Cena


Jazyk


Dostupnosť


Hodnotenie


Väzba


Kaviareň Štefánka


Príbeh domu na Suchom mýte s popisným číslom 741/59, ktorý vstúpil do histórie Bratislavy a povedomia jej obyvateľov a návštevníkov ako "Cafe Stefanie - Kaviareň Štefánia - Štefánka". Autor nás sprevádza bohatou a pohnutou históriu tohto miesta od počiatkov až po súčasnosť. Cez osudy majiteľov, hostí a štamgastov, ktorí kaviarni dodávali osobitý lesk a punc, vážnosť a dôležitosť, noblesu a eleganciu. Štefánka je súčasťou aj dnešnej Bratislavy. V spomienkach desiatok umelcov, bohémov a osobností ožívajú staré zlaté časy a atmosféra tejto jedinečnej kaviarne.

Juraj Hradský (1953), výtvarník a publicista. Je autorom viacerých monografií o historických zbraniach. Podľa jeho výtvarných návrhov boli zhotovené zbrane pre Čestnú stráž prezidenta. O dejinách hlavného mesta napísal knihy Napoleon a Bratislava, Bratislavskí majstri kati, Legenda na rohu - Štefánka, Rusovce, Jarovce, Lamač, Čunovo a Dúbravka. Je členom Československej a Medzinárodnej napoleonskej spoločnosti, Slovenskej muzeálnej spoločnosti a Slovenskej genealogickej a heraldickej spoločnosti. Žije a tvorí v Bratislave.
Predpredaj
15,11 € 15,90 €

Fifo nezbedník


Kocúrik Fifo a jeho dobrodružstvá. Každé dobrodružstvo kocúrika Fifa nás naučí niečo nové. Čo robiť a kedy a čo nerobiť a kedy. Fifo sa s nami veľmi rád podelí o to, na čo došiel a čo zažil. Jeho príbehy sú bájky. Ako tie o hrdinoch. Veľkých aj malých. Pre deti aj pre dospelých. Na pobavenie aj ponaučenie. Aby sme spolu boli lepšími ľuďmi.

Katarína Fukasová (1996) je odborná asistentka učiteľa na ZŠ. Vyštudovala učiteľstvo a vychovávateľstvo. Práca s deťmi ju napĺňa a baví. Lásku k deťom a k zvieratám spolu s humorom vložila do knihy Fifo nezbedník.
Predpredaj
11,31 € 11,90 €

Neplač, miláčik


Nezáleží na tom, ako rýchlo a ďaleko utečiete.

Minulosť vás aj tak nakoniec dobehne.

Jedného nedeľného rána mladá žena Esther Vaughanová zmizne bez stopy zo svojho bytu v centre Chicaga. Keď jej spolubývajúca Quinn Collinsová nájde medzi priateľkinými vecami záhadný list adresovaný Miláčikovi, jej obavy o ňu ešte vzrastú a začne si klásť otázky, ako dobre ju pozná a kto v skutočnosti Esther je.

Medzitým v neďalekom mestečku na brehu Michiganského jazera skríži cestu osemnásťročnému Alexovi Gallovi tajomné dievča bez mena. Alexa priťahuje jeho krása i záhadnosť, ibaže ich vzťah, ktorý sa začal pomerne nevinne, postupne prerastie v čosi temné a zlovestné.

Zatiaľ čo Quinn neúnavne hľadá odpovede v snahe vypátrať nezvestnú spolubývajúcu, Alex čoraz väčšmi podlieha nebezpečnému čaru tajomnej cudzinky, až napokon sa ich zdanlivo nesúvisiace príbehy pretnú v nepredvídateľnom, dych vyrážajúcom finále.
Predpredaj
11,09 € 13,90 €
Darčekové predplatné SME.sk
Rezervujte si darčekovú poukážku

Z břehů těch druhých


Pochopit současnou Afriku není vůbec jednoduché. Zveme vás tedy — společně s frankofonními autory z Afriky — na literární safari do pařížských předměstí i africké buše. Monografie Z břehů těch druhých si klade za cíl podívat se na tvorbu současných frankofonních afrických autorů ze subsaharské Afriky z více úhlů pohledu a kriticky ji analyzovat v patřičném historickém, společenském, kulturním a literárním kontextu. Na dobře vymezeném a logicky zdůvodněném korpusu děl autor osvětluje stěžejní aktuální témata tohoto psaní, jako jsou postmoderní hybridita, míšení, migrace a exily, to vše na pozadí současného globalizovaného a stále více propojeného světa.
Predpredaj
16,47 € 17,34 €

Krížovky na výlety po Slovensku


Krížovky na výlety po Slovensku
Predpredaj
7,13 € 7,50 €

Bolest mých předků mě provází


Mezigenerační vztahy, tajemství v rodině, syndrom výročí, přenos traumatu to vše jsou způsoby, jimiž do našich životů zasahují nevyřešené konflikty a traumata našich předků. Toto působení je často nevědomé a proto se jen těžko dobíráme poznání, že to, s čím ve svých životech zápolíme, se táhne naší rodinou po generace. Přerušit bludný kruh v rodině může pomoci terapie využívající metody sociogenogramu, ve kterém jedinec zmapuje linii potíží napříč generacemi.
Anne Ancelin Schützenberger byla významná francouzská psycholožka a psychoterapeutka. Studovala u Jacoba Morena, spolupracovala s C. Rogersem, M. Meadovou, G. Batesonem a Paulem Watzlawickem. Psychoterapeutický výcvik absolvovala u Roberta Gessaina a Françoise Dolto.
Predpredaj
20,05 € 21,10 €

Lucie


Reprezentativní velká obrazová publikace o kapele Lucie.
Predpredaj
55,77 € 58,70 €

Zatvrzelí Lučané


Bitva u Turska je oficiálně první zaznamenanou bitvou v českých kronikách, ale ve skutečnosti toho o ní mnoho nevíme. Kniha Tomáše Hejny, který výzkumu kolem této bitvy věnoval posledních deset let, je pro děti a mládež velmi přívětivým, historicky cenným a přitom zábavným způsobem zpracovaným podáním celého konfliktu a osobností s ním spojených, určeným hlavně pro děti mládež. Kniha je doplněna kvízy a hádankami, ale i historickými dovětky.
Predpredaj
11,56 € 12,17 €

Kuba skrytá perla Karibiku


Rytmické tance v podání krásných snědých dívek uprostřed úchvatné tropické noci, všudypřítomná vůně doutníků podbarvená stejně omamnou vůní rumu, americké „koráby silnic“ v pestrých barvách. To je častý obrázek Kuby, jak ho vídáme v běžných průvodcích nebo na stránkách katalogů turistických kanceláří. Kuba je ale také ostrovem pestré minulosti, plná pozoruhodných památek a zajímavostí, stejně jako kontrastů. Nádherná příroda je potěšením pro oči, ale číhají v ní četná nebezpečí. Pozlátko barů a turistických destinací je v kontrastu s domovy běžných Kubánců, a zatímco zboží v obchodech pro turisty je dostatek, v těch běžných je výběr velmi omezený. Přesto žijí Kubánci po svém, jsou přátelští, bezstarostní, neustále v rytmickém pohybu, který je jim vlastní. O tom všem a ještě o mnoha dalších věcech je tato kniha, popisující nejen líbivé turistické destinace, ale i běžný život na Kubě pohledem člověka, který zde dlouhodobě žil.
Predpredaj
16,03 € 16,87 €

Slovíčka: Moja prvá knižnička


Táto sada obsahuje šesť malých roztomilých leporel, pomocou ktorých sa vaše dieťa zábavnou formou naučí farby, ročné obdobia, tvary, protiklady a ďalšie slovíčka!
Farby, protiklady, ročné obdobia, tvary aj číslice, prvé slová táto kolekcia knižiek pomôže vašim deťom učiť sa nové slovíčka. Obsahuje spolu 60 inšpiratívnych farebných obrázkov, ktoré sa deti naučia zábavnou formou pomenúvať. Spolu šesť malých knižiek, ktoré sú veľkosťou vhodné presne pre detské ručičky, je prehľadne usporiadaných v odolnej škatuli s magnetickým zatváraním. Už žiadne hľadanie maličkých knižiek v knižnici túto praktickú kolekciu v nej iste neprehliadnete!
Predpredaj
11,31 € 11,90 €

Hrdinovia


Vtipné rozprávanie plné informácií vnáša do starých mytologických príbehov živý dych. S Jasonom sa nalodíte na loď Argonautov a vydáte sa na plavbu za zlatým rúnom, sledujete, ako múdro vyrieši Oidipus záhadu Sfingy, s akou ľahkosťou splní Herakles všetky ťažké úlohy, obdivujete neporaziteľnú Atlantu, ktorú vychovali medvede, tŕpnete s Perseom, ktorého ľstivý kráľ poslal po hlavu Medúzy Gorgony, lebo pri pohľade na jej tvár každý smrteľník skamenie, alebo fandíte Bellerofontovi, ktorého neprávom obvinila kráľova dcéra, lebo neopätoval jej lásku. Stanete sa účastníkom nesmrteľných dobrodružstiev, ktoré boli nevyčerpateľnou studňou inšpirácie pre mnohé pokolenia, a to všetko za sprievodu obľúbeného autora bestselleru Mýty, Stephena Frya, ktorému humor ani sarkazmus nie sú cudzie.
Predpredaj
19,11 € 23,90 €

Zámek


Zcela nový překlad románu podle posledního německého kritického vydání
Predpredaj
16,97 € 17,86 €

Vianočné prekvapenie


Brumko je vzrušením celý bez seba! Utiekol z domu a čaká ho dobrodružstvo. Prvotné nadšenie však čoskoro opadne. Keď ho unaveného, hladného a premrznutého nájdu Woodsovci, netušia, že tým zmenia život sebe aj jemu.
Claire, Ben a ich dcérka Emily práve prežívajú ťažké obdobie. Emily je chorá a nezbedné šteniatko je to posledné, čo rodičia chcú riešiť. Lenže Brumko a Emily sú odhodlaní im dokázať, že táto chlpatá pohroma je tým najlepším vianočným darčekom, aký mohli dostať...
Predpredaj
7,99 € 9,99 €

Zara a jej Záchranná ZOO: Osamelé levíča


Zarin strýko Horácius cestuje po celom svete a zachraňuje zvieratká. Vždy keď privezie do Záchrannej zoo choré alebo opustené zviera, Zara a jej mamička Lucy sa mu snažia pomôcť, aby sa u nich zabývalo. Zara navyše veľmi dobre vie, čo má robiť, pretože rozumie reči zvierat a zvieratá rozumejú jej. No pssst, to je tajomstvo!
Strýko tentoraz privezie do zoo malé opustené levíča. Zara sa ho snaží dať dokopy so starým mrzutým levom Leonardom, aby sa už ani jeden z nich necítil osamelý…
Predpredaj
5,69 € 5,99 €

Moja prvá kniha o poznávaní času (Montessori: Svet úspechov)


V knihe Moja prvá kniha o poznávaní času nájdete cvičenia a hry vychádzajúce z princípov svetoznámej pedagogiky Marie Montessori. Úlohy v tejto knihe rozvíjajú kognitívne schopnosti detí, ktoré pracujú s rôznymi pomôckami – nálepkami, farbičkami, nožnicami. Deti sa prostredníctvom pútavých úloh ponoria do sveta času a zoznámia sa s jeho plynutím, zmenami či dôsledkami. Učenie sa tak pre ne stáva hrou, zábavou i prirodzenou súčasťou života.
Predpredaj
6,60 € 6,95 €

Moja prvá kniha o vesmíre (Montessori: Svet úspechov)


V knihe Moja prvá kniha o vesmíre nájdete cvičenia a hry vychádzajúce z princípov svetoznámej pedagogiky Marie Montessori. Úlohy v tejto knihe rozvíjajú kognitívne schopnosti detí, ktoré pracujú s rôznymi pomôckami – nálepkami, farbičkami, nožnicami či prstovými farbami. Deti sa prostredníctvom pútavých úloh ocitnú v nekonečnom vesmíre a dozvedia sa mnoho zaujímavostí. Učenie sa tak pre ne stáva hrou, zábavou i prirodzenou súčasťou života.
Predpredaj
6,60 € 6,95 €

Moja prvá kniha o svete (Montessori: Svet úspechov)


V knihe Moja prvá kniha o svete nájdete cvičenia a hry vychádzajúce z princípov svetoznámej pedagogiky Marie Montessori. Úlohy v tejto knihe rozvíjajú kognitívne schopnosti detí, ktoré pracujú s rôznymi pomôckami – nálepkami, farbičkami. Deti sa prostredníctvom pútavých úloh stanú objaviteľmi sveta a dozvedia sa mnoho zaujímavostí. Učenie sa tak pre ne stáva hrou, zábavou i prirodzenou súčasťou života.
Predpredaj
6,60 € 6,95 €

Příběh Tour de France


Tour de France (TDF) je všeobecně považována za největší vytrvalostní test ve sportu. Během tří týdnů závodníci ujedou kolem 3500km, překonají při tom Alpy i Pyreneje, a nakonec skončí v Paříži na slavných Champs-Élysées. Tato kniha seznamuje čtenáře se všemi významnými etapami a ročníky historie tohoto závodu, včetně ročníku 2021. Texty, jež doprovází přes 300 velmi zajímavých fotografií, některé z nich až z 19. století, přinášejí příběhy superhvězd a popisy nezapomenutelných momentů z každého období. Příznivce Tour jistě potěší celá řada památek, jako jsou dobové brožury, noviny, plakáty, samolepky a pohlednice.
Predpredaj
18,95 € 19,95 €

Dúfaj! Snívaj! Ži! (365 pozitívnych myšlienok)


Útla knižka, ktorá posilní váš optimistický postoj k životu. Na každý deň ponúka pozitívny, povzbudzujúci citát s veselým a vtipným obrázkom. Z knižky prýšti neochvejná odvaha a energia.
Predpredaj
9,45 € 9,95 €