Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Na sklade máme až 50 000 kníh.
Tituly skladom doručíme do Vianoc.

Elisabeth Asbrink

Elisabeth Asbrink

Elisabeth Asbrink (1965) je švédska spisovateľka a novinárka. V súčasnosti pracuje v televízii SVT ako redaktorka a producentka. Býva v Štokholme.

Prvá kniha vydaná vo vydavateľstve Absynt  A vo Viedenskom lese stále stoja stromy získala nielen Augustovu cenu, ale aj prestížne ocenenie pre reportážnu literatúru, Cenu Ryszarda Kapuścińskeho, a cenu Švédsko-dánskeho kultúrneho fondu. Jej najnovšia kniha 1947 je ambicióznym historicko-reportážnym projektom, v ktorom Asbrink rekonštruuje jediný povojnový rok – 1947 – rok, ktorý formoval aj našu prítomnosť.

 • Autor: Elisabeth Asbrink

  A vo Viedenskom lese stále stoja stromy

  Vydavateľstvo: Absynt
  Dátum vydania: 2. októbra 2015
  Jazyk: slovenský
  Dostupnosť: Posielame do 6 dní
  Bežná cena: 14,30 €
  Vaša cena: 13,88 
  Kniha je trpkým zmierením sa (autorky) s mýtom o Švédsku tridsiatych rokov ako o krajine rovnosti, solidarity a pokroku, pre ktorú však niekoľko stoviek "rasovo cudzích" utečencov predstavuje ohrozenie spoločenského blahobytu. Švédsky antisemitizmus tridsiatych rokov nie je žiadnym tajomstvom, ale až kniha Elisabeth Asbrink … Zobraziť viac info ►
 • Autor: Elisabeth Asbrink

  1947

  Vydavateľstvo: Absynt
  Dátum vydania: 5. marca 2018
  Jazyk: slovenský
  Dostupnosť: Vypredané
  Bežná cena: 12,99 €
  Vaša cena: 12,61 
  Ešte nikdy nebola história tak blízko nás ako v tejto knihe! Píše sa rok 1947. Len pred dvoma rokmi sa skončila najväčšia katastrofa v ľudskej histórii druhá svetová vojna. Svet je v troskách a medzi Východom a Západom sa začínajú rozdávať nové karty. Čo z toho bude? Elisabeth Asbrink napísala fascinujúcu … Zobraziť viac info ►