Však se spolu navyváděli veselých kousků a taškařic. Jednou se ale černý kocourek vypravil do světa a prožil tam nejedno dobrodružství. Kniha vychází v edici Zlatý tucet – 12 nejoblíbenějších dětských knih Albatrosu.
Predpredaj
14,24 € 14,99 €

Křišťálový meč, 2. vydání


Mare Barrowová, dívka s rudou krví a nadpřirozenými schopnostmi, je stále pronásledována pomstychtivým králem Mavenem. Přesto se neskrývá a vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Nehrozí však Mare, že se z ní stane přesně taková zrůda, jaké se pokouší porazit?
Predpredaj
17,57 € 18,49 €

Holubia agentúra 6: to natrie chlebu


Poznáte Holubiu agentúru? Je to jednotka neúnavných bojovníkov proti zločinu. Ak sa vám zdá, že holuby sa občas správajú zvláštne, nemýlite sa. Sledujú totiž rôzne záškodnícke živly, odvážne čelia nebezpečenstvu a zločinci si ani nevrknú! No boj proti zločinu nie je ľahký, najmä keď starostka vyhnala z mesta všetky vtáky, keď vonku vyvádza chlebový netvor a keď zákerné králiky obsadili mesto. Podarí sa Holubej agentúre vyriešiť všetky problémy? Dozviete sa v šiestej časti bláznivej série s kriminálnou zápletkou. Pre čitateľov od 8 rokov Z anglického originálu preložil Peter Slížik.
Predpredaj
10,36 € 10,90 €

Spomínate si na svoju prvú knihu? Na knihu, ktorú vám rodičia čítali ako úplne prvú? Spomínate si na prvú knihu, ktorú ste zvládli prečítať úplne sami? Pamätáte si ešte na prvú knihu od vášho obľúbeného autora, ktorú ste chytili do rúk? Sme si istí, že pamätáte. Musia to byť nádherné spomienky. Tak prečo niečo také nesprostredkovať aj vaším deťom?

Tlačená kniha má v súčasnosti veľkú konkurenciu. Napriek tomu si môžete všimnúť, že knihy veľmi priťahujú deti už od mala. Akokeby mali okolo seba nejakú čarovnú moc. Keď sú deti už staršie, majú čoraz viac iných záujmov, ale knihy čítajú stále. V predpubertálnej fáze deti už začínajú obľubovať nejakého konkrétneho spisovateľa a to, čo (a koľko) v tomto období prečítajú, má vplyv na ich uvažovanie a konanie v budúcnosti. V puberte má dieťa už veľmi veľa rôznych podnetov, preto je ťažké niečím ho zaujať, no pokiaľ mu ponúknete dostatočne kvalitné a pútavé knihy, môžete si byť istý, že sa čítanie dostane na pomyselný zoznam jeho záujmov.

Medzi najvýznamnejších ľudí, ktorí boli v detstve ovplyvnení knihami, patria napríklad Ronald Reagan, Mark Zuckenberg alebo Albert Einstein. Knihy, ktoré v detstve prečítali, im veľmi pomohli, motivovali ich a inšpirovali k tomu, čo robili v dospelosti.

V našom kníhkupectve si veľmi dobre uvedomujeme, akou dôležitou súčasťou detstva a dospievania je čítanie. Preto u nás nájdete veľa kvalitných kníh práve pre túto vekovú kategóriu.