Knižné kamarátstva | DOPRAVA ZADARMO od 15€!

Vlado Bednár

autor

Sibyla 2.vydanie


Veštenie – toto nenormálne dieťa ľudskej túžby po poznaní vecí skrytých v čase i v priestore – na rozdiel od vedeckého bádania snaží sa využiť sily nadprirodzené či procedúry, ktoré s vlastným predmetom poznania nemajú nijakú racionálnu súvislosť...

Človek je tvor zvedavý, láka ho všetko neznáme, tajomné. Rád pokúša osud a chce nahliadnuť do budúcnosti. Ani Vlado Bednár nebol výnimkou. Za svoj krátky život stihol zozbierať a spracovať známe i menej známe veštby a proroctvá.
Na sklade
8,00 € 11,50 €

Moja najmilovanejšie zvieratá


Spisovateľ Vlado Bednár je súčasnému detskému čitateľovi dosť neznámy, hoci pre deti toho počas svojho pomerne krátkeho života napísal dosť.
Kniha Moje najmilovanejšie zvieratá je venovaná rôznym zaujímavým zvieratám, s ktorými spisovateľ zažil veľa zaujímavých príhod. Autor tieto zážitky zabalil do vtipného, úsmevného rozprávania, ktoré je pre každého, tobôž detského čitateľa zábavné. Touto knižkou zároveň pripomíname nedožité osemdesiate narodeniny spisovateľa Vlada Bednára.U dodávateľa
8,46 € 8,90 €

Kam ma nohy viedli


Útla knižka mladej slovenskej autorky Hany Lasicovej (1981) je zbierkou poviedok inšpirovaných jej štúdijným pobytom v anglickom Manchestri... Z obsahu:Manchester sa začína alebo Všetko na poslednú chvíľuAko prežiť v ManchestriNeznámy svet alebo Britská slušnosťOpletačky s hygienouSpolubývajúciChcem byť turistkouChlapci v Manchestri alebo Aj ja chcem zažiť ľúbostné dobrodružstvoDeň študenta v ManchestriMôj typAko rozpoznať pravého BritaLondýn Mám návštevuIdem do Dublinu alebo Čo je írsky národný šport?Pub CrawlDomáca úloha alebo Ako začať nový životNákupná horúčka alebo Aj Leeds je pekné mesto...
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Sibyla


Ide o knihu, ktorá komplexne spracúva jednotlivé poroctvá pripisujúce sa Sibyle, ktorých kontex zaujímavo vykresľuje dnešnú dobu, napriek tomu, že boli spísané a zozbierané v minulosti.
Vypredané
10,93 € 11,50 €

Kam ma nohy viedli


Vypredané
1,90 € 2,00 €

Výber I. Bednár


V roku 2004 uplynulo dvadsať rokov od smrti Vlada Bednára – jedného z najvýznamnejších slovenských humoristov a satirikov. Absencia jeho tvorby na slovenskom knižnom trhu vyústila do požiadavky sprístupniť najúspešnejšie tituly tohto autora v edícii Zlatý fond slovenskej literatúry. Do dvojzväzkového vydania zostavovateľ zaradil diela, ktoré chronologicky mapujú autorovu tvorbu, a to aj tvorbu pre deti a mládež.Prvý zväzok obsahuje satiricko-humoristický román Uhni z cesty, zbierku noviel Divné hrušky s divnou chuťou, Nebrnkaj mi na city a román Vajce v stodole.Nevšedná koncepcia tohto výberu z tvorby V. Bednára zaručuje, že obohatí každú rodinnú knižnicu.
Vypredané
4,75 € 5,00 €

Výber II. Bednár


V roku 2004 uplynulo dvadsať rokov od smrti Vlada Bednára – jedného z najvýznamnejších slovenských humoristov a satirikov. Absencia jeho tvorby na slovenskom knižnom trhu vyústila do požiadavky sprístupniť najúspešnejšie tituly tohto autora v edícii Zlatý fond slovenskej literatúry. Do dvojzväzkového vydania zostavovateľ zaradil diela, ktoré chronologicky mapujú autorovu tvorbu, a to aj tvorbu pre deti a mládež.Druhý zväzok obsahuje najznámejší humoristický román Koza, posmrtne vydanú zbierku noviel Dračie žily a najobľúbenejšie knihy pre detských čitateľov, Dobrodružstvá troch mudrlantov, Čo mi kvety natárali, Moje najmilšie zvieratká, Hubárske rozprávky a Veľká dobrodružná vlastiveda.
Vypredané
4,75 € 5,00 €