Neografia

vydavateľstvo

Vysoké Tatry


Farebná publikácia predstavuje krásu a príťažlivosť 19 dolín, vyše 50 štítov, 4 osád a 8 vysokohorských chát. Na 113 fotografiách sú zachytené Vysoké Tatry od Kriváňa a Štrbského plesa na západe cez južné doliny a osady, Smokovce a Tatranskú Lomnicu, ďalej na východ a cez Belianske Tatry a Ždiar do severných dolín Vysokých Tatier - Javorovej a Bielovodskej.
Vypredané
11,95 € 12,58 €

High Tatras


Anglická verzia. Farebná publikácia predstavuje krásu a príťažlivosť 19 dolín. vyše 50 štítov. 4 osád a 8 vysokohorských chát. Na 113 fotografiách sú zachytené Vysoké Tatry od Kriváňa a Štrbského plesa na západe cez južné doliny a osady. Smokovce a Tatranskú Lomnicu. ďalej na východ a cez Belianske Tatry a Ždiar do severných dolín Vysokých Tatier - Javorovej a Bielovodskej. Publikácia je dostupná v slovenskej. anglickej alebo nemeckej verzii.
Vypredané
11,95 € 12,58 €

Slowakei


Nová publikácia Slovensko v podaní Alexandra Jirouška je hotovou národnou epopejou. Toto monumentálne dielo, ktoré je chválospevom krás našej vlasti, bude vzácnym darom nielen pre nás doma, ale aj pre našich krajanov v ďalekej cudzine. Nemalo by chýbať ani v jednej knižnici.
Vypredané
28,92 € 30,44 €

Motanica 2


Zábavka do ruky - nadväzuje na prvú slovenskú motanicu. Rozvíja poznanie, logiku, ale aj zručnosť detí mladšieho školského veku. Dieťa spája šnúrkou postupne dvojice obrázkov podľa úlohy na karte a správnosť spojenia si hneď skontroluje podľa vyznačenej cesty šnúrky na rube karty.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Motanica 3


MOTANICA je ideálnym spojením hry a poučenia. Dieťa vkladá šnúrku do zárezov hracej karty a spája postupne dvojice obrázkov. Pri riešení jednej z 30 tematických úloh zapája svoj zrak, psychomotoriku, ale aj myšlienkové operácie, akými sú analýza, syntéza, porovnávanie. Výsledok riešenia úlohy si vzápätí overí na rube karty.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Huby


Nový atlas nadväzuje na úspešný autorov Atlas húb, ktorý vyšiel v šiestich slovenských vydaniach. Prináša opisy a farebné fotografie takmer 400 druhov a odrôd húb, z toho 285 húb, ktoré neboli zahrnuté v Atlase húb. V knihe sú zobrazené predovšetkým hojne rozšírené druhy jedlých húb, približuje však aj málo známe zaujímavé huby. Primeraná pozornosť sa venuje aj chráneným, nejedlým a jedovatým hubám.
Vypredané
12,58 € 13,24 €

Rozdané zostáva


Pútavé nadčasové rozhovory Zuzany Bukovskej s poprednými predstaviteľmi vedy, kultúry a umenia. Sú to silné osobnostné výpovede, ich spoločnou témou je Turiec, resp.turčianske kontexty a súvislosti jednotlivých osobností.
Vypredané
9,43 € 9,93 €

Slowakei


Druhé, rozšírené vydanie reprezentatívnej farebnej obrazovej publikácie. Kniha predstavuje Slovensko – jeho nádheru a vzácnosti – od starobylého Devína cez všetky územné celky od západu na východ, od juhu na sever a späť. Slovenské mestá, tradície, prírodné scenérie, umelecké skvosty, zaujímavosti ako ich zachytil fotograf Alexander Jiroušek a slovom doplnil Stanislav Muntág. Reprezentatívna obrazová publikácia Vydavateľstva Neografie v Martine ponúka možnosť spoznávať Slovensko aj nemecky hovoriacim záujemcom.
Vypredané
19,84 € 20,88 €

Hohe Tatra


Nemecká verzia. Farebná publikácia predstavuje krásu a príťažlivosť 19 dolín. vyše 50 štítov. 4 osád a 8 vysokohorských chát. Na 113 fotografiách sú zachytené Vysoké Tatry od Kriváňa a Štrbského plesa na západe cez južné doliny a osady. Smokovce a Ta transkú Lomnicu. ďalej na východ a cez Belianske Tatry a Ždiar do severných dolín Vysokých Tatier - Javorovej a Bielovodskej. Publikácia je dostupná v slovenskej. anglickej alebo nemeckej verzii. Das Buch Hohe Tatra stellt Schönheit und Reize von 19 Tälern, mehr als 50 Bergspitzen, 4 Siedlungen und 8 Hochgebirgshütten vor.
Vypredané
11,95 € 12,58 €

dostupné aj ako:

Slovensko


Kniha zachytáva históriu a vývoj, no zameraná je na súčasné Slovensko, jeho kultúru, prírodu a všetko, čo s ním súvisí. Plno foto. (330x230, FB, TV)
U dodávateľa
20,46 € 21,54 €

dostupné aj ako:

Všetko o víne


Kniha o tajomstvách kvality vína vhodná ako darček pre každého, kto má záujem o víno buď ako vinár, záhradkár, spotrebiteľ, hostiteľ, alebo ako milovník vína. Knihu napísal autor viacerých vynálezov v odbore vinárstva a vynálezca Viney.
Vypredané
10,37 € 10,92 €

Liečba výživou


Druhé vydanie úspešnej knihy o zdravom stravovaní a liečivých účinkoch potravín. State o zelenine a ovocí sú zoradené abecedne. Pripojené sú recepty na prípravu zdravých jedál.
Vypredané
9,12 € 9,60 €

Veľká kuchárska kniha oddelenej stravy


Zdravie a šťastie majú veľa spoločného s harmonickou výživou.
Vypredané
9,75 € 10,26 €

Veľká farebná obrazová kuchárka Ryby


Kniha ponúka recepty na prípravu vynikajúcich polievok a predjedál, šalátov a hl. jedál zo sladkovodných i z morských rýb. Ilustr. obrázkami. (300x235, 95 s. , FB, TV)
Vypredané
11,64 € 12,25 €

Pečieme s Jožkou a Tescomou


Držiteľka mnohých cukrárskych ocenení známa z televíznej obrazovky zhrnula svoje recepty na rezy, rolády, dezerty, drobné koláčiky, zákusky, slané pečivo a všedné či sviatočné torty. Pripojila aj rady z modernej gastronómie a ukážky zo svojho cukrárskeho umenia.
Vypredané
13,54 € 14,25 €

Michal Kováč


Kniha fotografií Petra Benkusa o prvom prezidentovi Michalovi Kováčovi, séria zvečnených okamihov z času jeho pôsobenia v úrade hlavy štátu, vypovedá predovšetkým o tom, o čo sa vtedy usiloval programovo a vo svojej funkcii nepochybne najočividnejši e.
Vypredané
9,42 € 9,92 €