Jana Balonová

autor

Grilujeme Doma i na zahradě


Nová ediční řada od českých autorů. Nové, pestré recepty z tradičních a běžně dostupných surovin.Rady, postupy, fotografie. Vaříme nápaditě a chutně.
Na sklade 1Ks
7,10 € 7,47 €

Čerstvo a chutne od jari do zimy


Keď nazriete do starých kuchárskych kníh, zistíte, že naši predkovia jedli vždy to, čo práve rástlo a zrelo. Bolo to zdravé (hoci v tom čase sa tým ľudia nezaoberali) a navyše hospodárne. Naše staré mamy varili z čerstvých surovín a čo nestihli zjesť, zavarili. V súčasnosti, keď svet križujú kamióny a lietadlá, ktoré prevážajú potraviny na obrovské vzdialenosti, nielenže konzumujeme potraviny pochádzajúce z iných zemepisných šírok, ale navyše musia byť chemicky ošetrené, upravené, konzervované, prifarbené a chuťovo doladené, aby vydržali čerstvé, kým sa dostanú k zákazníkovi. Skúste sa vrátiť k tradíciám a začnite sa stravovať v súlade s prírodou. Usilujte sa jesť sezónne a znovuobjavte tradičné druhy ovocia a zeleniny, na ktoré sa v priebehu rokov zabudlo, a ochutnajte napríklad kvaku, morušu či dulu. Uvidíte, že podľahnete ich čaru.
U dodávateľa
10,36 € 10,90 €

Oblíbené české recepty


Také vám vždycky chutnalo u babičky? Souhlasíte, že není nad poctivou polévku, domácí paštiku, knedlík nebo klasické kynuté buchty z pekáče? Tak si ty dobroty pojďte uvařit. Není to nic složitého, jen je třeba držet se dobrých rad a používat kvalitní suroviny. V této kuchařce najdete recepty na klasické pokrmy, tak jak je známe z domova od našich maminek a babiček. Volit můžete z pestré nabídky - od předkrmů přes polévky, hlavní chody masové i bezmasé, nepřeberné množství různých příloh až po dezerty.
Vypredané
7,10 € 7,47 €