S.J. Bennett

autor

Jej Veličenstvo vyšetruje 1: Windsorský uzol


Je začiatok jari roku 2016 a kráľovná Alžbeta II. sa na Windsorskom hrade pripravuje na oslavu svojich deväťdesiatych narodenín. No prípravy sa prerušia, keď v jednej z hradných spální objavia mŕtve telo. Scéna nasvedčuje tomu, že mladý ruský klavirista sa obesil sám, ale uzol nebol poriadne dotiahnutý. Vyšetrovania sa chopí bezpečnostná služba MI5, aby odhalila, čo sa vlastne stalo. Keď kráľovná zistí, že ich podozrenia vedú nesprávnym smerom, tajne vezme vyšetrovanie do vlastných rúk.
Na sklade > 5Ks
12,34 € 12,99 €

dostupné aj ako:

Windsorský uzel


Její Veličenstvo královna Alžběta se ve svém oblíbeném Windsoru připravuje na oslavu svých devadesátých narozenin. Když přímo na hradě zemře jeden z hostů, a navíc se ukáže, že šlo o vraždu, je Alžběta odhodlaná najít vraha za každou cenu. Zatímco se věnuje královským povinnostem, za pomoci své asistentky Rozie nepozorovaně rozeběhne vlastní vyšetřování. Její intuice, důvtip a bystré oko jí totiž napovídají, že tuhle záhadu dokáže rozluštit jedině ona.
U dodávateľa
15,67 € 16,49 €

A Windsor-csomó


2016 tavaszán II. Erzsébetet a Windsor-kastélybeli születésnapi ünnepségének az előkészületei kötik le, amikor sokkoló hír érkezik: az egyik vendéget holtan találták a hálószobájában. Látszólag minden jel arra mutat, hogy a fiatal orosz zongorista öngyilkos lett, ám a rosszul megkötött csomó idegenkezűségre utal. A királynő a nyomozókra hagyja az eset felderítését, de nemsokára bosszantani kezdi a rendőrség hozzá nem értése, ezért úgy dönt: diszkréten a saját kezébe veszi az ügy felgöngyölítését…
U dodávateľa
10,70 € 11,26 €

Windsorský uzol


Čo sa stane, keď sa do vyšetrovania pustí sama kráľovná?Prvá kniha veľmi originálnej a neskutočne múdrej detektívnej série, v ktorej kráľovná Alžbeta II. sama rozrieši zločin popri svojich kráľovských povinnostiach.Je začiatok jari roku 2013 a kráľovná Alžbeta II. sa na Windsorskom hrade pripravuje na oslavu svojich deväťdesiatych narodenín. No prípravy sa prerušia, keď v jednej z hradných spální objavia mŕtve telo. Scéna nasvedčuje tomu, že mladý ruský klavirista sa obesil sám, ale uzol nebol poriadne dotiahnutý. Vyšetrovania sa chopí bezpečnostná služba MI5, aby odhalila, čo sa vlastne stalo. Kráľovná necháva vyšetrovanie na profesionálov, až kým nezistí, že ich podozrenia vedú nesprávnym smerom. Z celej udalosti je veľmi nešťastná a ľutuje svoje služobníctvo, ktoré tiež patrí medzi podozrivých. Preto sa rozhodne vziať veci do vlastných rúk. S pomocou asistentky svojho súkromného tajomníka Rozie Oshodiovej, ktorá má korene v Nigérii a slúžila aj v Kráľovskej jazdeckej artilérii, kráľovná potajomky začne vyšetrovať prípad na vlastnú päsť. Svoje kráľovské povinnosti si plní dôstojne a pokojne ako vždy, takže nikto v kráľovskej domácnosti, vo vláde ani na verejnosti netuší, že Alžbeta využíva svoj bystrý um, dôvtip a pokojnú povahu na to, aby sama učinila spravodlivosti zadosť.
Na stiahnutie
7,99 €

dostupné aj ako:

The Windsor Knot


The morning after a dinner party at Windsor Castle, eighty-nine-year-old Queen Elizabeth is shocked to discover that one of her guests has been found murdered in his room, with a rope around his neck.When the police begin to suspect her loyal servants, Her Majesty knows they are looking in the wrong place.For the Queen has been living an extraordinary double life ever since her coronation. Away from the public eye, she has a brilliant knack for solving crimes.With her household's happiness on the line, her secret must not get out. Can the Queen and her trusted secretary Rozie catch the killer, without getting caught themselves?
Vypredané
10,40 € 10,95 €

Three Dog Problem


The delightfully clever mystery in which Queen Elizabeth II secretly solves a murder at Buckingham Palace - perfect for fans of The Crown and The Thursday Murder Club by Richard Osman.'A witty whodunit starring our very own HM The Queen as an amateur sleuth' - GOOD HOUSEKEEPINGQueen Elizabeth II is having a royal nightmare.A referendum divides the nation, a tumultuous election grips the United States - and the body of a staff member is found dead beside Buckingham Palace swimming pool.Is it a tragic accident, as the police think? Or is something more sinister going on?As Her Majesty looks for answers, her trusted assistant, Rozie, is on the trail of a treasured painting that once hung outside the Queen's bedroom.But when Rozie receives a threatening anonymous letter, Elizabeth knows dark forces are at work - and far too close to home. After all, though the staff and public may not realise it, she is the keenest sleuth among them. Sometimes, it takes a Queen's eye to see connections where no one else can . . .Agatha Christie meets The Crown in A THREE DOG PROBLEM, the much-anticipated second book in the 'Her Majesty The Queen Investigates' mystery series by SJ Bennett - for fans of The Thursday Murder Club by Richard Osman, Agatha Christie and M.C. Beaton's Agatha Raisin.
Vypredané
10,93 € 11,50 €

The Windsor Knot


The morning after a dinner party at Windsor Castle, eighty-nine-year-old Queen Elizabeth is shocked to discover that one of her guests has been found murdered in his room, with a rope around his neck.When the police begin to suspect her loyal servants, Her Majesty knows they are looking in the wrong place.For the Queen has been living an extraordinary double life ever since her coronation. Away from the public eye, she has a brilliant knack for solving crimes.With her household's happiness on the line, her secret must not get out. Can the Queen and her trusted secretary Rozie catch the killer, without getting caught themselves?Miss Marple meets The Crown in The Windsor Knot, the first book in the 'Her Majesty The Queen Investigates' mystery series by SJ Bennett - for fans of The Thursday Murder Club by Richard Osman, Agatha Christie and M.C. Beaton's Agatha Raisin.
Vypredané
10,40 € 10,95 €