! Doprava ZADARMO už od 15 € !

Knihy s II. šancou

Druhá šanca pre knihy s chybičkou krásy

Prečo dávame knihám druhú šancu?

Staré známe príslovie hovorí, že knihy by sme nemali súdiť podľa obalu. V našich kníhkupectvách po celom Slovensku a v sklade e-shopu sa nachádza veľké množstvo kníh, ktoré majú chybičku krásy, ktorú si často ani nevšimnete. Preto sme sa rozhodli, že týmto knihám dáme druhú šancu a opäť ich zaradíme do predaja so zvýhodnenou cenou. Tieto knihy určite potešia mnohých čitateľov.

Knihy, ktoré dostali druhú šancu nájdete na e-shope s označením II. ŠANCA v ľavom rohu obálky, ale aj v samostatnej polici vo väčšine kníhkupectiev Panta Rhei. Každé kníhkupectvo aj e-shop má pritom vlastnú ponuku kníh zlacnených pre kozmetické nedostatky.

Miera poškodenia

Rozsah poškodenia knihy s označením II. šanca je priamo úmerný výške zľavy. Konkrétne poškodenie sa kus od kusu líši, no často si ho ani nevšimnete a kniha je vždy zachovaná ako celok aj napriek poškodeniu. Najčastejšie ide o kozmetické chyby, ako pokrivený, narazený, či ohnutý roh dosiek knihy, poškriabaná obálka, natrhnutý, poškriabaný, či pokrčený prebal, zažltnuté strany, drobné znečistenia (fľaky), natrhnuté strany vo vnútri knihy, či nálepka na obálke alebo prebale. Môže sa tiež stať, že chýba niektorá zo súčastí knihy, napr. CD, karty, hračka či iný doplnok. Príklady najvýraznejších možných nedostatkov nájdete na ilustračných fotografiách nižšie.

Produkty z II. šance nie je možné vymeniť, ani reklamovať kvôli poškodeniu, kvôli ktorému majú zníženú cenu. Do 14 dní však môžete tieto produkty vrátiť bez udania dôvodu odstúpením od zmluvy.

Najväčšie možné nedostatky